Stosunek protestantów do Maryi

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
ODPOWIEDZ
Magnolia

Re: Stosunek protestantów do Maryi

Post autor: Magnolia » 2020-06-07, 18:49

Sebastianie, nie przyszedłeś jak do braci, nie przyszedłeś w duchu Chrystusowym, nie oszukuj się ani nam nie ściemniaj.
Od razu było widać założenie, ze to my błądzimy i nas trzeba oświecić, a nawet się nie wysiliłeś żeby poznać nas do kogo piszesz.
NIkt z nas Cię nie wyśmiał, odpowiedziano Ci na Twoje pytania, nie poniżamy Cię, ani nic złego CIę u nas nie spotkało, prostujemy jedynie Twoje błędy myślowe, a jest ich sporo.
Odpowiadano Ci rzeczowo i merytorycznie, czego nie doceniłeś, nie poddałeś refleksji argumentów, nie przemyślałeś niczego czego otrzymałeś od nas... bo masz konkretne założenia - to my błądzimy.

To nie jest szukanie prawdy, tylko indoktrynowanie innych i to w brzydkim stylu.
Więc jesli nie poszukujesz Prawdy, a jesteś tak bardzo przekonany do swoich racji, to odejdź w pokoju, na nic sie zda tutaj twoje marne głoszenie. Będziemy się za Ciebie modlić o nawrócenie i otwarcie oczu na Prawdę.

Duch Chrystusa zawsze dąży do jedności, bo właśnie Chrystus jest Głową Kościoła. A Ty przyszedłeś do braci w Panu ich poniżać i pouczać, zakładając że nie wierzymy i nie kochamy Boga.
Powinno Ci być wstyd...dlatego odejdź w pokoju.
Tu naprawdę sa ludzie, którzy znają Prawdę i się jej trzymają i umieją poznać marne głoszenie.

Simon
Bywalec
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 22 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 16 times
Been thanked: 85 times

Re: Stosunek protestantów do Maryi

Post autor: Simon » 2020-06-07, 19:13

Sebastian777 pisze: 2020-06-07, 14:34 Witam Wszystkich

Powiem , tak już mi się od odechciewa czytania tej waszej obłudnej mowy.

Wierzcie sobie w ta swoja religie i świętą doktrynę jak chcecie…..
Typowe.Jak zabrakło argumentów, to się zaczęły ataki personalne.Może tak zamiast personalnych wycieczek, odniósł by się merytorycznie do tego, co Ci napisaliśmy ?

Sebastian777

Re: Stosunek protestantów do Maryi

Post autor: Sebastian777 » 2020-06-07, 19:27

Powiem wam tez tak:

Mówicie ze wierzycie Mari ?

A ja wam powiadam , zostawcie Błogosłowainą Marie w spokoju!
Ponieważ jej nie znacie ani Jej szanuje i nie kochacie tak jak ja….

Czcicie to czego nie znacie?

Gdybyscie Ja znali to wiedzielibyście ze Ona powiedziła :
Czynie cokolwiek mój Syn wam karze?
Gdyż Ona odbierze nagroda swoja w niebie?
I dlatego to Ona będzie was oskarżć przed Synem swoim na sądze…. Żeście Jej nie usłuchali !

A nie widzicie bo, chodzicie w ciemności, a nie rozumiecie bo nawet jeśli cos usłyszycie to obok Was jest ZŁY, który zabiera ziarno ,które Pan chce w WAS posadzic……Mateusz 13:19
Przyjdzie wpierw do światłości o której świadczy Maria, abyście zobaczyli do kad prowadziła droga Wasz….
Diabeł jest ojcem kłamstawa, wykrzywia SWIETE SŁOWO BOŻE !!!!!!!
KROLESTWO BOZE JEST OBOK WAS
PRZYJDZ WPIERW DO CHRYSTUSA JAK MOWI SŁOWO PANA A SWIATLOSC WAM ZAJASNIEJE

