Dzieci Maryi - dziewictwo

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
ODPOWIEDZ
Dominik

Re: Dzieci Maryi - dziewictwo

Post autor: Dominik » 2017-12-01, 22:20

Marek_Piotrowski pisze:Proponuję ciemnoniebieski kolor na cytaty z Pisma.
Dodałem nowy przycisk Biblia. Wystarczy zaznaczyć tekst i kliknąć go.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14987
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4208 times
Been thanked: 2954 times
Kontakt:

Re: Dzieci Maryi - dziewictwo

Post autor: Dezerter » 2017-12-01, 23:51

Henryku - mam zadać 3 raz to samo pytanie byś odpowiedział?
albo po prostu napisz
"nie chce mi się z tobą gadać";)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Henryk

Re: Dzieci Maryi - dziewictwo

Post autor: Henryk » 2017-12-02, 07:18

Dezerter pisze:Henryku - mam zadać 3 raz to samo pytanie byś odpowiedział?
albo po prostu napisz
"nie chce mi się z tobą gadać";)
Teraz zgłupiałem. :(
Znam Ciebie, i wiem, że bez przyczyny nie upomniał byś się o coś, co nie miało miejsca.
Jednak nie pamiętam twego pytania, na które nie odpowiedział bym.
Proszę- przypomnij mi sprawę, a obiecuje że nie pozostanie bez odpowiedzi.

Henryk

Re: Dzieci Maryi - dziewictwo

Post autor: Henryk » 2017-12-02, 12:06

Myślę i myślę i? nie może tobie chodzić o nic innego niż:
Masz żonę, więc postaw się w roli Józefa, wejdź w jego skórę, wczuj się (zrób to Henryku, postaraj się) Sam Bóg wybrał twoją wybrankę za matkę dla swojego Syna, z jej łona narodzi się Syn Boży, Mesjasz. Sam Duch Święty został jego Ojcem uświęcając jej łono, sam Syn Boży tam przebywał - stało się w pewnym sensie miejscem "najświetniejszych ze świętych". Zastanów się czy byłbyś w stanie i miał tyle śmiałości by współżyć z Kimś takim i "wchodzić " do tego miejsca uświęconego....
Na które już udzieliłem odpowiedzi: 2017-11-30, o godzinie 07:33 w tym samym temacie.

Jak pisałem już kilka dni prędzej.- Ty masz prywatne odczucia, jak mam zapisy Słowa Bożego.
Kto ma mocniejsze podstawy? Jak myślisz?
Kto buduje na Opoce, a kto na piasku?
-----------------------------
Pierworodny syn, w odróżnieniu od jedynego syna:
Luk 2:7 gnt-tis "??? ?????? ??? ???? ????? ??? ??????????, ??? ???????????? ????? ??? ????????? ????? ?? ?????, ????? ??? ?? ?????? ????? ?? ?? ??????????."
Luk 2:7 bp " I powiła syna pierworodnego, i owinęła w pieluszki, i położyła w żłobie, ponieważ nie było dla nich miejsca w gospodzie."

