Święta Maryjne

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
ODPOWIEDZ
Człowiek

Święta Maryjne

Post autor: Człowiek » 2015-09-12, 18:42

Obrazek

1 stycznia - Świętej Bożej Rodzicielki
2 lutego - Matki Bożej Gromnicznej
11 lutego - Najśw. Maryi Panny z Lourdes
25 marca - Zwiastowanie Pańskie
26 kwietnia - NMP, Matki Dobrej Rady
3 maja - Maryi Królowej Polski
13 maja - NMP Fatimskiej
24 maja - NMP Wspomożycielka Wiernych
31 maja - Nawiedzenie NMP
27 czerwca - NMP Nieustającej Pomocy
2 lipca - NMP Licheńskiej
16 lipca - Matki Bożej Szkaplerznej
2 sierpnia - NMP Anielskiej
5 sierpnia - Matki Boskiej Śnieżnej
13 sierpnia - NMP Kalwaryjskiej
15 sierpnia - Wniebowzięcie NMP
22 sierpnia - NMP Królowej
26 sierpnia - Matki Bożej Częstochowskiej
4 września - NMP, Matki Pocieszenia
8 września - Narodzenie NMP
12 września - Imienia Maryi
15 września - Matki Bożej Bolesnej
7 pażdzierpnia - Matki Bożej Różańcowej
16 listopada - Matki Bożej Miłosierdzia
19 września - NMP z La Salette
21 listopada - Ofiarowanie NMP
27 listopada - NMP od Cudownego Medalika
8 grudnia - Niepokalanego Poczęcia NMP
10 grudnia - NMP Loretańskiej
12 grudnia - NMP z Guadalupe

Najświętszej Panny Maryi, Matki Kościoła - poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego
Maryi Królowej Apostołów - sobota po Wniebowstąpieniu
Niepokalanego Serca Maryi - sobota po uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa.

(Kopiowane traditia )


Maryjo, Królowo, nasza mamo wszystkiego najlepszego z okazji imienin ;)

Awatar użytkownika
Czernin
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 424
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: Czernin » 2015-09-12, 23:56

Dzięki za przypomnienie tych świąt. Nie wszystkie z tych świąt są świętami nakazanymi. Ostatnio byłem na 20 km pielgrzymce z okazji narodzin Matki Bożej 8 września.
Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli (J 8, 32)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2015-09-13, 19:18

Zdecydowanie za dużo tych świąt Maryjnych
ile jest poświęconych Jezusowi, ktoś zapoda zestawienie?
jeśli mniej to skandal i świadectwo, że KRK jest za bardzo Maryjny a za mało Jezusowy!
A, że tak nie po winno być to każdy chrześcijanin i mam nadzieję katolik przyzna, że tak nie powinno być.
Jak widać jasno z tego wpisu - nie należę do "maryjnego" nurtu w KRK - jestem zdecydowanie Jezusowy!
Uważam, że każdy z Was powinien zrobić sobie rachunek sumienia czy nie ma "przegięcia Maryjnego" swojej wiary, bo byłoby to zdecydowanie coś niewłaściwego i niezgodnego z nauką KRK, o Jezusie, apostołach i Tradycji starożytnego Kościoła już nie wspominając...
Kochający i szanujący Maryję
Dezerter
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Człowiek

Post autor: Człowiek » 2015-09-13, 20:29

Codzienne msze są Jezusowe tzn w jego imię.

Awatar użytkownika
Czernin
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 424
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: Czernin » 2015-09-14, 17:22

Dokładnie to z tego powodu, który wyżej napisał Człowiek. Każda Msza święta jest skupiona na Jezusie, podczas Mszy jest przemienienie, Eucharystia, która dotyczy Jezusa. Dla Maryi poświęcony jest miesiąc maj, październik oraz podane dni przez Człowieka, ale to ciągle Msze odprawiane, w którym dniu jest jakieś święto Maryjne dotyczy również Jezusa i głębszej mierze Jego samego, ponieważ właśnie wtedy spożywamy Ciało Pańskie.

Jezus jest najważniejszy podczas Mszy, nie Maryja, ponieważ ona nie da nam zbawienia, da nam je Bóg w Jezusie Chrystusie. Świętując jakieś święto o większym zabarwieniu Maryjnym pamiętajmy, że owa uroczystość jest świętem w którym dziękujemy Matce Jezusa, że przyjęła Boże słowo i porodziła Zbawiciela, w którym to święcie Jezus odgrywa główną role.

