Kim jest dla Was Maryja?

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
ODPOWIEDZ
podkowa

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: podkowa » 2017-12-20, 21:52

Dezerterze ( w stylu bajek Ezopa sie zwracam): byla sobie podkowa. Poznal ten podkowa Dezertera. Ma do niego wielka czesc i szacunek. Ale ma w d...e mame Dezertera. I jak sadzisz ... szacunek do Dezertera sie zwiekszyl? X( Nawet kon niepodkuty by sie usmial ... ( gorzkim smiechem, przez lzy)
Im bardziej Cie szanuje, tym bardziej czesc Twej mamie okazuje.
Wlasnie tak to jest ... modlic sie do Maryi, to modlic sie do Niej, bo Bog jest Jej Synem ... i dlatego tym wieksza czesc Jezusowi.
Proste :ympeace:

Awatar użytkownika
Sebastian
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 22 lis 2017
Lokalizacja: Połaniec
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Sebastian » 2017-12-21, 09:32

Dla mnie Maryja jest świętością, codzienna modlitwa do Maryji, oddanie sie jej, po prostu totus tuus.
Totus Tuus

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14807
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Dezerter » 2017-12-22, 00:03

podkowa pisze: 2017-12-20, 21:52 Dezerterze ( w stylu bajek Ezopa sie zwracam): byla sobie podkowa. Poznal ten podkowa Dezertera. Ma do niego wielka czesc i szacunek. Ale ma w d...e mame Dezertera. I jak sadzisz ... szacunek do Dezertera sie zwiekszyl? X( Nawet kon niepodkuty by sie usmial ... ( gorzkim smiechem, przez lzy)
Im bardziej Cie szanuje, tym bardziej czesc Twej mamie okazuje.
Wlasnie tak to jest ... modlic sie do Maryi, to modlic sie do Niej, bo Bog jest Jej Synem ... i dlatego tym wieksza czesc Jezusowi.
Proste :ympeace:
Nie znam twojej bajki i nie wiem o czym piszesz - nie odnosisz się do tego co ja napisałem.
Jak zakochasz się w synu pewnej niewiasty i będziesz chciał mu okazać cześć i uwielbienie, to polecam ci ,( bo tak mi polecił podkowa) - nie zajmuj się synem, a adoruj i wyznaj miłość matce jego :-o ;)
...to to samo :-?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

tisheeng

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: tisheeng » 2017-12-22, 09:00

Popieram wypowiedz podkowy. Dezerter zupelnie przekrecil wypowiedz podkowy, uciekajac w jakies inne klimaty.
Dla mnie to rowniez proste - szacunek dla matki czy zony Dezertera jest szacunkiem dla Dezertera. Im wiekszy dkla Dezertera, tym wiekszy dla matki czy zony Dezertera ( przepraszam, nie wiem czy jestes zonaty Dezerterze, to tylko przyklad).
Chyba celowo Dezerterz zmieniles calkowicie sens wypowiedzi podkowy, zeby wyszlo na twoje.

Magnolia

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Magnolia » 2017-12-22, 10:07

Ja tam rozumiem i co napisał Dezerter w pierwszej wypowiedzi - żeby kult Maryi nie przysłaniał zasadniczego kultu jaki powinniśmy oddawać Jezusowi - Bogowi. Ale też rozumiem gdy podkowa mówi, że jeśli kochasz Jezusa to darzysz szacunkiem Jego Matkę.

Magnolia

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Magnolia » 2017-12-22, 13:37

Żeby Was koledzy pogodzić, trafiłam na dobrze wyjaśnione kwestie kultu Maryjnego w filmiku Mikołaja Kapusty

podkowa

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: podkowa » 2017-12-22, 22:31

Napisalem, ze jezeli mowie, iz szanuje Dezertera, a przy tym lekcewaze jego matke, to wowczas sensu stricte lekcewaze samego Dezertera.
Uzupelnilem to konkluzja / im bardziej szanuje matke Dezertera, tym bardziej okazuje czesc (szacunek) Dezerterowi.

Dezerter napisal, ze ja (podkowa) napisalem: ze zamiast zajmowac sie Dezerterem ( okazywac szacunek Dezerterowi) okazuje szacunek tylko jego matce.
Nie wiem, gdzie on to wyczytal, z pewnoscia nie u mnie ( podkowy) ... byc moze nalozyl swoje antymaryjne fobie na tresc mej wypowiedzi i dokonal wlasnej projekcji tejze wypowiedzi, a nie odniosl sie do prawdziwej zawartosci mojej ( podkowy) wypowiedzi.

