Objawienie Maryjne w Medjugorie

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Dezerter » 2021-03-20, 23:20

Czy to prawda, że tam jeżdżą nie tylko katolicy, ale ludzie różnych wyznań i nawet bezwyznaniowcy?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-03-20, 23:37

Logan pisze: 2021-03-20, 23:17 Przepraszam @Marek_Piotrowski trochę mnie poniosło.
Dzięki. Ja też byłem ostry. Bez urazy.
Dobrze,że coś nas obchodzi :)

Awatar użytkownika
drJanek
Bywalec
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: 22 mar 2020
Lokalizacja: Polska
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 138 times
Been thanked: 53 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: drJanek » 2021-03-21, 00:13

Ja swego czasu szukałem sporo w temacie Medjugorie, mając w pamięci pozytywne określenie ks. Orzechowskiego sprzed 20 lat, że dużo ludzi się tam nawraca i spowiada. Byłem w Medjugorie, przejazdem będąc w Chorwacji, po prostu żeby być i obejrzeć, nie doznałem żadnych większych przeżyć, zresztą nie szukałem :).... Dużo dziwnych wydarzeń, nieposłuszeństwa, zakonnicy z zakonnicami, tak jak było tu napisane budzą mój niepokój.
Do tego oficjalna negatywna i podtrzymana wypowiedź biskupa miejsca, mi wystarczą.
Jest tyle zatwierdzonych przez Kościół objawień Maryjnych, że jak ktoś ma potrzebę to lepiej zgłębiać treść i duchowe wartości wynikające z tychże.
Medjugorie zostawiam aż uzyska oficjalną ocenę Kościoła Katolickiego. Znam masę ludzi którzy się tym nakręcają ... no właśnie nakręcają, ślepa uliczka.
„Ufaj Bogu tak, jakby całe powodzenie spraw zależało wyłącznie od Niego;
tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał wszystko zdziałać, a Bóg nic zgoła.”
Św. Ignacy Loyola

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Czarny » 2021-03-21, 00:23

drJanek pisze: 2021-03-21, 00:13 .... Dużo dziwnych wydarzeń, nieposłuszeństwa, zakonnicy z zakonnicami, tak jak było tu napisane budzą mój niepokój.
Do tego oficjalna negatywna i podtrzymana wypowiedź biskupa miejsca, mi wystarczą.
unikajcie wszyzstkiego co ma chocby pozor zla

1 tes 5, 22
drJanek pisze: 2021-03-21, 00:13
Jest tyle zatwierdzonych przez Kościół objawień Maryjnych, że jak ktoś ma potrzebę to lepiej zgłębiać treść i duchowe wartości wynikające z tychże.
I to jest mądre bardzo podejście do sprawy :-bd
Tym bardzie że w Polsce też mamy.
https://pl.aleteia.org/2017/06/27/gietr ... z-kosciol/
Ostatnio zmieniony 2021-03-21, 00:43 przez Czarny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Andej » 2021-03-21, 09:48

Przyniosło też wiele nawróceń. Osoby, z którymi rozmawiałem po ich powrocie, były podbudowane.

Uważam za krzywdzące potępianie w czambuł. Wypatrywanie i skupianie się wyłącznie na złych aspektach. W ocenie każdej sytuacji wskazany jest umiar i obiektywizm.

Trzeba też wziąć pod uwagę, że jeszcze nie są spełnione kryteria czasowe ustanowione przez Kościół przy ocenianiu objawień.

Martwi mnie zacietrzewienie w tej dyskusji.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Jozek » 2021-03-21, 09:50

