Objawienia Maryjne - objawieniami prywatnymi

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Objawienia Maryjne - objawieniami prywatnymi

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-05-19, 00:04

Jordanie, na tej zasadzie co piszesz, to napad na Polskę też byłby "lokalną wojną". Po prostu przyjmujesz takie kryteria, żeby "nie wyszło".

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Objawienia Maryjne - objawieniami prywatnymi

Post autor: Jordan » 2017-05-19, 08:55

Marek_Piotrowski pisze:Jordanie, na tej zasadzie co piszesz, to napad na Polskę też byłby "lokalną wojną". Po prostu przyjmujesz takie kryteria, żeby "nie wyszło".
Lokalna była przez... 2 dni! Już 3 września kraje Zachodniej Europy wypowiedziały wojnę Niemcom... Taki był początek II wojny światowej; nie był nim napad Japończyków na Chińczyków w 1937 r. - bo wtedy nie przyłączyły się inne kraje! Rozumiesz w czym rzecz?...
We wrześniu 39 Pius XI nie żył już, zatem to, co Fatima rzekła rozminęło się z faktami...
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Objawienia Maryjne - objawieniami prywatnymi

Post autor: Jordan » 2017-05-19, 09:37

Wkleję z tamtego forum to, co ten ktoś (kogo tu zacytowałem, sajmon1973 sie zwie), napisał i on mnie prosi bym to pokazał tu bo ma on pewne pytania (cytuję dokładnie wszystko):
=======
Zbyszekg4 pisze:
Ktoś wcześniej - sajmon1973 - analizował treść objawień/tajemnic fatimskich...
Zapytałem o to kogoś (to na pewno katolik, a sajmon się do katolików zwracał), spoza forum, i tak to skomentował (cytuję dosłownie):
=======
No ...
Ad ) niechze towarzystwo przeczyta calosc. Chodzi nie o potepionych w piekle ( bo o takich Kosciol sie nie wypawoiada personalnie) ale o tym, aby ludzi ocalic przed potepieniem
Ad2 ) datowanie wojny nie zaczyna sie od akcji zbrojnej w Polsce ( choc tak sie zwyczajowo przyjmuje): dla Europy jest to Anschluss Austrii w 1938 ... dla Azji jest to akcja Japonii w Mandzurii w 1937 ... . podaje sie rowniez Hiszpanie jako wstepne operacje 2 wojny swiatowej czy w Azji sama bitwe pod Chalchyn Gol w Mongolii.
Era pokoju nie dotyczy zaniklu dzialan wojennych - jest to bledne rozumowanie ( podobnie jak blednym bylo rozumowanie zjudaizmu o Mesjaszu jako ziemskim krolu) ... chodzi o pokoj duchowy. I samo to zalozenie nie jest ograniczone zadnymi ramami czasowymi i nie jest to stwierdzenie, iz nie nastana problemy.

Niech sie gosc nie bierze za analizy, kiedy nawet nie ma pojeciua ani o plaszczyznie na ktorej yachodza okreslone trendy i zjawiska , ani nie potrafi wzniesc sie poza poziom czasowych interpretacji ograniczonych trwaniem jego pokolenia. A Bog nie zaczal sie ani nie skonczyl ( i tynm samym historia Kosciokla ( ani w tym tysiacleciu, ani w poprzedzajacym jak i nadchodzacym.

Sam akt poswiecenia Rosji budzi spory - poniewaz nie jest on pelny ( wedlug pewnych zrodlel) albo nie zawiera wyraznego odniesienia do Rosji ( wedlug innych zrodel).
Jest to wedlug mnie spor raczej formalny a nie jurydyczny.
Osobiscie przychylam sie do opcji niepelnego aktu ... tzn, nie w pelni dokonanego w sposob taki, aby byl zgodny z intencja oddana przez samych wizjonerow.

O tych sprawch wiele mozna znalezc na stronach o objawieniach w Fatimie lub w odnosnej ( pisanej przez kompetentne czynniki ) literaturze.

Mam nadzieje , ze napisalem wystarczajaco zrozumiale.

