Mądrość

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
Pinchas

Post autor: Pinchas » 2016-03-06, 05:20

Otóż w tradycji chrześcijańskiej tą madrością jest Chrystus. Jednak w tej tutaj mądrości tak pojętej KRK widzi Maryję.
Ja wiem kto to :) to bogini sofia :D
a pani glupota to jej zla siostra
Prz 9:13 ?Pani Głupota jest rozwiązła, pusta i bezwstydna.?

konik

od konika

Post autor: konik » 2016-03-07, 20:07

Wypowiadajac sie na jakis temat, trzeba sie zaznajomic z wypowiedziami ktore zostaly podane w danym temacie.
To sie nazywa wlasciwym wychowaniem.
A co do Madrosci . Maryja jest ucielesnieniem w zbawczym planie biblijnej madrosci, ale nie dlatego, ze ma na imie Maryja, ale dlatego. ze sama Madrosc i zrodlo wszelkiej MADROSCI W NIEJ ZAMIESZKALO; JA UBLOGOSLAWILO I JA WYNIOSLO ku Bozym wyzynom: o tym jest wyraznie w Magnificat ( czyli w Slowie Bozym) i w slowach Jezusa, ktory Jana Chrzciciela oglasza jako najwiekszego , ktory narodzil sie z Niewiasty.
A poniewaz sam Jezus narodzil sie z Niewiasty ( z Maryi) i poniewaz Jezus przewyzsza wszystkich ( w tym Jana Chrzciciela) tym samym wyraznie dookreslil pozycje Maryji, ktora jest ponad zwyklymi kobietami.
Sa to najzwyklejsze tezy wziete wprost z Pisma Swietego.
To proste, jesli sie uwolni serce od fobii i uprzedzen.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2016-03-08, 09:16

konik pisze: w slowach Jezusa, ktory Jana Chrzciciela oglasza jako najwiekszego , ktory narodzil sie z Niewiasty.
A poniewaz sam Jezus narodzil sie z Niewiasty ( z Maryi) i poniewaz Jezus przewyzsza wszystkich ( w tym Jana Chrzciciela) tym samym wyraznie dookreslil pozycje Maryji, ktora jest ponad zwyklymi kobietami.
Sa to najzwyklejsze tezy wziete wprost z Pisma Swietego.
Mój ksiądz wytłumaczył to inaczej, ale równie przekonująco.
Jan Chrzciciel był największym z ludzi Starego przymierza. Maryja i Jezus należą już do nowego przymierza, bo Maryja zmarła po Zmartwychwstaniu a Jan przed. Mnie to wyjaśnienie - czemu Jan nie jest większy od Maryi - przekonało.
Ostatnio zmieniony 2016-03-09, 19:44 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

konik

od konika

Post autor: konik » 2016-03-08, 17:33

Dezerterze drogi - to jest dokladnie ten sam chleb, tylko z innego konca krojony. :-P
Stare Przymierze jest tylko cieniem Nowego Przymirza.
Kazda kobieta niewiasta) jest tylko cieniem tej Niewiasty.
Jan Chrzciciel jest tylko cieniem Chrystusa.

>Ps: gratulacje z awansu na Admirala forum :-D :-D

Aron II

Re: Mądrość

Post autor: Aron II » 2016-08-02, 10:01

Tomaszek pisze:Otóż w tradycji chrześcijańskiej tą madrością jest Chrystus. Jednak w tej tutaj mądrości tak pojętej KRK widzi Maryję.
Biblia przeczy temu, że chodzi tu o Marię, matkę Jezusa. Kontekst wyraźnie wskazuje na Jezusa - nikogo innego.
konik pisze:Bo tu nie chodzi o nadludzkosc Maryi - chodzi o to, ze juz w Raju Maryja istniala w dziele Bozym.
Nie mogła istnieć, gdyż Bóg nie zakładał z góry, że Adam i Ewa zgrzeszą.

konik

Re: Mądrość

Post autor: konik » 2016-08-02, 17:48

A w jaki sposob Biblia przeczy i gdzie Biblia przeczy i kto wyjasnil, ze Biblia przeczy?
Czyzby sam Stworca przeczyl temu co sam powiedzial w Raju, a na Krzyzu potwierdzil w slowach o Niewiescie?

veros

Re: Mądrość

Post autor: veros » 2016-08-02, 20:32

Aron II pisze:Bóg nie zakładał z góry, że Adam i Ewa zgrzeszą.
Dla Boga nie ma niczego z góry, czy z dołu.
Bóg JEST TEN KTÓRY JEST.
To dlatego Bóg WIE.
I niczego nie zakłada.

Bóg jest wieczny i ciągle trwa.
Mało tego, jest wszędzie.
Specjaliści od Biblii i dogmatów znajdą odpowiednie cytaty.

Bóg jest Bogiem, a nie człowiekiem. Dlatego jest inny, niż ludzie.
Ludzie mają niezdrową i fałszującą skłonność do widzenia Boga jako humanoida, tyle, że bez ciała.
A On taki nie jest !!!

Trudno to wytłumaczyć, bo to trzeba poczuć, najłatwiej w medytacji:
Jak to jest być od zawsze na zawsze, wiecznie?
Spróbuj wejść w medytację i poczuj się Bogiem.

