Co to jest?

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
Uczeń

Co to jest?

Post autor: Uczeń » 2020-12-09, 19:23

Screenshot_20201209-191907.png
Jaka to religia?
Modlitwa do posągu - dziewicy... Za którym stoi kto?
Jezus?? Bóg?

Obraza uczuć religijnych katolików. Indoktrynacja, już pisałeś o "posążkach"
Tytuł wątku jest nietaktowny, ujmujący znaczenia modlitwy wstawienniczej Maryi.

i dlaczego wątek w dziale szatan grzech? Kolejna obraza katolików?

Przeniosłem do działu Maryja

Dominik
Ostatnio zmieniony 2020-12-09, 20:37 przez Uczeń, łącznie zmieniany 3 razy.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Co to jest?

Post autor: Albertus » 2020-12-09, 19:29

Mam pytanie do ciebie..
Czy prosisz czasem innych wierzących o modlitwę za siebie do Boga?

Albo czy prosisz czasem innych wierzących którzy mają dar uzdrawiania aby cie uzdrowili mocą Bożą?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Co to jest?

Post autor: Andej » 2020-12-09, 19:33

Czy przypadkiem nie czepiasz się słówek? To kolokwializm. Dla każdego oczywistym jest, że adresatem modlitw naszych jest Bóg.
To troszkę tak, jakbyś widząc kogoś rozmawiającego przez telefon uważał, że ten ktoś rozmawia z telefonem, a nie osobą po drugiej stronie linii.

Domyślam się, że bardzo Cię bawi wyszukiwanie tego, czego nie rozumiesz i z powodu niezrozumienie wydaje się bardzo śmieszne.

Gdybyś uwierzył Bogu, to nie miałbyś zastrzeżeń. Gdybyś, zamiast narodzić sie na nowo, po prostu żył dla Boga. Gdybyś żył miłością do Boga i ludzi. Wtedy inaczej widziałbyś świat. A i świat byłby piękniejszy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Co to jest?

Post autor: Albertus » 2020-12-09, 19:36

Uczeń pisze: 2020-12-09, 19:23
Jaka to religia?
Modlitwa do posągu - dziewicy... Za którym stoi kto?
Jaka znowu "modlitwa do posągu"?


Skąd taki wniosek?

Żaden prawowierny katolik nie modli się do żadnego posągu.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Co to jest?

Post autor: ToTylkoJa » 2020-12-09, 19:36

Otóż to jest modlitwa o wstawiennictwo Dziewicy z Loretto.
Wstawiennictwo, czyli żeby wstawiła się za modlącym U BOGA.
Nie ma za co.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Co to jest?

Post autor: Dezerter » 2020-12-09, 19:56

ToTylkoJa pisze: 2020-12-09, 19:36 Otóż to jest modlitwa o wstawiennictwo Dziewicy z Loretto.
Wstawiennictwo, czyli żeby wstawiła się za modlącym U BOGA.
Nie ma za co.
Na szczęście pada to pod koniec ...
Moim zdaniem każda modlitwa wyraźnie powinna zaczynać się od zwrócenia się do Boga, później można prosić wystawienników o pomoc.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Co to jest?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-12-09, 20:30

Zaraz - gdzie tu jest modlitwa do "posągu dziewicy"?
Żyję już parę lat - nie spotkałem nigdy żadnego katolika, który modliłby się do posągu.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: Co to jest?

Post autor: Morkej » 2020-12-09, 21:01

Zgadzam się. Ciężko jest znaleźć taką osobę. Przynajmniej ja też nie spotkałem. Jednak za to napotkałem się w moim otoczeniu z sporym lub mniejszym niezrozumieniem i błędnym podejściu w stosunku do kultu Maryi. Sam dokładnie wiesz o co chodzi.

Polecam @Uczeń film Szymona, aby postarać się zrozumieć dlaczego ten kult wygląda tak, a nie inaczej w Kościele. Zacznij też od katolickich źródeł jak, np. Katechizm.

Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Co to jest?

Post autor: Albertus » 2020-12-09, 21:12

Mogą być jak najbardziej różne indywidualne lub nawet grupowe błędy w podejściu do Maryi. Na przykład gdy ktoś nadmiernie skupia się na różnych objawieniach prywatnych, szczególnie tych nie zatwierdzonych przez Kościół, a ignoruje Pismo Święte i Tradycję apostolską. Ale to jest kwestia odpowiedniej katechezy i prowadzenia przez duszpasterzy.
Ostatnio zmieniony 2020-12-09, 21:14 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1598
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 633 times
Kontakt:

Re: Co to jest?

Post autor: Tek de Cart » 2020-12-09, 23:53

Obrazek
to jest dopiero coś! nie dość że katolicy 'modlą się do posągu' to jeszcze ich posągi modlą się do posągu... ;)
to już chyba trzeba by jakimś całkowaniem czy różniczkowaniem obliczać jak bardzo jest to bałwochwalcze ... ;)
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Magnolia

Re: Co to jest?

Post autor: Magnolia » 2020-12-14, 20:10

A ja dopowiem, że bardzo się cieszę że Uczeń zainteresował się naszym kanałem modlitewnym;-)

Uczeń

Re: Co to jest?