Luk 7:12 gnt-tis " ?? ?? ??????? ?? ???? ??? ??????, ??? ???? ??????????? ???????? ????????? ???? ?? ????? ?????, ??? ???? ?? ????, ??? ????? ??? ?????? ?????? ?? ??? ????."
Luk 7:12 bt5 " Gdy przybliżył się do bramy miejskiej, właśnie wynoszono umarłego - jedynego syna matki, a ta była wdową. Towarzyszył jej spory tłum z miasta."
Jedyny to jeden, nikogo więcej.
Pierworodny- to pierwszy z całego rodzeństwa, najstarszy.
------------------
Bracia Jezusa:
Mar 3:30-32 kow "Twierdzili bowiem: Jest opętany przez ducha nieczystego. (31) Tymczasem nadeszła matka i bracia jego. Zatrzymawszy się przed domem, kazali go przywołać. (32) A wkoło niego siedziało dużo ludzi, gdy mu doniesiono: Matka twoja i bracia stoją przed domem i pytają o ciebie."
???????- adelfoi- bracia
Mat 13:55-56 bp "Czyż to nie jest syn cieśli? Czyż Jego matka nie nazywa się Maryja, a Jego bracia Jakub i Józef, i Szymon, i Juda? (56) I czyż wszystkie Jego siostry nie żyją wśród nas? Skądże więc u Niego to wszystko się bierze?"
Jan 2:11-12 bt4 " Taki to początek znaków uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie. (12) Następnie On, Jego Matka, bracia i uczniowie Jego udali się do Kafarnaum, gdzie pozostali kilka dni."
Mat 12:46-47 bt4 " Gdy jeszcze przemawiał do tłumów, oto Jego Matka i bracia stanęli na dworze i chcieli z Nim mówić. (47) Ktoś rzekł do Niego: Oto Twoja Matka i Twoi bracia stoją na dworze i chcą mówić z Tobą."
Luk 8:19-21 bt4 " Wtedy przyszli do Niego Jego Matka i bracia, lecz nie mogli dostać się do Niego z powodu tłumu. (20) Oznajmiono Mu: Twoja Matka i bracia stoją na dworze i chcą się widzieć z Tobą. (21) Lecz On im odpowiedział: Moją matką i moimi braćmi są ci, którzy słuchają słowa Bożego i wypełniają je."
Mar 6:3 bt4 "Czy nie jest to cieśla, syn Maryi, a brat Jakuba, Józefa, Judy i Szymona? Czyż nie żyją tu u nas także Jego siostry? I powątpiewali o Nim."
Ty twierdzisz wraz z innymi, wbrew zapisom, że to byli kuzyni- ???????- anepsios
-------------------
Apostoł Jan cytuje proroctwo wypowiedziane przez Dawida, a o którym przypomnieli sobie uczniowie Jezusa:
Joh 2:17 bt4 "Uczniowie Jego przypomnieli sobie, że napisano: Gorliwość o dom Twój pochłonie Mnie."
Co tam zapisano?
- Zapisano, że nawet synowie Jego matki byli obcym dla niego!
Zwróć uwagę, że byli to synowie Jego matki! Nie jacyś tam wyimaginowani kuzyni!
Psa 69:9-10 nbg-pl "Stałem się obcym moim braciom i nieznanym dla synów mojej matki. (10) Gdyż trawiła mnie gorliwość dla Twego domu i spadały na mnie szyderstwa tych, którzy Ci urągali."
Bracia nie chcieli Go znać. Nie uwierzyli, wstydzili się Jego.
J 7:5 bt5 "Bo nawet Jego bracia nie wierzyli w Niego."
Dawid prorokował o synach matki Jezusa na tysiąc lat przed faktem, a dwa tysiące lat po fakcie, są jeszcze tacy, co te Prawdę odrzucają.
--------------
Biblia tysiąclecia w miejscu: Mat 1:25 psz "Nie współżył z nią jednak aż do czasu, gdy urodziła Syna. I dał Mu na imię Jezus."
Umieściła przypis:
"Nie zbliżał... Syna". - Sam tekst nie twierdzi, że po narodzeniu Jezusa Maryja nadal pozostała dziewicą, lecz i nie przeczy temu. Wieczyste dziewictwo Matki Zbawiciela zakłada dalszy ciąg Ewangelii (por. J 19,26n), jak i dogmatyczna tradycja Kościoła.?
To tak, gdym ja powiedział: ?nie będę jadł obiadu, aż domaluję tę ścianę do końca?.
Robotę zakończyłem, umyłem się, przebrałem?, ale obiadu już nigdy w życiu nie jadłem :))
---------------
Dezerter pisał:
Moja wiara w dziewictwo Marii opiera się akurat nie na Biblii, bo ja sola scriptora nie wyznaje!
Biblia swoje, Dezerter swoje?
Czyż wniosek nie może być tylko jeden? -Że Biblię masz za zbiór bajek, nie godnych wiary? :^o
-------------
Piszesz:
Sam Duch Święty został jego Ojcem
Naprawdę? x_x
Jezus synem ducha? :-t

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19083
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Dzieci Maryi - dziewictwo

