Kim jest dla Was Maryja?

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Jozek » 2021-08-30, 18:20

a co to ma do rzeczy z twoim trolowaniem?
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

jeden antyk

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: jeden antyk » 2021-08-30, 18:22

Pisz na temat

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Albertus » 2021-08-30, 18:29

jeden antyk pisze: 2021-08-30, 17:00 (32) On, który nawet własnego Syna nie oszczędził, ale Go za nas wszystkich wydał, jakże miałby wraz z Nim i wszystkiego nam nie darować? (33)
Jakoś ma się to nijak do powyższych słów Ap. Pawła.
Ma się to nijak do Ewangelii
Ma się to nijak do Dziejów gdzie Maria była z pozostałymi w oczekiwaniu na Pocieszyciela.
Ma się to nijak ze wszystkimi listami Apostołów.
Ale dlaczego ma się nijak? Poza twoimi odczuciami oczywiście.

Dlaczego Maryja miałaby nie oczekiwać na Pocieszyciela?

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Jozek » 2021-08-30, 18:37

jeden antyk pisze: 2021-08-30, 18:22 Pisz na temat
to raczej ty pisz na temat, zamiast wymysllac jakies fantastyki na temat Miriam i Nauczania Kosciola.
Ostatnio zmieniony 2021-08-30, 18:37 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

jeden antyk

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: jeden antyk » 2021-08-30, 19:16

Albertus pisze: 2021-08-30, 18:29
jeden antyk pisze: 2021-08-30, 17:00 (32) On, który nawet własnego Syna nie oszczędził, ale Go za nas wszystkich wydał, jakże miałby wraz z Nim i wszystkiego nam nie darować? (33)
Jakoś ma się to nijak do powyższych słów Ap. Pawła.
Ma się to nijak do Ewangelii
Ma się to nijak do Dziejów gdzie Maria była z pozostałymi w oczekiwaniu na Pocieszyciela.
Ma się to nijak ze wszystkimi listami Apostołów.
Ale dlaczego ma się nijak? Poza twoimi odczuciami oczywiście.

Dlaczego Maryja miałaby nie oczekiwać na Pocieszyciela?
napisałeś
Dlaczego Maryja miałaby nie oczekiwać na Pocieszyciela?

Popatrz jak ładnie przekręciłeś moją wypowiedź.
Ma się to nijak do Dziejów gdzie Maria była z pozostałymi w oczekiwaniu na Pocieszyciela.
Z jednej strony niby zgoda, bo przecież Syn umarł za wszystkich, a z drugiej nie bo piszesz:
Nie była grzesznikiem z łaski Bożej której źródłem była męka i śmierć Chrystusa na Krzyżu.
Dobrze wiesz, za kogo Jezus nie umarł.
Ostatnio zmieniony 2021-08-30, 19:17 przez jeden antyk, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-08-30, 20:03

jeden antyk pisze: 2021-08-29, 17:34 To co? Co najwyżej siostra w Panu, za którą Syn także umarł?
Nie tylko SIostra w Panu. Ale pomiędzy Siostrą w Panu a Bogiem jest baaaardzo dużo innych możliwości.
jeden antyk pisze: 2021-08-29, 22:44 Dlaczego?
Bo gdyby nie Chrystus, nie byłoby zmiłowania. Dla nikogo. Proponuję listy Pawła zamiast wykładnię Krk.
To oczywiste. Znowu wychodzi, że dyskutujesz z nauką, której nie znasz, bo wiedziałbyś że w nauce Kościoła Maryja wymagała Zbawiciela.
Zbawienie to wiara w Tego, który nas zbawił.
Nic podobnego. Zbawienie to to, co On dla nas zrobił.

Dokładnie, jak napisał Józek:
Jozek pisze: 2021-08-29, 22:54 zapisz ty sie na lekcje religii i zrozum pierw co i jak naucza Kosciol, bo nawymyslales sobie przeroznych bledow, ktore to istnieja jedynie w twojej wyobrazni, a nie w nauczaniu Kosciola.
jeden antyk pisze: 2021-08-30, 17:00 (32) On, który nawet własnego Syna nie oszczędził, ale Go za nas wszystkich wydał, jakże miałby wraz z Nim i wszystkiego nam nie darować? (33)
Jakoś ma się to nijak do powyższych słów Ap. Pawła.
To, że Maryja potrzebowała zbawienia ma się nijak do powyższych słów?
Ma się to nijak do Ewangelii
To, że Maryja potrzebowała zbawienia ma się nijak do Ewangelii?
Ma się to nijak do Dziejów gdzie Maria była z pozostałymi w oczekiwaniu na Pocieszyciela.
To, że Maryja potrzebowała zbawienia ma się nijak do jej oczekiwania na Pocieszyciela?
Ma się to nijak ze wszystkimi listami Apostołów.
To, że Maryja potrzebowała zbawienia ma się nijak z wszystkim listami APostołów?
co mówisz jest wymysłem Krk i to nie od samego początku a wiele wieków później i też nie od razu bo ewoluował.
To, że Maryja potrzebowała zbawienia jest wymysłem Kościoła?

