Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
ODPOWIEDZ
Sebastian777

Re: Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Post autor: Sebastian777 » 2020-07-06, 17:47

Magnolia pisze: 2020-07-06, 16:38 Sebastianie naprawdę wszyscy wiemy do czego zmierzasz...
Starasz sie udowodnić, ze Jezus miał rodzonych braci i siostry, co by znaczyło że nie można mówić o Maryi - Zawsze Dziewica. Po raz kolejny prowadzisz pokrętną grę i myślisz, ze nikt Cie nie przejrzy.
Przykro mi ,ze tak myślisz, nie prowadzę pokrętnej gry, chce rozmawiać najprościej jak tylko potrafię , i nie mam nic do ukrycia, natomiast pragnę trafić do tych , którzy potrafią samodzielnie myśleć i chcą poznać Prawdę. Ci , którzy uważają mnie za zwodziciela i oszusta mogą mnie ignorować lub wykazać mi że nim jest ? Ja też odpowiadam przed Bogiem tak jak Ty, i jeśli kogoś wprowadzam w błąd świadomie do dostane zapłatę od Boga
Magnolia pisze: 2020-07-06, 16:38 Chcesz obrażać naszą wiarę?
Nie, ale niestety czasem Prawda boli….
Magnolia pisze: 2020-07-06, 16:38 Chcesz nas manipulować?
Nie, pokaż choć jeden przykład ,ze to zrobiłem?
Magnolia pisze: 2020-07-06, 16:38 Chcesz nas obrażać?
Nie chce, ale wole abyście mnie nienawidzili niż miał bym kłamać przed Bogiem.
Magnolia pisze: 2020-07-06, 16:38 Chcesz obrażać Maryję?
Jej nie obrażam i nigdy tego nie robiłem to diabeł wykorzystuje uczucia ludzkiego do manipulowania nimi aby pełnili jego wole ?
Magnolia pisze: 2020-07-06, 16:38 Może daj sobie spokój...
Jeśli nikt nie będzie chciał ze mną rozmawiać to wiedz ,że sobie pójdę…
Ale żeby się nie okazało, że nie przyjełaś kolejnego, z tych najmniejszych ?

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Post autor: Jozek » 2020-07-06, 17:49

O jakiego najmniejszego ci chodzi?
Szatana, Aniola, czy Czlowieka?
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Sebastian777

Re: Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Post autor: Sebastian777 » 2020-07-06, 20:43

Jozek pisze: 2020-07-06, 17:49 O jakiego najmniejszego ci chodzi?
Szatana, Aniola, czy Czlowieka?
Właśnie o tym rozmawiamy miedzy innymi , o Duchowych Braciach i Siostrach w Jezusie Chrystusie,każdy kto się narodził z woli ciała nie jest dzieckiem Bożym .

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Post autor: Jozek » 2020-07-06, 21:11

Chcesz powiedziec ze kazdy kto poczal sie z cielesnego pozadania nie jest dzieckiem Bozym?
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Sebastian777

Re: Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Post autor: Sebastian777 » 2020-07-06, 21:43

Jozek pisze: 2020-07-06, 21:11 Chcesz powiedziec ze kazdy kto poczal sie z cielesnego pozadania nie jest dzieckiem Bozym?
Za wyjątkiem dzieci do , których należy Królestwo Boże.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Post autor: Jozek » 2020-07-06, 21:56

Czyli?
Czy nie zauwazyles ze piszesz same sprzecznosci?
Moze napisz wprost, zamiast bawic sie w jakies szarady.
W wierze trzeba umiec wyjasnic to co sie pisze, bo innaczej bedzie to slizganie sie na wierze, co jest jednoznaczne z totalnym brakiem wiary i jej rozumienia.
To tak jak zebrajacy naciagacze powoluja sie na czyjas wiare, by cos zyskac, ale sami tej wiary nie maja i jej nie rozumieja.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Biserica Dumnezeu

Re: Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-07-06, 22:07

Drogi Sebastaianie - udowodnij na podstawie "woli z ktorej sie narodziles " , ze jestes Dzieckiem Bozym.
Oczywiscie, musisznam przedstawic rowniez dowowd, iz urodziles sie z walsciwej woli.
Powodzenia.

