Święta Maryjne

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
ODPOWIEDZ
Pinchas

Post autor: Pinchas » 2015-09-21, 14:39

Dezerter
Po co tak mocno?
czemu urażasz uczucia religijne innych
Jezus i apostolowie tez urazali.
To nie bylo mocne.
Pisze co mysle.


Co do owocow to przypomij sobie Apostolow,Prorokow,Jezusa...
Mieli owoce czy nie ?
czemu zachowujesz się jak pozbawiony empatii gruboskórny gówniarz - czas dorosnąć
nie można polemizować tak jak ja?
Emapti mi nie brakuje ale nie zamierzam na czarna mowic biale.
Czasami trzeba kims wstrzasnac bo inaczej sie nie obudzi.
Jesli myslisz ze swoim lukrowaniem cos zdzaialsz
to grubo sie mylisz.
Jesteś na forum katolickim, czyli w "naszym domu" jako gość - nie sadzisz, że wypada szanować wiarę i zwyczaje gospodarza?
Robie to wszystko dla waszego dobra.
Do wiekszosci pewnie nic nie trafi ale moze ktos
kiedys sie tu zarejetruje i skorzysta z teg co napisalem...


[ Dodano: 2015-09-21, 14:39 ]
Czermin
Pinchas, jeszcze raz napiszesz tutaj o jakiś sektach, będziesz mówił, że jakieś objawienia są bredniami czy coś, to po prostu dostaniesz ostrzeżenia.
Dlaczego zabraniasz mi pisac/ostrzegac przed sektami?

np http://www.newsweek.pl/sekta-maryi,39075,1,1.html


Nikt na forum nie ma prawa nazywać czyjąś religię sektą, można mówić ogólnikowo, jesteś zbyt bezpośredni.

Szanujmy się, Twój Kościół nie jest dla mnie sektą, więc Kościół katolicki nie nazywaj sektą, przynajmniej z szacunku, bo jeśli go nie ma to się rodzą wojny na forum, co za tym idzie, można się z kimś pożegnać, ja nie chciałbym tego.
Przeczytaj jeszcze raz co napisalem..Nigdzie nie nazwalem kk sekta :roll:
Pisalem o "denominacjach" przed ktorymi ostrzega nawet twoj kosciol.
Jaki moj kosciol?
Odnośnie tych objawień Maryjnych w Fatimie, to pamiętaj, że Bóg stoi dużo dużo wyżej od Matki Jezusa, ona jest dużo niżej, więc jeśli ma dokonać jakiegoś cudu to tylko za pomocą Boga, tak na zdrowy rozum.
Na zdrowy rozum to te objawienia sa niebiblijne.
I nie skończ z szyderstwem, odnośnie klepania "zdrowasiek" żeby ktoś Cię przypadkiem nie klepnął. ;-)
no ok ale klepanie pacierzy moge?

Katolik Seweryn Kowalski komentujac w swoim przekladzie Mat 6:7 podaje

"Pan Jezus nie znosi publicznych nabożeństw ani długiej i wytrwalej modlitwy. Ostrzega nas jedynie przed szukaniem uznania ludzkiego dla naszej pobożności i przed bezmyślną gadaniną i klepaniem pacierzy."

Jeśli Ci coś nie pasuje na forum, to możesz równie dobrze upuścić nas z łaski swojej, jednak ja wolałbym abyś został i aby była tutaj miła atmosfera, nic do Ciebie nie mam. Myślę, że się zrozumieliśmy. Wybaczam Ci, kolego, ale drugim razem może być nie miło.
Jak widac nie do konca zrozumiales co napisalem...nie wiem co mi wybaczasz ale dobra :roll: forum mi pasuje :-D Lepiej zwroc uwage na Czlowieka....
Te linki możesz sobie wklejać na fora bliskie Twoim wierzeniom, nie tutaj
uuuu cenzura :) wystarczy jeden krotki material o tych "objawieniach" i juz sie wszyscy trzesa :lol: Zobaczymy co powiecie Jezusowi..jego nie ocenzurujecie.

Koncze ten temat..dam wam ochlonac...ale jeszcze do niego wrocimy..