Co Ty facet pleciesz?!

Niestety, podobnie jak w poprzednim wątku, muszę stwierdzić, @jeden antyk że trollujesz.
Co gorsze, w porównaniu do innych antykatolików, którzy nas tu odwiedzali, wyraźnie masz dużo gorsze pojęcie o logice (co jest wyczynem, bo i oni orłami przeważnie nie byli...). Stąd zupełnie nie wczytujesz, że przytaczane przez Ciebie cytaty czy argumenty nie udowadniają tego, co Ci się (być może) wydaje że udowadniają).
Do tego arogancja pozwala Ci stawiać bardzo daleko idące zarzuty wobec nauki, której nie poznałeś.
Stąd rozmowa z Tobą nie jest ciekawym wyzwaniem, za to jest dość męcząca, bo ciągle od nowa trzeba Ci tłumaczyć dość oczywiste rzeczy.
Ostatnio zmieniony 2021-08-30, 20:03 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

jeden antyk

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: jeden antyk » 2021-08-30, 20:11

Nic nie plotę. Maria jak każdy potrzebowała zbawienia. Była pośród pierwszych oczekując na pocieszyciela. Była pośród innych niewiast(Dz). Jezus nie mówił o Niej: że Ona doprowadzi do Niego(Ewangelia). W żadnym liście Apostołów nie ma wzmianki o jakobym większym posłannictwie Marii.
Rozmowa z kimś kto miesza Marię matkę Jezusa z tzw Marią z objawień niestety wygląda na bełkot.

i jest męczące.
Ostatnio zmieniony 2021-08-30, 20:12 przez jeden antyk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Jozek » 2021-08-30, 20:25

cala ta dyskusja z jeden antyk to dyskusja na temat jego fikcyjnych wyobrazen nie majacych nic wspolnego z rzeczywistoscia i logika.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-08-30, 21:01

jeden antyk pisze: 2021-08-30, 20:11 Nic nie plotę. Maria jak każdy potrzebowała zbawienia.
Dzięki za ilustrację tego, co napisałem:
  • Kosciół mówi że Maria potrzebowała zbawienia. Nie wiesz tego i czynisz nam z tego zarzut na podstawie swoich wyobrażeń
  • nie słuchasz co do Ciebie piszemy - bo od kilku co najmniej postów mówimy Ci, że Maria potrzebowała zbawienia, więc gdybyś słuchał, to juz naprawiłbyś swoją ignorancję.
  • Tymczasem rozmowa wygląda tak:
    (jeden antyk) "Maryja potrzebowała zbawiciela"
    (my) "Oczywiście, tak właśnie naucza Kosciół"
    (jeden antyk) "Ale nie, Maryja potrzebowała zbawiciela"

    [powtórzyć 10 razy]
    Jaki sens ma, według Ciebie, taka "dyskusja"?
Ostatnio zmieniony 2021-08-30, 21:02 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Fankis » 2021-08-31, 10:46

Nieda się edytować. Marku jeżeli nigdzie w z Słowie nie piszę, że nie powinniśmy modlić się do Świętych co zasnęli o oredowanie, to jeżeli to czynisz czy jest to dodaniem do Słowa?

Dodano po 6 minutach 37 sekundach:
jeden antyk pisze: 2021-08-29, 21:51 Czyli uważasz, że Maria była grzesznikiem?
Ja uważam ze Była, tak jak każdy z nas,ale Pańska krew obmyła nas,twierdzenie że z Maryją było inaczej jest nie zgodne ze Słowem Bożym,wymysłem ludzkich teologów i poprostu kłamstwem.
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-08-31, 11:00

Fankis pisze: 2021-08-31, 10:46 Nieda się edytować. Marku jeżeli nigdzie w z Słowie nie piszę, że nie powinniśmy modlić się do Świętych co zasnęli o oredowanie, to jeżeli to czynisz czy jest to dodaniem do Słowa?
Po pierwsze, nie. "Dodaniem do słowa" byłoby wymyślenie podobnego zakazu.
Po drugie, "Słowo" to nie tylko Słowo spisane tj. Biblia. Przynajmniej wg Biblii (choćby 2 Tes 2,15; 1 Kor 11,2; 2 Tes 3,6).
Ja uważam ze Była, tak jak każdy z nas,ale Pańska krew obmyła nas,twierdzenie że z Maryją było inaczej jest nie zgodne ze Słowem Bożym,wymysłem ludzkich teologów i poprostu kłamstwem.
Proponuję, by teksty typu "nie jest zgodne ze Słowem Bożym" uzupełniać obowiązkowo podaniem, gdzież jest owa niezgodność :)
Tylko błagam, nie próbuj tego wywodzić z Rz 3, 10-11... ;)