Zanim zły mnie z tąd usunie

Biserica Dumnezeu

Re: Stosunek protestantów do Maryi

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-07, 20:16

Sebastianie - kiepsko to wygkada.
Klamstwami nie glosi sie Ewangelii.
Szczegolnie, ze przytaczasz wersety chyba na swoj temat.
I dlatego wykrzywiasz Swiete Slowo boze na swoja modle, zaprzeczajac nauczycielskiej wykladni ( apostolskiej ) w Kosciele.
I o Matce Jezusa Chrystusa wiemy wlasnie, ze powiedziala: "czynci, cokolwiek wam powie", jak rowniez " Beda blogoslwic mnie wszelkie narody" ...
Strzez sie nieopatrznie rzucanych oskarzen.

Simon
Bywalec
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 22 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 16 times
Been thanked: 85 times

Re: Stosunek protestantów do Maryi

Post autor: Simon » 2020-06-07, 21:20

Sebastian777 pisze: 2020-06-07, 19:27 Powiem wam tez tak:

Mówicie ze wierzycie Mari ?

A ja wam powiadam , zostawcie Błogosłowainą Marie w spokoju!
Ponieważ jej nie znacie ani Jej szanuje i nie kochacie tak jak ja….
Ty nie szanujesz Matki Bożej.Zaprzeczasz Jej Niepokalanemu Poczęciu, Jej Dziewictwu itp.To nie jest wyraz szacunku.Wczoraj obchodziliśmy właśnie pierwszą sobotę miesiąca, kiedy to wynagradzamy Matce Bożej za grzechy którymi ludzie Ją obrażają, do tych grzechów którymi ludzie obrażają Jej Niepokalane Serce zaliczają się m.in. właśnie te, które wymieniłem powyżej, a których Ty się dopuszczasz.

Sebastian777 pisze: 2020-06-07, 19:27Diabeł jest ojcem kłamstawa, wykrzywia SWIETE SŁOWO BOŻE !!!!!!!
Owszem.I Twoje wpisy są właśnie doskonałym przykładem takiego wykrzywiania Słowa Bożego, co Ci wykazaliśmy.Manipulujesz Pismem świętym tak samo jak diabeł, gdy na pustyni kusił naszego Pana.
Ostatnio zmieniony 2020-06-07, 21:21 przez Simon, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Stosunek protestantów do Maryi

Post autor: Dezerter » 2020-06-07, 22:13

Sebastian777 pisze: 2020-06-07, 19:27 Powiem wam tez tak:

Mówicie ze wierzycie Mari ?

A ja wam powiadam , zostawcie Błogosłowainą Marie w spokoju!
Ponieważ jej nie znacie ani Jej szanuje i nie kochacie tak jak ja….

Czcicie to czego nie znacie?

Gdybyscie Ja znali to wiedzielibyście ze Ona powiedziła :
Czynie cokolwiek mój Syn wam karze?
Gdyż Ona odbierze nagroda swoja w niebie?
I dlatego to Ona będzie was oskarżć przed Synem swoim na sądze…. Żeście Jej nie usłuchali !

A nie widzicie bo, chodzicie w ciemności, a nie rozumiecie bo nawet jeśli cos usłyszycie to obok Was jest ZŁY, który zabiera ziarno ,które Pan chce w WAS posadzic……Mateusz 13:19
Przyjdzie wpierw do światłości o której świadczy Maria, abyście zobaczyli do kad prowadziła droga Wasz….
Diabeł jest ojcem kłamstawa, wykrzywia SWIETE SŁOWO BOŻE !!!!!!!
KROLESTWO BOZE JEST OBOK WAS
PRZYJDZ WPIERW DO CHRYSTUSA JAK MOWI SŁOWO PANA A SWIATLOSC WAM ZAJASNIEJE

