Kim jest dla Was Maryja?

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Andej » 2020-11-10, 22:21

Claudiax pisze: 2020-11-10, 21:48 Odpowiadam na pytanie Kim jest dla ciebie Maryja.
Moją drugą Mamą
A dla mnie Tą, która najwspanialej z ludzi wypełniła wolę Boga. A także Tą, która prowadzi do Chrystusa.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Claudiax

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Claudiax » 2020-11-11, 10:18

Dezerter pisze: 2020-11-10, 22:20
Claudiax pisze: 2020-11-10, 21:48 Odpowiadam na pytanie Kim jest dla ciebie Maryja.
Moją drugą Mamą 😊
❤️
I Mamą twojego Pana
nie wiem czy wiesz jakie to rodzi konsekwencje, ...
jesteś przybrana siostrą Chrystusa :-bd :ymapplause:
Oczywiście :) to też mialam na myśli :)

Lizzie
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 476
Rejestracja: 4 mar 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 75 times
Been thanked: 79 times

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Lizzie » 2021-04-27, 17:38

Matką Jezusa Królową Nieba skromną żydówką obdarzoną szczególną łaska od Boga , . Moją pośredniczką u Dobrego Boga i Matką prowadzącą do Nieba
Ostatnio zmieniony 2021-04-27, 17:39 przez Lizzie, łącznie zmieniany 1 raz.
''Modlitwa to przebywanie z Tym który mnie kocha '' św Teresa z Lisieux @};- :x

Awatar użytkownika
Ras.
Bywalec
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 22 maja 2021
Lokalizacja: Kwidzyn
Has thanked: 28 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Ras. » 2021-05-23, 15:09

Kiedyś pomodliłem się do Matki Bożej bo nie miałem już sił psychicznych by rozumiec czy przeżywam psychozy czy widze zjawy bo jestem bliski śmierci, byl to ten dzien konca świata 2012... Na lozku gdzie leżałem widziałem potężnego węża... jedna modlitwa a efekt nie do uwierzenia... Wąż zniknął, przyszedł sam do mnie głos sumienia który delikatnie powiedział nie lekaj się... Za chwilę usnąłem rano wstałem trzeźwy i pozostawiłem na jakis czas używki... Dziś czuje sie niegodny modlitw do Niej, bo dopiero prostuje swe ścieżki
Ostatnio zmieniony 2021-05-23, 15:11 przez Ras., łącznie zmieniany 3 razy.
My God is Jah

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4385
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-05-24, 10:09

Ras. pisze: 2021-05-23, 15:09 Dziś czuje sie niegodny modlitw do Niej, bo dopiero prostuje swe ścieżki
Nie bój się, że jesteś "niegodny", tylko się módl, kiedy masz chęć. Ani Bóg, ani Maryja Cię nie odrzucą, ale ucieszą się bardzo, że szukasz ich pomocy. Właśnie w stanie grzechu jeszcze bardziej powinniśmy się modlić i najbardziej potrzebujemy Bożego Miłosierdzia.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

orzeszku

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: orzeszku » 2021-05-24, 10:14

"Nie potrzebują lekarza zdrowi, ale ci, którzy się źle mają".

Lizzie
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 476
Rejestracja: 4 mar 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 75 times
Been thanked: 79 times

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Lizzie » 2021-05-29, 15:00

Matka Boża I Pan Bóg z pewnością Ci pomogą . Pozdrawiam . Jesteś w dobrych rękach
Ostatnio zmieniony 2021-05-29, 15:04 przez Lizzie, łącznie zmieniany 2 razy.
''Modlitwa to przebywanie z Tym który mnie kocha '' św Teresa z Lisieux @};- :x

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Fankis » 2021-08-18, 12:24

Czernin pisze: 2015-10-10, 12:36 Tak jak tytuł wątku, kim jest dla Was Maryja, jak ją traktujecie?
Maryja nie była niczym wiekszym jak tu niektóre wpisy czytam anizeli Piotr,Jan czy ktokolwiek, który przyjął Ducha Świętego, a wiecie dlaczego?ano dlatego,bo Biblia nam tak mówi:)

Dz 10:34-35: "Wtedy Piotr otworzył usta i powiedział: Prawdziwie dostrzegam, że Bóg nie ma względu na osoby; Ale w każdym narodzie miły jest mu ten, kto się go boi i czyni to, co sprawiedliwe."

Co wiecej u dosadnie powiedziane jest w tym miejscu...

Rzym 1:21-25: "Dlatego że poznawszy Boga, nie uwielbili go jako Boga i nie złożyli mu dziękczynienia, lecz znikczemnieli w myślach swoich, a ich nierozumne serce pogrążyło się w ciemności. Mienili się mądrymi, a stali się głupi. I zamienili chwałę nieśmiertelnego Boga na obrazy przedstawiające śmiertelnego człowieka, a nawet ptaki, czworonożne zwierzęta i płazy; Dlatego też wydał ich Bóg na łup pożądliwości ich serc ku nieczystości, aby bezcześcili ciała swoje między sobą, Ponieważ zamienili Boga prawdziwego na fałszywego i oddawali cześć, i służyli stworzeniu zamiast Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen."