Sebastian777

Re: Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Post autor: Sebastian777 » 2020-07-06, 22:36

Jozek pisze: 2020-07-06, 21:56 Czyli?
Czy nie zauwazyles ze piszesz same sprzecznosci?
Moze napisz wprost, zamiast bawic sie w jakies szarady.
W wierze trzeba umiec wyjasnic to co sie pisze, bo innaczej bedzie to slizganie sie na wierze, co jest jednoznaczne z totalnym brakiem wiary i jej rozumienia.
To tak jak zebrajacy naciagacze powoluja sie na czyjas wiare, by cos zyskac, ale sami tej wiary nie maja i jej nie rozumieja.
Myślałem ,że zrozumiesz nawiązałem do wersetu Mt 25:45

Wtedy im odpowie tymi słowy: Zaprawdę powiadam wam, czegokolwiek nie uczyniliście jednemu z tych NAJMNIESZYCH, i mnie nie uczyniliście.
Było to bezpośrednio skierowane do Magnoli i myśle ,ze Ona zrozumiała.

Trudno trafić do osób , którzy z góry traktują cię za odstępce godnego potępienia.

Jak nie rozumiesz moich wypowiedzi to spytaj mnie, abym Ci wyjaśnił co mam na myśli i o co mi chodzi to to zrobię .

Ale jakkolwiek do Ciebie nie kierował, żadnej wypowiedzi typowo personalnie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Post autor: Dezerter » 2020-07-06, 22:48

Sebastianie nie odpowiadasz na moje posty i argumenty
Jakich znasz "braci Jezusa" poza wymienionymi przeze mnie biskupami Jerozolimy, którzy byli jego kuzynami i ich rodziców znamy
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Sebastian777

Re: Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Post autor: Sebastian777 » 2020-07-06, 23:07

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-07-06, 22:07 Drogi Sebastaianie - udowodnij na podstawie "woli z ktorej sie narodziles " , ze jestes Dzieckiem Bozym.
Oczywiscie, musisznam przedstawic rowniez dowowd, iz urodziles sie z walsciwej woli.
Powodzenia.
Drogi Biseircia, jest wola człowieka i wola Boża, Ci którzy się narodzili z woli Bożej nie muszą udowadniać ,że są dziećmi Bożymi ponieważ to sam Bóg wstawia się za tymi , którzy należą do Niego.
Z woli ciała można wiele rzeczy zaimprowizować, natomiast Bóg ,który jest Duchem nie musi nic udowadniać, ponieważ to On daje wszystkich Życie i tchnienie

Dodano po 9 minutach 35 sekundach:
Dezerter pisze: 2020-07-06, 22:48 Sebastianie nie odpowiadasz na moje posty i argumenty
Jakich znasz "braci Jezusa" poza wymienionymi przeze mnie biskupami Jerozolimy, którzy byli jego kuzynami i ich rodziców znamy

Drogi Dezerterze piszesz do mnie pierwsze pytanie i stwierdzasz ,że nie odpowiadam?

Nie widziałem ,żadnych pytań od Ciebie?

Poza tym nie chodzi mi o to aby Tobie coś udowadniać ,chciałem osobom ,którzy zastanawiają się nad tym problemem pomóc w zrozumieniu czegoś co wcale nie jest takie trudne jak się dobrze naucza.