Zanim zły mnie z tąd usunie
Sebastianie bracie w Chrystusie, - to ja będę tym "Złym, który cie usunie" jak się nie uspokoisz i nie przestaniesz obrażać forumowiczów i na nich krzyczeć :!:
Zasłużyłeś już na ostrzeżenie, ale dam ci na razie słowne :!: (czytałeś Regulamin?)
Szanuj gospodarzy i pisz co chcesz, byle merytoryczne, a nie ad persona, bo to słabo wygląda, a muszę przyznać, że z początku dobrze ci szło.
Radują mnie jednak twoje słowa o Miriam matce mojego Pana i Zbawiciela i dają nadzieję, na twoje ogarnięcie się w temacie
Postaraj się przemyśleć i odpowiedzieć na pytanie co nam mówi o Maryi i Duchu Świętym ten fragment:
1 Trzeciego1 dnia odbywało się wesele w Kanie Galilejskiej i była tam Matka Jezusa. 2 Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. 3 A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: «Nie mają już wina». 4 Jezus Jej odpowiedział: «Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto?2 Czyż jeszcze nie nadeszła godzina moja2?» 5 Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie»3. 6 Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń4, z których każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary. 7 Rzekł do nich Jezus: «Napełnijcie stągwie wodą!» I napełnili je aż po brzegi. 8 Potem do nich powiedział: «Zaczerpnijcie teraz i zanieście staroście weselnemu!» Oni zaś zanieśli.
Kto nakłonił, natchnął Jezusa do pierwszego z Jego cudów?
I teraz zadam ci zdumiewające pytanie - Czy Maryja wiedziała (jak wynika z tekstu) wcześniej niż Jezus :!: co powinien uczynić?
Czy w tym przypadku można ją nazwać pośredniczką?
Ostatnio zmieniony 2020-06-07, 22:15 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Sebastian777

Re: Stosunek protestantów do Maryi

Post autor: Sebastian777 » 2020-06-08, 17:43

Witam Wszystkich

Przepraszam Wszystkich ,którzy poczuli się dotknięci moimi może zbyt mocnymi słowami.
Jestem tylko nawróconym grzesznikiem(choć pewnie dla Was potrzebuje nawrócenia), ale na czym mam oprzeć swoje wypowiedzi?
Czy chcecie abym Wam przypodobał się ?
Czy ja Wole Bogu się przypodobać?
Nie chce uchodzić za mądrego, bo nie jestem nawet wykształcony, ale nie mądrość ludzka mną kieruje, bo jej nie mam?
Dlatego proszę Was pozwólcie głupiemu , w głupi sposób Głosić Jego Słowo.
A jeśli uważacie ,że to nie są Jego Słowa to po to tu jestem.

Plasm 69:6-8
Boże, Ty znasz głupotę moją, A winy moje nie są ci tajne.
Niech się nie zawiodą z mego powodu Ci, którzy Cię oczekują, Boże, Panie Zastępów! Niech przeze mnie nie okryją się hańbą Ci, którzy cię szukają, Boże Izraela!
Bo to dla ciebie znoszę hańbę, Wstyd okrywa oblicze moje.

Dodano po 16 minutach 25 sekundach:
Dezerter pisze: 2020-06-07, 22:13 Postaraj się przemyśleć i odpowiedzieć na pytanie co nam mówi o Maryi i Duchu Świętym ten fragment:
1 Trzeciego1 dnia odbywało się wesele w Kanie Galilejskiej i była tam Matka Jezusa. 2 Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. 3 A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: «Nie mają już wina». 4 Jezus Jej odpowiedział: «Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto?2 Czyż jeszcze nie nadeszła godzina moja2?» 5 Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie»3. 6 Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń4, z których każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary. 7 Rzekł do nich Jezus: «Napełnijcie stągwie wodą!» I napełnili je aż po brzegi. 8 Potem do nich powiedział: «Zaczerpnijcie teraz i zanieście staroście weselnemu!» Oni zaś zanieśli.
Kto nakłonił, natchnął Jezusa do pierwszego z Jego cudów?
Tak ,zgadzam się tylko po części z Panem ponieważ, Maria była bardziej przyczyna tego cudu, niż to że Go nakłoniła?

