Kim jest dla Was Maryja?

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
ODPOWIEDZ
Abraham45

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Abraham45 » 2018-01-20, 12:50

Bóg zawsze będzie stał na pierwszym miejscu i najwyżej. Zrównałem ich tylko dla swoich celów aby uświadomić Magnolii że wszystkie te osoby są dla mnie bardzo ważne, ale wcale nie zamierzałem ich jakoś kladyfikować pod względem wielkości czy ważności ogólnie dla wszystkich. O ile się orientuję to Maryja jest chyba uznana za królową nieba i ziemi, chyba że się mylę? Czy ma władzę też nad aniołami?

Potwierdziłem to ale zauważ że dodając że to dla mnie świętość a więc to jest tylko moje stwierdzenie, odniesienie do mnie a nie do innych.

Ale potwierdzam też twoją klasyfikację.

Dla mnie Maryja stoi nieco wyżej niż święci, ale wszyscy są dla mnie ważni, także aniołowie.

marekane

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: marekane » 2018-07-07, 11:41

jak własną matke

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Efezjan » 2018-07-07, 14:04

Jest Matką: 'Niewiasto, oto syn twój.'... 'Oto Matka twoja'.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-07-07, 14:16

Jest tym, kim mam nadzieję być w przyszłości.

Magnolia

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Magnolia » 2018-07-07, 16:41

Zaintrygowałeś mnie... rozwiniesz to zdanie Marku?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-07-07, 16:53

W pełni dzieckiem bożym. Ona jest już w pełni zbawiona - z ciałem i duszą. Mam nadzieję że w przyszłości mnie też to spotka (po śmierci albo po Paruzji).
Ostatnio zmieniony 2018-07-07, 16:55 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Dezerter » 2018-07-07, 20:35

Marek_Piotrowski pisze: 2018-07-07, 16:53 W pełni dzieckiem bożym. Ona jest już w pełni zbawiona - z ciałem i duszą. Mam nadzieję że w przyszłości mnie też to spotka (po śmierci albo po Paruzji).
Tu mi jesteś bratem, ja bym zauważył, dodał jeszcze jedną ważną cechę - Ona jest napełniona Duchem Świętym i to tak jak nikt inny z ludzi przed Nią ani po Niej.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Artur obudzony

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Artur obudzony » 2018-08-10, 13:09

Nie obrazajac nikoko bo to tylko moje zdanie..
Dla mnie Martyja jest jednym z upadlych aniolow ktory podszywa sie pod Marie z Nazaretu matke Jezusa. Maria byla zwyklym czlowiekiem ktora miala za zadanie urodzic Jezusa w cielesnej postaci.. Ona czekala na mesjasza jak wszyscy inni zydzi.. Wracajac do Maryji to stawia sie wyzej od Jezusa nazywajac sie oredowniczka pocieszycielka I tak dalej wiedzac ze tylko Jezus bedac synem Bozym mial taka moc.. Nie wiem tez jak ona mogla byc niepokalanie poczeta I wniebowzieta.. To wszystko nie ma zwiazku z biblia I naukami Jezusa.. Jezus jest jedyna droga prawda I zyciem I nie wspomina tu o matce..

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Andej » 2018-08-10, 13:30

Artur obudzony pisze: 2018-08-10, 13:09 ...
Witaj. Każdego witamy tu z otwartymi ramionami i życzliwością. Ale mam mieszane uczucia czytając post.
Piszesz, że nikogo nie obrażasz jednocześnie obrażając. Czy to zamierzona niespójność?

1. Obrażając Maryję, obrażasz każdego z nas. Nie czyń tego więcej. Tym bardziej, że nie podałeś nijakich podstaw do takiego twierdzenia.
2. Maryja nie byłą zwykłym człowiekiem, tylko niezwykłym. Wybranym przez Boga.
3. Słowo Mesjasz należy pisać z wielkiej litery. Czy brak szacunku zamierzony?
4. Wyraz Żydzi należy pisać z wielkiej litery. Czy masz coś przecie Żydom?
5. Kłamstwo na temat tego, że Maryja stawiał się ponad Jezusa jest obraźliwe i całkowicie sprzeczne z Biblią oraz Nauka Kościoła.
6. Nie dziwię się, że nie wiesz jak mogła być niekalanie poczętą i wniebowziętą. Wie o tym Ten, który to spowodował. My wiemy jedynie, że tak było. Nie mamy pojęcia, jak.
7. Kłamliwy zarzut o braku związku powyższego z Biblia i naukami Jezusa. Chcesz nas obrazić takimi twierdzeniami?
8. Słowo Biblia należy pisać z wielkiej litery. Nawet jeśli się z nią walczy.
9. Prawdą jest, że Jezus to Droga, Prawda i Zycie.
10. Kłamstwem jest, że nie wspomina o Matce.