Marek_Piotrowski pisze: 2021-03-20, 22:02
P. Dorota Rafalska z KUL zidentyfikowała szereg niebezpiecznych markerów, które mogą wskazywać na wręcz szatańskie zwiedzenie (choć moim zdaniem może to być po prostu skutkiem kiepskiej wiedzy religijnej wymyślających „widzacych”- np. 24 lipca 1982 roku „Matka Boża” zaprzeczyła zmartwychwstaniu ciał: „po śmierci ciało wzięte z ziemi ulega rozkładowi i nigdy nie ożyje”)
  • Stopy zjawy (podającej się za Marie) są ukryte (to, wbrew pozorom, jest bardzo ważne – szatan nigdy nie pokazuje stóp)
  • Wygląd zjawy nie zgodny z katolicką symboliką maryjną
  • Zjawie towarzyszą amorki o demonicznym wyglądzie
  • Wizjonerzy mają fizyczny kontakt ze zjawą (całują się z nią, przytulają się do niej)
  • Zjawa nie jest zrównoważona emocjonalnie
  • Wizjonerzy są uzależnieni od wizji
  • Zjawa zmusza wizjonerów do szaleńczego wysiłku
  • Zjawa groziła biskupowi miejsca
  • Zjawa głosi że Maryja sama wstąpiła do Nieba i tam zmarła (podczas gdy Kościół naucza że w Niebie się nie umiera a Maryje do Nieba wziął Bóg)
  • Zjawa twierdzi, że nie chrześcijanie a mieszkańcy Medjugorie są ludem wybranym (podczas gdy Kościół naucza, że to chrześcijanie są narodem wybranym)
  • Zjawa wprowadza nowy sakrament specjalne błogosławieństwo (podczas gdy Kościół naucza, że tylko on ma władze wprowadzania sakramentów)
  • Zjawa nawołuje do nieposłuszeństwa wobec biskupa, co było równoznaczne z rozbijaniem kościoła (podczas gdy Kościół naucza, że Maryja dba o jedność i nienaruszalność Kościoła)
  • Zjawa głosi, że w Medjugorie Bóg najbliższy w historii ludziom (podczas gdy Kościół naucza, że Bóg był zawsze blisko ludzi, dziś obecny jest w Ewangelii i Kościele, bliskość ta najpełniej urzeczywistniła się w Jezusie, Jezus fizycznie obecny jest w chlebie i winie podczas Eucharystii, przyjecie Komunii Świętej jest zespoleniem z Jezusem)
  • Zjawa głosi, że Jezus jest Ojcem (podczas gdy Kościół naucza, że Ojciec i Syn to inne osoby)
  • Zjawa głosi wszechpotęgę Szatana (podczas gdy Kościół naucza, że Jezus pokonał szatana raz na zawsze na krzyżu i poprzez zmartwychwstanie, a szatan nie ma władzy nad chrześcijanami)
  • Zjawa głosi automatyczne zbawienie grzeszników po spowiedzi i komunii świętej (podczas gdy Kościół naucza, że automatycznie zbawieni są tylko święci, grzesznik po spowiedzi i komunii świętej trafia do Czyśćca, bo musi ponieść karę)
  • Zjawa głosi, że potępieni nie cierpią w Piekle
  • Zjawa głosi, że człowiek odrodzi się w innym ciele
  • Zjawa głosi, ze nie trzeba się nawracać na katolicyzm wystarczy przyjąć jej orędzia
  • Zjawa mieni się zbawieniem dla wszystkich niezależnie od wiary
  • Zjawa głosi, że pokój na świecie niezbędny do zbawienia
  • Tylko wizjonerzy znają tajne orędzie.
  • Fałszywe objawienia
W Oławie i Garabandal Szatan podszywał się po Maryje. Tłumy się modliły, ludzie zmieniali swoje życie, ale wszystko to służyło złemu. Wielu ludzi zmienia swoje postępowanie i żarliwie się modli przyłączając się do sekt. Nie jest to nic dobrego.
„Objawienia” w Medjugorie zdradzają duże podobieństwo do niektórych fałszywych objawień – m.in. w Garabandal oraz Vassuli Ryden.
Ksiądz Józef Warszawski, który z ramienia Kościoła badał „objawienia” w Garabandal i orzekł o ich nieprawdziwości (w Garabandal też zaczęło się od kradzieży jabłek) zajmował się również sprawą Medjugorje. Mówił, że wiele daje do myślenia fakt, że podczas jednego z medjugorskich „objawień” „Gospa”, ku przerażeniu „wizjonerów”, ukazała dzieciom wizerunek szatana przybierając jego postać!