A wynika to ze słów, które wypowiedział Jezus: ”Czyż to moja lub twoja sprawa ,Niewiasto”
Chrystus wyraźnie oznajmia, że ani od Niej ani nawet od Niego samego to nie zależy tylko od Ojca.
Poniekąd matka Jego wymusiła na Nim cos czego jeszcze nie powinien uczynić?
Dlatego ,że nie zstąpił na Niego jeszcze Duch Święty,(chrzest Janowy)

Dlatego Chrystus reaguje tak „ Czy to moja lub Twoja sprawa” bo wie ze jeszcze Ojciec go nie namaścił, a On chce pełnić wole Swojego Ojca jako wzór dla nas do naśladowania i nie chce tego zmieniać,(posłuszeństwo Słowom Ojca).
Choć nawet gdyby się jeszcze bardzie zagłebic w orginalne znaczenie słowa (wszystkie przekłady i grecka interlinearna) ”Czy to moja lub Twoja sprawa”
To można to przeczytać nawet aż tak mocno : co ja mam z Tobą wspólnego? Oczywiscie można tu polemizować ?
Dezerter pisze: 2020-06-07, 22:13 I teraz zadam ci zdumiewające pytanie - Czy Maryja wiedziała (jak wynika z tekstu) wcześniej niż Jezus co powinien uczynić?
Oczywiście, że nie, według mnie z tego wersetu wynika coś zupełnie przeciwnego, Ponieważ później WŁASNIE mówi „Czynicie co On wam powie, jako oddana służebnica Pańska - brawo Mario-dziękuje Ci za Twoja postawę?
I ja akurat tą Pana wypowiedz zakwalifikował bym jako poważne nadużycie, ponieważ pokazuje Pan w ten sposób , że Maria wie więcej niż sam
Jezu Chrystus ?

Dezerter pisze: 2020-06-07, 22:13 Czy w tym przypadku można ją nazwać pośredniczką?
Absolutnie NIE ponieważ nawet jeśli ktoś chce wyciągac jakieś głębsze wnioski z danych wersetów to muszą one być podparte innymi wersetami i nauczeniami z Biblii. Poza tym o jakie pośrednictwo miało by tu chodzic wnioskując z kontekstu Pana zdaniem?
Bo w tym momencie mielibyśmy już sprzeczność ze słowami, że jedynym pośrednikiem jest Jezus
I czasem takie rzeczy wychodzą wiec trzeba porównać wszystkie nauczani z Biblii w tej sprawie, poznać kontekst wypowiedzi itp.
A chodzi przecież o pośrednictwo miedzy Bogiem a człowiekiem.
Wiemy z Biblli, że Jezus miał szczególny kontakt z Ojcem

Dodano po 18 minutach 36 sekundach:
Magnolia pisze: 2020-06-07, 18:49 Duch Chrystusa zawsze dąży do jedności, bo właśnie Chrystus jest Głową Kościoła
Mam pytanie odnośnie tego stwierdzenia, czy zawsze i o jakiej jedności masz na myśli?

Jak uważasz dlaczego Chrystus powiedział " Nie mniemajcie, że przyszedłem, przynieść pokój na ziemię; nie przyszedłem przynieść pokój, ale miecz. (35) Bo przyszedłem poróżnić człowieka z jego ojcem i córkę z jej matką, i synową z jej teściową. (36)Tak to staną się wrogami człowieka domownicy jego.

Biserica Dumnezeu

Re: Stosunek protestantów do Maryi

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-08, 17:50

A teraz Sebastianie postaraj sie tematycznie napisac , o co Tobie chodzi: namieszales sporo roznych slow z Biblii, nalozyles na to jakas dziwna argumentacjie i interpretacje ... a na koniec ni z gruszki ni z pietruszki znow slowa Jezusa, ktore nijak maja sie do tematu.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Stosunek protestantów do Maryi

