Szkaplerz karmelitański

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
ODPOWIEDZ
Angeli

Szkaplerz karmelitański

Post autor: Angeli » 2016-01-13, 10:28

Zachęcam was do przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Szkaplerz karmelitański

Post autor: Dezerter » 2016-01-13, 23:17

Angeli pisze:Zachęcam was do przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego
mnie wcale nie zachęciłaś :-? :roll:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Angeli

Post autor: Angeli » 2016-01-14, 08:01

Noszę od dwóh i pół roku i nie żałuję, że przyjęłam. Jestem z nim bardzo szczęśliwa i dostrzegam łaski płynące z niego

konik

od konika

Post autor: konik » 2016-01-14, 11:48

Ja rok temu przystapilem do Militia Immaculata ( tradycyjnej obserwancji ). Nosze medalik i odmawiam modlitwy ( choc nie sa one obowiazkowe ).
Musze przyznac, ze bardzo mnie to zbudowalo i usystematyzowalo ( no coz, rycerstwo to jak wojsko :-) ) i dyscypliona musi byc.
A przybliz nam karmelitanski szkaplerz.

Angeli

Post autor: Angeli » 2016-01-14, 17:28

Mogę trochę później? Bo teraz mam egzaminy

konik

od konika

Post autor: konik » 2016-01-14, 19:50

Ja, czyli hrabia konik von Pferde of horse etc. laskawie edyktem niniejszym zezwalam Tobie , o Angeli na zdawanie i zaliczenie egzaminow :-D

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2016-01-15, 22:19

Angeli pisze:Noszę od dwóch i pół roku i nie żałuję, że przyjęłam. Jestem z nim bardzo szczęśliwa i dostrzegam łaski płynące z niego
a czy nie poprawniej i prawdziwiej by było napisać:
Łaski płynące od Boga przez noszenie szkaplerza,
bo to co napisałeś, to wiara w jakiś amulety , a to chrześcijańskie nie jest. Ale ja wiem, że to tylko niedopowiedzenie i skrót myślowy - bo Cię znam, ale bacz byś nie była powodem do zgorszenia/zwiedzenia jednemu z ....
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Angeli

Post autor: Angeli » 2016-01-16, 00:08

Dezerter pisze:
Angeli pisze:Noszę od dwóch i pół roku i nie żałuję, że przyjęłam. Jestem z nim bardzo szczęśliwa i dostrzegam łaski płynące z niego
a czy nie poprawniej i prawdziwiej by było napisać:
Łaski płynące od Boga przez noszenie szkaplerza,
bo to co napisałeś, to wiara w jakiś amulety , a to chrześcijańskie nie jest. Ale ja wiem, że to tylko niedopowiedzenie i skrót myślowy - bo Cię znam, ale bacz byś nie była powodem do zgorszenia/zwiedzenia jednemu z ....
Tak, przepraszam... Dziękuję za poprawienie. Szkaplerz amuletem nie jest.

O to mi chodziło tylko źle to sformułowałam. Przepraszam

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2016-03-06, 06:19

Angeli pisze:Noszę od dwóh i pół roku i nie żałuję, że przyjęłam. Jestem z nim bardzo szczęśliwa i dostrzegam łaski płynące z niego
To ten co chroni przed pieklem ? :D


skaplerz - kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego.
Przywileje szkaplerza karmelitańskiego są następujące:
1. Kto umrze odziany szkaplerzem świętym, nie zostanie potępiony;
2. Noszący szkaplerz jako czciciel Matki Bożej zapewnia sobie Jej opiekę, co do duszy i ciała w tym życiu i szczególną pomoc w godzinie śmierci;
3. Każdy, kto pobożnie nosi szkaplerz i zachowuje czystość według stanu, zostanie wybawiony z czyśćca w pierwszą sobotę po swojej śmierci;
4. Ci, którzy należą do Bractwa Szkaplerznego, są duchowo złączeni z Zakonem Karmelitańskim i mają udział w jego dobrach duchowych za życia ziemskiego i po śmierci, a więc we Mszach świętych, Komuniach św., umartwieniach, modlitwach, postach itp.


Zachecilem was ? :-D

konik

od konika

Post autor: konik » 2016-03-07, 19:40

Czyz to nie kosci uzdrawialy i wskrzeszaly? Czyz to nie drewniana skrzynia objawila chwale Boza?
A co to jest szkaplerz? Szata ochronna, stosowana jak szata na odzienie wyjsciowe ( taka jest geneza). I tak jak drewniana skrzynia wykonana reka ludzka z rzezbami objawiala chwale Boga i Moc, tak i szkaplerz. To proste ...

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2016-03-15, 02:06

Skalperz to wymysl ludzki a te punkty to taka fantazja ze szkoda gadac.
Nie kosci lecz Bog.

dominikbartlomi
Początkujący
Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 25 paź 2015
Lokalizacja: Polska
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: dominikbartlomi » 2016-03-17, 20:41

Pinchas pisze:Skalperz to wymysl ludzki a te punkty to taka fantazja ze szkoda gadac.
Nie kosci lecz Bog.
Bóg błogosławi tym, którzy są gorącymi Czcicielami Mamy Maryi, stąd też szkaplerz Maryjny :)
To nie jest wymysł ludzki, ale mniemam że jesteś protestantem i zanim to zrozumiesz to zajmie trochę czasu, mam nadzieję, że nawrócisz się na czas.
Szczęść Boże! Polecam odwiedzić stronę z modlitwami - www.jezuschrystus.com.pl

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2016-03-21, 00:40

Bóg błogosławi tym, którzy są gorącymi Czcicielami Mamy Maryi, stąd też szkaplerz Maryjny :)
A gdzie tak napisano?
ale mniemam że jesteś protestantem
Nie jestem.
zanim to zrozumiesz to zajmie trochę czasu, mam nadzieję, że nawrócisz się na czas.
Nigdy nie CZCILEM Mari i nie bede czcil.
Ludziom nalezy sie szacunek
a Bogu czesc.