Post autor: Uczeń » 2020-12-14, 22:01

Marek_Piotrowski pisze: 2020-12-09, 20:30 Zaraz - gdzie tu jest modlitwa do "posągu dziewicy"?
Żyję już parę lat - nie spotkałem nigdy żadnego katolika, który modliłby się do posągu.
Panie,
toż to modlitwa do dziewicy, w tle posąg. Dla mnie to jakiś podejrzany mistycyzm.
Już nawet nie używamy tutaj skojarzenia z mamą Jezusa, ja bym w to nie szedł.

Przecież wiemy bardzo dobrze, że Jezus wysłuchuje naszych modlitw i jest jedynym pośrednikiem, który swoją własną krwią wykupił nam dostęp do Ojca, byśmy mogli się komunikować z Bogiem. Ja bym ufał Jezusowi w kwestii modlitwy i generalnie w każdej kwestii.
Ostatnio zmieniony 2020-12-14, 22:03 przez Uczeń, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Co to jest?

Post autor: Jozek » 2020-12-14, 22:04

Uczeń pisze: 2020-12-14, 22:01
Marek_Piotrowski pisze: 2020-12-09, 20:30 Zaraz - gdzie tu jest modlitwa do "posągu dziewicy"?
Żyję już parę lat - nie spotkałem nigdy żadnego katolika, który modliłby się do posągu.
Panie,
toż to modlitwa do dziewicy, w tle posąg. Dla mnie to jakiś podejrzany mistycyzm.
Już nawet nie używamy tutaj skojarzenia z mamą Jezusa, ja bym w to nie szedł.

Przecież wiemy bardzo dobrze, że Jezus wysłuchuje naszych modlitw i jest jedynym pośrednikiem, kóry swoją własną krwią wykupił nam dostęp do Ojca, byśmy mogli się komunikować z Bogiem. Ja bym ufał Jezusowi w kwestii modlitwy i generalnie w każdej kwestii.
A czy nie lepszym wykozystaniem czasu bylo by zabrac sie za jakas pomoc charytatywna, szczegolnie w czasie przedswiatecznym, zamiast marnowac czas i wymyslac jakies dziwne i nierzeczywiste problemy w rozumieniu wiary?
Ostatnio zmieniony 2020-12-14, 22:05 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Uczeń

Re: Co to jest?

Post autor: Uczeń » 2020-12-14, 22:07

Jozek pisze: 2020-12-14, 22:04
Uczeń pisze: 2020-12-14, 22:01
Marek_Piotrowski pisze: 2020-12-09, 20:30 Zaraz - gdzie tu jest modlitwa do "posągu dziewicy"?
Żyję już parę lat - nie spotkałem nigdy żadnego katolika, który modliłby się do posągu.
Panie,
toż to modlitwa do dziewicy, w tle posąg. Dla mnie to jakiś podejrzany mistycyzm.
Już nawet nie używamy tutaj skojarzenia z mamą Jezusa, ja bym w to nie szedł.

Przecież wiemy bardzo dobrze, że Jezus wysłuchuje naszych modlitw i jest jedynym pośrednikiem, który swoją własną krwią wykupił nam dostęp do Ojca, byśmy mogli się komunikować z Bogiem. Ja bym ufał Jezusowi w kwestii modlitwy i generalnie w każdej kwestii.
A czy nie lepszym wykozystaniem czasu bylo by zabrac sie za jakas pomoc charytatywna, szczegolnie w czasie przedswiatecznym, zamiast marnowac czas i wymyslac jakies dziwne i nierzeczywiste problemy w rozumieniu wiary?
Absolutnie mówisz dobrze, niech Pan udzieli Ci Swej łaski!
Ostatnio zmieniony 2020-12-14, 22:07 przez Uczeń, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Co to jest?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-12-14, 22:52

Uczeń pisze: 2020-12-14, 22:01
Marek_Piotrowski pisze: 2020-12-09, 20:30 Zaraz - gdzie tu jest modlitwa do "posągu dziewicy"?
Żyję już parę lat - nie spotkałem nigdy żadnego katolika, który modliłby się do posągu.
Panie,
toż to modlitwa do dziewicy, w tle posąg. Dla mnie to jakiś podejrzany mistycyzm.
Dla kogo podejrzany?
Już nawet nie używamy tutaj skojarzenia z mamą Jezusa, ja bym w to nie szedł.
Kto nie używa?
Przecież wiemy bardzo dobrze, że Jezus wysłuchuje naszych modlitw i jest jedynym pośrednikiem, który swoją własną krwią wykupił nam dostęp do Ojca, byśmy mogli się komunikować z Bogiem. Ja bym ufał Jezusowi w kwestii modlitwy i generalnie w każdej kwestii.
Mylisz dwie rzeczy: wstawiennictwo i Jedyne Pośrednictwo w zbawieniu. Przeczytaj dobrze, W CZYM jest Jezus Jedynym Pośrednikiem i nie wmawiaj nam, że jest jedynym wstawiennikiem.

ODPOWIEDZ