Pozdrawiam.
================


Dziękuję Ci Zbyszku, że zainteresowałeś moimi wątpliwościami jakiegoś katolika. Co twierdzi ten katolik:
Ad ) niechze towarzystwo przeczyta calosc. Chodzi nie o potepionych w piekle ( bo o takich Kosciol sie nie wypawoiada personalnie) ale o tym, aby ludzi ocalic przed potepieniem

Co mówi rzekoma Matka Boża:
Widzieliście piekło, dokąd idą dusze biednych grzeszników. Aby je zbawić, Bóg chce ustanowić w świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca..


Ci ludzie (dusze) umarli i idą do piekła ( umarli w stanie grzechu ciężkiego?), więc nic im nie jest w stanie pomóc. Nie wiemy kto to jest konkretnie. To zresztą jest nie najważniejsze. Zupełnie kuriozalnie i nie biblijnie brzmi polecenie/warunek zbawienie ludzi zależy od ustanowienia nabożeństwa do Niepokalanego serca Maryi? :?: A ja bidulek myślałem, że od wiary w Pana Jezusa i chrztu...Matka Boża nie zna nauczania swego Syna i Ewangelii
:?:

Ad2 ) datowanie wojny nie zaczyna sie od akcji zbrojnej w Polsce ( choc tak sie zwyczajowo przyjmuje): dla Europy jest to Anschluss Austrii w 1938 ... dla Azji jest to akcja Japonii w Mandzurii w 1937 ... . podaje sie rowniez Hiszpanie jako wstepne operacje 2 wojny swiatowej czy w Azji sama bitwe pod Chalchyn Gol w Mongolii.


To szanowny katolik ma chyba jakieś braki z historii. Za datę rozpoczęcia wojny przyjmuje się 1 września 1939 roku ? atak Niemiec na Polskę. Tak przynajmniej uznaje się w Europie.

Era pokoju nie dotyczy zaniklu dzialan wojennych - jest to bledne rozumowanie ( podobnie jak blednym bylo rozumowanie zjudaizmu o Mesjaszu jako ziemskim krolu) ... chodzi o pokoj duchowy. I samo to zalozenie nie jest ograniczone zadnymi ramami czasowymi i nie jest to stwierdzenie, iz nie nastana problem


W której tajemnicy jest mowa o pokoju duchowym? Co to znaczy? Po co szanowny katolik dodaje do tajemnic coś, czego w nich nie ma - bez tego są dziwne i mało biblijne. Fakty są takie: pokoju nie ma na świecie, w każdej sferze: ekonomicznej, duchowej, fizycznej, psychicznej. Kimkolwiek jest ta istota, to jej zapowiedzi się nie sprawdziły. Chyba, że s.Łucja coś namieszała ( zapomniała,pomyliła się) i/lub duchowni katoliccy podrasowali przekaz, aby potwierdzał doktrynę katolicką.

Niech sie gosc nie bierze za analizy, kiedy nawet nie ma pojeciua ani o plaszczyznie na ktorej yachodza okreslone trendy i zjawiska , ani nie potrafi wzniesc sie poza poziom czasowych interpretacji ograniczonych trwaniem jego pokolenia. A Bog nie zaczal sie ani nie skonczyl ( i tynm samym historia Kosciokla ( ani w tym tysiacleciu, ani w poprzedzajacym jak i nadchodzacym.

:?: Nie wiem o co mu chodzi? Chyba nie na temat objawień fatimskich.

Sam akt poswiecenia Rosji budzi spory - poniewaz nie jest on pelny ( wedlug pewnych zrodlel) albo nie zawiera wyraznego odniesienia do Rosji ( wedlug innych zrodel).
Jest to wedlug mnie spor raczej formalny a nie jurydyczny.
Osobiscie przychylam sie do opcji niepelnego aktu ... tzn, nie w pelni dokonanego w sposob taki, aby byl zgodny z intencja oddana przez samych wizjonerow.

O tych sprawch wiele mozna znalezc na stronach o objawieniach w Fatimie lub w odnosnej ( pisanej przez kompetentne czynniki ) literaturze.


Szanowny Panie. Zacytuję Pana
: O tych sprawch wiele mozna znalezc na stronach o objawieniach w Fatimie lub w odnosnej ( pisanej przez kompetentne czynniki ) literaturze.

