Święta Maryjne

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
ODPOWIEDZ
Benjamin

Post autor: Benjamin » 2015-12-19, 00:14

O, znalazlem temat. :-D
Nie przeczytalem jeszcze calosci, ale ta koncowa strona watku jest juz wystarczajaco zapchana madrosciami
Wiec i dodatkowe madrosci niekatolickiego mozgu tu sie powinny jakos zmiescic. ;-)
Niestety, chetnie poparlbym jako niekatolik niekatolika, ale podana przez ciebie pinchas wersja jest jedna z mozliwosci, nie wykluczajaca tego, co napisal konik.
Konik nie tylko, ze napisal opcje , ale napisal ja w szerokim rozumieniu ... i jest to rozumienie jak najbardziej zgodne z wykladem Pisma. W dodatku konik napisal i uzasadnil, dlaczego samo zawezenie tej opcji tylko do wymiaru podanego przez pinchasa jest ... czytaniem bez zrozumienia.
No coz ... konik brawo. Aby obiektywnie oddac sprawiedliwosc ... wlasnie taka jest tresc tego zapisu biblijnego . Zawiera w sobie obraz Kosciola, zawiera w sobie obraz naczynia, ktore wydalo na swiat Zbawiciela.
Zbawiciel nas Zbawil, a Kosciol strzeze depozytu tego zbawienia.
Ps: zauwazylem poza tym, ze PInchas wyselekcjonowl jedynie te miejsca z wypowiedzi konika, ktore z niejakim mozolem moze uzasadnic w opcji zawezonej. Calkowicie zas pominal caly, prawidlowy dowod konika na szeroki wymiar znaczenia przytoczonego problrmu i tekstow uzytych na poparcie tezy ( prawdziwej zreszta konika ).
Calkowita antymaryjnosc to i w protestantyzmie dosyc swieze zjawisko.

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2015-12-19, 01:35

Zbawiciel nas Zbawil, a Kosciol strzeze depozytu tego zbawienia.
hmmm dziwnej furii nas protestantow wobec
napisal niekatolik i obronca kosciola(katolickiego) i maryjnosci :-D

http://objawienie365.blogspot.com/2014/ ... 121-2.html



:lol:

konik

od konika

Post autor: konik » 2015-12-19, 10:11

Zbawiciel nas zbawil - prawda
Kosciol strzeze depozytu zbawienia - prawda ... bo skad po kilku tysiacach lat wiemy, ze zbawil nas Zbawiciel, a nie Mahomet?
Benjamin to ktos, kto patrzy na Pismo, a oprocz tego, ze patrzy, to je stara sie zrozumiec ...
Witaj Benjamin ... hmmm - pamietaj , jesli wejdziesz miedzy wrony, musisz krakac tak jakm one ;-) - uwazaj, bo Ci glowe utna za to, ze nie chcesz tak krakac protestancie mily :-D jak dzichadysci ;-)
Pozdrawiam serdecznie.
Pinchasie - cala ta metodologie i typologie ktora wrzuciles w linku juz omowilismy. Masz inne zdanie - Twoj wybor. A ze nie potrafisz przyjac, ze jest to spojrzuenie Twoje, wedlug , jak to Benjamin okreslil "furii antykatolickiej" to w zaden sposob nie potwierdza prawdziwosci i pelni Twojej argumentacji.
Trzymaj sie.

Benjamin

Post autor: Benjamin » 2015-12-19, 13:16

Jedno jest pewne: antykatolicyzm ( a w tym i antymaryjnosc) nie jest gloszeniem Ewangelii. Gloszenie Ewangelii nie jest tozsame z antykatolicyzmem ( a w tym z antymaryjnoscia ).
A jezeli w dodatku bedac antykatoliccy nie jestesmy rzetelni albo nawet mijamy sie z prawda, wowczas przestajemy byc chrzescijanami w zywym Ciele Chrystusa - znasz chyba Pinchasie to sformulowanie, ktore funkconuje w protestntyzmie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2015-12-19, 17:50

