Objawienie Maryjne w Medjugorie

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
ODPOWIEDZ
Angeli

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Angeli » 2016-02-05, 15:45

Jaabes pisze:
Angeli pisze:
Jaabes pisze:
Angeli pisze: tylko, że szatan nie ma władzy nad Maryją. Baa, on nawet się Jej boi. Wiesz jak najproościej rozpoznać prawdziwość ub fałszywość objawień? Po owocach . Jeśli treść danego objawienia powoduje wzrost wiary, moralności, pragnienia dążeń do świętości to wiadomo przecież, że szatanowi na tym nie zależy
Z pewnością opacznie rozumiesz czym jest Owoc Ducha Świętego, czytaj Ga 5;22-23. Owoc to nie dobre pragnienia. Jest takie porzekadło że nimi jest wybrukowana droga do piekła.

Skoro według Ciebie Szatan nie ma władzy nad Maryją, to proszę wytłumacz mi cel i sens Jej słów ?

? Wtedy Maryja rzekła: Wielbi dusza moja Pana,i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy. ?
[Łk 1;46-47 BT].
Nie rozumiem co ma ten fragment z szatanem wspólnego...
Jeśli byłoby prawdą to co twierdzisz że Szatan nie ma nad Nią władzy, to w jakim celu jest Jej potrzebny Zbawiciel.
Zbawienie dotyczy wszystkich ludzi. Ona w przeciwieństwie do innych została zbawiona na mocy PRZYSZŁYCH zasług Chrystusa i o tym też mówi treść dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Maryi

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2016-02-06, 16:13

Jaabes pisze:
Mam też pytanie, gdzie znajdują się święci ludzie ustanowieni przez kościół Rzymskokatolicki, w kontekście tego poniższego fragmentu ???

? Jeśli bowiem wierzymy, że Jezus istotnie umarł i zmartwychwstał, to również tych, którzy umarli w Jezusie, Bóg wyprowadzi wraz z Nim.To bowiem głosimy wam jako słowo Pańskie, że my, żywi, pozostawieni na przyjście Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy pomarli.Sam bowiem Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła, i na dźwięk trąby Bożej, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi.Potem my, żywi i pozostawieni, wraz z nimi będziemy porwani w powietrze, na obłoki naprzeciw Pana, i w ten sposób zawsze będziemy z Panem ?
[ 1 Tes 4;14-17 BT].
Ale tu masz o zmartwychwstaniu a więc i ciał - a teraz święci - jak uczy KRK - są duchowo w niebie bo tak bardzo się podczas ziemskiego życia zbliżyli do Boga, że mają już z nim komunię duchowa.
Zmartwychwstanie będzie na Sąd Ostateczny, który będzie po ponownym przyjściu Chrystusa.

ale trzymajmy się bliżej Medjugorie
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

konik

od konika

Post autor: konik » 2016-02-06, 21:05

droga Angeli - pytalas o wrazenia z Medjugorie - mam mieszane uczucia. Brakuje mi w tym wszystkim glebi ... nadmiar uczuc, od ktorych uzalezniona jest czesto motywacja wiary. Ale wierzyc, gdy jest sie prowadzonym na arene lwom na pozarcie, wierzyc - gdy swiat zdaje sie walic w gruzy ... to jest wiara prawdziwa.
Chyba, ze traktowac bedzie sie Medjugorie jako sfere pocieszenia ...
Ale tez widze, jak ludziom to pomaga ku wierze ...
Osbiscie wiem i wierze, ze cokolwiek i kiedykolwiek ustali co do Medjugorie Kosciol, to ustali pod natchnieniem Ducha Swietego ... i temu sie podporzadkuje. Bo po to Jezus dal nam Kosciol.
To tyle na teraz, odpowiedz na watpliwosci Jaabesa tez wrzuce, moze pozniej, albo jutro.

Serdecznie pozdrawiam.

Angeli

Re: od konika

Post autor: Angeli » 2016-02-07, 20:42

konik pisze:droga Angeli - pytalas o wrazenia z Medjugorie - mam mieszane uczucia. Brakuje mi w tym wszystkim glebi ... nadmiar uczuc, od ktorych uzalezniona jest czesto motywacja wiary. Ale wierzyc, gdy jest sie prowadzonym na arene lwom na pozarcie, wierzyc - gdy swiat zdaje sie walic w gruzy ... to jest wiara prawdziwa.
Chyba, ze traktowac bedzie sie Medjugorie jako sfere pocieszenia ...
Ale tez widze, jak ludziom to pomaga ku wierze ...
Osbiscie wiem i wierze, ze cokolwiek i kiedykolwiek ustali co do Medjugorie Kosciol, to ustali pod natchnieniem Ducha Swietego ... i temu sie podporzadkuje. Bo po to Jezus dal nam Kosciol.
To tyle na teraz, odpowiedz na watpliwosci Jaabesa tez wrzuce, moze pozniej, albo jutro.