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Fankis » 2021-08-31, 11:51

Marek_Piotrowski pisze: 2021-08-31, 11:00 Po pierwsze, nie. "Dodaniem do słowa" byłoby wymyślenie podobnego zakazu.
Po drugie, "Słowo" to nie tylko Słowo spisane tj. Biblia. Przynajmniej wg Biblii (choćby 2 Tes 2,15; 1 Kor 11,2; 2 Tes 3,6).
to może zapytam inaczej. Jeżeli wiemy ze Słowo nas sądzić będzie...
J 12:48: "Kto gardzi Mną i nie przyjmuje słów moich, ten ma swego sędziego: słowo, które powiedziałem, ono to będzie go sądzić w dniu ostatecznym."

to jak taki człowiek, który czyni inaczej niż Słowo mówi,stanie na Sądzie Ostatecznym i zostanie zapytany...Dlaczego modliłeś się do Świętego Marka,Jana ,Maryji itd?na jakiej podstawie? co odpowie ów człowiek?
Marek_Piotrowski pisze: 2021-08-31, 11:00 Proponuję, by teksty typu "nie jest zgodne ze Słowem Bożym" uzupełniać obowiązkowo podaniem, gdzież jest owa niezgodność :)
Tylko błagam, nie próbuj tego wywodzić z Rz 3, 10-11... ;)
Wszyscy jesteśmy kuszeni. Wszyscy grzeszymy. Nie ma nikogo bez grzechu. Każdego dnia grzeszymy. Paweł powiedział, że musi „codziennie” umierać. „A jeślibyśmy rzekli, że nie grzeszymy” — mówi Biblia — „to czynimy Boga kłamcą.” A tak nie moglibyśmy czynić. Więc my codziennie grzeszymy. I jest to łaska, Boża łaska, która nas zbawia!

A jeśli wyznajemy nasze grzechy, Bóg jest sprawiedliwy, by nam je przebaczyć.
Ostatnio zmieniony 2021-08-31, 11:54 przez Morkej, łącznie zmieniany 2 razy.
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Jozek » 2021-08-31, 12:43

ale pozbycie sie grzesznosci to nie jest jednoznaczne ze zbawieniem.
innaczej mowiac bezgrzesznosc nie oznacza automatycznego zbawienia przez sama bezgrzesznosc.
Ostatnio zmieniony 2021-08-31, 12:46 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-08-31, 13:44

Fankis pisze: 2021-08-31, 11:51
Marek_Piotrowski pisze: 2021-08-31, 11:00 Po pierwsze, nie. "Dodaniem do słowa" byłoby wymyślenie podobnego zakazu.
Po drugie, "Słowo" to nie tylko Słowo spisane tj. Biblia. Przynajmniej wg Biblii (choćby 2 Tes 2,15; 1 Kor 11,2; 2 Tes 3,6).
to może zapytam inaczej. Jeżeli wiemy ze Słowo nas sądzić będzie...
J 12:48: "Kto gardzi Mną i nie przyjmuje słów moich, ten ma swego sędziego: słowo, które powiedziałem, ono to będzie go sądzić w dniu ostatecznym."

to jak taki człowiek, który czyni inaczej niż Słowo mówi,stanie na Sądzie Ostatecznym i zostanie zapytany...Dlaczego modliłeś się do Świętego Marka,Jana ,Maryji itd?na jakiej podstawie? co odpowie ów człowiek?
Najpierw udowodnij, że zwracanie się o wstawiennictwo do świętych to jest "inaczej niż Słowo mówi". Wtedy pogadamy.
Na razie Ci jakoś to nie idzie...
Marek_Piotrowski pisze: 2021-08-31, 11:00 Proponuję, by teksty typu "nie jest zgodne ze Słowem Bożym" uzupełniać obowiązkowo podaniem, gdzież jest owa niezgodność :)
Tylko błagam, nie próbuj tego wywodzić z Rz 3, 10-11... ;)
Wszyscy jesteśmy kuszeni. Wszyscy grzeszymy. Nie ma nikogo bez grzechu. Każdego dnia grzeszymy. Paweł powiedział, że musi „codziennie” umierać. „A jeślibyśmy rzekli, że nie grzeszymy” — mówi Biblia — „to czynimy Boga kłamcą.”
Serio? To ma być dowód?
Czemu nie zacytowałeś następnego zdania? "Dzieci moje, piszę wam to dlatego, żebyście nie grzeszyli. " ;)
Naprawdę chcesz przyjmować tekst pouczenia i zachęty tak bezpośrednio, bez kontekstu?
To może jeszcze późniejszy fragment z tego samego listu?
1J 3,6 BT5 "Ktokolwiek trwa w Nim, nie grzeszy, żaden zaś z tych, którzy grzeszą, nie widział Go ani Go nie poznał."
Albo
"Kto grzeszy, jest dzieckiem diabła, ponieważ diabeł trwa w grzechu od początku."/1 J 3,8/

