Objawienie Maryjne w Medjugorie

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
ODPOWIEDZ
biedronka

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: biedronka » 2016-05-09, 17:04

Jesteś świadkiem Jehowy?

Pinchas

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Pinchas » 2016-05-09, 17:16

Jak ktoś odrzuca sprzeczny z Pismem dogmat trójcy to musi być świadkiem?
Nie jestem,Przecież pisałem Ci że jestem unitarianinem.
Nie ważne kto kim jest ale jakie przedstawia argumenty

biedronka

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: biedronka » 2016-05-09, 18:24

Błogosławieni którzy nie widzieli a uwierzyli

Pinchas

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Pinchas » 2016-05-09, 18:46

Biedroneczko ja Cię proszę :) Ten cytat nie jest argumentem na trójce.
Jezus mówił,że jedynym Bogiem jest Ojciec.
Tak samo nauczali Apostołowie
więc dlaczego Ty twierdzisz
ze jest trójca ? :roll:

biedronka

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: biedronka » 2016-05-09, 19:47

Bo jestem katoliczką, bo tak naucza moja religia a ja w to wierze i już ;-)

Pinchas

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Pinchas » 2016-05-09, 19:52

No właśnie :-/ Bardziej wierzysz swojej denominacji niż Jezusowi i apostołom.
To smutne :( Twoją religią powinno być biblijne chrześcijaństwo.
Ciekawe czy Jezusowi na sądzie też tak odpowiesz :(

biedronka

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: biedronka » 2016-05-09, 19:59

Wierzę Jezusowi bo wszystko jest zgodne z Jego nauczaniem ;)
Odpowiem Mu to co mówię Mu teraz - Panie czyń ze mną co chcesz, zgadzam się na wszystko bo Cię kocham.

Pinchas

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Pinchas » 2016-05-09, 20:03

Nie wierzysz Jezusowi bo on powiedział,że jedynym prawdziwym Bogiem jest JEGO OJCIEC.
Tego samego nauczali Apostołowie.Jak tak dalej będziesz pisać,bałwanić itd
to Ci odpowie nigdy Cie nie znałem.

biedronka

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: biedronka » 2016-05-09, 20:11

;-) Możesz sobie o mnie mówić co chcesz ale mojej miłości do Jezusa i mojej wiary nie uda ci się zniszczyć. Jest zbyt silna bo doświadczam Jego działania na co dzień

Pinchas

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Pinchas » 2016-05-09, 20:18

Ja chce Twoją wiarę jeśli już naprostować
a nie zniszczyć :roll: Co Bóg powiedział Ci
że jest trójcą w realu?nawet gdyby to
i tak byłoby to sprzeczne z Pismem :)

Tak wiem bałwochwalstwo i mambo dzambo uzależnia.
Jeśli Bóg nie oszczędził Izraelitów to nie oszczędzi
też was.Tłumaczenie a bo miałam potrzebę,
czułam,dałam się zwieść..nie pomogą .

Co do miłości

4 Kto mówi: "Znam Go", a nie zachowuje Jego przykazań, ten jest kłamcą i nie ma w nim prawdy.

biedronka

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: biedronka » 2016-05-09, 20:35

"Najpierw wyjmij belkę ze swojego oka żebyś mógł wyjąć drzazgę z oka swojego brata"

Awatar użytkownika
Migdałek
Bywalec
Bywalec
Posty: 130
Rejestracja: 23 sie 2015
Been thanked: 14 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Migdałek » 2016-05-09, 22:17

[quote="Pinchas"] Ja chce Twoją wiarę jeśli już naprostować
a nie zniszczyć :roll: Co Bóg powiedział Ci
że jest trójcą w realu?nawet gdyby to
i tak byłoby to sprzeczne z Pismem :)

Tak wiem bałwochwalstwo i mambo dzambo uzależnia.
Jeśli Bóg nie oszczędził Izraelitów to nie oszczędzi
też was.Tłumaczenie a bo miałam potrzebę,
czułam,dałam się zwieść..nie pomogą. [/quote]

Ty się lepiej martw jak Ty się będziesz tłumaczył, gdy Pan zapyta czemu nie słuchałeś Jego nauki tylko wymyślałeś? Powiesz, że chciałeś czyś się mądrzejszy? wyjątkowy? że wolałeś być słuchanym niż słuchać? Ja wiem, że pycha uzależnia.

[quote="Pinchas"] Co do miłości

[i][b]4 Kto mówi: "Znam Go", a nie zachowuje Jego przykazań, ten jest kłamcą i nie ma w nim prawdy. [/i][/b] [/quote]
ostatnio na zarzut nieprzestrzegania prawa TŁUMACZYŁEŚ SIĘ, że jak dobrze nauczasz to nie musisz prawa przestrzegać (mowa Jezusa do faryzeuszy)

Pinchas

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Pinchas » 2016-05-09, 22:32

Ty się lepiej martw jak Ty się będziesz tłumaczył, gdy Pan zapyta czemu nie słuchałeś Jego nauki tylko wymyślałeś? Powiesz, że chciałeś czyś się mądrzejszy? wyjątkowy? że wolałeś być słuchanym niż słuchać? Ja wiem, że pycha uzależnia.
Ja nic nie wymyślam.Gołosłowne zarzuty i tyle w temacie.
ostatnio na zarzut nieprzestrzegania prawa TŁUMACZYŁEŚ SIĘ, że jak dobrze nauczasz to nie musisz prawa przestrzegać (mowa Jezusa do faryzeuszy)
Pisałem,że nawet gdybym nie przestrzegał to nie ma to nic do rzeczy
bo Jezus kazał słuchać czytania Mojżesza na katedrze.
Nie manipuluj moimi wypowiedziami :roll:

Pinchas

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Pinchas » 2016-05-09, 22:34

biedronka pisze:"Najpierw wyjmij belkę ze swojego oka żebyś mógł wyjąć drzazgę z oka swojego brata"
Biedroneczko doczytałaś kontekst.Nie jestem obłudnikiem bo w trójce nie wierzę,
nie oddaje czci obrazom,waflu,itd.Więc mogę a nawet muszę
Cie napomnieć że źle robisz.Z Miłości :)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Re:

Post autor: Dezerter » 2016-05-09, 22:55

biedronka pisze:
Dezerter pisze:
Angeli pisze:Chociaż wiadomo, że Maryi warto się zawierzać...
Nie zrozumiem tego?
Ja wierzę/zawierzam swoje życie przede wszystkim Jezusowi, Mojemu Panu i Zbawcy, później Ojcu, który go posłał, aby dać mi godność Dziecka Bożego, który mi błogosławi, Duchowi Św , który mnie prowadzi i o wszystkim poucza, Kościołowi, który jest by mnie prowadzić i nauczać tu i teraz.
Im w pierwszej kolejności zawierzam
Czasu mi siostro nie starcza dla tych 4 filarów :-D , ...
a jest jeszcze Pismo, które jest prawdziwym i żywym Słowem Boga skierowanym również do mnie tu i teraz, są bliźni, przez których sam Bóg przychodzi do mnie.
Na Maryję i świętych nie starcza mi czasu - może to brutalne co napisałem, ale szczere i prawdziwe, jeśli ktoś uważa inaczej, że np. Duchowi Św, lub Ojcu - za dużo poświęcam czasu , bo nie warto, lepiej poświęcić ten czas Maryi, ... to odpowiem mu , ale czy na pewno chce bym mu odpowiedział?!? 8-)
Hmm... A ja ciągle myślałam, że skoro jest Jeden Bóg w Trójcy Świętej Jedyny to jak czczę Jezusa to czczę i Ojca i Ducha Św. Tak samo jak czczę np w litanii Ducha Św. to czczę i Jezusa i Ojca równocześnie - bo przecież chociaż trzy Osoby to w końcu dalej Jeden Bóg... no ale co ja tam wiem :-P
Dobrze wiesz :-), a czy ja uważam inaczej? Ale skoro wierzysz, że Jezus , Ojciec i Duch są osobami, to chociażby z j.p. powinnaś wiedzieć, że każda osoba ma pewne potrzeby i powinna nie czuć się pomijana czy zapomniana. Każda z tych 3 osób jest - mam nadzieję, że i dla ciebie , ważniejszą osobą niż Maryja - więc powinnaś każdej z tych 3 Osób poświęcać więcej czasu. Tylko tyle chciałem powiedzieć w swojej wypowiedzi.

Jeśli chodzi o Maryję to też miałam zawsze mieszane uczucia, uważałam że Ona nie jest istotna... i teraz jest mi głupio i wstyd przed Maryją że miałam takie myśli a najbardziej to mi wstyd przed Bogiem. Usłyszałam takie zdanie kiedyś że Jezus Chrystus jest doskonałym synem i chociaż jest Bogiem to jednak jest synem swej matki. A który doskonały syn godziłby się na to aby ktoś źle traktował Jego matkę? W końcu wybrał Ją sam Bóg i wg wiary katolickiej z duszą i ciałem została wzięta do nieba i ukoronowana na królową nieba i ziemi. Jestem zdania że jej wstawiennictwo potrafi bardzo dużo. W końcu jeśli matka wstawia się za kimś u Syna to czy On jej odmówi?? :-> Uważam że czasem warto zbombardować niebo modląc się za wstawiennictwem Maryi czy innych świętych. W końcu co my biedni grzesznicy słabej wiary możemy wymodlić? Lepiej poprosić o pomoc doświadczonych weteranów którzy są obecni przed tronem Najwyższego. Ale to tylko moje skromne zdanie :-D

Żaden normalny chrześcijanin nie może uważać, że "Maria nie jest istotna" i że "przestałaś ją źle traktować" - dobrze więc, że porzuciłaś te niechrześcijańskie poglądy.
Piszesz "W końcu co my biedni grzesznicy słabej wiary możemy wymodlić?" - Słowo mówi - proście a będzie wam dane - wielokrotnie i na wiele sposobów - nie wątp w Słowo boże.
Mnie do modlitwy bezpośredniej do Boga przekonał taki przykład - pomyśl nad nim, użyj empatii, kobiety ją mają więszą niż ny:
Pomyśl jak byś się czuła jako Bóg najwyższy Jedyny Święty i godny chwały, jedyny Sprawca łaski i Błogosławieństwa, Jedyny sprawca cudów i Uzdrowienia, ty który swojego Syna wydałeś na śmierć i cierpienia za ludzi, by mieli od Zmartwychwstania przystąp do ciebie bezpośredni, bo zasłona Świątyni została rozdarta i teraz każdy ma kontakt/przystęp z Bogiem jak kapłan najwyższy ze Świątyni.
Mało tego by ludzie mieli śmiałość i prowadzenie do Ciebie dajesz im Swojego Ducha, by ich przestawiał i czynił Ludem Bożym, by prowadził ich prosto do twojego Domu Ojca, do Ciebie
a oni .... :-(
nie zwracają się bezpośrednio do Cibie tylko do Antoniego, albo Franciszka, albo Wojciecha, Maryi, ( wstawcie swoich ulubionych świętych)
.....
jak się czujesz ....?

mi się zrobiło po przeczytaniu tego przykładu wstyd i głupio w stosunku do Tego, któremu wszystko zawdzięczam
a tobie?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