Post autor: Jozek » 2020-06-08, 18:08

Sebastian, jesli twierdzisz ze jedynie przez Jezusa mozesz dojsc do Boga to po kiego grzyba sluchasz jakichs protestanckich starszych?
Oni nie sa Jezusem, wiec po co ich sluchasz i przyjmujesz ich nauki?
W ogole po co ci jakikolwiek zbor czy kosciol?
Wiesz lepiej od wszystkich to zycze szerokiej drogi.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Sebastian777

Re: Stosunek protestantów do Maryi

Post autor: Sebastian777 » 2020-06-08, 19:02

Jozek pisze: 2020-06-08, 18:08 Sebastian, jesli twierdzisz ze jedynie przez Jezusa mozesz dojsc do Boga to po kiego grzyba sluchasz jakichs protestanckich starszych?
Oni nie sa Jezusem, wiec po co ich sluchasz i przyjmujesz ich nauki?
W ogole po co ci jakikolwiek zbor czy kosciol?
Wiesz lepiej od wszystkich to zycze szerokiej drogi.
Nie ja tak twierdze,ze tylko przez Jezusa, tak mnie poucza Słowo Boże, bo ja co mogłbym wiedziec o Bogu gdyby nie zwiastownie Ewangelii?

Tak uważam ,że jesli chodzi o Zbawienie to warunek konieczny, ale mocno uprościłeś to wszystko, ponieważ
aby usłyszec musi nam ktoś zwiastowac Ewangelie, dlatego Chrystus powoła na poczatku swoich Apostołow to tej funkcji.
To dośc oczywiste , ze kościól jest potrzebny do wzrostu Duchowego i szeregu funkcji które sam Bog ustanowił.
Natomiast wyobraz sobie ze Bog moze zbawic czlowieka odcietego całkowiece od jakiegokolwiek koscioła, jesli tak uzna.
Boga nie można zamknąc w żaden nasz ludzki schemat to On decyduje o wszystkim.

To bardzo obszerny temat aby Ci odpowiedzić głebiej, Myśle ,ze róznica miedzy nami jest w sposobie interpretownia tego co już wiemy o Bogu i Slowie Bożym
Z przyjemnoscia wyjasnie rozwinę każda moja myśli oraz słowa którymi się posługuje, ale bardzo małymi kroczkami, bo całej wiary nie da się opisać w piec minut?
Taka myśl przewodnia która teraz mam w głowie to ze to Duch wprowadza we wszelka Prawdę.....
A Alfa i Omega to jest TYLKO mój Mistrz , człowiek może być co najwyżej wzorem do naśladowania, szczegolnie ten w Chrystusie.

Dlaczego uważasz ze ja wszystko wiem, dlatego ze przedstawiam inne argumenty?

Pozdrawiam

Dodano po 6 minutach 47 sekundach:
Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-08, 17:50 A teraz Sebastianie postaraj sie tematycznie napisac , o co Tobie chodzi: namieszales sporo roznych slow z Biblii, nalozyles na to jakas dziwna argumentacjie i interpretacje ... a na koniec ni z gruszki ni z pietruszki znow slowa Jezusa, ktore nijak maja sie do tematu.
Pozdrawiam.
Przepraszam jeśli namąciłem, postaram się lepiej wypowiadac i rozwijac moje myśli

Biserica Dumnezeu

Re: Stosunek protestantów do Maryi

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-08, 19:30

Sebastianie - dzieki, ze probujesz jakos ogarnac swoje mysli.
Co do kwestii, ze do Boga dochodzi sie przez Jezusa. Oczywiscie, jest to ogolne zalozenie.
Alew jaki sposob przez Jezusa?
Bywa ( bardzo rzadko, ale zdarza sie ) , ze Bog przez Ducha swietego tak bezposrednio poruszy serce czyjes, ze te uwierzy.
Taka osoba najczesciej ma rodzine. Ma np. dzieci: i tutaj jest pierwsza trudnosc - ja wierze, ale jak te wiare przekazac innym.
Jezus wiedzial o tym i w tym celu zalozyl Kosciol: w celu przekazywania i strzezenia niezafalszowanego przekazu wiary.
I wyposazyl ten Kosciol nastepujaco:
- dal obietnice, ze bedzie wsrod wierzacych, ktorzy w Jego Imie zbieraja sie : jest obecny w Eucharystii
- potwierdzil, ze Duch swiety, ktorego posle bedzie strzegl nieomylnosci tego Kosciola : jest obecny w nauczaniu apostolskim nastepcy sw.Piotra i nastepcow apostolow .
- zagwarantowal, ze Kosciol nigdy nie upadnie - co widac w mocy nauczania, pomimo roznych ludzkich skandali, herezji, atakow itp.