Jeśli Jezus jest na pierwszym miejscu, wszystko inne jest na dobrym miejscu, jednak trzeba pamiętać, że jeśli świętujemy jakiś dzień Maryjny świętujemy dzień w którym sam Zbawiciel przychodzi do podczas Eucharystii. To od nas przecież zależy, czy w owym dniu, kiedy jest takie święto będzie dla nas ważniejszy Jezus czy Maryja. Matka Boża wskazuje zawsze na Jezusa, ponieważ nie może sprzeciwiać się Bogu.
Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli (J 8, 32)

mała czarna

Post autor: mała czarna » 2015-09-14, 18:01

Ja sie bardzo malo modle do Maryji a do Jezusa to mase modlitw odmawiam
Ostatnio zmieniony 2015-09-16, 21:25 przez mała czarna, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Czernin
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 424
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: Czernin » 2015-09-15, 16:19

I jak się z tym czujesz? Bardzo ważne jest to, co mówi nam sumienie.
Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli (J 8, 32)

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2015-09-16, 17:20

Czlowiek pisze: Maryjo, Królowo, nasza mamo wszystkiego najlepszego z okazji imienin ;)
Totus Tuus :-D
Dezerter pisze: jeśli mniej to skandal i świadectwo, że KRK jest za bardzo Maryjny a za mało Jezusowy!
a kto jest temu winny?"wierni" czy "pasterze" ?


Wraz z rosnącą w XV wieku dominacją kultu maryjnego rozwinęło się pątnictwo do sanktuariów z cudownymi wizerunkami i figurami maryjnymi. Były one i są najliczniejsze, stanowią prawie 80% wszystkich sanktuariów w Polsce. W ich rozwoju ogromne znaczenie miał XVII wiek w którym powstała prawie połowa ośrodków kultu Matki Bożej. Dane historyczne podają, że w 1722 roku istniało w Polsce 1112 ośrodków kultu maryjnego.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Sanktuaria_maryjne
Uważam, że każdy z Was powinien zrobić sobie rachunek sumienia czy nie ma "przegięcia Maryjnego" swojej wiary, bo byłoby to zdecydowanie coś niewłaściwego i niezgodnego z nauką KRK, o Jezusie, apostołach i Tradycji starożytnego Kościoła już nie wspominając...
1.Jezus nauczal modlitwy do Ojca(IHVH)
Zaden z Apostolow nie modlil sie do "swietych" w niebie.
Jezus jest zbawca,posrednikiem,arcykaplanem i On sam wystarczy.

Czermin pisze:Matka Boża wskazuje zawsze na Jezusa, ponieważ nie może sprzeciwiać się Bogu.
Ta Biblijna wskazywala ale tez ja pare razy "ponioslo" i bez grzechu nie byla..


Epifaniusz z Salaminy: Pod pretekstem, iż jest to słuszne, diabeł skrycie wchodzi do umysłów ludzi i ubóstwia śmiertelną naturę; on kształtuje posągi, które mają ludzkie podobieństwo po to, aby ludzie mogli czcić zmarłych i wprowadzać obrazy dla uwielbienia, popełniając cudzołóstwo z umysłem przeciwko jednemu i jedynemu Bogu. Tak, z pewnością, ciało Marii było święte, lecz ona nie była Bogiem. Tak, istotnie, Dziewica była dziewicą, i czcigodną , ale nie została nam dana po to, by ją uwielbiać [?] Słowo, którym jest Bóg, przybrało ciało z Marii, jednak nie po to, aby Dziewica mogła być adorowana , ani też, by on mógł uczynić ją Bogiem. Niechaj Maria będzie poważana, lecz niech Ojciec i Syn i Duch Święty będą czczeni; niech nikt nie czci Marii. [?] Niech te rzeczy zostaną wymazane, które zostały błędnie zapisane w sercach tych, którzy zostali zwiedzeni. Niech pożądanie posążków będzie wytępione z ich oczu. Niech stworzenie znów powróci do Mistrza. Niech Ewa i Adam powrócą do oddawania czci samemu Bogu. Niech nikt nie będzie prowadzony głosem węża. [?] Chociaż Maria jest święta i ma być poważana, jednakże nie jest przeznaczona by ją czcić. (fragmenty z Panarion 79 ? 3.2:4 oraz 3.2:7

mała czarna

Post autor: mała czarna » 2015-09-16, 21:44

Czernin pisze:I jak się z tym czujesz? Bardzo ważne jest to, co mówi nam sumienie.
Nie wiem jest dobrze ;-)

Awatar użytkownika
Czernin
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 424
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: Czernin » 2015-09-16, 22:01

Pinchas pisze:Ta Biblijna wskazywala ale tez ja pare razy "ponioslo" i bez grzechu nie byla..
A to skąd, z jakiś przekazów ustnych?
Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli (J 8, 32)