Służyli stworzeniu zamiast Stwórcy...Chwała sie TYLKO BOGU NALEŻY!

Nie ujmuje nic Maryji mojej siostrze w Chrystusie,Pan ją wybrał na ziemską matkę Pana Jezusa,matkę tego ciała,które było zmwczone,głodne,ale nie była matką Boga, który był w Panu Jezusie...

Mt 3:16-17: "A gdy Jezus został ochrzczony, zaraz wyszedł z wody, a oto otworzyły mu się niebiosa i ujrzał Ducha Bożego zstępującego jak gołębica i przychodzącego na niego. I rozległ się głos z nieba: To jest mój umiłowany Syn, w którym mam upodobanie."

Bóg ten wieczny Duch zamieszkał w Panu Jezusie bez miary!W którym mam upodobanie:)Halleluja!upodobanie zamieszkać co potwierdza dalej Słowo...

J 14:10: "Nie wierzysz, że ja jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie? Słów, które ja do was mówię, nie mówię od samego siebie, lecz Ojciec, który mieszka we mnie, on dokonuje dzieł."

Piekny obraz nam się wyłania:)CHWAŁA BOGU

Dodano po 15 minutach 4 sekundach:
Jedyny Bóg zasłonięty za skóra,w starym testamencie za skorą Borsuczą a w nowym w Panu Jezusie i w Kościele żyjącego Boga!

J 14:18-20,23: "Nie zostawię was sierotami, przyjdę do was. Jeszcze krótki czas, a świat nie będzie mnie już więcej oglądał, lecz wy będziecie mnie oglądać. Ponieważ ja żyję, wy też będziecie żyć. W tym dniu poznacie, że ja jestem w moim Ojcu, a wy we mnie i ja w was. … Jezus mu odpowiedział: Jeśli ktoś mnie miłuje, będzie zachowywał moje słowo. I mój Ojciec go umiłuje, i przyjdziemy do niego, i u niego zamieszkamy." Piękne
Ostatnio zmieniony 2021-08-18, 15:20 przez Morkej, łącznie zmieniany 2 razy.
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Zebra » 2021-08-18, 16:58

Fankis pisze: 2021-08-18, 12:24 Służyli stworzeniu zamiast Stwórcy...Chwała sie TYLKO BOGU NALEŻY
Oddajcie każdemu to, mu się należy: komu podatek - podatek, komu cło - cło, komu uległość - uległość, komu cześć - cześć. Rz 13, 7

Dla nas Maryja jest kimś więcej. Niezwykłą osobą i niezwykłą Świętą. Matką Jezusa Boga - Człowieka ale też naszą Matką.
Matką która jest naszą pośredniczką.
I tak wiem Fankis, że się ze mną nie zgadzasz. Ale chciałam to napisać. Oddajemy chwałę Bogu ale też czcimy świętych.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Fankis » 2021-08-21, 09:56

Oddajcie każdemu to, mu się należy: komu podatek - podatek, komu cło - cło, komu uległość - uległość, komu cześć - cześć. Rz 13, 7

Dla nas Maryja jest kimś więcej. Niezwykłą osobą i niezwykłą Świętą. Matką Jezusa Boga - Człowieka ale też naszą Matką.
Matką która jest naszą pośredniczką.
I tak wiem Fankis, że się ze mną nie zgadzasz. Ale chciałam to napisać. Oddajemy chwałę Bogu ale też czcimy świętych.
Wiem wiem Zebra,ale wiesz to już nie chodzi o mnie, bo to nie że ja sie nie zgadam bo to jest pikuś, ale to ze Bóg(Słowo) się z tym nie zgadza to już jest poważna sprawa.

Czytasz Pismo zapewne,i wiesz ze Biblia nas naucza, że nikt nie może przyjść do Boga jak tylko przez Syna...Tylko słowo klucz:)


Jeżeli chodzi o werset z Rzymian 13,7 to chodzi o tu na ziemi w naszej ziemskiej pielgrzymce,a nie o oddawanie czci Świętym w niebie,tym którzy zasneli w Chrystusie,podatków tam płacić nie będziemy przecież:)Chwała Panu za naszych braci i siostry zasnęli w Chrystusie,wszystkich ich tam spotkamy i będziemy mieli społeczność:)Chwała Bogu!