Bardzo łatwo zrobić z tego tematu zamęt, dlatego chciałem małymi kroczkami…

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Post autor: Dezerter » 2020-07-06, 23:20

Dezerter pisze: 2020-07-04, 21:49 Sebastianie jak od młodej dziewczyny w powiecie Kraśnik, usłyszałem
- przyjechałam z bratem motorem,
to się bardzo zdziwiłem
bo brata niby miała, ale on jeździł samochodem i był w domu ze mną
więc :?: :-o :-\
Ja dopytałem i wiem, a ty? wiesz? co powiedziała dziewczyna? (miejscowi ją doskonale zrozumieli tylko ja obcy z Kujaw nie zrozumiałem co mówi.)
Dezerter pisze: 2020-07-04, 23:34 Zostawmy na chwilę Pismo i pomyślmy logicznie
- gdyby rzeczywiście Jezus miał rodzone (z tej samej KRWI!) rodzeństwo, to byliby niesamowitymi szychami w I wieku ne
a nawet i współcześnie - wyobraźcie sobie, że ktoś jest siostrą , lub bratem Boga!! - no rewelka i pozycja , godności, splendor wśród wyznawców zapewniony ! Chyba każdy myślący czytający się ze mną zgodzi?
Znamy dwóch braci Jezusa z Imienia
Jakub brat Pański - pierwszy biskup Jerozolimy, autor klauzul Jakubowych, to jego ludzie przywoływali do porządku Piotra w Antiochii, zmarły śmiercią męczeńską w 62 roku , a po nim został biskupem jego brat Symeon I (Szymon). To pokazuje jak dużo znaczyło pokrewieństwo z Jezusem. O Józefie i Marii chyba nie muszę wspominać.
Wnioski:
nie ma mowy o zaginionych krewnych Jezusa.
Wiemy kim byli Jakub i Symeon z Pisma , znamy też ich rodziców.
Znasz Sebastianie?
Pomogę zauważyć moje pytania.
na ostatnie - trzecie też nie odpowiedziałeś
więc jak mogę cię traktować poważnie?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Sebastian777

Re: Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Post autor: Sebastian777 » 2020-07-06, 23:37

Dezerter pisze: 2020-07-06, 23:20 Pomogę zauważyć moje pytania.
na ostatnie - trzecie też nie odpowiedziałeś
więc jak mogę cię traktować poważnie?
Faktycznie napisałeś coś wcześniej , teraz to zobaczyłem, ale i tak Ci teraz nie odpowiem ponieważ tym sposobem znów wielu nic z tego nie zrozumie.

Poruszasz tak wiele wątków w tym swoim pytaniu ,że nie widzę sensu aby na nie teraz odpowiadać, bo u podstaw są i tak błędne założenia.

Owszem mogę Ci odpowiedzieć jak przebrniemy przez prostsze sprawy, jednomyślnie.

Doskonale zdaje sprawę ,ze dużo osób orientuje się w tym bardzo dobrze, ale c z tymi co nic z tego jeszcze nie rozumieja?

Nadal nic nie będą rozumieć, poza niezliczona ilością rzekomych pośrednich dowodów , które nie prowadzą do poznania Słowa Bożego.

Ja nie muszę nikomu nic udowadniać na siłę, jeśli nie chce oraz uważa i jest pewna w swoim sercu ,że rozumie to sprawę ?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-07-07, 00:27