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2015-09-17, 01:32

A to skąd, z jakiś przekazów ustnych?
a co Maryja byla bez grzechu??a jakim to cudem ? :) O Jezusie mozemy przeczytac ze byl "wyjatkowy" ale Maryja??Mozemy powiedziec ze byla bogobojna kobieta ktora porodzila Mesjasza i w sumie to tyle :roll: Nie byla bez grzechu :)

?Gdy się skończą dni jej oczyszczenia po urodzeniu syna czy córki, przyprowadzi przed wejście do Namiotu Zgromadzenia do kapłana roczne jagnię na ofiarę całopalną i młodego gołąbka lub synogarlicę na ofiarę za grzech. A jeżeli nie stać jej na jagnię, to weźmie dwie synogarlice lub dwa młode gołąbki: jednego na ofiarę całopalną, a drugiego na ofiarę za grzech. Kapłan zaś dokona przebłagania za nią i będzie czysta? (3 Mojżeszowa 12:6, 8).


22 Gdy potem upłynęły dni ich6 oczyszczenia według Prawa Mojżeszowego, przynieśli Je do Jerozolimy, aby Je przedstawić Panu. 23 Tak bowiem jest napisane w Prawie Pańskim: Każde pierworodne dziecko płci męskiej będzie poświęcone Panu7. 24 Mieli również złożyć w ofierze parę synogarlic albo dwa młode gołębie8, zgodnie z przepisem Prawa Pańskiego.

(Lukasza 2:22,24)

jakby bylo malo ;)

"Bo wszyscy zgrzeszyli i brakuje im chwały Bożej, 24 i jest to wspaniałomyślny dar, że zostają uznani za prawych dzięki jego niezasłużonej życzliwości poprzez uwolnienie na podstawie okupu zapłaconego przez Chrystusa Jezusa." (Rzymian 3:23, 24

?Maria zaś rzekła: "Dusza moja wywyższa Jehowę,(47) a duch mój nie może się powstrzymać od niewymownego radowania się w Bogu, moim Wybawcy,?
Lk 1:46-47)


[ Dodano: 2015-09-17, 01:32 ]
mała czarna pisze:
Czernin pisze:I jak się z tym czujesz? Bardzo ważne jest to, co mówi nam sumienie.
Nie wiem jest dobrze ;-)
hmmm :) sumienie=serce? Moje chciejstwo?mi sie wydaje?nie rozumiem..
Ja sie z tym czulem dobrze ale jak przeczytalem Biblie to sie poczulem zle :-P

9 Serce jest zdradliwsze niż wszystko inne i niepoprawne - któż je zgłębi?


Bardzo wazne to jest to co napisano w swietej ksiedze a nie ....
A napisano ze masz sie modlic do Boga.



6 Mówiąc to, miałem na myśli, bracia, mnie samego i Apollosa, ze względu na was, abyście mogli zrozumieć, że nie wolno wykraczać ponad to, co zostało napisane,.


Człowiek

Post autor: Człowiek » 2015-09-17, 17:16

Pinchas,

Proponuję sprawdzić:
1. Rodowód Jezusa

2. Kogo Duch Święty napełniał w biblii

"Będzie bowiem wielki w oczach Pana; wina i sycery pić nie będzie i już w łonie matki napełniony będzie Duchem Świętym."

3. Rodowód Maryi

"rodzicami Marii byli Joachim i Anna. Małżonkowie długo nie mogli doczekać się potomka. Przysięgli Panu, że jeżeli da im dziecko, oddadzą je na służbę Bogu."

4. Oczywiście pominąłeś, że Jezus zmarł za grzechy wszystkich

5. Ona jako pierwsza spostrzegła otwarcie nieba przez Jezusa.
"Wniebowzięcie"

6. Pozdrowienie anioła: witaj! ( dosł. raduj się!, (gr.) chaire!), nie jest zwykłym pozdrowieniem, gdyż Maria zastanawia się nad jego znaczeniem. Jak zauważył C.P. Ceroke, w opinii rosnącej liczby egzegetów Nowego Testamentu pozdrowienie Marii przez anioła jest subtelnym nawiązaniem do proroctw Starego Testamentu, które zapraszały Izraela do radości z powodu zbawczego działania Boga. Izrael w tych proroctwach występuje jako kobieta, córa Syjon

7. ponieważ jest Matką Jezusa, w którym Bóg objawił światu swoje Serce przepełnione miłością

