Kim jest dla Was Maryja?

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
ODPOWIEDZ
konik

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: konik » 2016-09-22, 15:52

Matka Boza, Maryja jest "posredniczka" jako uczestniczaca we wcieleniu Boga w Jezusa. To sam Bog za jej posrednictwem narodzil sie cielesnie przyjmujac cialo.
Jest to pierwszy akt "posrednictwa" - Bog mogl nas zbawic w jakikolwiek sposob, jednak przyjal pomoc - posrednictwo tej Niewiasty, Maryi. I na tym zasadza sie posrednictwo Maryi. Tak naucza Kosciol, tak nauczali Apostolowie ...

david491
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 501
Rejestracja: 6 lut 2017
Has thanked: 18 times
Been thanked: 308 times

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: david491 » 2017-02-07, 18:59

Maryja dla mnie jest Królową i Pośredniczką która wyprasza łaski u Boga.Prośmy Ją więc o wszystko, a Ona na pewno te prośby swojemu Synowi przedstawi. Nie martwmy się też, że nas coś złego spotka, Maryja na pewno przekaże Synowi tylko prośby zgodne z Jego wolą. W końcu jest Ona, Stolicą Mądrości. Gdy więc przedstawi nasze prośby swemu Synowi nie musimy się już martwic. Mając Maryję po naszej stronie mamy wszystkie nasze niebieskie sprawy załatwione pozytywnie. Gwarantowane.

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Jordan » 2017-02-07, 20:10

1Ti 2:5 bt5
(5) Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,

Powyższy tekst, jakoś nie pasuje do tego:
david491 pisze:Maryja dla mnie jest Królową i Pośredniczką która wyprasza łaski u Boga.
Mamy jakieś podstawy biblijne, by tak to widzieć?...
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-02-07, 20:21

To częste nieporozumienie, ale wystarczy sprawdzić w Piśmie, w czym Jezus jest Jedynym Pośrednikiem - i potem już wszystko jest OK, bowiem nikt tego typu pośrednictwa tu Maryi nie przypisuje.

david491
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 501
Rejestracja: 6 lut 2017
Has thanked: 18 times
Been thanked: 308 times

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: david491 » 2017-02-08, 20:19

Jordan pisze:1Ti 2:5 bt5
(5) Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,

Powyższy tekst, jakoś nie pasuje do tego:
david491 pisze:Maryja dla mnie jest Królową i Pośredniczką która wyprasza łaski u Boga.
Mamy jakieś podstawy biblijne, by tak to widzieć?...

Oczywiście ze mamy. Np: (Mt 7,7). Na weselu w Kanie Galilejskiej Maryja zauważyła, że zabrakło wina i powiedziała do Jezusa: ?Nie mają już wina? (J 2,3). Swymi słowami pobudziła Syna do spełnienia pierwszego cudu przemienienia wody w wino. Wierzymy, że i teraz wzięta do nieba Matka Boża modli się za nas, że jest naszą orędowniczką i ucieczką grzeszników. Pomoc Maryi jest skuteczna, ponieważ dobry Bóg wysłuchuje Jej modlitwy i prośby.

Piotrek

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Piotrek » 2017-02-11, 22:15

Przez którego z rodziców, Chrystus był potomkiem króla Dawida? Piotrek z Warszawy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-02-12, 00:25

Właściwie według obu - choć nieco inną "drogą". DObrze to opisali w Wikipedii https://pl.wikipedia.org/wiki/Genealogia_Jezusa

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Jordan » 2017-02-12, 06:08

Bardzo pouczające kazanie nt rodowodów Jezusa jest tu: "Drugi Adam, nasz Brat" http://www.schwroclaw.pl/mediacast/drug ... nasz-brat/
[tam też pozostałe kazania z serii o Ewang. Łukasza; gorąco polecam!!! - nikt się nie zgorszy, a na pewno zbuduje, mimo, że nie osoba w sutannie to głosi...].
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Piotrek

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Piotrek » 2017-02-12, 07:25

Nigdy nie negowałem uprawnień Chrystusa do tronu izraelskiego. Po określonej stronie trzeba się opowiedzieć. Maryja była Samarytanką czy Galicjanką? Piotrek.

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Jordan » 2017-02-12, 08:19

Piotrek pisze: Maryja była Samarytanką czy Galicjanką?
Luk 1:26-27 pau
(26) W szóstym miesiącu Bóg posłał anioła Gabriela do miasta galilejskiego, zwanego Nazaret,
(27) do dziewicy zaręczonej z mężczyzną o imieniu Józef, z rodu Dawida. Dziewicy było na imię Maryja.


Z Komentarzy biblijnych:
Nazaret ? miasteczko w Galilei, około 30 km na zachód od południowego krańca Jeziora Galilejskiego.
Nazaret - mało znacząca wioska rolnicza w Galilei, położona na wzgórzu nad żyzną doliną Ezdrelon. W czasach NT liczyła około dwóch tysięcy mieszkańców. Rodzinna miejscowość Maryi.
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

konik

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: konik » 2017-02-12, 09:52

A z pochodzenia po swej matce?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-02-12, 11:27

Piotrek pisze:Nigdy nie negowałem uprawnień Chrystusa do tronu izraelskiego. Po określonej stronie trzeba się opowiedzieć.
Nie rozumiem - co masz na myśli?
Maryja była Samarytanką czy Galicjanką? Piotrek.
Skąd mniemanie, ze była Samarytanką?

Piotrek

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Piotrek » 2017-02-12, 22:41

Skąd mniemanie, że była Samarytanką. Po szopce betlejemskiej i ubogim przyjściu Chrystusa. Także dowód pośredni w tekście o Samarytaninie, pomagającym królowi żydowskiemu nieść krzyż. Piotrek.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-02-13, 17:51

Piotrek pisze:Skąd mniemanie, że była Samarytanką. Po szopce betlejemskiej i ubogim przyjściu Chrystusa.
Zaraz - w jaki sposób to świadczy o byciu Samarytanką?
I jak Samarytanie mieliby pójść ofiarować Jezusa do Swiątyni Jerozolimskiej?
Przecież oni czcili Boga na górze Garizim i byli w konflikcie z Żydami z Jerozolimy...
Także dowód pośredni w tekście o Samarytaninie, pomagającym królowi żydowskiemu nieść krzyż. Piotrek.
Przyznam, że nie przypominam sobie podobnego tekstu... mógłbyś powiedzieć skąd to tekst, a najlepiej zacytować?

Piotrek

Re: Kim jest dla Was Maryja?

Post autor: Piotrek » 2017-02-13, 18:26

Przepraszam, pomyliłem się. Chodziło mi o przypowieść o miłosiernym Samarytaninie. Piotrek.

ODPOWIEDZ