protestanckie bledy o Maryi

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
konik

Re: protestanckie bledy o Maryi

Post autor: konik » 2016-12-08, 20:23

Bardzo dobrze inquisito wyjasnil.
A kja z konskiej strony dopowiem - nasz urzad nauczycielski czyli Kosciol Katolickio glosi Prawdy Boze dlatego, ze jest glosem Ducha swuietego. A Ducha Swietego dal Kosciolowi Chrystus. A biskupio i kaplani Kosciola Katolickiego sa dani i ustanowieni od Apostolow. A Apostolowie sa powolani przuez samego Chrystusa.
A Chrystus powiedzial, ze kto Apostolow nie sluch to sprzeciwia sie Chrystusowi. I powiedzial rowniez, ze cokolwiek Apostolowie ustanowia , to i On to uzna ( ustanowi).
A Apoostolowie wymagali w Kosciele posluszenstwa tylko im samym oraz tylko buiskupopm i kaplanom ustanowianm przez nich ... az do konca.
To wszystko ( jakie znamie Chrystusa jest w Kosciele i o impoderabiliách Chrystusowych) czytamy w Nowym Testamencie.
A o praktycznej realizacji sukcesji apostolskiej czytamy w listach - np. sw.Pawla.
To wszystko jest jasno powiedziane,.
Jest tam rowniez przestroga i grozba przeciwko tym, ktorzy samozwanczo tworza jakies rozbijackie grupy w Kosciele. I ustanawiaja swoje .
I to jest cala i biblijna i prosta ODPOWIEDZ NA TWOJE WYIMAGINOWANE ZARZUTY ... kochany Jaabesie.

Pozdrawiam wszystkich.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: protestanckie bledy o Maryi

Post autor: Marek_Piotrowski » 2016-12-09, 21:19

Jaabes pisze:Niezaprzeczalnym faktem jest iż Jezus miał dwa zamienne tytuły, i dwie natury, lecz jedną osobowość...(tutaj Wasza denominacja naucza inaczej)
Może przytocz nauczanie jakie masz na mysli, bo nie przypominam sobie, żeby było jakiekolwiek nauczanie na temat "osobowości".
Jezus ma dwie natury i jest jedną osobą - tyle.
Zaś Ty pomyśl dlaczego wasz Urząd Nauczycielski twierdzi że Maria jest Matką Boga, a nie Syna Człowieczego ?
Ponieważ Jezus jest Synem Człowieczym(Łk 5:24), więc jedno i drugie jest prawdą.
Szkoda, że nie odniosłeś się do tego co napisałem (mam wrażenie, że nawet nie przeczytałeś), lecz wyjechałeś powtórnie z niemądrym zarzutem.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: protestanckie bledy o Maryi

Post autor: Dezerter » 2016-12-09, 21:38

Marek_Piotrowski pisze:
Jaabes pisze:Niezaprzeczalnym faktem jest iż Jezus miał dwa zamienne tytuły, i dwie natury, lecz jedną osobowość...(tutaj Wasza denominacja naucza inaczej)
Może przytocz nauczanie jakie masz na mysli, bo nie przypominam sobie, żeby było jakiekolwiek nauczanie na temat "osobowości".
Jezus ma dwie natury i jest jedną osobą - tyle.
Również pierwsze słyszę naukę o podwójnej osobowości - sam to wymyśliłeś?
czekamy na źródła
podwójną osobowośc to ma schizofrenik, lub człowiek z rozdwojoną jaźnią - w KRK nie ma takiej nauki o Jezusie- ja nie spotkałem

[/quote]
Zaś Ty pomyśl dlaczego wasz Urząd Nauczycielski twierdzi że Maria jest Matką Boga, a nie Syna Człowieczego ?
Ponieważ Jezus jest Synem Człowieczym(Łk 5:24), więc jedno i drugie jest prawdą.
Szkoda, że nie odniosłeś się do tego co napisałem (mam wrażenie, że nawet nie przeczytałeś), lecz wyjechałeś powtórnie z niemądrym zarzutem.[/quote]
Rzeczywiście niemądry - KRK twierdzi, że Maryja jest matką Syna Człowieczego -m jak siebie nazywał Jezus Chrystus, że urodziła po 9 miesiącach ciąży dzieciątko z krwi i kości, które karmiła własna piersią i obmywała z kupy, żeby opisać to dobitnie dla Jaabesa :-)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

podkowa

Re: protestanckie bledy o Maryi

Post autor: podkowa » 2018-01-23, 22:46

Troche szkoda, ze dyskusja zamarla ... gdyz osobiscie odkrylem wiele wspanialych aspektow mariologicznych w Kosciele Katolickim.

konik

Re: protestanckie bledy o Maryi

Post autor: konik » 2018-01-24, 09:11

No, dyskusja zamarla, bo chyba watpliwosci zostaly rozwiane. Ale moze odzyje na nowo. Nie wiem, gdyz ja nie mam zadnych watpliwosci ( a wchodzilem do Kosciola z cala gora antymaryjnych uprzedzen)

Magnolia

Re: protestanckie bledy o Maryi

Post autor: Magnolia » 2018-01-24, 18:03

A może koniku podzielisz się z nami, jak przezwyciężyłeś te uprzedzenia maryjne? Jestem zainteresowana...

konik

Re: protestanckie bledy o Maryi

Post autor: konik » 2018-01-24, 20:13

Magnolio mila - zajrzyj najpierw prosze na p.w.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: protestanckie bledy o Maryi

Post autor: Dezerter » 2018-01-28, 22:13

podkowa pisze: 2018-01-23, 22:46 Troche szkoda, ze dyskusja zamarla ... gdyz osobiscie odkrylem wiele wspanialych aspektow mariologicznych w Kosciele Katolickim.
Co to znaczy odkryłem - czyżbyś jak konik z protestantyzmu do katolicyzmy przybył?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