Dodano po 30 minutach 27 sekundach:
Adeptus pisze: 2020-11-10, 12:49
Na czym polega obiektywne podejscie do Biblii ? Wymien kilka zaleznosci i uzasanij, ze tych zaleznosci wlasnie przestrzegasz.
Np. - kiedy widzimy sprzeczność logiczną, zastanawiamy się, czy da się ją usunąć, czy nie, przeprowadzamy analizę, a nie przyjmujemy z góry "na pewno sprzeczność jest pozorna, bo przecież Biblia mówi prawdę".
Czytam waszą dyskusję i pozwole napisać swoje zdanie.Logika a wiara...po pierwsze Wiara jest darem,który Bóg daje bo jak mówił Jan chrzciciel człowiek nie może otrzymać nic na ziemi,aby mu to nie było ofiarowane z nieba...wiemy,że słuchając Słowa Bożego wiara przychodzi,ale przychodzi wtedy kiedy Bóg tego chce,ponieważ sama litera zabija,ale Duch ożywia. Dlatwgo jest tak ważne nastawienie z jakim przychodzimy do Boga,ja przychodzę w uniżeniu pełni czci przed Pana,bo Pan tych ktorzy sie unizaja wywyzszy i tylko Pan sam Bóg może dodać mi wiary,ja jedynie mogę wziąć Słowo Boże i czytać i prosić o wiare bo jak wiemy bez wiary nie można sie Bogu podobać.
Ostatnio zmieniony 2021-08-21, 12:15 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Albertus » 2021-08-21, 10:14

Oddajcie każdemu to, mu się należy: komu podatek - podatek, komu cło - cło, komu uległość - uległość, komu cześć - cześć. Rz 13, 7
Werset ten odnosi się ogólnie do oddawania czci ludziom którym się taka cześć należy (Oczywiście nie chodzi o cześć boską).Na przykład królom i władcom. Przed królami , na przykład przed Saulem i Dawidem padano na twarz i nie było to żadne bałwochwalstwo tylko słusznie należna im cześć.

Otóż naszym zdaniem Maryi i innym świętym w niebie należy się daleko większa cześć niż jakimś ziemskim królom i władcom. A twoim zdaniem Fankis taka cześć się im nie należy?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-08-21, 10:56

Fankis pisze: 2021-08-21, 09:56
Oddajcie każdemu to, mu się należy: komu podatek - podatek, komu cło - cło, komu uległość - uległość, komu cześć - cześć. Rz 13, 7
Dla nas Maryja jest kimś więcej. Niezwykłą osobą i niezwykłą Świętą. Matką Jezusa Boga - Człowieka ale też naszą Matką.
Matką która jest naszą pośredniczką.
I tak wiem Fankis, że się ze mną nie zgadzasz. Ale chciałam to napisać. Oddajemy chwałę Bogu ale też czcimy świętych.
Wiem wiem Zebra,ale wiesz to już nie chodzi o mnie, bo to nie że ja sie nie zgadam bo to jest pikuś, ale to ze Bóg(Słowo) się z tym nie zgadza to już jest poważna sprawa.
Z czym KONKRETNIE z powyższego Słowo Boże się nie zgadza?

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Fankis » 2021-08-21, 11:00

Marek_Piotrowski pisze: 2021-08-21, 10:56
Fankis pisze: 2021-08-21, 09:56
Oddajcie każdemu to, mu się należy: komu podatek - podatek, komu cło - cło, komu uległość - uległość, komu cześć - cześć. Rz 13, 7
Dla nas Maryja jest kimś więcej. Niezwykłą osobą i niezwykłą Świętą. Matką Jezusa Boga - Człowieka ale też naszą Matką.
Matką która jest naszą pośredniczką.
I tak wiem Fankis, że się ze mną nie zgadzasz. Ale chciałam to napisać. Oddajemy chwałę Bogu ale też czcimy świętych.
Wiem wiem Zebra,ale wiesz to już nie chodzi o mnie, bo to nie że ja sie nie zgadam bo to jest pikuś, ale to ze Bóg(Słowo) się z tym nie zgadza to już jest poważna sprawa.
Z czym KONKRETNIE z powyższego Słowo Boże się nie zgadza?
Czcimy świętych i Matką która jest naszą pośredniczką.
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-08-21, 11:13

I w jaki sposób Słowo Boże się na to nie zgadza? KONKRETNIE proszę.

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Fankis » 2021-08-22, 14:23

Marek_Piotrowski pisze: 2021-08-21, 11:13 I w jaki sposób Słowo Boże się na to nie zgadza? KONKRETNIE proszę.
1 Tm 2:5: "Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,"

Wj 34:14: "Nie będziesz oddawał pokłonu innemu bogu, bo PAN, którego imię jest Zazdrosny, jest Bogiem zazdrosnym;"

Bóg jest Bogiem zazdrosnym i nie odda czci nikomu czy to Maryja,Józef czy Paweł czy Ja Jacek...NIKOMU!
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

ODPOWIEDZ