Różaniec do granic nieba

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Betula
Bywalec
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: 13 wrz 2019
Has thanked: 61 times
Been thanked: 72 times

Różaniec do granic nieba

Post autor: Betula » 2020-11-01, 18:10

Gorąco zachęcam do zapoznania się z inicjatywą na stronie:

https://www.rozaniecdogranic.pl/

"Dlaczego Różaniec do Granic Nieba?
Poprzez przebłaganie Boga, za grzech zabijania nienarodzonych i wynagrodzenie cierpienia, jakiego doznały dzieci nienarodzone pragniemy ratować Polskę i świat przed konsekwencjami grzechów. Konsekwencje stają się coraz bardziej widoczne i dotykają nas coraz bardziej.

Pamiętacie Różaniec Do Granic sprzed 3 lat? Dzisiaj nie mniej niż wtedy potrzebna jest nasza wspólna modlitwa i pokuta.
Ponownie organizujemy ogólnopolskie wydarzenie modlitewne, żeby zmienić bieg historii, powstrzymać zło i wymazać skutki naszych grzechów.

Jak to robimy?

Wspólnie. Jak Izrael na kartach Biblii, jak nasi przodkowie przez wieki.
Od 01 do 08 listopada, w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych.

1. Pokutujemy za wszystkie grzechy aborcji dokonane w Polsce.
2. Prosimy dusze czyśćcowe o modlitwę, ofiarowujemy odpusty
3. Przepraszamy dzieci nienarodzone, przyjmujemy je do naszych rodzin i prosimy o modlitwę za nas.

Owocem tej wielkiej modlitwy Polaków może być przywrócenie nadziei, wiary i przyjęcie pokoju Bożego."


JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W MODLITWIE?
Rodziny i pojedyncze osoby:
codziennie, od 01.11 do 08.11 podejmujemy modlitwę w domach (jeśli nie można w parafii). Przygotowujemy w domu miejsce modlitwy. Stolik, świeczka, Pismo Święte. Po prostu odmawiamy modlitwę, którą znajdziecie tu: https://www.rozaniecdogranic.pl/modlitwa . Jeśli możecie to zachęcamy, by odmówić więcej części różańca. Nawet wszystkie 4! :) Godzina podjęcia modlitwy nie ma znaczenia.
Jeśli, jednak pragniecie przeżyć to wspólnie z nami to zapraszamy na transmisję z czuwania i modlitwy.​​​​​​​ Wszystkie transmisje na stronie www.rozaniecdogranic.pl . Codziennie o godzinie 19:00.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Różaniec do granic nieba

Post autor: sądzony » 2020-11-01, 19:09

Dlaczego nie organizowano tych akcji przed tym całym zamieszaniem?
Przecież sytuacja dzieci nienarodzonych była dużo gorsza.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Betula
Bywalec
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: 13 wrz 2019
Has thanked: 61 times
Been thanked: 72 times

Re: Różaniec do granic nieba

Post autor: Betula » 2020-11-01, 19:19

Sądzony, może to nasza sytuacja się pogorszyła... Lub została ukazana w ostrym świetle.
Mnie trudno patrzeć ze spokojem na ostatnie wydarzenia, a myślę że modlitwa ma zmienić przede wszystkim nas - czyż nie potrzebujemy wciąż oczyszczenia intencji, nawrócenia, światła i zrozumienia?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Różaniec do granic nieba

Post autor: Andej » 2020-11-01, 19:20

Były akcje podobne. Jest też akcja Różaniec na ulicy. Była akcja fotografowania się z różańcem w miejscach publicznych.

Niestety, próbowałem się włączyć. Udało mi się dopiero w tej chwili. Więc już w tym uczestniczę.

BARDZO DIĘKUJĘ ZA INFORMACJĘ.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Różaniec do granic nieba

Post autor: sądzony » 2020-11-01, 19:23

Betula pisze: 2020-11-01, 19:19 Sądzony, może to nasza sytuacja się pogorszyła... Lub została ukazana w ostrym świetle.
Mnie trudno patrzeć ze spokojem na ostatnie wydarzenia, a myślę że modlitwa ma zmienić przede wszystkim nas - czyż nie potrzebujemy wciąż oczyszczenia intencji, nawrócenia, światła i zrozumienia?
No ja na pewno.
O mówię to poważnie.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4436
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1149 times

Re: Różaniec do granic nieba

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2020-11-01, 19:45

Dzięki,Betula, za cenne informacje. Wiedziałam, że jest taka akcja, ale nie znałam szczegółów dotyczących tej modlitwy. Link, który podałaś bardzo mi pomógł. Odmówiłam z babcią, właśnie skończyłyśmy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 972
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 433 times
Been thanked: 170 times

Re: Różaniec do granic nieba

Post autor: Pompieri » 2020-11-01, 19:57

Tez odmowilem Rozaniec. W intencji Polski i Kosciola oraz w ogolnych.
Ciekawostka, ktora moge sie podzielic -udzielam transportu pewnej znajomej baptystce ( aby mogla dotrzec na nabozenstwo, a ma bardzo daleko i jest juz w latach ) ... podczas tego nabozenstwa czekajac na zakonczenie odczytalem cala msze z brewiarza i odmowilem cal czesc chwalebna Rozanca.
Potem poszlismy razem na cmentarz ( katolik, prawoslawna i baptystka ), a wieczorem bylem jeszcze w kosciele na mszy sw.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Różaniec do granic nieba

Post autor: Andej » 2020-11-01, 22:03

Udało mi się wraz ze zgromadzonymi z Gietrzwałdzie przejść przez te modlitwy https://www.rozaniecdogranic.pl/modlitwa oraz cząstkę różańca.
A była to:
1. Modlitwa do Boga Ojca,
2. Modlitwa skierowana do dzieci,
3. Psalm 51
4. Różaniec: Tajemnice Bolesne.
A wszystko poprzedzone mszą świętą.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 554 times
Been thanked: 419 times

Re: Różaniec do granic nieba

Post autor: Viridiana » 2020-11-02, 08:19

Podobną inicjatywą jest duchowa adopcja dziecka poczętego.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

ODPOWIEDZ