Sam akt poświęcenia Rosji nie budzi żadnych sporów.
?Powiedziałam już, że poświęcenie, o które prosiła Matka Boża, zostało dokonane w 1984 roku i niebiosa je przyjęły?.
s. Łucja
http://www.sekretariatfatimski.pl/jan-p ... ercu-maryi
Jeszcze raz się spytaj, jak możesz tego katolka;
Jak wytłumaczyć, że Maryja ? która przez wyjątkową łaskę niepokalanego poczęcia i swe Boskie macierzyństwo jest najściślej zjednoczona z Chrystusem ? stosuje aż takie teologiczne uproszczenia: uzależnia dzieje świata i nasze zbawienie od ustanowienia bądź nie ustanowienia nabożeństwa do Jej Niepokalanego Serca, traktuje wojny jako karę za ludzki grzech, stosuje odpowiedzialność zbiorową? Jak to ma się do nauczania Pana Jezusa :?:
Zachęcam jeszcze raz do zapoznania się z treścią objawień fatimskich http://fatima.pl/objawienia/objawienia_fatimskie/
i analizą, czy rzeczywiście są zgodne z Biblią? Np.:
Trzecie objawienie: 13 lipca 1917


W chwili trzeciego objawienia, mała szara chmurka zawisła nad zielonym dębem, słońce pociemniało, a orzeźwiająca bryza powiała w górach. Był sam środek lata. Manuel Marto, ojciec Hiacynty i Franciszka, jak sam to ujmuje, także usłyszał pobrzękiwanie podobne do brzęczenia much w pustym dzbanie. Wizjonerzy ujrzeli znajomy im już blask światła, a w chwilę później spostrzegli ponad krzewem Najświętszą Maryję Pannę.

ŁUCJA: Czego sobie Pani życzy ode mnie?
MATKA BOŻA: Chcę, abyście przyszli tu 13 dnia następnego miesiąca i nadal codziennie odmawiali różaniec na cześć Matki Bożej Różańcowej, aby uprosić pokój na świecie i koniec wojny, gdyż tylko Ona będzie mogła wam pomóc.

Dla leniwych filmik, który to analizuje: http://www.odwyk.com/objawienia-fatimskie,2194
========

Od siebie nic nie dodaję, tylko jako przekaziciel działam (słucham teraz nagrania z ostatniego linku, z tego: http://www.odwyk.com/objawienia-fatimskie,2194 )
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Objawienia Maryjne - objawieniami prywatnymi

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-05-19, 22:36

Jordan pisze:
Marek_Piotrowski pisze:Jordanie, na tej zasadzie co piszesz, to napad na Polskę też byłby "lokalną wojną". Po prostu przyjmujesz takie kryteria, żeby "nie wyszło".
Lokalna była przez... 2 dni! Już 3 września kraje Zachodniej Europy wypowiedziały wojnę Niemcom...
Weź ostrzegaj - oplułem ekran ze śmiechu.
Taki był początek II wojny światowej; nie był nim napad Japończyków na Chińczyków w 1937 r. - bo wtedy nie przyłączyły się inne kraje! Rozumiesz w czym rzecz?...
Tratatata
Zawsze coś się zaczyna od czegoś - a Japonia należała do paktu z Niemcami i Włochami. Dlatego ta wojna jest przez wielu uważana za początek II Wojny Światowej - i z perspektywy światowej ma to sens.
Podobnie z zakończeniem II Wojny Światowej - my, z naszej perspektywy świętujemy rocznicę 8 maja. A przecież Japonia kapitulowała dopiero 2 września 1945 roku - i to jest właściwa data zakończenia wojny ŚWIATOWEJ.
No. ale Ci oczywiscie nie pasuje to do zarzutu, więc będziesz szedł w zaparte.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Objawienia Maryjne - objawieniami prywatnymi

