Różaniec na szyi, czy można nosić?

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Różaniec na szyi, czy można nosić?

Post autor: Niezapominajka » 2021-05-10, 16:08

abi pisze: 2021-05-10, 15:42
Niezapominajka pisze: 2021-05-10, 14:34 Nasunęło mi się jedno pytanie - otrzymałam od bliskiej mi osoby bon do wykorzystania w sklepie jubilerskim i chciałabym kupić sobie jakiś ładny medalik/łańcuszek.
Nie są to kwoty na porządny medalik - wiadome, że takie są nawet za ponad tysiąc złotych.
Czy zakup łańcuszka-różańca aby nosić na szyi (ponieważ bardzo mi tego brakuje, czuję taką pustkę przez to, że nie noszę niczego, co jest można powiedzieć oznaką mojej wiary - nie chodzi o to, aby inni widzieli ale dla samej siebie i poczucia jednak, aby mi przypominał o Bogu) - będzie w porządku? Czy raczej nie preferuje się zakupu łańcuszka, który wygląda jak różaniec? Jak uważacie? :)
I jeszcze jedno - czy jak zakupię sobię łańcuszek/medalik - najpierw powinnam go poświęcić? Czy mogę nosić niepoświęcony?
z ciekawosci... czemu medalik a nie krzyzyk?
jozku, pisanie komus "jestes w stanie to pojac" moze byc przyjete jako powatpiewanie wmoc jej umyslu :-?

Dodano po 3 minutach 24 sekundach:
medaliki srebrne nie sa drogie
https://www.swietymarek.com/srebro-meda ... E5EALw_wcB
Abi, chciałabym krzyżyk/medalik bądź właśnie łańcuszek-różaniec, który zawiera zarówno krzyżyk jak i medalik:)
tak po prostu mi się napisało, hehe
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Różaniec na szyi, czy można nosić?

Post autor: Jozek » 2021-05-10, 16:13

Chyba wiekszosc rozancow ma na laczeniu trojkatna blaszke na ktorej jest zwykle wytloczony wizerunek Maryji, wiec cala konstrukcja rozanca jest jak medalik z krzyzykiem.

Ja nosze medalik w ksztalcie tzw. "blachy", albo innaczej nazywany "niesmiertelnik", czyli osobistego identyfikatora zolnierza.
Ostatnio zmieniony 2021-05-10, 16:16 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Różaniec na szyi, czy można nosić?

Post autor: Zebra » 2021-05-10, 19:30

Zauważyłam, że Lizzie napisze coś w jakimś temacie, nie wraca do tego a tu w temacie powstaje dyskusja.
Ciekawe zjawisko
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5196
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1373 times

Re: Różaniec na szyi, czy można nosić?

Post autor: abi » 2021-05-10, 19:56

moze te jej dzialanie sluzy ozywieniu forum
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

ODPOWIEDZ