Awatar użytkownika
Czernin
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 424
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: Czernin » 2015-09-21, 19:12

Pinchas pisze:Jezus i apostolowie tez urazali.
To nie bylo mocne.
Pisze co mysle.
Jednak poczucie religii przez żydów było błędne, złe, z resztą Ty również podobnie na nas patrzysz. Jednak nie mówi się wszystkiego, to co się myśli. Ja mogę sobie w nerwach powiedzieć, że jesteś głupi, wcale jednak tak nie uważam, powodują to nerwy, jednak ja jestem dość spokojny.
Pinchas pisze:Robie to wszystko dla waszego dobra.
Do wiekszosci pewnie nic nie trafi ale moze ktos
kiedys sie tu zarejetruje i skorzysta z teg co napisalem...
No to też są do tego przeznaczone strony, jeśli chcesz robić to w taki sposób, to są specjalne strony, być może nie będzie nikt tam nie urażony i na pewno nie gospodarz tej strony, ja jako gospodarz wraz z Dominikiem jesteśmy katolikami, kolego. To co nam się nie będzie podobać będzie usuwane, ale rozmawiać z nami możesz z szacunkiem bez szyderstw.
Pinchas pisze:Dlaczego zabraniasz mi pisac/ostrzegac przed sektami?
Napisałeś o sektach Maryjnych, więc jeśli jesteś protestantem, to można wyczuć, że może chodzić o KK. Co do tego linku, to zerknę, poczytam.
Pinchas pisze:Na zdrowy rozum to te objawienia sa niebiblijne.
Pinchas pisze:Jaki moj kosciol?
Nie wiem, jednak mogę się domyślać, że tym kościołem jest Twoja własna interpretacja Pisma Świętego z pomocą różnych reformatorów.
Pinchas pisze:Na zdrowy rozum to te objawienia sa niebiblijne.
Nie sprzeczne z Biblią. Gdzie w Biblii piszę, że wszystko musi być biblijne, jota w jot? Musi to być gdzieś napisane, skoro mówisz, że coś jest niebiblijne.
no ok ale klepanie pacierzy moge?
Ty sam powinieneś wiedzieć, co możesz a co nie. Rób tak, by było z szacunkiem do drugiej osoby, nie muszę Ci wyjaśniać, nie jesteś dziecko, z resztą to forum nie jest dla dzieci, tylko dla tych osób, które wiedzą czego chcą. ;-)
Pinchas pisze:"Pan Jezus nie znosi publicznych nabożeństw ani długiej i wytrwalej modlitwy. Ostrzega nas jedynie przed szukaniem uznania ludzkiego dla naszej pobożności i przed bezmyślną gadaniną i klepaniem pacierzy."
Dlaczego ma mnie obchodzić ten komentarz? I skąd ten pan wie, czy Jezus lubi wytrwałą modlitwę, przecież kto szuka, ten znajduje, kto kołaczę, temu otworzą. Gdzie tu sens? :roll:

Są też liberalni katolicy. I oczywiście klepanie pacierzy z bezmyślnością jest złą modlitwą, która prowadzi do zaliczenia modlitwy, nic więcej, modlitwa to rozmowa z Bogiem, mówienie do Niego i oczekiwanie odpowiedzi.

Jak ktoś sobie chce zobaczyć, czym jest prawdziwa modlitwa, to zapraszam do nowego materiału pana Piotra Jaskierni:
Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli (J 8, 32)

Człowiek

Post autor: Człowiek » 2015-09-22, 16:18

Najśmieszniejsze jest to, że każda modlitwa, objawienia maryjne wskazują na Jezusa. No cóż...

[Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą. Błogosławionaś Ty między niewiastami] - pozdrowienie anioła [i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus.] - pozdrowienie Elżbiety
Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

"Pan Jezus nie znosi publicznych nabożeństw ani długiej i wytrwalej modlitwy. Ostrzega nas jedynie przed szukaniem uznania ludzkiego dla naszej pobożności i przed bezmyślną gadaniną i klepaniem pacierzy." - Nauka wprost z Biblii co?


Ojcze mój, jeśli to możliwe, niech Mnie ominie ten kielich. Wszakże nie jak Ja chcę, ale jak Ty?.

Potem przyszedł do uczniów i zastał ich śpiących. Rzekł więc do Piotra: ?Tak, jednej godziny nie mogliście czuwać ze Mną? Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie; duch wprawdzie ochoczy, ale ciało słabe?. Powtórnie odszedł i tak się modlił: ?Ojcze mój, jeśli nie może ominąć Mnie ten kielich, i muszę go wypić, niech się stanie wola Twoja?. Potem przyszedł i znów zastał ich śpiących, bo oczy ich były senne. Zostawiwszy ich, odszedł znowu i modlił się po raz trzeci, powtarzając te same słowa.