Sebastian777 pisze: 2020-07-06, 16:30 Dziękuje za Twoja interpretacje i wyjaśnienie Marku oraz wpisanie znaczeń w wersety Mt 12:46-50
Choć wybacza ,ale nie do końca się z Tobą zgadzam .
Ponieważ uważam, że w greckim tłumaczeniu Nowego Testamentu są wyraźne rozróżnienia na, brata, siostrę , kuzyna i krewnych oraz wcale nie są używane zamiennie tak aby nie można było rozróżnić pokrewieństwa rodzinnego …
Postaram się to udowodnić jak będzie taka konieczność ?
Uważam też, że nie bez znaczenia zostało użyte tu akurat Słowo Adelfoi, ponieważ najlepiej opisuje rzeczywistość Duchowa do naszej ziemskiej (ludzkiej ,cielesnej) rzeczywistości ,a którą posługuje się Jezus Chrystus do opisania Królestwa Bożego.
Dobrze by było na razie nie wchodzić w tą argumentację(tłumaczenia greckiego), ponieważ chciałbym aby Wszyscy przeczytali sobie te wersety w tłumaczeniu i interpretacji takiej jaką przedstawicie? I sami wyciągnęli wnioski?
Poczekam jeszcze na odpowiedź TOMVAD45 i wtedy wyjaśnie do czego zmierzam?
Sebastianie, spójrz na swoją wypowiedź - nie ma w niej ŻADNEJ argumentacji.
Jest "ja uważam" z zupełnym abstrahowaniem od znaczenia słów. W dodatku sugestia by nie wchodzić w znaczenie greckie, bo "chciałbyś, żeby wszyscy przeczytali w tłumaczeniu".
Dlaczego? Dlatego że w polskim tłumaczeniu nie widać tego rozróżnienia i komuś może się wydawać, że cokolwiek tam napisano o rodzonych braciach i siostrach?
Sorry, ale upewniam się, że nie chcesz dojść co tam jest napisane - za to koniecznie chciałbyś zachwiać zdaniem nieświadomych czytelników forum.

Chcesz rozmawiać? Podałem szereg konkretnych argumentów, wskazując je w Biblii, odnieś się, a nie klucz, nie kręć i nie zachwalaj swojego oświecenia i nowonarodzenia. Na razie nie pokazałeś tu nic na potwierdzenie tego zachwalania własnej osoby.
Sebastian777 pisze: 2020-07-06, 23:07
Biserica Dumnezeu pisze: 2020-07-06, 22:07 Drogi Sebastaianie - udowodnij na podstawie "woli z ktorej sie narodziles " , ze jestes Dzieckiem Bozym.
Oczywiscie, musisznam przedstawic rowniez dowowd, iz urodziles sie z walsciwej woli.
Powodzenia.
Drogi Biseircia, jest wola człowieka i wola Boża, Ci którzy się narodzili z woli Bożej nie muszą udowadniać ,że są dziećmi Bożymi ponieważ to sam Bóg wstawia się za tymi , którzy należą do Niego.
W takim razie nie posługuj się tym pseudoargumentem.
To jest puste gadanie i zachwalanie samego siebie (2Kor 3:1) i to bez żadnych podstaw.
Pismo mówi: 1Kor 8:2 bt5 "Gdyby ktoś mniemał, że coś „wie”, to jeszcze nie wie, jak wiedzieć należy.", więc jeśli masz jakieś argumenty, to podawaj, a jak nie masz, to nie każ nam wierzyć w to co mówisz tylko dlatego, że "mniemasz, że coś wiesz".

TOMVAD 45

Re: Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-07, 01:28

Sebastian777 pisze: 2020-07-05, 13:29
TOMVAD 45 pisze: 2020-07-04, 22:58 Myślę że mogę potwierdzić odpowiedź Marka, ale widzę jeszcze jedną opcję którą można by brać pod uwagę - co można by odnieść do słów Jezus właśnie z tego fragmentu a mianowicie można tych "braci Jezusa" uznać,traktować jako braci w wierze,gdyż wielu ludzi słuchało nauk Jezusa i wielu traktował jako braci. Jeśliby jednak odnosić to do jakiegoś pokrewieństwa to raczej do tzw krewnych a więc dalszej rodziny.

Dobrze, czyli jak na razie mamy ustalone to, że może być krewny , brat duchowy, lub po prostu brat rodzony.

Co prawda w mojej interlinii nie ma tłumaczenia w tym wersecie słowa Adelfoi jako kuzyn , lub krewny.