Awatar użytkownika
Migdałek
Bywalec
Bywalec
Posty: 130
Rejestracja: 23 sie 2015
Been thanked: 14 times

Post autor: Migdałek » 2016-03-21, 01:35

Pinchas pisze:Ludziom nalezy sie szacunek
a Bogu czesc.
Starszym, którzy dobrze swój urząd sprawują, należy oddawać podwójną cześć, zwłaszcza tym, którzy podjęli się zwiastowania Słowa i nauczania.
Biblia Warszawska - I Tym 5,

Kto podąża za sprawiedliwością i dobrocią, ten znajduje życie, sprawiedliwość i cześć.
Przyp 21,21

Nagrodą za pokorę i bojaźń Bożą jest bogactwo, cześć i życie.
Przyp 22,4

Oddawajcie każdemu to, co mu się należy; komu podatek, podatek; komu cło, cło; komu bojaźń, bojaźń; komu cześć, cześć. Rzym 13,7

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2016-03-21, 02:04

Nie wierze ! Migdalek do mnie napisal :)
Kto podąża za sprawiedliwością i dobrocią, ten znajduje życie, sprawiedliwość i cześć.
Przyp 21,21

Nagrodą za pokorę i bojaźń Bożą jest bogactwo, cześć i życie. Przyp 22,4
21 Kto naśladuje sprawiedliwości i miłosierdzia, znajduje żywot, sprawiedliwość i sławę

4 Pokory i bojaźni Pańskiej nagrodą jest bogactwo, i sława i żywot. 5

Biblia Gdańska 1881

Czcij ojca swego i matkę swoją, aby długo trwały twoje dni w ziemi, którą Pan, Bóg twój da tobie." 2. Mojż. 20:12.

Tysiaclecia

2 Mojzeszowa 20
12 Uszanuj twojego ojca i twoją matkę, aby się przedłużyły twoje dni na ziemi, którą da ci twój Bóg WIEKUISTY. 13

Gdanska

wg Marka 7:10

???? (tima) - Strong 5091 - [vm Pres Act 2 Sg] szanuj (poważaj) - BE-VALUING

????? ??? ????? ???? ??? ?????? ??? ??? ??? ?????? ??? ??? ? ????????? ?????? ? ?????? ?????? ?????????

Mojżesz bowiem powiedział szanuj ojca twojego i matkę twoją a złorzeczący ojcu lub matce śmiercią niech umrze


Oblubienica

Starszym, którzy dobrze swój urząd sprawują, należy oddawać podwójną cześć, zwłaszcza tym, którzy podjęli się zwiastowania Słowa i nauczania.



????? (tim?s) - Strong 5092 - [n_ Gen Sg f] szacunku (wartości) - VALUE (honor)

?? ????? ?????????? ??????????? ?????? ????? ??????????? ??????? ?? ????????? ?? ???? ??? ??????????

Dobrze którzy stanęli na czele starsi podwójnego szacunku niech są uznani za godnych najbardziej (ci) trudzący się w Słowie i nauce


==
Oddawajcie każdemu to, co mu się należy; komu podatek, podatek; komu cło, cło; komu bojaźń, bojaźń; komu cześć, cześć. Rzym 13,7
??????? ??? ????? ??? ??????? ?? ??? ????? ??? ????? ?? ?? ????? ?? ????? ?? ??? ????? ??? ????? ?? ??? ????? ??? ?????

Oddajcie więc wszystkim powinności (komu) podatek podatek (komu) cło cło (komu) strach strach (komu) szacunek szacunek


===

Do Tymoteusza I 5:3

???? (tima) - Strong 5091 - [vm Pres Act 2 Sg] szanuj (poważaj) - BE-VALUING (be-you-honoring !)

????? ???? ??? ????? ?????

Wdowy szanuj (te) istotnie wdowy[/b]

==

Porownaj to sobie z tymi wersetami



wg Jana 4:24

????????????? (proskynountas) - Strong 4352 - [vp Pres Act Acc Pl m] którzy czczą (którzy kłaniają się) - ones-worshiping

?????? ? ???? ??? ???? ????????????? ????? ?? ???????? ??? ??????? ??? ??????????

Duch Bóg i (ci) którzy czczą Go w duchu i prawdzie trzeba oddawać cześć



Jana 4:23

??????????? (proskyn?tai) - Strong 4353 - [n_ Nom Pl m] czciciele (kłaniający się) - worshipers

??? ??????? ??? ??? ??? ????? ??? ?? ???????? ??????????? ?????????????? ?? ????? ?? ???????? ??? ??????? ??? ??? ? ????? ????????? ????? ???? ????????????? ?????

Ale przychodzi godzina i teraz jest gdy prawdziwi czciciele będą oddawali cześć Ojcu w duchu i prawdzie i bowiem Ojciec takich szuka którzy czczą Go



wg Mateusza 4:10

???????????? (proskyn?seis) - Strong 4352 - [vi Fut Act 2 Sg] będziesz oddawał cześć (będziesz się kłaniał) - YOU-SHALL-BE-worshipING

???? ????? ???? ? ?????? ????? ?????? ????????? ??? ?????? ??? ???? ??? ???????????? ??? ???? ???? ??????????

Wtedy mówi mu Jezus odchodź szatanie jest napisane bowiem Panu Bogu twojemu będziesz oddawał cześć i Jemu samemu będziesz służył


Rodzicom,wladzy,wdowom..nalezy sie szacun
a Bogu czesc :) z oblubienicy..

ODPOWIEDZ