Serdecznie pozdrawiam.
tak jak Dezerter pisał. Trzymajmy się Medjugorie. Jeśli Jabbes będzie miał jakieś pytania to założy gdzieś na forum inny temat. Ale nie chcę by dyskusje szły na zasadzie "przeciągania liny"

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2016-03-06, 04:25

tylko, że szatan nie ma władzy nad Maryją. Baa, on nawet się Jej boi.
Taa?Podaj gdzie moge o tym w Pismie przeczytac :D

==
Dezerter
Ale tu masz o zmartwychwstaniu a więc i ciał - a teraz święci - jak uczy KRK - są duchowo w niebie bo tak bardzo się podczas ziemskiego życia zbliżyli do Boga, że mają już z nim komunię duchowa.
krk moze i uczy ale Biblia nie.Biblua naucza
ze swieci spia i czekaja na zmartwychstanie.

konik

od konika

Post autor: konik » 2016-03-07, 20:11

Swieci spia i czekaja na zmartwychwstanie. To co robia w takim razei swieci w niebie ( jest o tym w Pismie ) skoro spia ponoc i ponoc ich nie ma w niebie?

Ps: zajrzyj do protoewngelii - tam wszystko sie zaczelo, a w Chrystusie wypelnilo. Po drodze jeszcze w kilku ksiegach mozna wiele wyczytac w tym temacie o Maryi, jako tej Niewiescie.

dominikbartlomi
Początkujący
Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 25 paź 2015
Lokalizacja: Polska
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: dominikbartlomi » 2016-03-19, 20:34

Mama Maryja Królową Naszą jest i będzie na wieki amen, prowadzi nas do Swojego Boskiego Syna, a On nas do Boga Ojca w Niebie.
Niech będzie pochwalony i uwielbiony Jezus Chrystus Nasz Pan i niech będzie pochwalone i uwielbione Przenajświętsze łono Naszej Kochanej Mamusi Niebieskiej :)
Amen, amen, amen!
Szczęść Boże! Polecam odwiedzić stronę z modlitwami - www.jezuschrystus.com.pl

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2016-03-19, 22:12

Swieci spia i czekaja na zmartwychwstanie. To co robia w takim razei swieci w niebie ( jest o tym w Pismie ) skoro spia ponoc i ponoc ich nie ma w niebie?
To jest opis symboliczny.Jan w wizji widzial nawet gadajcy oltarz.
Dusze wolaly donosnym glosem jak krew Abla
a chyba nie twierdzisz ze ona literalnie
wolala ? :D badz konsekwentny
i zinterpretuj ja cala literalnie :D

https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/ ... obcowanie/

konik

od konika

Post autor: konik » 2016-04-10, 20:15

Tak wiec podaj , w jaki sposob opis jest wprost, w jaki sposob jest parabola, hiperbola, przenosnia, typem czy figura ... a wowczas uda sie dokopac do rzeczywistego znaczenia Slowa Bozego, a nie jego formalnego wygladu.
To tyle.

biedronka

Re:

Post autor: biedronka » 2016-05-09, 01:32

Dezerter pisze:
Angeli pisze:Chociaż wiadomo, że Maryi warto się zawierzać...
Nie zrozumiem tego?
Ja wierzę/zawierzam swoje życie przede wszystkim Jezusowi, Mojemu Panu i Zbawcy, później Ojcu, który go posłał, aby dać mi godność Dziecka Bożego, który mi błogosławi, Duchowi Św , który mnie prowadzi i o wszystkim poucza, Kościołowi, który jest by mnie prowadzić i nauczać tu i teraz.
Im w pierwszej kolejności zawierzam
Czasu mi siostro nie starcza dla tych 4 filarów :-D , ...
a jest jeszcze Pismo, które jest prawdziwym i żywym Słowem Boga skierowanym również do mnie tu i teraz, są bliźni, przez których sam Bóg przychodzi do mnie.
Na Maryję i świętych nie starcza mi czasu - może to brutalne co napisałem, ale szczere i prawdziwe, jeśli ktoś uważa inaczej, że np. Duchowi Św, lub Ojcu - za dużo poświęcam czasu , bo nie warto, lepiej poświęcić ten czas Maryi, ... to odpowiem mu , ale czy na pewno chce bym mu odpowiedział?!? 8-)
Hmm... A ja ciągle myślałam, że skoro jest Jeden Bóg w Trójcy Świętej Jedyny to jak czczę Jezusa to czczę i Ojca i Ducha Św. Tak samo jak czczę np w litanii Ducha Św. to czczę i Jezusa i Ojca równocześnie - bo przecież chociaż trzy Osoby to w końcu dalej Jeden Bóg... no ale co ja tam wiem :-P