Właśnie dziś urodziło się w szpitalu dziecko. Napiszesz coś o jego grzeszeniu?
Ostatnio zmieniony 2021-08-31, 13:45 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Fankis » 2021-09-01, 12:59

Marek_Piotrowski pisze: 2021-08-31, 13:44
Fankis pisze: 2021-08-31, 11:51
Marek_Piotrowski pisze: 2021-08-31, 11:00 Po pierwsze, nie. "Dodaniem do słowa" byłoby wymyślenie podobnego zakazu.
Po drugie, "Słowo" to nie tylko Słowo spisane tj. Biblia. Przynajmniej wg Biblii (choćby 2 Tes 2,15; 1 Kor 11,2; 2 Tes 3,6).
to może zapytam inaczej. Jeżeli wiemy ze Słowo nas sądzić będzie...
J 12:48: "Kto gardzi Mną i nie przyjmuje słów moich, ten ma swego sędziego: słowo, które powiedziałem, ono to będzie go sądzić w dniu ostatecznym."

to jak taki człowiek, który czyni inaczej niż Słowo mówi,stanie na Sądzie Ostatecznym i zostanie zapytany...Dlaczego modliłeś się do Świętego Marka,Jana ,Maryji itd?na jakiej podstawie? co odpowie ów człowiek?
Najpierw udowodnij, że zwracanie się o wstawiennictwo do świętych to jest "inaczej niż Słowo mówi". Wtedy pogadamy.
Na razie Ci jakoś to nie idzie...
Marek_Piotrowski pisze: 2021-08-31, 11:00 Proponuję, by teksty typu "nie jest zgodne ze Słowem Bożym" uzupełniać obowiązkowo podaniem, gdzież jest owa niezgodność :)
Tylko błagam, nie próbuj tego wywodzić z Rz 3, 10-11... ;)
Wszyscy jesteśmy kuszeni. Wszyscy grzeszymy. Nie ma nikogo bez grzechu. Każdego dnia grzeszymy. Paweł powiedział, że musi „codziennie” umierać. „A jeślibyśmy rzekli, że nie grzeszymy” — mówi Biblia — „to czynimy Boga kłamcą.”
Serio? To ma być dowód?
Czemu nie zacytowałeś następnego zdania? "Dzieci moje, piszę wam to dlatego, żebyście nie grzeszyli. " ;)
Naprawdę chcesz przyjmować tekst pouczenia i zachęty tak bezpośrednio, bez kontekstu?
To może jeszcze późniejszy fragment z tego samego listu?
1J 3,6 BT5 "Ktokolwiek trwa w Nim, nie grzeszy, żaden zaś z tych, którzy grzeszą, nie widział Go ani Go nie poznał."
Albo
"Kto grzeszy, jest dzieckiem diabła, ponieważ diabeł trwa w grzechu od początku."/1 J 3,8/

Właśnie dziś urodziło się w szpitalu dziecko. Napiszesz coś o jego grzeszeniu?
Tak,urodziło się ono w grzechu(Akt seksualny),bo zobacz,gdyby człowieka urodzonego weźmy takie dziecjo,zamkną w pokoju bez drzwi,i tylko przez okienko podawać mu jedzenie,wtedy gdy spi,zero kontaktu ze światem, bez grzechu,nawet by mówić nie umiało i tak przez całe życie to czy taki czlowiek umrze?

Co do cytatów, to zgadzam się i przytaczałem juz na forum to kilkukrotnie...Paweł o tym naucza,ze nie grzeszy on,ale ciało w którym mieszka,duchowy czlowiek i cielesny czlowiek,ten Duchowy narodzony z Boga grzeszyć nie może, ale ten cielesny gtzeszy każdego dnia!

Dodano po 3 minutach 34 sekundach:
Jak wstawiasz się do Świętych o wstawiennictwo to dodajesz do Słowa, bo sam bym tak czynił,gdybym o tym czytał w Biblii.

Pytam cie Marku po raz kolejny...co odpowiesz na pytanie jak Bóg(Słowo)zapyta cię dlaczego modliłeś się do Świętych o wstawiennictwo...?
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

ODPOWIEDZ