Będziesz wiedział co będzie za tysiąc i milion lat?
Będziesz, bo dla Boga czas w ogóle nie istnieje, On jest ZAWSZE i zawsze JEST :-)

I teraz pomyśl, czy to co wiesz, zmniejsza Twoją miłość do ludzi istniejących od pewnego czasu, ludzi, którzy za kilka sekund rozstaną się z ciałem, by dalej egzystować w duchu, gdzie będą czekać na przywrócenie ciał, ale to będzie dopiero za kilka godzin.
Czy teraz nie kochasz ludzi przez to?
Czy nie pochylasz się nad ich poczęciem, by umożliwić im przejście i zbudowanie ich własnej historii, bez Twojego prowadzenia za rękę?
Wszystko to robisz niezależnie od tego co będzie w przyszłości, która jest taka ważna dla człowieka, nie dla Ciebie.

KOCHASZ.
TRWASZ - JESTEŚ W MIŁOŚCI.

Aron II

Re: Mądrość

Post autor: Aron II » 2016-08-02, 21:58

konik pisze:A w jaki sposob Biblia przeczy i gdzie Biblia przeczy i kto wyjasnil, ze Biblia przeczy?
Czyzby sam Stworca przeczyl temu co sam powiedzial w Raju, a na Krzyzu potwierdzil w slowach o Niewiescie?
Przeczytaj Księgę Przysłów 8 rozdział, to się przekonasz. O mądrości powiedziano, że była przed istnieniem ziemi. Marii wówczas jeszcze nie było.

Aron II

Re: Mądrość

Post autor: Aron II » 2016-08-02, 21:59

veros pisze: Mało tego, jest wszędzie.
Tylko w Twojej wyobraźni.
veros pisze:Bóg jest Bogiem, a nie człowiekiem.
Suuuper. Nie wiedziałem o tym :-)
veros pisze:Trudno to wytłumaczyć, bo to trzeba poczuć
To znaczy, że tego nie rozumiesz. Lepiej więc nie wypowiadaj się na takie tematy.
veros pisze:Spróbuj wejść w medytację i poczuj się Bogiem.
Dziękuję! Wystarczy mi Pismo Święte. Pan Jezus powiedział, że tam jest zawarta prawda.

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 2016-08-02, 22:04 przez Aron II, łącznie zmieniany 1 raz.

konik

Re: Mądrość

Post autor: konik » 2016-08-02, 22:04

Oczywiscie. I w Raju juz o Marii ( Niewiescie ) Bog mowi, choc jeszcze Jej nie bylo.
Bo Pismo Swiete zaczyna sie nie przed Bogiem, ale jest wynikiem objawienia sie Boga o Bogu.
I zawiera niewiele z calej istoty Stworcy.
I dlatego kawalkiem Pisma nie da sie wszystkiego podeprzec, a nawet mozna dojsc do falszywych wnioskow, myslac , ze kawalek Pisma juz wszystko zawiera w sobie. Pan Jezus wyraznie pokazal w wielu opisach, ze to falszywe mniemanie.

Pozdrawiam serdecznie.
Ostatnio zmieniony 2016-08-02, 22:05 przez konik, łącznie zmieniany 1 raz.

Aron II

Re: Mądrość

Post autor: Aron II » 2016-08-02, 22:05

konik pisze:Oczywiscie. I w Raju juz o Marii ( Niewiescie ) Bog mowi, choc jeszcze Jej nie bylo.
Skoro jej nie było, to znaczy, że nie może być "mądrością" z Księgi Przysłów.

konik

Re: Mądrość

Post autor: konik » 2016-08-02, 22:08

A jaka Madrosc dotyczy slow Boga o Niewiescie? Sa to slowa dane w Raju o tej, ktorej jeszcze nie ma, ale juz istnieje ( w zamysle Bozym). A zamysl Bozy zaczyna sie w jakims czasie?
A od kiedy istnieje Madrosc? Czy od czasow wspomnianej ksiegi?
I w kim Madrosc sie ucielesnia?
I czy Bog jest ograniczony uplywem czasu? I ograniczony historia zdarzen w okreslonym czasie?

Aron II

Re: Mądrość

Post autor: Aron II » 2016-08-03, 19:14

Mądrością, o której mówi Księga Przysłów jest Pan Jezus:

"Pan mnie stworzył, swe arcydzieło, jako początek swej mocy, od dawna, od wieków jestem stworzona, od początku, nim ziemia powstała" (Przysłów 8:22, 23).

konik

Re: Mądrość

Post autor: konik » 2016-08-03, 21:00

Hm, hm - Pan Jezus jest Stworca ( o czym mozemy w biblii przeczytac) ....
Ale zeby Pana Jezusa ktos stworzyl ... hm, hm

Oj, dostales ideologicznej zadyszki, mily Aronie . A moze Ty na dopingu ;-)

Aron II

Re: Mądrość

Post autor: Aron II » 2016-08-10, 14:46

konik pisze:Hm, hm - Pan Jezus jest Stworca ( o czym mozemy w biblii przeczytac) ....
Ale zeby Pana Jezusa ktos stworzyl ... hm, hm
Gdzie jest napisane w Piśmie, że Pan Jezus jest Stwórcą?

ODPOWIEDZ