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-12-02, 13:17

Jak pisałem już kilka dni prędzej.- Ty masz prywatne odczucia, jak mam zapisy Słowa Bożego.
Kto ma mocniejsze podstawy? Jak myślisz?
Kto buduje na Opoce, a kto na piasku?
Biblia swoje, Dezerter swoje?
Powtarzasz po raz setny, żeby wbić w uszy czytelników jakoby Twoje tezy były poparte Biblią.
NIE SĄ.
Są to daleko idące spekulacje, oparte na tłumaczeniu (a nie na oryginale) i na błędnym (na co podałem dowód z pism starożytnych oraz ze świeckich opracowań słownikowych) zawężeniu słowa "adelphos" (brat, kuzyn,krewny zawęziłeś do brat) oraz zawężeniu słowa ????? (na do przedstawiłem wyczerpującą analizę biblijną)

Twoja technika Henryku jest jasna i powtarzalna (robią tak ludzie z Twojej grupy religijnej - czyżby Was tak uczyli?) - gdy widzisz talie "twarde" dowody dewastujące swoją argumentację, wprowadzasz tzw. "rybkę" (np. przekręcasz coś lub obrażasz współdyskutantów) co wywołuje bezsensowne przerzucanki słowne, po czym - jak owe analizy są już parę stron wątku wstecz i nie wszyscy dobrze je pamiętają - ponawiasz swoją tezę twierdząc, że to jest rzekomo teza biblijna.
Oczywiście o takim szczególe, że znamy imiona ojców i matek owych rzekomych braci rodzonych" Jezusa i że gdyby Twoja teza miała być słuszna, to dwie rodzone siostry musiałyby mieć to samo imię, "zapomniałeś".

Innymi słowy - zamiast przekonywać Biblią, przekonujesz że przekonałeś Biblią.
Bezwartościowe.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19083
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Dzieci Maryi - dziewictwo

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-12-02, 13:23

Podejdźmy do sprawy inaczej: prześledźmy zapisy biblijne dotyczące dzieciństwa Jezusa. Nie ma ich wiele, ale są dość jasne :

Historia Pismem pisana

Podejdźmy do sprawy inaczej: prześledźmy zapisy biblijne dotyczące dzieciństwa Jezusa. Nie ma ich wiele, ale są dość jasne :
  • Okres przed ucieczką do Egiptu
    Tu chyba nie ma wątpliwości. Łukasz pisze (Łk 1,27) że anioł zwiastował Maryi dziewicy. Józef też nie miał jakichś wcześniejszych dzieci ? gdy Maria z Jezusem udają się na spis do Betlejem nie ma żadnego zapisu jakoby mieli już jakieś dziecko (Łk 2,4-5) a przecież ono też musiałoby być spisane. Zresztą potwierdza to fragment po odjeździe Mędrców: ?Gdy oni odjechali, oto anioł Pański ukazał się Józefowi we śnie i rzekł: Wstań, weź Dziecię i Jego Matkę i uchodź do Egiptu; pozostań tam, aż ci powiem; bo Herod będzie szukał Dziecięcia, aby Je zgładzić.?/Mt 2,13/
  • Powrót z Egiptu
    Podobnie jak przed ucieczką, zapis jest jasny: ?A gdy Herod umarł, oto Józefowi w Egipcie ukazał się anioł Pański we śnie, i rzekł: Wstań, weź Dziecię i Jego Matkę i idź do ziemi Izraela, bo już umarli ci, którzy czyhali na życie Dziecięcia. On więc wstał, wziął Dziecię i Jego Matkę i wrócił do ziemi Izraela.? /Mt 2,19-21/
  • Jezus dwunastoletni
    Opis historii zaginięcia Jezusa w Jerozolimie i odnalezienia Go w Świątyni (Łk 2,41-51) wspomina o krewnych i znajomych, ale nie ma ani słowa o rodzeństwie Jezusa (a przecież i ono musiałoby udawać się do Jerozolimy).
Skonfrontujmy teraz to wszystko z rewelacjami o ?rodzonych braciach Jezusa?. Gdyby były prawdziwe, to w świetle Pisma najstarszy z rzekomych braci Jezusa- Jakub musiałby być od Niego młodszy o co najmniej 13 lat. Czyli mieć jakieś 17 lat w chwili powołania, a 20 w chwili rozpoczęcia nauczania jako apostoł po śmierci Jezusa. Jest to w świetle realiów żydowskich nie do pomyślenia (do dziś pobożni Żydzi nie pozwalają nawet czytać niektórych ksiąg ludziom przed trzydziestym rokiem życia, nie mówiąc już o nauczaniu). Konsekwentnie Juda, jako najmłodszy musiałby napisać swój list apostolski jako nastolatek!

