Objawienie Maryjne w Medjugorie

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Jozek » 2021-03-19, 11:51

W tym tez jest wiecej wyobrazen niz faktow, bo o ile sie dobrze orientuje, to widzaca miala przychodzic, a ze wszyscy chcieli przychodzic cos zobaczyc, niemal jak na wystep zespolu rockowego, to raczej nie mialo to nic wspolnego z tym co mowila Maryja do widzacej.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Logan » 2021-03-19, 12:59

Czy ze złego drzewa rodzą się dobre owoce?
Konkretnie rzecz biorąc, sądzę, że możliwe jest uznanie autentyczności pierwszych objawień, tak jak to zaproponowała komisja kard. Ruiniego...

To, co mówią tzw. widzący, jest spójne, nie ma wśród nich ludzi "nawiedzonych" czy zaburzonych psychicznie. Potężnym argumentem za autentycznością objawień jest wierność doktrynie Kościoła...

Medjugorie to jedno z najbardziej żywych miejsc modlitwy i nawróceń w Europie - o zdrowej duchowości. Modlitwa, cisza, skupienie, Eucharystia, adoracja, post, sakrament pojednania. To są mocne strony tego miejsca...

Fenomenem Medjugorje są spowiedzi. Po bokach kościoła pw. św. Jakuba są dwa długie, specjalnie wybudowane pawilony, w których jest pięćdziesiąt konfesjonałów...

Zatracono poczucie sacrum oraz modlitwę – I tu właśnie wkracza Medjugorje. Oferuje nam, powiedziałbym, rzeczy klasyczne, przede wszystkim różne rodzaje modlitwy, modlitwę indywidualną, wspólną, milczenie. Specyficznym elementem tego miejsca jest kult maryjny.
Najświętsza Dziewica wzywa nas do nawrócenia, do fundamentalnego wyboru, w którym wybieramy Boga lub to, co jest przeciwne Bogu, czyli moce ciemności.
Abp. Henryk Hoser - wizytator apostolski w Medjugorie

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/ ... znane.html

https://pl.aleteia.org/2021/02/01/medju ... ryk-hoser/

Zasadniczo to komunistyczny rząd w Sarajewie od początku był wrogi wobec objawieniom, stosował groźby oraz zastraszanie zarówno wobec biskupa Mostaru, wizjonerów, ich rodzin jak i franciszkanów wspierających Medjugorie. Biskup Pavao Žanić, najpierw powołał komisję pierwszą ds. prac na temat rzekomych objawień, okazało się, że członkowie są przychylni, rozwiązał je i z pomocą rządu w Sarajewie prowadził prace pozorowane dążąc do odrzucenia objawień. Z jednej strony prowadzono infiltrację franciszkanów, z drugiej rzekomą Maryję nazwano "Ustasze Maryja" wspierającą ekstremistów, próbowano wymuszać od dzieci fałszywe zeznania co do objawień.

Kwestia objawień jest wciąż otwarta, jednak nie da się współpracować z Mostarem przyjacielsko. Możliwe, że zmieni się to. Co do werdyktu to decyzja jeszcze nie zapadła, jednak komisja watykańska stwierdziła autentyczność pierwszych siedmiu objawień. Nie jest to jednak notą oficjalną.

Dodano po 15 minutach 3 sekundach:
Żeby nikogo nie wprowadzać w błąd obecnie nadal obowiązuje Deklaracja Zadarska z 1991:
"Na podstawie badań dotychczas przeprowadzonych, nie da się stwierdzić, że mamy do czynienia z objawieniami o charakterze nadprzyrodzonym"
Ostatnio zmieniony 2021-03-19, 13:00 przez Logan, łącznie zmieniany 4 razy.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Jozek » 2021-03-19, 16:21

Mysle ze miedzy innymi takie rzeczy ktore sie dzieja wokol roznych objawien wplynely takze na przyspieszenie procedur przez JP II w decyzjach uznawanie wielu osob za swiete, by nie tworzyly sie coraz wieksze roznice w wierze i podzialy wsrod wiernych.
Dla tych ktorzy licza na wyswiecenie mam zla wiadomosc, nie pozostalo wystarczajaco czasu na to nawet w skroconych procedurach.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Logan » 2021-03-19, 17:51

Im większe objawienie, tym ciężej temat ogarnąć. Tym bardziej, że liczba objawień maryjnych liczona w setkach, a to w Medjugorie trwa już ponad lat 40. Nie wspominając już o innych objawieniach. Orędzie Amsterdamskie ponoć dopiero niedawno otrzymało negatywną opinię. Orędzia miały miejsce bodajże ~1965 roku, a w 2020 Kongregacja Nauki i Wiary wydała niegatywną opinię powołując się na opinię z 1974, która to była neutralna. Wydaje mi się, że zaistniały przesłanki śwadczące o konieczności potępienia orędzi. Sam Papież Franciszek stwierdził, że kto uważa aby przyjąć dogmat o Współodkupicielce wpadł na głupi pomysł.