Benjamin pisze:Jedno jest pewne: antykatolicyzm ( a w tym i antymaryjnosc) nie jest gloszeniem Ewangelii. Gloszenie Ewangelii nie jest tozsame z antykatolicyzmem ( a w tym z antymaryjnoscia ).
A jezeli w dodatku bedac antykatoliccy nie jestesmy rzetelni albo nawet mijamy sie z prawda, wowczas przestajemy byc chrzescijanami w zywym Ciele Chrystusa - znasz chyba Pinchasie to sformulowanie, ktore funkconuje w protestntyzmie.
Beniaminie ! zdumiała mnie mądrość w tej wypowiedzi, pozwolisz, że będę ją cytował? na innych forach?
mogę używać twojego niku, lub nie -jak wolisz
Ja sam Maryjny nie jestem, ale antymaryjność mnie zawsze zdumiewa, gdy się z nią spotykam u chrześcijanina, który twierdzi, że Jezus jest jego Panem. Zawsze u mnie rodzi się pytanie- co Jezus sądzi o takim wpisie o jego matce?! :oops:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Benjamin

Post autor: Benjamin » 2015-12-19, 22:45

Dobrze dezerterze, cytuj :->
Ale musze przyznac, ze konik ma tu inspirujace wypowiedzi ...
Chyba jest szlachetnej, czystej krwi arabskiej ;-)

konik

od konika

Post autor: konik » 2015-12-30, 20:58

Oj benjaminie - ja jestem niezwykle zwykly kon pociagowy, chociaz perszeron ;-)
I dlatego mam taki pociag do pisania postow na forum ;-)

Angeli

Post autor: Angeli » 2015-12-30, 21:56

A 1 stycznia jest święto maryjne

Benjamin

Post autor: Benjamin » 2015-12-30, 22:26

Napisz Angeli jakie, bo nie kazdy wie :-D

Angeli

Post autor: Angeli » 2015-12-30, 22:56

Święto Matki Bożej Rodzicielki - najstarsze święto maryjne

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2015-12-30, 23:59

Angeli pisze:Święto Matki Bożej Rodzicielki - najstarsze święto maryjne
Najstarsze? czyli od kiedy?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Angeli

Post autor: Angeli » 2015-12-31, 11:45

Dezerter pisze:
Angeli pisze:Święto Matki Bożej Rodzicielki - najstarsze święto maryjne
Najstarsze? czyli od kiedy?
http://www.szafarze.archidiecezja.katow ... 1-stycznia[/quote]
Ostatnio zmieniony 2016-01-01, 12:04 przez Angeli, łącznie zmieniany 2 razy.

dominikbartlomi
Początkujący
Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 25 paź 2015
Lokalizacja: Polska
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: dominikbartlomi » 2015-12-31, 21:25

Angeli pisze:A 1 stycznia jest święto maryjne
Nawet Uroczystość. To jest rangę wyżej jeszcze :)
Szczęść Boże! Polecam odwiedzić stronę z modlitwami - www.jezuschrystus.com.pl

Angeli

Post autor: Angeli » 2015-12-31, 22:05

dominikbartlomi pisze:
Angeli pisze:A 1 stycznia jest święto maryjne
Nawet Uroczystość. To jest rangę wyżej jeszcze :)
No tak, sorry

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2016-01-01, 12:02

Angeli pisze:
Dezerter pisze:
Angeli pisze:Święto Matki Bożej Rodzicielki - najstarsze święto maryjne
Najstarsze? czyli od kiedy?
http://www.szafarze.archidiecezja.katow ... 1-stycznia
Dzięki i przepraszam, za mieszanie w twoim poście :oops:
Chęć specjalnego ukazania wspomnienia Matki Bożej zrodziło się już w VII wieku, a Kościół wyznaczył dzień 1 stycznia. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi to najstarsze maryjne święto. Podkreśla ono wagę Jej macierzyństwa. Wprowadził je do liturgii Kościoła papież Pius XI w roku 1931 na pamiątkę 1500. rocznicy soboru w Efezie (431).

Pius XI wyznaczył na coroczną pamiątkę tego święta dzień 11 października. Reforma liturgiczna w roku 1969 nie zniosła tego święta, ale podniosła je do rangi uroczystości nakazanych i przeniosła na 1 stycznia.
Wniosek - przez 700 lat chrześcijaństwa nie obchodzono ŻADNEGO święta Maryjnego w Kościele Powszechnym!
a jak jest dzisiaj - wiemy z tego wątku :-(
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