Talmud Żydowski, próbujący zdyskredytować dziewictwo Maryi w sposób b. drastyczny, nie wymienia rodzeństwa Jezusa ? a przecież byłby to najprostszy sposób na zanegowanie przesłania chrześcijaństwa, które twierdziło co innego.

Z drugiej strony gdyby brak następnych dzieci nie był Prawdą, w żadnym wypadku chrześcijanie nie wpadliby na pomysł by coś takiego wymyśleć ? to wielodzietność, a nie posiadanie jednego dziecka było uważane wówczas za dar boży!

Jeśli zaprzeczyć bóstwu Jezusa lub nawet wierzyć w nie ale nie próbować spojrzeć na sprawę oczyma współczesnego Jezusowi Żyda, owa "niepokalaność" może wydawać się niepotrzebna (nie jest przypadkiem, że Henryk, który ją kwestionuje, zaprzecza także boskości Jezusa). Jednak jeśli Jezus jest Bogiem, a my spojrzymy na sprawę oczyma nawróconego I-wiecznego Żyda, zobaczymy Maryję jako "naczynie świątynne", jako Arkę w której "przechowywana" była Chwała Pańska, jako ołtarz.
Zarówno takie naczynie, ołtarz jak i Arkę łączy jedno - nie do pomyślenia byłoby, by służyły do jakiejkolwiek "zwykłej" czynności. Takie spojrzenie zdają się potwierdzać teksty starochrześcijańskie

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19083
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Dzieci Maryi - dziewictwo

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-12-02, 13:46

Pierworodny syn, w odróżnieniu od jedynego syna:
Luk 2:7 gnt-tis "??? ?????? ??? ???? ????? ??? ??????????, ??? ???????????? ????? ??? ????????? ????? ?? ?????, ????? ??? ?? ?????? ????? ?? ?? ??????????."
Luk 2:7 bp " I powiła syna pierworodnego, i owinęła w pieluszki, i położyła w żłobie, ponieważ nie było dla nich miejsca w gospodzie."

Luk 7:12 gnt-tis " ?? ?? ??????? ?? ???? ??? ??????, ??? ???? ??????????? ???????? ????????? ???? ?? ????? ?????, ??? ???? ?? ????, ??? ????? ??? ?????? ?????? ?? ??? ????."
Luk 7:12 bt5 " Gdy przybliżył się do bramy miejskiej, właśnie wynoszono umarłego - jedynego syna matki, a ta była wdową. Towarzyszył jej spory tłum z miasta."
Jedyny to jeden, nikogo więcej.
Pierworodny- to pierwszy z całego rodzeństwa, najstarszy
Po pierwsze (i mniej ważne) - Trudno o bardziej chybiony argument. Pierworództwo było czymś bardzo ważnym w Izraelu - i istotą sprawy jest właśnie to że Jezus jest pierworodnym (a więc dziedzicem, a także tym, który w pełni zastępuje Ojca w Jego sprawach). Stąd pierworództwo było czymś daleko ważniejszym niż ?kolejnością rodzenia się?.