Dodano po 1 minucie 22 sekundach:
A jeśli chodzi o tych świętych, to musisz mi rozjaśnić temat, bo nie znam go wcale.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Jozek » 2021-03-19, 18:09

Chodzilo mi o beatyfikacje, ktore ciagnely sie od dosc dlugiego czasu a ktore JPII po prostu przyspieszyl.
Stare juz istniejace wnioski o beatyfikacje, niektore moga zostac zakonczone, ale nie ma co liczyc na to ze jakies nowe dojda do skutku.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Logan » 2021-03-19, 18:35

Ok. Rozumiem, znalazłem taki proces Maria z Agredy na pewno ją znasz. Napisała mistyczne miasto Boże. Proces rozpoczął się w 1673 roku...
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5196
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1373 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: abi » 2021-03-19, 20:29

mialam na poczatku tych objawien bardzo emocjonalny i pozytywny stosunek do nich. widzace byly w moim wieku i tez potajemnie palily papierosy :)
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-03-19, 23:35

Logan pisze: 2021-03-19, 17:51 Im większe objawienie, tym ciężej temat ogarnąć. Tym bardziej, że liczba objawień maryjnych liczona w setkach, a to w Medjugorie trwa już ponad lat 40.
...co jest jednym z argumentów przeciw ich autentycznosci.
"Wolę Matkę Bożą, która nie jest Madonną - kierowniczką urzędu telegraficznego, wysyłającą komunikaty każdego dnia. A te domniemane objawienia nie mają wiele wartości; mówię to przedstawiając moją osobistą opinię" (...)
- Kto myśli, że Matka Boża mówi tak: "przyjdźcie, tego i tego dnia o takiej i takiej godzinie, przekażę wiadomość temu świadkowi"? Tak nie jest. Należy odróżnić pierwsze objawienia od drugich."
/papież Franciszek/

Dodano po 5 minutach 55 sekundach:
Logan pisze: 2021-03-19, 06:54 Niestety o posłuszeństwie wobec Stolicy Apostolskiej i pokorze niewiele mogą powiedzieć biskupi Mostaru, Pavao Žanić, jako pierwszy wydał negatywną opinię, albo cierpiał "niepamięć", albo kierował się złą wolą dotyczącą objawień.
Następca biskupa Pavao Žanić, mianowany w 1993 biskup Ratko Perić również ma problemy z objawieniami. Jest zagorzałym przeciwnikiem do tego stopnia, że wypowiadał się krytycznie w sprawie Medjugorie mimo prowadzonej przez Watykan prac międzynarodowej komisji zleconej przez Papieża Benedykta XVI.
Aż mnie zatkało.
Biskup miejsca orzekł o nieautentyczności objawień - to jego prerogratywa. Franciszkanie (ci sami, którzy potem złamali śluby i w końcu odeszli z Kościoła) objawili nieposłuszęństwo, Watykan wiele lat wypowiadał się, że obowiązuje decyzja biskupa miejsca.
Natępny biskup miejsca - jak to nazwałeś "również ma problemy z objawieniami". A tlumacząc to z medjugorskiego na katolicki: nie uznał ich autentyczności, mimo niesamowitego nacisku przeróżnych osób.

I teraz Ty piszesz to tak, jakby to obaj biskupi miejsca byli winni, a nie nieposłuszni entuzjaści Medjugorie?!
Ostatnio zmieniony 2021-03-19, 23:36 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Jozek » 2021-03-20, 11:27

