Dzieci Maryi - dziewictwo

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
ODPOWIEDZ
Henryk

Re: Dzieci Maryi - dziewictwo

Post autor: Henryk » 2017-12-02, 17:11

Marek_Piotrowski pisze:Pomijając chamskie docinki, jesteś pewien że wiesz o co Ci chodzi?
A możesz tak troszkę bardziej "merytorycznie"? :))
Dezerterze!
Widziałeś moją odpowiedź do Ciebie?

Magnolia

Re: Dzieci Maryi - dziewictwo

Post autor: Magnolia » 2017-12-02, 17:19

Henryk pisze:
Ale wiesz... tak pisze tylko w Biblii, którą masz w pogardzie. :(
Więc nie zawracaj sobie Nią głowy... %-(
Jak możesz coś takiego Henryku napisać, skoro Marek każda swoją tezę podpiera adekwatnym wersetem z Biblii?!
Jak może to świadczyć o Jego pogardzie dla Biblii?

Czytam wpisy Marka i są konkretne, świadczą o głebokiej analizie Biblii i znajomości Słowa Bożego godnej podziwu....
A Ty twierdzisz że to pogarda?
=)) Dobre sobie!
Też uważam, że przegiąłeś Henryku tym nieuprawnionym stwierdzeniem - nie rób tego więcej! - Dezetrer

podkowa

Re: Dzieci Maryi - dziewictwo

Post autor: podkowa » 2017-12-02, 17:38

Magnolio - Henryk [ (...) czemu nie piszesz na temat tylko ad persona? - Dezerter]

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18933
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2608 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Dzieci Maryi - dziewictwo

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-12-02, 17:38

Henryku, o co CI chodzi?
Napisałem że Arka NIE była używana do rzeczy codziennych, a Ty przytoczyłeś wersety które mówią że faktycznie - NIE była używana do celów codziennych.
W jakim celu to zrobiłeś?
Do tego przy akompaniamencie okrzyków jak to ja nie szanuję Biblii i mam ją w pogardzie...
Dlatego pytam - o co Ci właściwie chodzi?

Choć... temat jest już na następnej stronie od konkretnych, merytorycznych argumentów jakie podałem, a od których pragniesz uciec. Więc "punkt 1 strategii "Badaczy" w pełnym działaniu...

Henryk

Re: Dzieci Maryi - dziewictwo

Post autor: Henryk » 2017-12-02, 22:54

Dezerterze.
Halo!
Widziałeś moją trzecią już odpowiedź Tobie, czy nie chcesz ze mną gadać?

Proponuje żebyś na PW skontaktował się z nim. Drugi taki sam post w ciągu 6 godzin, i na tej samej stronie mija się z celem. Dominik

Henryk

Re: Dzieci Maryi - dziewictwo

Post autor: Henryk » 2017-12-03, 01:07

Marek_Piotrowski pisze:Henryku, o co CI chodzi?
Napisałem że Arka NIE była używana do rzeczy codziennych, a Ty przytoczyłeś wersety które mówią że faktycznie - NIE była używana do celów codziennych.
W jakim celu to zrobiłeś?
Do tego przy akompaniamencie okrzyków jak to ja nie szanuję Biblii i mam ją w pogardzie...
Dlatego pytam - o co Ci właściwie chodzi?
Arka Przymierza, czyli Skrzynia Świadectwa nie służyła do przechowywania chwały Królowej Niebios, a zarazem Królowej Polski, wraz z Jej atrybutami.
To nie jej spalali kadzidła arcykapłani
-------------------
Nad Ubłagalnią, pomiędzy skrzydłami Cherubinów przejawiała się Chwała Boża- Chwała Stwórcy.
Chwała ta oświetlała (jako jedyne światło) całe wnętrze Świętego Świętych.
Chwałę tę (jako światło Szekina) widzieli jedynie Arcykapłani, którzy wstępowali tam raz do roku, po bardzo dokładnym spełnieniu pewnych warunków i czynności.
Ale jak wiesz, tak podaje jedynie Żydowska Tora?
Tak więc dalej twierdź, że były tam przechowywane Maryjne atrybuty.
-------------------