Prośba: Przeczytaj Regulamin i przestrzegaj.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Artur obudzony

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Artur obudzony » 2018-08-10, 13:58

Bog nie patrzy na ortografie.. no I mamy "6" napisz mi prosze gdzie jest to napisane. A jesli wiecie to skad?
I jeszcze raz napisze bo widze ze nie rozumiesz ze nikogo nie chcialem urazic nawet piszac z malej litery.. to nie bylo zamierzone I akurat nie ma za bardzo znaczenia w przekazie..

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-08-10, 14:11

Artur obudzony pisze: 2018-08-10, 13:09 Nie obrazajac nikoko bo to tylko moje zdanie..
Niestety, drugie nie implikuje pierwszego. Fakt że masz jakieś zdanie nie upoważnia Cię do wszystkiego, co Ci przyjdzie do głowy.
Dla mnie Martyja jest jednym z upadlych aniolow ktory podszywa sie pod Marie z Nazaretu matke Jezusa.
Ni ewiem kim jest "Martyja". Wyjasnisz?
Maria byla zwyklym czlowiekiem ktora miala za zadanie urodzic Jezusa w cielesnej postaci.
Co masz na myśli pisząc "zwykły człowiek"? Anioł Gabriel miał jakby inne zdanie... ;)
Ona czekala na mesjasza jak wszyscy inni zydzi.
Owszem, tylko niby czego to dowodzi?
Wracajac do Maryji to stawia sie wyzej od Jezusa
To kłamstwo.
nazywajac sie oredowniczka pocieszycielka I tak dalej wiedzac ze tylko Jezus bedac synem Bozym mial taka moc.
Jaką moc? Tylko Jezus mógl sie wstawiać? Pocieszać? Gdy ja to robię, stawiam się wyżej niż Jezus?
Nie wiem tez jak ona mogla byc niepokalanie poczeta I wniebowzieta.
No cóż, to że nie wiesz niczego nie dowodzi, nie sądzisz?
To wszystko nie ma zwiazku z biblia I naukami Jezusa
Przeciwnie.
Jezus jest jedyna droga prawda I zyciem I nie wspomina tu o matce..
A co ma jedno do drugiego?

Arturze, nie dość że nas obrażasz, to jeszcze - jak widać po powyższym - masz problemy z logicznym formułowaniem myśli.
Mam propozycję - wybierz jedną tezę i spróbuj ją udowodnić. Może będzie to mniej chaotyczne i da się jakoś z Tobą dyskutować.

Dominik

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Dominik » 2018-08-10, 14:16

Arturze, jaki jest cel Twojego pobytu na naszym forum?
Ja tutaj widzę dwie możliwe odpowiedzi:
A. Przyszedłem Wam powiedzieć, że Matka Boska była nikim, była demonem
B. Przyszedłem się w kulturalny sposób zapytać, dlaczego Matka Boska jest taka ważna

Jaka jest Twoje odpowiedz?

Claudiax

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Claudiax » 2020-07-20, 07:24

Kim dla mnie jest Maryja.. Matką. @};- Piękną Niepokalaną Panią @};-

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Albertus » 2020-07-20, 09:17

Andej pisze: 2018-08-10, 13:30
4. Wyraz Żydzi należy pisać z wielkiej litery. Czy masz coś przecie Żydom?
Tutaj taka drobna uwaga - wyraz "ŻYD" LUB "ŻYDZI" piszemy z dużej litery jeśli chodzi o członka narodu ale z małej litery jeśli chodzi o wyznawcę judaizmu, podobnie jak katolik , protestant, buddysta itp

źródło:https://pl.wiktionary.org/wiki/%C5%BCyd

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Efezjan » 2020-07-21, 12:29

Albertus pisze: 2020-07-20, 09:17
Andej pisze: 2018-08-10, 13:30
4. Wyraz Żydzi należy pisać z wielkiej litery. Czy masz coś przecie Żydom?
Tutaj taka drobna uwaga - wyraz "ŻYD" LUB "ŻYDZI" piszemy z dużej litery jeśli chodzi o członka narodu ale z małej litery jeśli chodzi o wyznawcę judaizmu, podobnie jak katolik , protestant, buddysta itp

źródło:https://pl.wiktionary.org/wiki/%C5%BCyd
No to jeszcze uwaga poprawnościowa: 'dużą literą/wielką literą' albo 'małą literą'. 'Z dużej litery' to rusycyzm - niestety błąd bardzo rozpowszechniony jak 'mi' na początku.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

ODPOWIEDZ