Marek, nie zauwazasz ze w tym przypadku chodzi takze o walke rzadu z Kosciolem, a to mocno komplikuje znalezienie prawdy.
Chyba znasz historie Jugoslawii. Moj kolega tam byl w ramach sluzby wojskowej UN i sporo mi o tym opowiadal co tak naprawde tam sie dzialo. Niby mieli utrzymywac pokoj, ale doslownie nic nie mogli zrobic i niemal na ich oczach mordowano ludzi, glownie cywili.
Tam bylo naprawde to potrzebne by ludzie nie utracili wiary.
Takie zanegowanie tych objawien, to dla wiekszosci z nich jak powiedzenie im ze Boga nie ma, wierzyc powinni komunistom.
Ostatnio zmieniony 2021-03-20, 11:41 przez Jozek, łącznie zmieniany 4 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5196
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1373 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: abi » 2021-03-20, 11:43

wiec trzeba potwierdzic tylko dla sprzeciwu komunistom???
ja tu sie zapoznaje ze wszyscy od poczatku cos krecili
Wiarygodność widzących – Mirjana Dragićević. Miesiąc po rozpoczęciu „objawień” pojechałem do Medjugorie, aby przesłuchać „widzących”. Poprosiłem każdego z nich o złożenie przysięgi na krzyż i zażądałem, aby mówili prawdę (ta rozmowa i przysięga zostały zapisane na taśmie). Pierwszą była Mirjana: „Poszliśmy opiekować się owcami, kiedy nagle…”. (Ksiądz parafialny przerwał i powiedział mi, tak naprawdę poszli palić, co ukryli przed rodzicami). „Chwileczkę, Mirjana, jesteś pod przysięgą. Czy poszłaś opiekować się owcami? Położyła dłoń na ustach: „Wybacz mi, poszliśmy palić”.
https://niewolnikmaryi.com/2020/06/09/m ... trzezenie/
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Logan » 2021-03-20, 12:07

Marek_Piotrowski pisze: 2021-03-19, 23:35 A tlumacząc to z medjugorskiego na katolicki: nie uznał ich autentyczności, mimo niesamowitego nacisku przeróżnych osób.
Sam jestem pod wrażeniem nacisków, jakich doświadczał biskup Mostaru oraz jego "oporu". Opresja ta mogła doprowadzić go do trwałej indolencji, gdyby nie próby uzyskania rehabilitacji w sarajewskim Urzędzie Bezpieczeństwa.
Marek_Piotrowski pisze: 2021-03-19, 23:35 Nie piszę tego dla czczej gadaniny; „otoczenie moralne” objawień prywatnych jest ważną wskazówką przy rozeznaniu ich natury[...]
Matka Boska miała rzekomo się objawić dzieciom idącym kraść jabłka
Mojżesz zabił Egipcjanina, a apostoł Paweł prześladował Kościół. Mówiąc jeszcze inaczej autentyczność objawienia ukazuje się w owocach wynikających z objawienia, w tym koniecznie w odnowie moralnej osoby i posłuszeństwa jej wobec Kościoła. Z zachowaniem nauczania i doktryny KK.
Niestety, problemy o.Vlasica nie skończyły się na nieposłuszeństwie biskupowi; złamał celibat i został wydalony ze stanu duchownego przez papieża Benedykta XVI. Drugi z opiekunów już wcześniej porzucił stan duchowny dla życia w konkubinacie z byłą zakonnicą.
I co z tego? Co to ma do samych objawień?

Jeżeli objawienia są fałszywe, to z czyjego Ducha rodzi się tyle dobrych owoców?
Powołam się na autorytet:
Tam, gdzie obfitują nawrócenia, uzdrowienia fizyczne, uwolnienia od demonów i spowiedź sakramentalna, tam nie może działać szatan, tylko sam Bóg. Ks. Gabriel Amorth
Polecam zapoznać się z relacją w sprawie Medjugorie tego, który był tam 30 razy. Opinie swoją zawarł w książce:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2021-03-20, 12:17 przez Logan, łącznie zmieniany 3 razy.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-03-20, 12:15

Nie jestem w stanie pojąć Twojego podejścia, Loganie. Niestety, wśród entuzjastów Medjugorie widzę je często.
Jest to dla mnie jeden z silnych argumentów za odrzuceniem tych mniemanych objawień.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Logan » 2021-03-20, 12:24