Wlasciwie ( zgodnie z istota tresci tego co ja napisalem) zrozumial to tisheeng.

Oczywiste jest, ze byc moze w jakiejs prymitywnej formie poboznosci Martyja zaslania osobe Jezusa - ani Kosciol, ani Apostolowie, ani sama Biblia tego nie czynia ... wprost przeciwnie: teksty biblijne niejednokrotnie wynosza Maryje ( Niewiaste z ktorej przychodzi Mesjasz) ponad zwykle niewiasty, a to wlasnie dzieje sie ze wzgledu na niedoscigla czesc okazywana Jezusowi Chrystusowi. A czesc dla Jezusa jest ze wzgledu na to, iz jest On Bogiem. Podobnie jak czesc dla Ducha Swietego.

Wadliwe rozumioenie tego faktu prowadzi ( podonbnie jak w kulcie Maryi) do konstatacji, iz czesc dla Jezusa przyslania czesc dla Boga, a czesc dla Ducha Swietego przyslania czesc dla Chrystusa. Od takiego stwierdzenia maly krok do herezji ... w ktorej sidla wpadli chocby antytrynitarze, a wsrod nich swiadkowie Jehowy.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14807
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Dezerter » 2017-12-22, 23:35

podkowa pisze: 2017-12-20, 21:52 Dezerterze ( w stylu bajek Ezopa sie zwracam): byla sobie podkowa. Poznal ten podkowa Dezertera. Ma do niego wielka czesc i szacunek. Ale ma w d...e mame Dezertera. I jak sadzisz ... szacunek do Dezertera sie zwiekszyl? X( Nawet kon niepodkuty by sie usmial ... ( gorzkim smiechem, przez lzy)
Im bardziej Cie szanuje, tym bardziej czesc Twej mamie okazuje.
Wlasnie tak to jest ... modlic sie do Maryi, to modlic sie do Niej, bo Bog jest Jej Synem ... i dlatego tym wieksza czesc Jezusowi.
Proste :ympeace:
To inaczej odpowiem, postaram się wierniej ustosunkować do tego co piszesz:
"byla sobie podkowa. Poznal ten podkowa Dezertera. Ma do niego wielka czesc i szacunek. Ale ma w d...e mame Dezertera. "
Podkowo drogi, to bardzo nieładnie :ymblushing: "mieć w dupie" kogokolwiek, a tym bardziej matkę kogoś do kogo ma się "wielką cześć i szacunek" - ja nie rozumiem jak tak możesz :!:
Bo ja na przykład mam wielki szacunek i miłość do Marii matki Jezusa a nie jak piszesz "antymaryjne fobie" - nie życzę sobie takich domorosłych psychologicznych i nieuprawnionych pseudo diagnoz na mój temat. :!: Nie potrafisz na poparcie tych słów przytoczyć żadnej mojej wypowiedzi z tego forum!
Podkowa pisze dalej:
"I jak sadzisz ... szacunek do Dezertera sie zwiekszyl? "
jak mógł się zwiększyć? skoro napisałeś , że :
"a do niego wielka czesc i szacunek."
dalej podkowa całkowicie nieprawdziwie i nieuprawnienie uogólniania:
"Im bardziej Cie szanuje, tym bardziej cześć Twej mamie okazuje."
Znałem dziewczynę bardzo pobożną, porządną i dobrą, której matka była alkoholiczką i w domu prowadziła melinę pijacką, na której działy się rzeczy najgorsze jakie możesz sobie wyobrazić.
ja szanowałem tą dziewczynę, że w takim domu umiała wyjść na ludzi,... a według podkowy rozumowania powinienem również cześć okazywać jej mamie :-o :-s
Dalej podkowa pisze:
"Wlasnie tak to jest ... modlic sie do Maryi, to modlic sie do Niej, bo Bog jest Jej Synem ... i dlatego tym wieksza czesc Jezusowi".
Pisz po polsku, to może lepiej będziesz rozumiany!

