Objawienia w Trevignano Romano – przesłania z nieba czy zwiedzenie?

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
apis

Objawienia w Trevignano Romano – przesłania z nieba czy zwiedzenie?

Post autor: apis » 2020-11-02, 18:24

Jestem trochę rozczarowana, a trochę skonsternowana, a to już po raz kolejny za sprawą katolickiego wydawnictwa Esprit, które wydało m.in. świetne książki o ks. Dolindo, a tymczasem od jakiegoś czasu idzie w niepokojącym kierunku. Wiosną tego roku wypuścili na rynek wydawniczy książkę o niejakich objawieniach w Trevignano Romano z hasłami w rodzaju (nie pamiętam słowo w słowo): „Czy Maryja przewidziała koronawirusa?” – i to wypuścili w najgorszym czasie: pandemia, lockdown, Msze z ograniczoną liczbą wiernych, mnóstwo buntu, niezrozumienia i zagubienia ze strony wielu katolików. Wtedy osobiście wysłałam maila do Esprit z prośbą o wycofanie książki ze sprzedaży przynajmniej na czas pandemii, bo uważałam to za bardzo nieładny chwyt marketingowy – jeśli mamy pandemię i wychodzi książka o wątpliwych objawieniach (o nich niżej), w których pojawiają się słowa o chorobach, trzęsieniach ziemi itp., to logiczne jest, że sporo osób tę książkę kupi. Odpowiedzi nie otrzymałam do dziś, ale potem widziałam na stronie, że produkt (książka) był przez jakiś czas niedostępny, lecz nie mam pojęcia, czy to z powodu mojego maila, czy z powodu wyczerpanego nakładu, czy czegokolwiek innego. Ostatecznie książka sprzedała się bardzo dobrze. I teraz mamy jesień, kolejną, ostrzejszą falę pandemii (przynajmniej w Polsce), a Esprit wydaje kolejną książkę o objawieniach w Trevignano Romano.

No, ale o co tak właściwie chodzi? Pewna kobieta z Włoch (miejscowość Trevignano Romano) od 2016 roku ma objawienia – jak twierdzi – Matki Bożej. Wśród orędzi pojawiają się też rzekomo słowa Pana Jezusa. Nie czytałam tego wszystkiego – objawienia są dość częste, więc w ciągu czterech lat nazbierało się ich dość sporo, poza tym dla większości nie ma tłumaczenia na polski (chyba że się zakupi książkę), a mój poziom włoskiego jest niezadowalający. A poza tym i tak nie chciałabym tracić czasu.

Objawienia mówią o tym, że nadszedł czas Apokalipsy, że niebawem Pan Jezus nie będzie obecny w Eucharystii (albo że Msza Święta zniknie), że będzie trzęsienie ziemi w Watykanie, że nadejdą choroby (w jednym z orędzi, według dat: sprzed wybuchu pandemii, napisane jest, żeby modlić się za Chiny, bo stamtąd przyjdą nowe choroby).

Wiosną niektórzy księża ostrzegali przed tymi objawieniami, pisano o nich na stronie „Gościa Niedzielnego”. O sytuacji w samym Trevignano wiem niewiele, trudno mi to zrozumieć. Nie wiem, co o objawieniach sądzi biskup miejsca, bo nie wiem, czy są jakieś oficjalne komunikaty. W Mediugorje sytuacja jest o tyle prostsza, że jest tam wysłannik apostolski, wszystko tam jest bardziej kontrolowane. I nie piszcie, proszę, że nie warto interesować się objawieniami prywatnymi, bo to przecież nie w tym rzecz. Dla mnie objawienia z Trevignano brzmią dziwnie (np. o tym, że Pan Jezus nie będzie obecny w Eucharystii), ale pojawiają się dwa pytania: jak być obojętnym na te orędzia, gdy jest tyle zła na świecie, i jak krytykować coś, o czym pisze katolickie wydawnictwo?
Ostatnio zmieniony 2020-11-02, 18:28 przez apis, łącznie zmieniany 2 razy.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Objawienia w Trevignano Romano – przesłania z nieba czy zwiedzenie?

Post autor: ToTylkoJa » 2020-11-02, 18:34

Przeszukaj internet.
Cały czas ktoś krzyczy, że nadchodzi apokalipsa, że to, że tamto.
Po prostu raz na jakiś czas ktos krzyknie głośniej akurat w czas.

apis

Re: Objawienia w Trevignano Romano – przesłania z nieba czy zwiedzenie?

Post autor: apis » 2020-11-02, 18:43

W Fatimie Matka Boża objawiła się w czasie I wojny światowej i przepowiedziała drugą, jeśli ludzie się nie nawrócą. Jest bardzo konkretnie przedstawione stanowisko pewnego kapłana, wpis jest publiczny, więc mogę udostępnić. Ale to było napisane wiosną, a teraz znowu robi się głośno o Trevignano.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Objawienia w Trevignano Romano – przesłania z nieba czy zwiedzenie?