Marek_Piotrowski pisze: 2021-03-20, 12:15 Nie jestem w stanie pojąć Twojego podejścia, Loganie. Niestety, wśród entuzjastów Medjugorie widzę je często.
Jest to dla mnie jeden z silnych argumentów za odrzuceniem tych mniemanych objawień.
Miło bardzo, że zwracasz się w sposób, aby zdeprecjonować moją argumentację.
Rozumiem, że Twoja argumentacja już się wyczerpała i teraz będziesz pisał ad persona.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Jozek » 2021-03-20, 12:26

abi pisze: 2021-03-20, 11:43 wiec trzeba potwierdzic tylko dla sprzeciwu komunistom???
ja tu sie zapoznaje ze wszyscy od poczatku cos krecili
Wiarygodność widzących – Mirjana Dragićević. Miesiąc po rozpoczęciu „objawień” pojechałem do Medjugorie, aby przesłuchać „widzących”. Poprosiłem każdego z nich o złożenie przysięgi na krzyż i zażądałem, aby mówili prawdę (ta rozmowa i przysięga zostały zapisane na taśmie). Pierwszą była Mirjana: „Poszliśmy opiekować się owcami, kiedy nagle…”. (Ksiądz parafialny przerwał i powiedział mi, tak naprawdę poszli palić, co ukryli przed rodzicami). „Chwileczkę, Mirjana, jesteś pod przysięgą. Czy poszłaś opiekować się owcami? Położyła dłoń na ustach: „Wybacz mi, poszliśmy palić”.
https://niewolnikmaryi.com/2020/06/09/m ... trzezenie/
To co podalas w cytacie to zwyczajne przekrecenie wypowiedzi, bo jesli palili, podczas pilnowania owiec, to to ze nie powiedziala o paleniu nie bylo zadnym klamstwem, bo nie bylo odpowiedzia na zadane pytanie, skoro mieli isc pilnowac owiec. Ten ksiezulek to niezly manipulator, bo zwyczajnie wrobil ja w klamstwo ktorego nie popelnila odpowiadajac pod przysiega.
Dla mnie taki ksiezulek, juz w tym momencie nie ma zadnego szacunku. Gorszy jest od najmlodszego syna Noego.
Ostatnio zmieniony 2021-03-20, 12:32 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-03-20, 12:31

Logan pisze: 2021-03-20, 12:24
Marek_Piotrowski pisze: 2021-03-20, 12:15 Nie jestem w stanie pojąć Twojego podejścia, Loganie. Niestety, wśród entuzjastów Medjugorie widzę je często.
Jest to dla mnie jeden z silnych argumentów za odrzuceniem tych mniemanych objawień.
Miło bardzo, że zwracasz się w sposób, aby zdeprecjonować moją argumentację.
Rozumiem, że Twoja argumentacja już się wyczerpała i teraz będziesz pisał ad persona.
Argumentacja na temat fałszywości tych objawień jest bardzo szeroka, a tłumaczenia naciągane (w stylu proroctwo sie nie spełniło? Aaaaa poszukajmy innych, nie z Medjugorie co się nie spełniły - jakby to coś usprawiedliwiało).
To, co napisałem, to raczej wyraz braku wiary, że co "wyznawców" cokolwiek dotrze. Dlatego mam dyskusję za jałową.
Jozek pisze: 2021-03-20, 12:26
abi pisze: 2021-03-20, 11:43 wiec trzeba potwierdzic tylko dla sprzeciwu komunistom???
ja tu sie zapoznaje ze wszyscy od poczatku cos krecili
Wiarygodność widzących – Mirjana Dragićević. Miesiąc po rozpoczęciu „objawień” pojechałem do Medjugorie, aby przesłuchać „widzących”. Poprosiłem każdego z nich o złożenie przysięgi na krzyż i zażądałem, aby mówili prawdę (ta rozmowa i przysięga zostały zapisane na taśmie). Pierwszą była Mirjana: „Poszliśmy opiekować się owcami, kiedy nagle…”. (Ksiądz parafialny przerwał i powiedział mi, tak naprawdę poszli palić, co ukryli przed rodzicami). „Chwileczkę, Mirjana, jesteś pod przysięgą. Czy poszłaś opiekować się owcami? Położyła dłoń na ustach: „Wybacz mi, poszliśmy palić”.
https://niewolnikmaryi.com/2020/06/09/m ... trzezenie/
To co podalas w cytacie to zwyczajne przekrecenie wypowiedzi, bo jesli palili, podczas pilnowania owiec, to to ze nie powiedziala o paleniu nie bylo zadnym klamstwem, skoro mieli isc pilnowac owiec. Ten ksiezulek to niezly manipulator, bo zwyczajnie wrobil ja w klamstwo ktorego nie popelnila odpowiadajac pod przysiega.
Myślę, że to raczej Ty usiłujesz własnie wrobić księdza. Tekst jest jasny.
Ostatnio zmieniony 2021-03-20, 12:33 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