Polecam dwie kompetentne prace z "Mateusza":
http://www.mateusz.pl/czytelnia/wg-kzw.htm
http://www.mateusz.pl/czytelnia/jw-pm.htm
Marek, ale chyba uczciwie bylo b y podac chocby fragmenty i kontekst tych tresci na podstawie ktorych stwierdzila te wszystkie punkty ktore podales.
I w ogole jakie ta pani ma kompetencje w takich sprawach jako przelozony w Kosciele, bo jeszcze nie slyszalem by Kosciol Rzymsko Katolicki wyswiecal kobiety na kaplanow czy biskupow.
Ostatnio zmieniony 2021-03-21, 10:03 przez Jozek, łącznie zmieniany 3 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Logan » 2021-03-21, 10:29

Oczywiście, że ta pani nie prawa tego robić.
W Oławie i Garabandal Szatan podszywał się po Maryje. Tłumy się modliły, ludzie zmieniali swoje życie, ale wszystko to służyło złemu. Wielu ludzi zmienia swoje postępowanie i żarliwie się modli przyłączając się do sekt. Nie jest to nic dobrego.
„Objawienia” w Medjugorie zdradzają duże podobieństwo do niektórych fałszywych objawień – m.in. w Garabandal oraz Vassuli Ryden.
Ksiądz Józef Warszawski, który z ramienia Kościoła badał „objawienia” w Garabandal i orzekł o ich nieprawdziwości (w Garabandal też zaczęło się od kradzieży jabłek) zajmował się również sprawą Medjugorje. Mówił, że wiele daje do myślenia fakt, że podczas jednego z medjugorskich „objawień” „Gospa”, ku przerażeniu „wizjonerów”, ukazała dzieciom wizerunek szatana przybierając jego postać!
Jest to nieprawdą. Ks. Józef Warszawski nigdy nie został posłany przez Kościół do wydania opinii o objawieniach w Garabandal. Robił to na własną rękę.
Obrazek
Polecam zaznajomić się z lekturą tego jegomościa. Otóż stwierdził, że nawrócenia, uzdrowienia fizyczne i wszelkie inne owoce jakie zaistniały w Garbandal są dziełem diabła. Diabeł chce stworzyć sektę garabandalską, nie inaczej ma się Medjugorie jako sekta Medjugorska. Ma to być ANTY-FATIMA. I to właśnie dzięki temu świątobliwemu kapłanowi zwolennicy mariofanii mają przydomek "sekciarze" i "wyznawcy".

Biskup leirsko-fatimski João Pereira Venâncio "Orędzie – dane w Garabandal przez Najświętszą Dziewicę – jest tym samym, które przekazała w Fatimie, jednak zaktualizowanym dla naszego czasu".

Stolica Apostolska nigdy nie potępiła objawień w Garabandal ani w Medjugorie

Dodano po 11 minutach 32 sekundach:
Stopy zjawy (podającej się za Marie) są ukryte (to, wbrew pozorom, jest bardzo ważne – szatan nigdy nie pokazuje stóp)
Wygląd zjawy nie zgodny z katolicką symboliką maryjną
Przywołam na tapetę tylko wizerunek Matki Bożej z Kibeho, bez stóp i z wyglądem "mało-maryjnym". Stolica Apostolska uznała te objawienia za autentyczne w dniu 29 czerwca 2003.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2021-03-21, 11:30 przez Logan, łącznie zmieniany 4 razy.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Jozek » 2021-03-21, 10:33

Z tego co napisal Marek, takze wynika ze Midjugorie nie zostalo potepione, tylko ze nie ma wystarczajaco danych na podstawie ktorych mozna by bylo stwierdzic nadprzyrodzony charakter zjawiska. Czyli po prostu jeszcze nie da sie tego stwierdzic, ani zaprzeczyc, co nie znaczy ze zostaly te zjawiska uznane, lub nie uznane za nadprzyrodzone. Innaczej mozna by powiedziec ze na ten czas jest to patowy poziom wiedzy na ten temat.
A tak w ogole to bardzo duzo osob majacych jakies swieckie funkcje przy Kosciele, uwaza sie chyba za swietych i sadzi ze moga wydawac opinie na temat kazdego kto cokolwiek mowi o wierze, bo to ich wiara jest ta najprawdziwsza i najwieksza, a inni wokol to sami heretycy i niewierni, klamcy i oszusci.
Ostatnio zmieniony 2021-03-21, 10:45 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
drJanek
Bywalec
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: 22 mar 2020
Lokalizacja: Polska
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 138 times
Been thanked: 53 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: drJanek » 2021-03-21, 10:37

Wydawało mi się że temat Vasuli Ryden jest zamknięty, ale może coś nowego się pojawiło?

https://www.vatican.va/roman_curia/cong ... en_pl.html
„Ufaj Bogu tak, jakby całe powodzenie spraw zależało wyłącznie od Niego;
tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał wszystko zdziałać, a Bóg nic zgoła.”
Św. Ignacy Loyola

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Logan » 2021-03-21, 11:12

Nie ja się, pomyliłem, opinia doktrynalna nadal negatywna (list z 2007).