Mikołaj Kapustka ma bardzo zdrowy, zgodny z moim, katolicki i biblijny stosunek do Błogosławionej między niewiastami - polecam wysłuchać.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Magnolia

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Magnolia » 2017-12-23, 08:26

Panowie, skoro obaj zgadzacie się w tym, że Maryi należy się cześć bo jest Matka Jezusa, którego wyznajecie jako Boga... to o co się kłócicie (tak przed świętami?) Może warto uspokoić emocje... i zobaczyć co wspólnego macie?

podkowa

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: podkowa » 2017-12-23, 09:46

Dezerterze - zadne emocje, po prostu zwykly opis tego co tu wrzucilem.
Moj drogi - moge omylic sie w ocenie ... Ty rowniez. Nie jestesmy nieomylni. Przepraszam za urazy ... ja tez moge tozsamo czuc sie urazony ... normalna kolej rzeczy. Nie mialem takich intencji.
Forumowy kolego - podalem abstrakcyjny przyklad o mamie i Tobie ( abstrakcyjny). Dlatego zajmowanie sie abstrakcyjnym przykladem jako faktem jest po prostu pomylka w temacie ... bo nie o tym jest moja wypowiedz, ale ten przyklad obrazuje , ze czesc do matki ( a szczegolnie do Maryi, Matki Jezusa) nie tylko nie jest zaslanianiem osoby Chrystusa, ale jest przymnozeniem chwaly Chrystusowi.

Pozdrawiam i zycze radosnych i blogoslawionych Swiat Bozego Narodzenia dla calej Twojej rodziny.

Ps: Kapustke juz prawie wszystko przesluchalem ( to co wrzucil do netu) ... znam wiec mniej wiecej jego spojrzenie. Wiele razy jednak nie idzie droga mojej "duchowosci" - ja preferuje ( czyli do mnie dociera) raczej duchowosc sw.Loyoli, Jana od Krzyza, Katarzyny z Sieny czy Teresy z Avila ( Wielkiej).

Jeszcze raz pozdrawiam serdecznie.

Ps: nawiaze jeszcze do przykladu dziewczyny i matki alkoholiczki - tak, szacunek do dziewczyny ( za to, ze jest wspaniala osoba0 jest rownowaznz z szacunkiem do jej matki ( chocby nawet alkoholiczki) - a to z dwu waznych powodow:
- matka tej dziewczyny jest stworzeniem bozym ( nawet jesli popadla w alkoholizm)
- ta dziewczyna i tak kocha swoja matke / nie uszanujesz matki, nie uszanujesz dziewczyny

Aspekt Matki Bozej - wspanialosc Chrystusa tym bardziej uwzniosla Maryje.

Ps2: ja mialem bardzo trudna, czesto koszmarna, apodyktyczna matke. Nienawidzilem jej nieraz az do bolu, zniszczyla mi kawal zycia ... ale zawsze kochalem calym sercem. Bo to moja Matka. Niech nikt nie probuje jej tknac.
Juz nie zyje ... powiem szczerze, ze jak umarla, to organicznie odetchnalem z ulga, nareszcie uwolnila swiat od siebie. I plakalem, bo stracilem kogos, jto mnie kochal ( po swojemu) i kogo ja kochalem.
Moze tego nie pojmiesz ...
Ja wiem, na czym buduje moja maryjnosc ... i dlatego nieprzypadkowo napisalem slowa o "fobii antymaryjnej". Nie w celu obrazania kogokolwiek. Przepraszam Cie za te urazy ... ale trzeba byc Ta Matka dla Tego Syna aby wiedziec, ze antymaryjnosc jest antychrystusowa. Chociaz moze nie jest latwo to pojac.

Jeszcze raz trzymaj sie.

Abraham45

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Abraham45 » 2017-12-23, 15:41

Dla mnie Maryja jest matką ponad wszystkie matki - rodzina może krzywdzić, Maryja na pewno nie, rodzona matka może nie kochać, może porzucić, Maryja tego nie czyni i kocha tak jak Jezus znając ludzkie słabości i cierpienia, pragnie mojego zbawienia i jest dla mnie grzesznika wielkim ratunkiem przed konsekwencjami mojej głupoty i słabości - gdy wchodzę w jakieś grzechy.
Staje się więc obok Boga Jezusa szczególną świętością.

Awatar użytkownika
Sebastian
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 22 lis 2017
Lokalizacja: Połaniec
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Sebastian » 2017-12-30, 10:22

Maryja to świętość, którą Kochamy bardzo.
Totus Tuus

Abraham45

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Abraham45 » 2017-12-31, 23:37

To wzór do naśladowania dla wszystkich matek i żon a także dla kobiet. Uczy wszystkiego co najlepsze i co prowadzi kobietę jak i ludzi do Boga.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Andej » 2018-01-01, 13:20

Nie dla kobiet. Nie tylko dla kobiet. Dla wszystkich ludzi.

Czy znasz lepszy przykład zaufania, niż okazany przez Maryję całym jej życiem?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Abraham45

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Abraham45 » 2018-01-01, 15:07

Czyż w ostatniej linijce nie napisałem Andeju o ludziach?

ODPOWIEDZ