No to krótko się modlił.

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2015-09-22, 22:00

Czermin pisze: Jednak poczucie religii przez żydów było błędne, złe, z resztą Ty również podobnie na nas patrzysz. Jednak nie mówi się wszystkiego, to co się myśli. Ja mogę sobie w nerwach powiedzieć, że jesteś głupi, wcale jednak tak nie uważam, powodują to nerwy, jednak ja jestem dość spokojny.
Nie chodzilo mi o obrazanie w nerwach :D
Prawda/Biblia jest najwazniejsza.

?O głupi Galatowie! Któż was omamił, abyście prawdzie nie byli posłuszni
No to też są do tego przeznaczone strony, jeśli chcesz robić to w taki sposób, to są specjalne strony, być może nie będzie nikt tam nie urażony i na pewno nie gospodarz tej strony, ja jako gospodarz wraz z Dominikiem jesteśmy katolikami, kolego. To co nam się nie będzie podobać będzie usuwane, ale rozmawiać z nami możesz z szacunkiem bez szyderstw.
Bedziesz urazony bo napisze prawde o tym kulcie?
Na tresc Pisma pewnie tez sie wkoncu obrazisz ;)
Teraz pisze do was..
Nie wiem, jednak mogę się domyślać, że tym kościołem jest Twoja własna interpretacja Pisma Świętego z pomocą różnych reformatorów.
Jestem katolikiem(heretykiem :D )
nie czytam tylko reformatorow ale tez "ojcow kosciola"..
Nie sprzeczne z Biblią. Gdzie w Biblii piszę, że wszystko musi być biblijne, jota w jot? Musi to być gdzieś napisane, skoro mówisz, że coś jest niebiblijne.
Jesli cos jest sprzeczne ze Slowem Bozym nalezy to odrzucic i tyle.

np 1 list do kor
6 Mówiąc to, miałem na myśli, bracia, mnie samego i Apollosa, ze względu na was, abyście mogli zrozumieć, że nie wolno wykraczać ponad to, co zostało napisan
Napisałeś o sektach Maryjnych, więc jeśli jesteś protestantem, to można wyczuć, że może chodzić o KK. Co do tego linku, to zerknę, poczytam.
Nie jestem.
Ty sam powinieneś wiedzieć, co możesz a co nie
ok czyli moge :D

Angeli

Post autor: Angeli » 2015-09-27, 09:10

Żeby uznać coś za sprzeczne ze słowem Bożym trzeba wpierw znać jego istotę

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2015-10-06, 14:35

no co ty nie powiesz :)

https://uderzwfalsz.wordpress.com/?s=Maryja&submit=OK

[ Dodano: 2015-10-06, 14:35 ]
ile jest poświęconych Jezusowi, ktoś zapoda zestawienie?
Chrzest Pański ? niedziela po uroczystości Objawienia Pańskiego, tj. po 6 stycznia
Objawienie Pańskie - 6 stycznia
Ofiarowanie Pańskie - 2 lutego
Zmartwychwstanie Pańskie, pot. Wielkanoc w marcu lub kwietniu
Zwiastowanie Pańskie - 25 marca
Wniebowstąpienie Pańskie ? VII Niedziela wielkanocna
Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana ? czwartek po Zesłaniu Ducha Świętego
Najświętszej Trójcy ? 1.niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego
Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, pot. Boże Ciało ? zawsze w czwartek, po Trójcy Świętej, na koniec maja lub w czerwcu, w 60 dni po Wielkiej Nocy
Najświętszego Serca Pana Jezusa ? piątek po 2.niedzieli po Zesłaniu Ducha Świętego
Przemienienie Pańskie - 6 sierpnia
Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata ? ostatnia niedziela zwykła
Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa ? niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego, a jeżeli w danym roku nie ma takiej niedzieli, dnia 30 grudnia
Narodzenie Pańskie - 25 grudnia

konik

od konika

Post autor: konik » 2015-12-11, 22:54

Dobry tytul z tego linku ,uderz w falsz,
Bo rzeczywiscie jest tam falsz ...
Papieze ucza , ze Maryja zbawia : A to jest falsz, bo papieze tego nie ucza. A czego ucza: najpierw drogi protestancie naucz sie tego, czego papieze ucza, a wtedy sie wypowiadaj
Inne kwiatki ... no, szkoda czasu. Po prostu belkot.
To tyle na dzisiaj ... bede mial chwile czasu to i ten watek rozpracuje.
A na falszu Bog nie buduje - wiec nie majac wiedzy w temacie lepiej nie wciskaj kitu.
A tak poza tym to watek ciekawy i do dyskusji zachecajcy.
Pozdrawiam serdecznie.