Inna sprawa- Dawid proroczo wypowiadał słowa Jezusa, o czym świadczyli Uczniowie:
Psa 69:9-10 nbg-pl "Stałem się obcym moim braciom i nieznanym dla synów mojej matki. (10) Gdyż trawiła mnie gorliwość dla Twego domu i spadały na mnie szyderstwa tych, którzy Ci urągali."
Wyraźnie napisano, że matka Jezusa miała innych synów. Dalej twierdzisz, że to kłamstwo.
No wiesz? tak pisze jedynie w Żydowskim Starym testamencie.
Więc spoko?
---------------------
Mam jeszcze sprawę do Waszego Szeryfa- Dominka.
Pozostawiłem Tu wiele pereł. Niestety co do jednej, nawet najmniejszej (!), wdeptaliście wszystkie.
Idę rozdawać darmo innym, którzy są tego godni.
Bez żalu żegnam wszystkich- prosząc Szeryfa o wykasowanie mojego tutejszego konta.
1Kor 16:22 bt5 "Jeżeli ktoś nie kocha Pana, niech będzie wyklęty. Maranatha."

tisheeng

Re: Dzieci Maryi - dziewictwo

Post autor: tisheeng » 2017-12-03, 09:35

Dziekujemy Henryku ... no coz poradzic, ze nie chcemy falszywych perel kupic .

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18933
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2608 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Dzieci Maryi - dziewictwo

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-12-03, 12:22

Nie chcę prowadzić jakiejś większej dyskusji skoro Henryk się z niej wylogował, ale ponieważ zrobił to na zasadzie "powiem swoje, a potem ucieknę (a wcześniej jeszcze obrażę rozmówców)" więc odniosę się to ostatniej Jego wypowiedzi.
A dokładniej odpowiem na "argument" z Psalmu 69 (bo o Arce i chwale Pańskiej... jestem zażenowany polemiką Henryka, nie widzę powodu polemiki).
Inna sprawa- Dawid proroczo wypowiadał słowa Jezusa, o czym świadczyli Uczniowie:
Psa 69:9-10 nbg-pl "Stałem się obcym moim braciom i nieznanym dla synów mojej matki. (10) Gdyż trawiła mnie gorliwość dla Twego domu i spadały na mnie szyderstwa tych, którzy Ci urągali."
  1. Zacytowany fragment jest fragmentem dłuższego monologu, który częściowo tylko odnosi się do Chrystusa.
    Na przykład w wierszu 6 czytamy: "Boże, Ty znasz moją głupotę i występki moje nie są zakryte przed Tobą." - czy też Henryk będzie twierdził że to "słowa Chrystusa" na tej podstawie "dowodził" że Chrystus był głupi i występny?
  2. zajmijmy się teraz samym wierszem 9 - myślę, że od (bardzo specyficznego) tłumaczenia podanego przez Henryka jest wersja wielu tłumaczeń w rodzaju "Dla braci moich stałem się obcym i cudzoziemcem dla synów mej matki." (słowo przetłumaczone na "nieznany" u Henryka ma właśnie raczej znaczenie "obcy, cudzoziemiec, przybłęda"). Implikuje to szersze rozumienie zarówno "matki" jak i "braci" - krótko mówiąc chodzi o odrzucenie przez Naród Wybrany.

    Jest to ta sama konstrukcja, która została użyta np. w poniższych cytatach:
    • "Wolałbym bowiem sam być pod klątwą [odłączony] od Chrystusa dla [zbawienia] braci moich, którzy według ciała są moimi rodakami."/Rz 9,3/
    • Mat 25:39-40 bt5 "(39) Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?? (40) A Król im odpowie: ?Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili?."
    • "Zastawiono mi stół i przyniesiono liczne potrawy. Wtedy powiedziałem do mojego syna Tobiasza: Dziecko, idź, a gdy znajdziesz kogo biednego z braci moich uprowadzonych do Niniwy, który zachowuje wierność całym sercem, przyprowadź go tu, aby jadł razem ze mną. Ja czekam, dziecko, na twój powrót."/Tb 2,2/

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Dzieci Maryi - dziewictwo

Post autor: Dezerter » 2017-12-03, 23:28

Henryk pisze:
Marek_Piotrowski pisze:Pomijając chamskie docinki, jesteś pewien że wiesz o co Ci chodzi?
A możesz tak troszkę bardziej "merytorycznie"? :))
Dezerterze!
Widziałeś moją odpowiedź do Ciebie?
Widzę, ale szkoda, że jest nie na temat - ja prosiłem ciebie Henryku, jako faceta , byś się wczuł w postać Józefa/męża i odpowiedział sobie na pytanie czy chciałbyś współżyć z Tą, którą sam Bóg w pewnym stopniu zaślubił i uświęcił poprzez poczcie Syna.
A ty mi cytatami biblijnymi :-\
Boisz się pomyśleć samodzielnie, czy nie masz empatii?