Post autor: ToTylkoJa » 2020-11-02, 18:50

Z tego, co czytałam o objawieniach fatimskich, to ta dziewczynka mówiła o przepowiedniach dopiero po tym, jak się wypełniły. W takim wypadku to nie jest zbyt godne wiary.

apis

Re: Objawienia w Trevignano Romano – przesłania z nieba czy zwiedzenie?

Post autor: apis » 2020-11-02, 19:07

Owszem, s. Łucja opisała je już jako zakonnica, ale tylko na wyraźne polecenie biskupa. Jaki miałaby interes w tym, żeby kłamać?

Dodano po 1 minucie 13 sekundach:
Poza tym nie wszystkie wypełniły się od razu np. ta Ojcu Świętym. Po zamachu papież Jan Paweł II pojechał do Portugalii i w koronie figury Matki Bożej umieścił kulę.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Objawienia w Trevignano Romano – przesłania z nieba czy zwiedzenie?

Post autor: Dezerter » 2020-11-02, 19:11

że będzie trzęsienie ziemi w Watykanie
To ja poczekam na to trzęsienie - jak będzie to się zainteresuję ;)
na razie nie mam czasu by porządnie studiować pewnego i prawdziwego Objawienia z nieba
jak ksiądz się zainteresował, poświęcił i przestudiował to przesłanie to mi wystarczy - NIE prawdziwe
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

apis

Re: Objawienia w Trevignano Romano – przesłania z nieba czy zwiedzenie?

Post autor: apis » 2020-11-02, 19:16

Och, bo na tym forum objawienia prywatne w ogóle spychane są poza margines...

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Objawienia w Trevignano Romano – przesłania z nieba czy zwiedzenie?

Post autor: ToTylkoJa » 2020-11-02, 19:18

Nie wiem, nie interesuje mnie to specjalnie. Ale na obecny moment, nie mam żadnego powodu, żeby wierzyć w to, że Łucja rzeczywiście wiedziała o tych rzeczach przed ich wydarzeniem i to w dodatku od samej Maryji.

Awatar użytkownika
drJanek
Bywalec
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: 22 mar 2020
Lokalizacja: Polska
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 138 times
Been thanked: 53 times

Re: Objawienia w Trevignano Romano – przesłania z nieba czy zwiedzenie?

Post autor: drJanek » 2020-11-02, 20:23

Dlatego lepiej interesować się objawieniami zatwierdzonymi przez Kościół Katolicki, jeżeli już w ogóle. Trzeba do tego zachowac zdrowy dystans, może dlatego tak mało tutaj na forum podniecenia w tej kwestii (to moja opinia prywatna może tak nie jest).

Co do trevigano romano jest bardzo dużo wątpliwości, "Matka Boża" mówi dziwne rzeczy, zawiazala sie tam już fundacja. Czyli aspekt finansowy...

Fajnie omowił to ten zakonnik:



„Ufaj Bogu tak, jakby całe powodzenie spraw zależało wyłącznie od Niego;
tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał wszystko zdziałać, a Bóg nic zgoła.”
Św. Ignacy Loyola

apis

Re: Objawienia w Trevignano Romano – przesłania z nieba czy zwiedzenie?

Post autor: apis » 2020-11-02, 20:40

To nie jest kapłan, którego słucham. Miałam negatywną opinię o Trevignano, ale skoro wyszła kolejna książka, mam wątpliwości.

Nawet o zatwierdzonych przez Kościół objawieniach mało się tu rozmawia. Ja znam na co dzień co innego w środowisku kościelnym, w którym żyję, my tam mamy żywą wiarę opartą na Słowie Bożym, Tradycji, nauce Kościoła i zatwierdzonych objawieniach prywatnych, a Wy sobie tu dyskutujcie zamknięci na wszystko.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Objawienia w Trevignano Romano – przesłania z nieba czy zwiedzenie?

Post autor: Dezerter » 2020-11-02, 21:54

Jesteś niesprawiedliwa, bo na forum omawiamy każdy aspekt życia katolickiego w tym objawienia prywatne, a nawet proroctwa indywidualne. Staramy się a przynajmniej ja zachować priorytety i najwięcej czasu i uwagi poświęcać
Słowo Bożemu jako najpełniejszemu i najważniejszemu Objawieniu
- tradycji Kościoła - szczególnie tej starożytnej
- nauczanie papieża i biskupów, prezbiterów
- reszta jako ubarwienie i praktyczne wypełnienie tego co wyżej
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
drJanek
Bywalec
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: 22 mar 2020
Lokalizacja: Polska
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 138 times
Been thanked: 53 times

Re: Objawienia w Trevignano Romano – przesłania z nieba czy zwiedzenie?