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2015-12-11, 23:23

Bo rzeczywiscie jest tam falsz ...
czyli falszem sa dla ciebie slowa Papiezy :-D
spoko :mrgreen: ----

konik

od konika

Post autor: konik » 2015-12-12, 06:26

Najpierw dowiedz sie co tak naprawde jest trescia ( cala trescia ) calej wypowiedzi papieza, a nie koncentruj sie na manipulacji tekstem. A wowczas powiemy sobie spoko!
Na razei po prostu jestes manipulatorem ( nawet brzmi naukowo :lol: )
Serdeczne pozdrowienie ze stajni 'spoko'

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2015-12-12, 18:07

Sa tam same cytaty Papiezy.Twoje wodolejstwo tego nie zmieni.
Nie jestes dla mnie partnerem do dyskusji!adios

konik

od konika

Post autor: konik » 2015-12-12, 18:28

Buenas Dias, amigo! Ich glaube, das ohne Fehler habe ich geschrieben :->
Toc kon nie taki slepy ... i toc kon widzi, ze cytaty sa z papiezy. Ale co oznaczaja one w samej swej tresci? Jesli nie rozumiesz sposobu przeprowadzania dowodu, to wypada sie poduczyc, a nie o wodzie do konia pisac. Pozatym kon ma ochote na miche owsa :-P
Pisac na forum kazdemu wolno i dyskutowac na forum nawet koniowi zezwolono ... wiec nie zadzieraj nosa.
Uzasadnij Twoje tezy ... to wszystko panie wielki 8-)

Awatar użytkownika
Migdałek
Bywalec
Bywalec
Posty: 130
Rejestracja: 23 sie 2015
Been thanked: 14 times

Post autor: Migdałek » 2015-12-13, 12:54

Pinchas pisze:Sa tam same cytaty Papiezy.Twoje wodolejstwo tego nie zmieni.
Nie jestes dla mnie partnerem do dyskusji!adios

Nie jestes dla mnie partnerem do dyskusji!
:lol: :lol: :lol: skądś znam te słowa. Coraz bardziej upodabniasz się do swojego mentora, niedługo chyba będziesz samą dużą pisał :lol: :lol: :lol:

P.S. Pamiętasz kłóciłeś się o tu czy Bóg zrobił z faraona marionetkę? Wówczas do Ciebie kierowano słowa: Sa tam same cytaty Biblii.Twoje wodolejstwo tego nie zmieni.

Krótka i wybiórcza pamięć, co?

konik

od konika

Post autor: konik » 2015-12-13, 20:00

Hej Migdalek :-D
Nie przyjmuj sobie tak wynurzen Pinchasa do serca ...
Mlody, butny ... nieco zarozumialy i nadrabia krzykiem ...
Ale miejmy nadzieje, ze dorosnie ...
A jesli nie, to najwyzej obrazi sie, wezmie swoje zabawki i poszuka innej piaskownicy.
W kazdym badz razie, jesliby Bog postawilby nas na swej drodze ... to zapraszm zawsze na pyszne lody - dla Pinchasa podwojna porcja :-D
Serdecznie pozdrawiam.

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2015-12-13, 20:20

O Maryjo :roll:

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2015-12-13, 22:40

Migdałek pisze:
Pinchas pisze:Sa tam same cytaty Papiezy.Twoje wodolejstwo tego nie zmieni.
Nie jestes dla mnie partnerem do dyskusji!adios

Nie jestes dla mnie partnerem do dyskusji!
:lol: :lol: :lol: skądś znam te słowa. Coraz bardziej upodabniasz się do swojego mentora, niedługo chyba będziesz samą dużą pisał :lol: :lol: :lol:
Migdałku załamałaś mnie - ja nie wiedziałem , że wiadoma osoba to jego Mentor :lol: :shock: :evil: :cry:
Pinchasie nie idź tą drogą - najgorszą z dróg

a świąt maryjnych jest za dużo :roll:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