Ps
Henryku i wszyscy inni apeluję po raz kolejny trzymaj poziom dyskusji, możemy dyskutować kulturalnie
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18933
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2608 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Dzieci Maryi - dziewictwo

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-12-04, 00:01

Henryka już nie ma. Powiedział z czym przyszedł i poszedł, obrażając adwersarzy na odchodne.
Taki to "dialog" z "Badaczami". I takie "Badania".

Dominik

Re: Dzieci Maryi - dziewictwo

Post autor: Dominik » 2017-12-04, 00:11

Jeszcze ma konto, więc może wpadnie. Zawsze odciągam użytkownika od prośby o usunięcie konta.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Dzieci Maryi - dziewictwo

Post autor: Dezerter » 2017-12-04, 10:55

Ale wielu miało okazję poznać i poglądy Badaczy i solidne argumenty za pozostaniem dziewica i zbiór informacji w temacie dziewictwa Maryjii po urodzeniu Jezusa.
Ostatnio zmieniony 2018-03-03, 12:51 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Dominik

Re: Dzieci Maryi - dziewictwo

Post autor: Dominik » 2017-12-04, 11:34

Muszę przyznać że zacząłem teraz bardziej interesować się tym zagadnieniem, jak analiza pojedynczego słowa może doprowadzić do takiej polemiki.
Za to wielki plus Henrykowi i Markowi. Może zadam Wam pytanie, tylko jeszcze raz przeanalizuje co napisaliście, trochę informacji się nazbierało. Mam nadzieje że obaj odpowiecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Dzieci Maryi - dziewictwo

Post autor: Dezerter » 2017-12-04, 12:06

Ale czy aby na pewno będziesz analizował to słowo w coine? ;)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Dominik

Re: Dzieci Maryi - dziewictwo

Post autor: Dominik » 2017-12-04, 13:01

Co to "coin"?
Bardziej mam na myśli sens wypowiedzi, dodać jakieś pytania.

Na razie jedna w obroty wziąłem słowniki grecko-angielskie. Czasem wyskakuje mi że oznacza brata bez wzmianki o kuzynach, ale to może być różnica między grackim a starogreckim.
Chce dowiedzieć się co robię źle jak mi samo słowo brother wyskakuje w niektórych słownikach.

https://www.billmounce.com/greek-dictionary/adelphos
Gloss:
brother, fellow countryman, neighbor (often inclusive in gender); by extension a fellow believer in the family of faith; in the plural brothers regularly refers to men and women
Definition:
a brother, near kinsman, or relative; one of the same nation or nature; one of equal rank and dignity; an associate, a member of the Christian community
https://www.biblestudytools.com/lexicon ... lphos.html
a brother, whether born of the same two parents or only of the same father or mother
having the same national ancestor, belonging to the same people, or countryman
any fellow or man
a fellow believer, united to another by the bond of affection
an associate in employment or office
brethren in Christ
his brothers by blood
all men
apostles
Christians, as those who are exalted to the same heavenly place
https://en.wiktionary.org/wiki/???????
Tutaj ??????? jako przymiotnik oznacza braci, kuzynów, jako rzeczownik tylko brata
Adjective
brotherly or sisterly
double
closely related, akin
Declension
brother
https://www.blueletterbible.org/lang/le ... trongs=g80
a brother, whether born of the same two parents or only of the same father or mother
having the same national ancestor, belonging to the same people, or countryman
any fellow or man
a fellow believer, united to another by the bond of affection
an associate in employment or office
brethren in Christ
his brothers by blood
all men
apostles
Christians, as those who are exalted to the same heavenly place
Dobra, teraz szukamy słowa angielskiego akin w słownikach grackich, czyli po polsku to znaczy pokrewny.
https://glosbe.com/en/grc/akin
na końcu wyskakuje ???????

Na razie tą są takie moje wstępne analizy, poszukiwania

ODPOWIEDZ