Dodano po 15 minutach 19 sekundach:
Tu fakty są druzgoczące: jak wspomniałem, czyny o. Tomislava Vlašicia i o. Vego, opiekunów duchowych i promotorów wizjonerów, których Gospa nazwała „prawdziwymi świętymi”. Pierwszy ze względu na propagowanie błędów doktrynalnych, nieposłuszeństwo i złamanie celibatu (jest ojcem dziecka zakonnicy) został wydalony z zakonu franciszkanów i suspendowany, a Benedykt XVI zabronił mu pod groźbą ekskomuniki wypowiadania się w jakichkolwiek sprawach doktryny katolickiej. Drugi porzucił kapłaństwo i żyje z byłą siostrą zakonną w konkubinacie.
Opiekunem dzieci na samym początku był biskup Pavao Žanić z Mostaru bronił widzących przed władzami komunistycznymi oraz ojciec Jozo Zovko, niestety ojciec Jozo Zovko za działność wywrotową i wspieranie ekstremistów, początkowo dano mu karę śmierci to samo miało czekać biskupa Mostaru ale z każdym można się dogadać. Zovko dostał 3 lata, a biskup Mostaru poszedł na współpracę z SDB (Služba državne bezbjednosti). W międzyczasie wkraczają karierowicze-franciszkanie chcący coś ugrać na objawieniach. Wkraczają również sarajewskie służby urzędu bezpieczeństwa chcące przerobić objawienia na działalność wywrotową ekstremistów pod płaszczem "Ustasze-Maryja".

Wymyśliłem sobie to? Poczytajcie sami:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Jozo_Zovko
https://www.lastampa.it/vatican-insider ... 1.36929367
https://pl.qaz.wiki/wiki/Our_Lady_of_Medjugorje
https://www.medjugorje-apologia.com/
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Objawie ... Garabandal

OWOCE:
Od roku 1981 do 2016 Medjugorie odwiedziło ok. 40 mln pielgrzymów, w tym kilkuset biskupów. W jednym roku (2010) Eucharystię celebrowało tam 38 tys. księży, a w jednym miesiącu (czerwcu 2015) udzielono 195 tys.
Więc o co chodzi z definicją o posłuszeństwie?
Ostatnio zmieniony 2021-03-21, 11:39 przez Logan, łącznie zmieniany 6 razy.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Jozek » 2021-03-21, 11:20

drJanek pisze: 2021-03-21, 10:37 Wydawało mi się że temat Vasuli Ryden jest zamknięty, ale może coś nowego się pojawiło?

https://www.vatican.va/roman_curia/cong ... en_pl.html
W tym linku jest dosc niezrozumiale stwierdzenie "W duchu milenarystycznym zapowiadają decydującą i chwalebną interwencję Boga, który ma jakoby ustanowić na ziemi, jeszcze przed ostatecznym przyjściem Chrystusa, erę pokoju i powszechnego dobrobytu. Przewidują też bliskie już powstanie Kościoła, który miałby być swego rodzaju wspólnotą ponadchrześcijańską, co jest niezgodne z doktryną katolicką."

Nie bardzo rozumiem w jaki sposob taka "era pokoju", czy "wspolnota ponadchrzescijanska" sa niezgodne z doktryna Kosciola?
Mi sie to kojarzy z "jedna wiara i jeden Kosciol", a jak jedna wiara i jeden Kosciol, to i pokoj bedzie jak najbardziej.
Moze mi to ktos wyjasnic, albo podac szczegoly na podstawie ktorych uznano to za niezgodne z doktryna Kosciola?
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5194
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1373 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: abi » 2021-03-21, 11:39

na marginesie - jesli mialam jakie dobre emocje do tematu "pielgrzymka do medjugorje" to fanatyczna obrona logana zniechecila mnie calkowicie.
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Jozek » 2021-03-21, 11:49

To pewnie i dobrze, bo same pielgrzymki nie sa esencja wiary.
Wiele osob jezdzi na pielgrzymki z powodow nie majacych nic wspolnego z wiara. Szukaja miejsca w ktorym maja nadzieje na uzdrowienie, zamiast szukac Boga, na miejscu, w swojej Parafii i w swoim Kosciele.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-03-21, 12:18