Przykład:
Bóg błogosławiąc Dawida mówi: ?Z nim moja wierność i łaska; w moim imieniu moc jego się wzniesie. I rękę jego wyciągnę na morze, a prawicę jego na rzeki. On będzie wołał do Mnie: Ty jesteś moim Ojcem, Bogiem moim i Skałą mojego ocalenia. A Ja go ustanowię pierworodnym, największym wśród królów ziemi.?/Ps 89,25-28/
Jakiś czas temu odkryto nagrobek pewnej kobiety pochodzący mniej-więcej z czasów Jezusa, z napisem ? ?zmarła rodząc swego pierworodnego syna?.
Pokreślenie pierworództwa Jezusa jest potwierdzeniem Jego rangi jako syna i jako dziedzica.
Podobnie zresztą pisze św.Paweł o chrześcijanach, nazywając ich ?pierworodnymi?:
? ?Wy natomiast przystąpiliście do góry Syjon, do miasta Boga żyjącego, Jeruzalem niebieskiego, do niezliczonej liczby aniołów, na uroczyste zebranie, do Kościoła pierworodnych, którzy są zapisani w niebiosach, do Boga (?)?/Hbr 12,22-23a/


Po drugie(ale ważniejsze)
Zupełnie ?zapomniałeś? że Jezus bywał w Ewangelii nazywany nie tylko ?pierworodnym? ale także ?Jednorodzonym?

Proszę bardzo:
"A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy."/J 1,14/

"Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, /o Nim/ pouczył."/J 1,18/

"Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne."/J 3,16/

"Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego."/J 3,18/

"W tym objawiła się miłość Boga ku nam, że zesłał Syna swego Jednorodzonego na świat, abyśmy życie mieli dzięki Niemu."/1J 4,9/

We wszystkich nich zostało użyte słowo ?????????? (( monogenous), które ma znaczenie ?jednorodzony, jedynak? (STRONG 3439)

Słowo słowo ?????????? (( monogenous) zostało oprócz tego użyte w Nowym Testamencie jeszcze cztery razt:
[color=blue "Gdy przybliżył się do bramy miejskiej, właśnie wynoszono umarłego - jedynego syna matki, a ta była wdową. Towarzyszył jej spory tłum z miasta."[/Biblia]/Łk 7,12/
[color=blue "Miał bowiem córkę jedynaczkę, liczącą około dwunastu lat, która była bliska śmierci. Gdy Jezus tam podążał, tłumy napierały na Niego." [/Biblia]/Łk 8,42/
[color=blue "Naraz ktoś z tłumu zawołał: Nauczycielu, proszę Cię, wejrzyj na mego syna; to mój jedynak." [/Biblia]/Łk 9,38/
[color=blue "Dzięki wierze Abraham, wystawiony na próbę, ofiarował Izaaka, i to jedynego syna składał na ofiarę, on, który otrzymał obietnicę"[/Biblia]/Hbr 11,17/

Jak widzisz, Jezus jest nie tylko nazywany Pierworodnym Synem Boga, ale także Jego Jedynakiem.

Henryk

Re: Dzieci Maryi - dziewictwo

Post autor: Henryk » 2017-12-02, 14:47

Marek_Piotrowski pisze:Powtarzasz po raz setny, żeby wbić w uszy czytelników jakoby Twoje tezy były poparte Biblią.
NIE SĄ.
Po pierwsze, nie do Ciebie panie Piortrowski piszę.
Więc nie wcinaj się pomiędzy wódkę, a zakąskę.
Znowu poprzez Twój słowotok Dezerter nie zauważy mojej odpowiedzi.

Cytaty z Biblii twierdzisz nie są poparte Biblią- twierdzisz...
Pyszne. =)) Czytasz po tym to, co piszesz?

Powtarzasz się jak nawiedzony.
To Wy macie głęboko w (nie)poważaniu Biblię!