Podobnie tłumaczenie interlinearne online(bibliaoblibienica) tłumaczy to słowo tak:
<80> brat, osoba bliska; brat w sensie rodzinnym i duchowym. Słowo można tłumaczyć - "z jednego łona"



Ale na razie założę ,że Marek i Pozostali również maja racje ,że można to również tłumaczyć , jako krewny czy kuzyn, ponieważ osobę bliską w sumie tez można pod krewnych i kuzynów podciągnąć w jakimś kontekście pod słowo brat(choć uważam,że tylko w kontekście pierwotnego znaczenia słowa brat rodzony).


Ja chciałbym na razie skupić się tylko na tym wersecie z św Mateusza.

Dlatego mam pytanie do Ciebie? Jak rozeznać i gdzie wstawić odpowiednie znaczenie Słowa(adelfos), aby zachować znaczenie i płynące z niego nauczanie, powiedzmy jak na razie tylko z tego wersetu Mt 12:47-50


Dlatego chciałbym Ciebie poprosić , abyś wstawił odpowiednie znaczenia słowa Adelfos ,na razie tylko w werset Mt 12:50 w miejsca :
bratem, siostrą ?

Oraz najlepiej krótkie wyjaśnienie dlaczego akurat to ,a nie inne znaczenie tegoż Słowa Adlelfos?

Mt: 12 :50
Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest (bratem), (siostrą) i matką.

Na podstawie dotychczasowych wniosków, mamy co najmniej kilka możliwości :
Krewny, kuzyn, brat rodzony(przyrodni),brat duchowy?


Sebastianie, to co można by uznać za ustalone to tylko to że owi bracia to dalsza rodzina - odnosząc to do takiego fizycznego pokrewieństwa,gdyż dobrze wiesz że zarówno według mnie jak i innych tutaj opcja rodzonych braci nie jest możliwa.
Co do tych przyrodnich braci- aby tak to uznać to trzeba by było potwierdzić że Józef miał dzieci z innego małżeństwa i określić ich imiona- aby potwierdzić że to właśnie ci są jego synami rodzonymi. Czy mamy takie potwierdzenie? Chyba nie? Bez tego nie można też mówić o przyrodnich braciach Jezusa. Pozostaje tylko odniesienie do krewnych lub do określenia duchowego a więc braci w wierze a tych traktował przecież jako swoich bliskich. Nie widzę innego tłumaczenia.

46 Gdy jeszcze przemawiał do tłumów, oto Jego Matka i bracia21 stanęli na dworze i chcieli z Nim mówić. 47 Ktoś rzekł do Niego: «Oto Twoja Matka i Twoi bracia(Adelfoi) stoją na dworze i chcą mówić z Tobą». 48 Lecz On odpowiedział temu, który Mu to oznajmił: «Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi?» 49 I wyciągnąwszy rękę ku swoim uczniom, rzekł: «Oto moja matka i moi bracia. 50 Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką»22.
W tym ostatnim wersecie nie da się wpisać tego określenia,gdyż Jezus jasno mówi tutaj o tym duchowym wymiarze a więc ci którzy pełnią wolę Boga - bliscy w wierze a nie zrodzeni z Maryi i Józefa. Nawet nie mówi o pokrewieństwie fizycznym,tylko duchowym.

I nie czyni tego by pokazać jak wielką ma rodzinę ale dlatego by uświadomić innym że każdy kto wierzy w Boga jest dla drugiego bratem,siostrą i trzeba traktować ich jak najbliższą rodzinę - z miłością.

Innego wyjaśnienia nie widzę,co nie znaczy że go nie ma,ale na pewno wykluczam znaczenie słowa RODZONY,RODZENI.

Biserica Dumnezeu

Re: Kilka wątpliwości i pytań o Maryję

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-07-07, 10:33

Sebastianie drogi - a wiec moge na podstawie Twej wypowiedzi jedynie stwierdzic, ze sam o sobie masz jakies mniemanie. Ale nie dales zadnych argumentow ( zgodnie z twa wypowiedzia ) zeby moc okreslic, czy to mniemanie trzyma sie Prawdy.
Marek dobrze to wszystko napisal w odpowiedzi na Twoje pisanie.

ODPOWIEDZ