Dziwię się, że jeszcze ktoś broni Garandabal.
Objawienia naśladowały Fatimę: obfitowały jednak w znacznie więcej nadzwyczajnych manifestacji i dziwactw (np. lewitacje, w czasie których dziewczynki miały przyjmować Komunię Świętą z rąk anioła, ukazywanie się części ciała anioła, przemiana rzekomej Maryi w szatana, bieganie wizjonerek do tyłu z pełną prędkością itd.).

o. Józef Warszawski SI, posiadał nawet nagrania owego zjawiska: dziewczynki uniosły się na około 2 metry i przyjmowały "komunię". Po szczegółowych badaniach nagrania okazało się, że rzekoma komunia przypominała "ektoplazmę" znaną z seansów spirytystycznych.
Objawienia zawierały fałszywe przepowiednie (po Janie XXIII „pozostaje jeszcze trzech papieży, a potem nadejdzie Koniec Czasów”). Ks. Warszawski stwierdził u dziewczynek również: „absolutny komplet zjawisk parapsychicznych, takich jak telepatia, poznanie przyszłości, poznanie przeszłości, poznanie sumienia”
Fragment raportu o.Warszawskiego:
"(...)Chwytał upatrzoną czwórkę dziewczynek w szpony tak zwanych ekstaz, które były zwykłymi fluidalnymi pętaniami, i dalej nimi obracać dowoli, bez sensu, bez namaszczenia i bez spokoju, po to tylko, by je za chwilę wypuścić z transu i ponownie pochwycić w obręcz bezwzględnej uległości. (...)
Z kolei zadzierał im głowy w okropnym wykrzywieniu do tyłu, potwornym wprost chwytem za kark, znanym z tylu innych zjawisk metapsychicznych – nakładając im dla zmylenia i niepoznaki anielskie twarze. Rozpędzał je na wszystkie strony, rozkraczając niekoniecznie najprzyzwoiciej nogi, i pędził, i gnał przed sobą, jak na poły już opętańców, jakby sam był opętany: raz przodem, raz tyłem, to znowu na kolanach, to na siedzeniu, brakowało jedynie chodzenia na głowie.
Za to nie brakło zdjęć fotograficznych robionych z dołu w czasie lewitacji i publikowanych w paryskim Matchu. Na domiar wszystkiego począł ciskać i rzucać dziewczynkami o ziemię, jakby się wściekał wściekaniem niepohamowanym. Stale na kolana. Postawa klęcząca przed nim. Z przymusu. A jeśli nie klęcząca, tedy głową o bruk. A wszystko z hukiem i trzaskiem. Niech się roztrzaska, co chrześcijańskie. Naprawdę krążący lew ryczący, szukający kogo by pożarł”
.

Co ciekawe - podobnie jak przy Medjugorie, pojawia się w sprawie Vassula Ryden. Podobieństw jest zresztą wiele - objawienie miało nastąpić, gdy "wizjonerki" szły kraść jabłka.
Podobnie jak w Medjugorie, w Garandabal następowały nawrócenia - jednak były to nawrócenia bazujące wyłącznie na cudowności wydarzeń.

Objawienia ustały po odprawieniu egzorcyzmu zbiorowego.(!)

Ojciec Warszawski, badający objawienia, napisał w swojej książce "Garandabal":
„(…) dlaczego [szatan] oprócz akcji zwodniczej dokonał całego szeregu czynności na pierwszy rzut oka całkowicie dobrych? Dlaczego np. rozpoczął uczenie dzieci pacierza, pobożnego żegnania się znakiem krzyża świętego i odmawiania różańca? Dlaczego nakłaniał je, a poprzez nie przybyłe na miejsce zjawisk tłumy, do spełniania uczynków pokutnych i przystępowania do sakramentów świętych?
Dlaczego wreszcie dopuścił do tak wygrywających uczucia katolickie faktów, jak chrzest Żydówki, nawrócenie z protestantyzmu na katolicyzm, zerwanie z życiem czysto świeckim i poświęcenie się na wyłączną służbę Bogu w seminariach czy zakonach? (...)
Celem, dla którego duch zła dokonywał wszystkich tych spraw, musiała być rzecz w jego oczach tak wielka, iż warto było dla jej dopięcia zezwolić na wszystkie tamte”.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Logan » 2021-03-21, 13:33

Jestem w szoku, raczej już nie powinienem kontynuować tego wątku.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

ODPOWIEDZ