Kolejne ostrzeżenie leci za brak szacunku. Używaj innych słów zamiast kogoś obrażać. Ja nie osądzam kto ma rację jak by co. Dominik
Piotrowski pisze:
Jest to w świetle realiów żydowskich nie do pomyślenia (do dziś pobożni Żydzi nie pozwalają nawet czytać niektórych ksiąg ludziom przed trzydziestym rokiem życia, nie mówiąc już o nauczaniu).
Twierdzisz autorytatywnie przed Swoimi, że jestem niedouczony?
Fakt. Wiele mi jeszcze brakuje.
Jednak muszę i Ciebie douczyć?
Każdy pobożny Żyd po uroczystości Bar-Micwy, jest wzywany po raz pierwszy do odczytania fragmentu Tory pod Bimą, oraz wygłoszenia do niej komentarza(!).sic.
Mają wtedy po 12 lat?
zobaczymy Maryję jako "naczynie świątynne", jako Arkę w której "przechowywana" była Chwała Pańska, jako ołtarz.
Następna nauka- bo masz poważne braki:
W Arce przechowywane były: laska Aarona, wiadro z Manną, i Mojżeszowe tablice.
Chwała Pańska nie była przechowywana w skrzyni, tylko objawiała się na zewnątrz, pomiędzy Cherubami.
Widział ją arcykapłan raz do roku, gdy wchodził do części najświętszej z Krwią Pojednania, po uprzednim napełnieniu się pomieszczenia wonnym kadzidłem.
To nie Maryja pojednała ludzkość z Bogiem. Było to doskonały człowiek Jezus.
Zapamiętaj!
Żydzi nie przechowywali Maryi w skrzyni- to Wy przechowujecie swojego "Boga" w Tabernakulum, pod kluczem.
Zupełnie ?zapomniałeś? że Jezus bywał w Ewangelii nazywany nie tylko ?pierworodnym? ale także ?Jednorodzonym?
Spoko! :)
Pamiętam, że Jezus nazwany był ?jednorodzonym Synem Bożym?. Bóg miał jednego syna.
Miriam miała nie tylko synów, ale i córki.
Jak widzisz, Jezus jest nie tylko nazywany Pierworodnym Synem Boga, ale także Jego Jedynakiem.
Znowu nauka:
J 1:12 bg "Lecz którzykolwiek go przyjęli, dał im tę moc, aby się stali synami Bożymi, to jest tym, którzy wierzą w imię jego."
Ale? należy niestety wierzyć w Słowo Boga, a nie w ludzką tradycję.
Dominik. Zluzuj.

Luzować nie będę. Jesteśmy forum katolickim, kultura wypowiedzi musi być zachowana. Po za tym czerwony kolor jest zarezerwowany dla administracji.
Do użytkownika zwracaj się po nicku, więc nie "Piotrowski", a Marek_Piotrowski, ewentualnie Marek.
Dominik
Ostatnio zmieniony 2017-12-02, 15:10 przez Henryk, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19083
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Dzieci Maryi - dziewictwo

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-12-02, 14:59

Przypominam taktykę "Badaczy" (a więc i Henryka) po podaniu przez adwersarzy argumentów na które nie mają odpowiedzi:
  1. Szybkie wypisanie odpowiedzi bez odniesienia merytorycznego, zawierającego impertynencję oraz jakiś tekst, na który zapewne zareaguje administrator (np. zauważając, ze forum jest publiczne, więc pisanie "nie do Ciebie piszę" jest niemądre). Można też - jak powyżej - przekręcić nazwisko - to niemal zawsze działa.
  2. Przez parę postów podkręcanie awantury, żeby post adwersarza zawierający konkretne argumenty znalazł się co najmniej na poprzedniej stronie wątku.
  3. Potem nastąpi tekst, jak to rzekomo Badacz "na wszystko odpowiedział" i że zrobił to rzekomi "na podstawie Biblii"
Widzieliśmy już ten przebieg w tym wątku

Właśnie jesteśmy przy punkcie 1 ;)

Henryk

Re: Dzieci Maryi - dziewictwo

Post autor: Henryk » 2017-12-02, 15:12

Marek_Piotrowski pisze:Przypominam taktykę "Badaczy" (a więc i Henryka) po podaniu przez adwersarzy argumentów na które nie mają odpowiedzi:
Chciałbyś. :))
Wierzę, że niektórzy nie są pozbawieni logicznego myślenia, i mają jednak jakiś szacunek do pozostawionego nam Słowa Bożego.
Ono jest wykładnikiem Prawdy!

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19083
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Dzieci Maryi - dziewictwo

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-12-02, 15:24

Poczekam, jak napiszesz merytorycznego a nie bzdury o przechowywaniu Maryi w skrzyni.
Na razie rozbudowałeś punkt 1 "taktyki".