Jeśli chodzi o Maryję to też miałam zawsze mieszane uczucia, uważałam że Ona nie jest istotna... i teraz jest mi głupio i wstyd przed Maryją że miałam takie myśli a najbardziej to mi wstyd przed Bogiem. Usłyszałam takie zdanie kiedyś że Jezus Chrystus jest doskonałym synem i chociaż jest Bogiem to jednak jest synem swej matki. A który doskonały syn godziłby się na to aby ktoś źle traktował Jego matkę? W końcu wybrał Ją sam Bóg i wg wiary katolickiej z duszą i ciałem została wzięta do nieba i ukoronowana na królową nieba i ziemi. Jestem zdania że jej wstawiennictwo potrafi bardzo dużo. W końcu jeśli matka wstawia się za kimś u Syna to czy On jej odmówi?? :-> Uważam że czasem warto zbombardować niebo modląc się za wstawiennictwem Maryi czy innych świętych. W końcu co my biedni grzesznicy słabej wiary możemy wymodlić? Lepiej poprosić o pomoc doświadczonych weteranów którzy są obecni przed tronem Najwyższego. Ale to tylko moje skromne zdanie :-D

Co do objawień w Medjugorie to czytam właśnie książkę "Proroctwo o końcu świata. 10 Tajemnic Medjugorie " o. Livio Fanzaga. Sama też nie wiem co o tym myśleć ale skoro przynosi to dobre owoce to nawet gdyby nie były prawdziwe to - tak myślę - uczyniły wiele dobrego. Na pewno objawienia w Fatimie i Lourdes są mi o wiele bliższe.

Pinchas

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Pinchas » 2016-05-09, 14:01

Maria nigdzie się nie wstawia.Śpi/jest martwa i czeka na zmartwychwstanie z resztą świętych
których wybiera Bóg a nie wasza denominacja.Objawienia "Maryjne" są niebiblijne.
Kult "mateczki" to bałwochwalstwo.Dowiem się w końcu gdzieś wyczytała
tą trójce?
przeczytałaś chociaż raz całą biblie?oj wątpię..

biedronka

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: biedronka » 2016-05-09, 16:01

To twoje zdanie, ja nie mam obowiązku ci czegokolwiek udowadniać :-)

Pinchas

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Pinchas » 2016-05-09, 16:03

To jest treść Pisma.Biblia naucza,że jedynym Bogiem jest Ojciec i Bóg Jezusa
który na imię ma IHVH/Jehowa/Jahwe.On jest jedynym Prawdziwym Bogiem.
Duch św to nie osoba,a Jezus jest Synem Najwyższego a nie Najwyższym(to duża różnica)
Ok rozumiem,że po prostu nie masz argumentów,a wierzysz tak bo tak napisano w katechizmie.Spoko :)

biedronka

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: biedronka » 2016-05-09, 16:10

Jezus powiedział że On i Ojciec to jedno :-) a Maryja poczęła z Ducha Św. Więc skoro Jezus jest Synem Bożym to wszystko wyjaśnia. Przynajmniej dla mnie i to mi wystarcza :-) wybacz nie jestem teologiem i nie zaspokoję całkowicie twoich oczekiwań.

Pinchas

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Pinchas » 2016-05-09, 16:21

Nie chodzi tu o jedność ontyczną :)
20 Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; 21 aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. 22 I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy.2
a Maryja poczęła z Ducha Św. Więc skoro Jezus jest Synem Bożym to wszystko wyjaśnia. Przynajmniej dla mnie i to mi wystarcza
Adam też był Synem Bożym czy był Bogiem?
wybacz nie jestem teologiem i nie zaspokoję całkowicie twoich oczekiwań.
Wybaczam :) ale zatykasz uszy na prostą naukę Biblijną o Jedynym Bogu którym jest tylko Jehowa.
Pan Jezus powiedział :(3) A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa.

ODPOWIEDZ