I proszę nie obrażać mej Królowej oszczerstwami i kalumniami

Obrazek

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2015-09-17, 17:40

1. Rodowód Jezusa
Czytalem i co?Jezus przyszedl w ciele ale byl Syem Bozym.
Jezus nigdy nawet nie zwrocil sie do "Marji"-Matko :)
2. Kogo Duch Święty napełniał w biblii
Jezusa :)
Maryja urodzila sie jak KAZDY INNY CZLOWIEK.
"rodzicami Marii byli Joachim i Anna. Małżonkowie długo nie mogli doczekać się potomka. Przysięgli Panu, że jeżeli da im dziecko, oddadzą je na służbę Bogu."
No i ? co to zmienia?
4. Oczywiście pominąłeś, że Jezus zmarł za grzechy wszystkich
No i?Maryja nie przezyla calego swojego zycia bez grzechu.
"Wniebowzięcie"
O tym nie napisano w Biblii.
Maryja zmarla i czeka na zmartwychstanie jak kazdy inny czlowiek.
7. ponieważ jest Matką Jezusa, w którym Bóg objawił światu swoje Serce przepełnione miłością
no i?w sumie to tego nie neguje :roll:

Maryja nie byla bez grzechu,Biblia naucza aby modlic sie do Boga nie "swietych".
Maryja nie zostala wniebowzieta,Maryja nie jest krolowa niebios/swiata itd
I proszę nie obrażać mej Królowej oszczerstwami i kalumniami
Czy wasz swiety ktory zwalczal ten nieBIBIBLIJNY kult tez ja obrazal.
A gdzie ja niby obrazilem Marie?Proszie nie fantazjoiwac i skupic na tym co napisano w
Slowie Bozym.Pozdro ;) ach bym zapomnial...lubisz obrazki :)



Catholic idols destroyed


Obrazek

Obrazek

Człowiek

Post autor: Człowiek » 2015-09-17, 17:53

Nie zrozumiałeś 90%. Ciekawy argument " no i?"

rzekł do Matki: ?Niewiasto, oto syn Twój?. 27 Następnie rzekł do ucznia: ?Oto Matka twoja?. I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie.


"Nic w tym dziwnego, iż ten, kto czyni wolę Ojca, jest nazwany bratem i siostrą Pana -- słowa te dotyczą obu płci powołanych do wiary. Dziwne jest jednak bardzo, iż Pan nazywa kogoś swoją matką. Braćmi raczył On nazwać swoich uczniów: <Idźcie, powiedzcie braciom moim> (Mt 28,10). Bratem Pana może stać się ten, kto przyjmie wiarę. Jak jednak można stać się Jego matką? Ten, kto przez wiarę staje się bratem i siostrą Chrystusa, stanie się Jego matką, kiedy będzie Go głosił innym. Rodzi Pana, kto wlewa Go w serce słuchającego. Staje się Jego matką, jeśli swoim nauczaniem rodzi miłość Pana w sercu bliźniego"


"Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej: ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę"

Mam nadzieje, że już skończysz bo mi przykro.

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2015-09-17, 18:02

Nie zrozumiałeś 90%. Ciekawy argument " no i?"
Podales jako argument na bezgrzesznosc rodowod :roll:
zapomniales o tym ze kazdy z tego rodowodu byl grzesznikiem(z wyjatkiem Jezusa ;p)
Reszta tego co napisales tez... nie na temat.
rzekł do Matki: ?Niewiasto, oto syn Twój?. 27 Następnie rzekł do ucznia: ?Oto Matka twoja?. I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie.
No widzisz nawet w tym wersecie Jezus nie powiedzial Matko tylk Niewiasto.
Jan byl tylko pod krzyzem wiec odesla ja z nia.
"Nic w tym dziwnego, iż ten, kto czyni wolę Ojca, jest nazwany bratem i siostrą Pana -- słowa te dotyczą obu płci powołanych do wiary. Dziwne jest jednak bardzo, iż Pan nazywa kogoś swoją matką. Braćmi raczył On nazwać swoich uczniów: <Idźcie, powiedzcie braciom moim> (Mt 28,10). Bratem Pana może stać się ten, kto przyjmie wiarę. Jak jednak można stać się Jego matką? Ten, kto przez wiarę staje się bratem i siostrą Chrystusa, stanie się Jego matką, kiedy będzie Go głosił innym. Rodzi Pana, kto wlewa Go w serce słuchającego. Staje się Jego matką, jeśli swoim nauczaniem rodzi miłość Pana w sercu bliźniego"
Wlasnie sam obaliles poniekad "Matke Boza".
"Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej: ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę"
hmmm no i ?
Mam nadzieje, że już skończysz bo mi przykro.
a dlaczego ci przykro?przeciez ja tylko cytuje Slowo Boze i wasza tradycje :roll:
no plus swoje trzy grosiki..

ODPOWIEDZ