Post autor: drJanek » 2020-11-03, 10:57

apis pisze: 2020-11-02, 20:40 To nie jest kapłan, którego słucham. Miałam negatywną opinię o Trevignano, ale skoro wyszła kolejna książka, mam wątpliwości.

Nawet o zatwierdzonych przez Kościół objawieniach mało się tu rozmawia. Ja znam na co dzień co innego w środowisku kościelnym, w którym żyję, my tam mamy żywą wiarę opartą na Słowie Bożym, Tradycji, nauce Kościoła i zatwierdzonych objawieniach prywatnych, a Wy sobie tu dyskutujcie zamknięci na wszystko.
Też go nie słucham :), ale w tym temacie wypowiada się merytorycznie i wygląda na to, że szukasz na siłę potwierdzenia żeby jednak ktoś powiedział to co chcesz usłyszeć w temacie objawień :).

Forum internetowe jest takie jakie jest - akceptujesz je z dobrodziejstwem inwentarza.
W mojej opinii jest tu sporo osób trzymających wysoki poziom dyskusji wbrew zalewowi rzeszy dziwnych pytań i problemów.
Ostatnio zmieniony 2020-11-03, 10:57 przez drJanek, łącznie zmieniany 1 raz.
„Ufaj Bogu tak, jakby całe powodzenie spraw zależało wyłącznie od Niego;
tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał wszystko zdziałać, a Bóg nic zgoła.”
Św. Ignacy Loyola

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Objawienia w Trevignano Romano – przesłania z nieba czy zwiedzenie?

Post autor: Jozek » 2020-11-03, 11:43

Prywatne objawienia sa przede wszystkim dla nawrocenia osoby ktorej sa objawione, a nie dla wszystkich.
One dotycza glownie nawrocenia tej osoby, jej zycia i grzechw, a nie nawracania wszystkich dookola przez ta osobe. Pycha obraca wszystko do gory kolami i grzesznik, ktory mial sie nawrocic zaczyna uwazac sie za kogos wyjatkowego czy wrecz swietego, a mowiac o swoich objawieniach sciaga na siebie dzialanie zlego.
Jesli ktos ma innych nawrocic, to pierw sam musi to zrobic, zastosowac wszystkie objawienia wobec siebie, a wtedy bez gloszenia nawroci wielu. Czyny mowia wiecej niz slowa. Wtedy dopiero moga zaczac sie wypelniac wymagania Kosciola i wiarygodnosc objawien.

Dodano po 25 minutach 14 sekundach:
Dezerter pisze: 2020-11-02, 19:11
że będzie trzęsienie ziemi w Watykanie
To ja poczekam na to trzęsienie - jak będzie to się zainteresuję ;)
na razie nie mam czasu by porządnie studiować pewnego i prawdziwego Objawienia z nieba
jak ksiądz się zainteresował, poświęcił i przestudiował to przesłanie to mi wystarczy - NIE prawdziwe
Dez, nawet chyba nie wiesz ze nawet w Polsce sa trzesienia ziemi i to dosc czesto, ale tego sie nie odczuwa.
Jesli sie nie myle, to chyba do 3 stopni trzesienia sa niezauwazalne, a takich jest dosc duzo. Jedynie czula aparatura je wykrywa.
Takie w granicach 4-5 stopni tez czasem przejda niezauwazalnie.
Jak bedzie np. 7-9 stopni, to mozna by to nazwac konkretnym trzesieniem ziemi.
Kiedys trafilem na strone w sieci na ktorej sa podawane na biezaco wszystkie trzesienia ziemi na swiecie i jest ich setki dziennie.

Wlasnie ja znalazlem.
https://www.emsc-csem.org/Earthquake/
Ostatnio zmieniony 2020-11-03, 11:45 przez Jozek, łącznie zmieniany 4 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 866
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 419 times
Been thanked: 146 times

Re: Objawienia w Trevignano Romano – przesłania z nieba czy zwiedzenie?

Post autor: Pompieri » 2020-11-03, 14:17

Tak, to prawda, ze trzesien ziemi jest codziennie w Polsce kilka. Ale chyba mamy na uwadze katastrofalne trzesienie ziemi ?

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Objawienia w Trevignano Romano – przesłania z nieba czy zwiedzenie?

Post autor: Jozek » 2020-11-03, 14:39

To czy trzesienie bedzie katastrofalne zalezy od tego w jakim rejonie bedzie epicentrum.
Powyzej 7 stopnie moze byc katastrofalne, ale, jesli z dala od wrazliwych budowli i duzych miast, to nawet 9stopni niewiele szkod zrobi.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