Post autor: Dezerter » 2017-05-19, 22:57

Były sobie w 1938 roku 3 państwa, Niemcy, Austria i Czechy - 3 niezależne i niezawisłe państwa. Jak 1 z nich zajmuje zbrojnie- bo poprzez wkroczenie wojsk z bronią w ręku i czołgów - drugie to jak to nazwiesz jak nie wojna?. O ile jeszcze w przypadku Austrii, to zajęcie jej miało wielu zwolenników w Austrii, i można je nazwać dobrowolnym, to w przypadku Czech było to wrogie, zbrojne i wbrew Czeskiemu rządowi i narodowi. Można je porównać do naszych zbiorów w XVIII wieku. D
Dobra - koniec kłótni o parę miesięcy - dla mnie nawet jak by miało być 1.09 to i tak dokładnie.
I i II przepowiednia była podana 100 lat temu i się wypełniła - fakt!
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Objawienia Maryjne - objawieniami prywatnymi

Post autor: Jordan » 2017-05-20, 07:23

To, że nie ma pełnej zgody wśród "uczonych głów" co do najlepszej daty początku II wojny światowej, znaczy też, że nie może być pełnej zgody co do tego, czy przepowiednia Fatimy się spełniły czy nie... (zatem swój optymizm katolicki trochę ostudźcie tak realnie na to patrząc).
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Objawienia Maryjne - objawieniami prywatnymi

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-05-20, 13:36

Jordan pisze:To, że nie ma pełnej zgody wśród "uczonych głów" co do najlepszej daty początku II wojny światowej, znaczy też, że nie może być pełnej zgody co do tego, czy przepowiednia Fatimy się spełniły czy nie... (zatem swój optymizm katolicki trochę ostudźcie tak realnie na to patrząc).
A czy my chcemy Ci coś udowadniać?
Nie wierzysz w znacznie ważniejsze rzeczy niż Fatima.

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Objawienia Maryjne - objawieniami prywatnymi

Post autor: Jordan » 2017-05-25, 20:42

Żeby nie było tak, że tylko protestanci są przeciwni objawieniom maryjnym, podam stronę, która omawia zagadnienie z prawosławnej perspektywy: http://prawoslawnikatolicy.pl/objawieni ... awoslawia/
Pewnie to odrzucicie, co tam jest, ale dobrze wiedzieć, że są i takie głosy...
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Objawienia Maryjne - objawieniami prywatnymi

Post autor: Andej » 2017-05-26, 12:22

Jordan pisze:... nie ma pełnej zgody wśród "uczonych głów" ...
Marek_Piotrowski pisze:A czy my chcemy Ci coś udowadniać? ...
Jordan pisze:... protestanci są przeciwni objawieniom maryjnym ... są i takie głosy...
W tym jest sedno. My, katolicy, nie narzucamy Tobie niczego. Mamy swoją wiarę, trzymamy się jej, staramy się ją wzmacniać i rozwijać. Wspierać się wzajem. A jeśli apostołujemy, to przykładem. Natomiast nie atakujemy innych narzucając im swoje rozumienie.

Odnoszę wrażenie, że znalazłeś się na niniejszym forum nie dlatego, że chcesz poznać, ale po to aby kogoś przekonać do swoich racji. Oczywista, nikt tego nie zabrania. Jeśli jednak chcesz być skuteczny, najpierw poznaj. Wczuj się. Postaraj zrozumieć. Postaraj w końcu sam uwierzyć. A dopiero wtedy mógł będziesz świadomie i rozumnie odrzucić. Teraz wyszukujesz wszystkiego na NIE. Uważasz, że budujesz cokolwiek w ten sposób? Uważasz, że Twoje działanie jest konstruktywne?
I pomyśl o skutkach. Co chcesz osiągnąć? A co możesz (niechcący) osiągnąć? Czy jesteś przekonany, że będzie to dobre w oczach Boga?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Objawienia Maryjne - objawieniami prywatnymi

Post autor: Jordan » 2017-05-26, 16:40

Andej, a obadałeś solidnie treść objawień fatimskich i uważasz je za Bożego autorstwa?
Ten artykuł z prawosławnej pozycji pisany, dokonuje takiej analizy - uważasz, że złe wnioski są wyciągane?
Pytasz:
Co chcesz osiągnąć? A co możesz (niechcący) osiągnąć? Czy jesteś przekonany, że będzie to dobre w oczach Boga?
Cóż, chcę tylko by prawda - jak oliwa - na wierzchu była.... :)
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Objawienia Maryjne - objawieniami prywatnymi