Henryk

Re: Dzieci Maryi - dziewictwo

Post autor: Henryk » 2017-12-02, 16:20

Marek_Piotrowski pisze:Poczekam, jak napiszesz merytorycznego a nie bzdury o przechowywaniu Maryi w skrzyni.
Na razie rozbudowałeś punkt 1 "taktyki".
Zarówno takie naczynie, ołtarz jak i Arkę łączy jedno - nie do pomyślenia byłoby, by służyły do jakiejkolwiek "zwykłej" czynności.
Szkoda, że tak bardzo lekceważysz Biblię?

Arka, a przede wszystkim wieko Arki nie służyło do ?zwykłej" czynności.
Arcykapłan raz do roku pojawiał się przed Arka z krwią Cielca i Kozła Pańskiego.
Tamże, biorąc nieco krwi Cielca kropił nią siedmiokrotnie Przebłagalnię, czyli wieko Skrzyni.
Lev 16:14 bp "Weźmie też trochę krwi cielca na palec i pokropi z przodu, przed Płytą Przebłagania - siedem razy ma tak pokropić krwią [miejsce] przed Płytą Przebłagania."
Krew cielca reprezentowała Krew Chrystusową. Tam arcykapłan pokazywał: ?oto Panie Boże krew tego, który został zabity jako przebłaganie za grzechy?.
Heb 9:24-26 pau "Chrystus więc nie wszedł do świątyni uczynionej ludzką ręką, będącej tylko odbiciem prawdziwej, ale do samego nieba. Teraz osobiście oręduje za nami u Boga. (25) Nie musi przy tym wielokrotnie składać siebie w ofierze, w przeciwieństwie do najwyższego kapłana, który co roku wchodził do świątyni z cudzą krwią. (26) Musiałby wówczas wielokrotnie cierpieć od początku świata. On natomiast teraz, u kresu czasów, pojawił się jeden raz, aby zgładzić grzech przez własną ofiarę."
Tak więc nie ma potrzeby składać wielokrotnie Jezusa na ołtarzach w Kościołach.
1P 3:18 bt4 " Chrystus bowiem również raz umarł za grzechy, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was do Boga przyprowadzić; zabity wprawdzie na ciele, ale powołany do życia Duchem."
Umarł raz, i wystarczy!

Ale wiesz... tak pisze tylko w Biblii, którą masz w pogardzie. :(
Więc nie zawracaj sobie Nią głowy... %-(

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19083
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Dzieci Maryi - dziewictwo

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-12-02, 16:34

Napisałem że
Marek Piotrowski pisze:nie do pomyślenia byłoby, by służyły do jakiejkolwiek "zwykłej" czynności.
... a Ty odpowiedziałeś długim listem, (pełnym pohukiwań jak to ja ponoć "lekceważę Biblię") o tym, że... nie służyły do "zwykłych" czynnosci (czyli DOKŁADNIE powtarzając moją tezę).

I teraz się zastanawiam, jak to jest:
  • czy nie czytasz tego, na co odpowiadasz, bo opętany chęcią wyłożenia swoich "russelowych mądrości" nie szanujesz adwersarzy
  • czy odwalasz takie numery specjalnie, realizując "1 punkt strategii"

Henryk

Re: Dzieci Maryi - dziewictwo

Post autor: Henryk » 2017-12-02, 17:06

Marek_Piotrowski pisze:, bo opętany chęcią wyłożenia swoich "russelowych mądrości"
:)) =))
Jeszcze nie widzisz niebieskiego koloru z cytatami Biblijnymi?
Kogo opętało?
Ale dawaj! Nie odpowiadaj na moje argumenty, tylko ubliżaj- co robisz od samego mego zalogowania się tu.
Ulżyj sobie z braku innych argumentów. :ymapplause:

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19083
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Dzieci Maryi - dziewictwo

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-12-02, 17:08

Pomijając chamskie docinki, jesteś pewien że wiesz o co Ci chodzi?

ODPOWIEDZ