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-05-27, 19:02

Przyznaję, że moja duchowość daleka jest od objawień prywatnych (nie neguję ich, ale skupiam się raczej na "core"). Jednak wybacz Jordanie, ale przytaczanie polemiki akurat z kraju, którego aktywność (obok Niemiec) wywołała wojnę i z pozycji wyznania, które przez swój cezaropapizm niestety poparła to, co wyczyniały władze tego kraju, to jakaś groteska.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Objawienia Maryjne - objawieniami prywatnymi

Post autor: Dezerter » 2017-05-27, 23:28

Jordan - litości doczytałem do 1/3 nic ciekawego nie wyczytałem - straciłem mnóstwo czasu, to jest zdecydowanie za dłuuuuuuuuuuuuuugie i podobnie jak Marka średnio mnie interesuje.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Objawienia Maryjne - objawieniami prywatnymi

Post autor: Andej » 2017-05-28, 08:52

Jordan pisze:Andej, a obadałeś solidnie treść objawień fatimskich i uważasz je za Bożego autorstwa?
...
Nie. Nie uznaję ich za fundament. Ale doceniam owoce, które przynosi.

Skupiam się na drodze do Boga i na tym co mi w niej pomaga. Jak wielokrotnie wspominałem, nie jestem uczonym, badaczem, biblistą etc. Nie silę się na analizy, porównania. Nie mam najmniejszej ochoty na wyszukiwaniu dziur w całym. Już sama Biblia ma ich tak wiele. Nie ogarnę.

Idąc do Boga nie przywiązuję wagi do tego jak są ubrani, jak idą, jak są przygotowani, skąd idą wszyscy podążający do tego samego celu. Wystarczy mi, że idą zgodnie. Że wspomagają się wzajem. Że jeden drugiemu stara się pomóc w osiągnięciu celu.
Nie uważam, aby zwracanie komuś uwagi, że ma niewłaściwe czy zabłocone buty, albo niepotrzebnie idzie w kapeluszu było konstruktywne, ani pomagające w tej drodze.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Lenovo

Re: Objawienia Maryjne - objawieniami prywatnymi

Post autor: Lenovo » 2017-05-29, 11:11

Andej:Skupiam się na drodze do Boga i na tym co mi w niej pomaga. Jak wielokrotnie wspominałem, nie jestem uczonym, badaczem, biblistą etc. Nie silę się na analizy, porównania. Nie mam najmniejszej ochoty na wyszukiwaniu dziur w całym. Już sama Biblia ma ich tak wiele. Nie ogarnę.
Z całym szacunkiem....Łykasz co Ci podają. Jezus powiedział:"(...): ?Jest napisane: ?Nie samym chlebem ma żyć człowiek, lecz każdą wypowiedzią, która przechodzi przez usta Jehowy??(Mat. 4:4).
Krótko mówiąc, jest Ci obojętnie jaką religię wyznajesz, grunt, coś wyznawać.... Czy jednak Bogu, też jest bez znaczenia, w jaki sposób wielbią go ludzie? Może jednak warto się potrudzić. Bo w innym miejscu też czytamy:21??Nie każdy, kto do mnie mówi: ?Panie, Panie?, wejdzie do królestwa niebios, lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mego Ojca, który jest w niebiosach"(Mat. 7:21)
Jest tysiące różnych religii, a Jezus pokazał tylko jedną drogę.
Czy jadąc gdzieś w nieznane ci miejsce, albo znane jedynie ze słyszenia od innych, nie korzystasz z dokładnej mapy? Też jedziesz na oślep?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Objawienia Maryjne - objawieniami prywatnymi

Post autor: Andej » 2017-05-29, 19:53

Lenovo pisze: ...Łykasz co Ci podają. ...
Gdyby tak było, to starałbym się usłyszeć głosu Boga, zrozumieć i postępować zgodnie z Jego wolą.

Ale biblistą nie jestem. Korzystam z dorobku różnych ludzi. A głoszone prawdy testuję na zgodność z Biblią. Jednak sam nie staram się pouczać innych, jaka treść zawarta w Słowach Pisma. Ważniejsze jest postępowanie zgodne z Nauką.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