Na koniec w autorytecie Slowa Bozego sw.Piotr wyrazie wskazal, ze jedynie w Kosciele ( a nie w samozwanczych antykatolickich ugrupowaniach ) Pismo jest wlasciwie i prawdziwiw wykladane i tlumaczone.
Dopiero to wszystko sklada sie na prawidlowa tresc slow, ze do Boga przchodzi sie przez Jezusa: tak - poniewaz do Jezusa przychodzi sie przez Kosciol i w Kosciele, a Jezus zostal nam dany przez Maryje. A ta prawda jest podana jedynie w nauczaniu apostolskim, gdyz ten Kosciol zostal oparty na Opoce czyli sw.Piotrze i apostolach.
Nie ma innej drogi pokazanej w Pismie Swietym.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Stosunek protestantów do Maryi

Post autor: Dezerter » 2020-06-08, 22:20

Kochani bracia i siostry katolicy, albo ja się mylę (nie pierwszy raz :p ) , albo Sebastian, to szczery człowiek i przyszedł z nami rzeczywiście porozmawiać o wierze - mamy okazję poznać protestantyzm, w czym i jak się mylą i błądzą, dlatego apeluję o przyjazną rozmowę.

Sebastianie apeluję o logikę w interpretacji wydarzeń w Kanie
- brakuje wina na weselu
- Maryja zgłasza problem Jezusowi ( nie po to by leciał do biedronki i kupił, tylko by dokonał cudu, to chyba dla wszystkich czytających oczywiiste?!)
- Maria zgłasza to, moim zdaniem pod natchnieniem Ducha Świętego
- Jezus jeszcze tego natchnienia nie czuje (a czy moja to sprawa?)
- Maria ma jednak pełne prowadzenie Ducha i , pomimo jego praktycznie odmowy! mówi sługom, zróbcie wszystko cokolwiek wam powie.
- Jezus "czuje się przymuszony" tym zawierzeniem/zaufaniem/prośbą,( a może Duch i Ojciec działają? ) - uznaje, że to jednak ich sprawa ;)
i czyni swój pierwszy cud.
Dla mnie Sebastianie (napisze bo jesteś od niedawna z nami ) jako ukierunkowanego na Jezusa katolika ( czytaj mało Maryjnego) jest to tekst, który gdy odkryłem jego głębie stał się powodem do większego szacunku dla Maryi, matki i wychowawczyni mojego Pana Jezusa Chrystusa
A wynika to ze słów, które wypowiedział Jezus: ”Czyż to moja lub twoja sprawa ,Niewiasto”
Chrystus wyraźnie oznajmia, że ani od Niej ani nawet od Niego samego to nie zależy tylko od Ojca.
(...)Dlatego ,że nie zstąpił na Niego jeszcze Duch Święty,(chrzest Janowy)
Kompletnie się nie zgodzę z dwóch powodów
1. nadinterpretacja nieuzasadniona, bo sans jest taki, że : jesteśmy gośćmi, a wino to sprawa gospodarzy/starosty
2. skąd nauka, że Jezus nie miał mocy czynienia cudów przed chrztem janowym ? :-o Czyżbyś uważał, że przed tym wydarzeniem nie miał boskiej mocy? i nie miał w całej pełni Ducha Świętego?! :-o
Przemyśl to jeszcze raz proszę, bo ja znam inna naukę apostolską i chrześcijańską starożytną, gdzie Jezus jest wcieleniem Boga narodzonym wśród nas i ma od samego początku pełnię Ducha Świętego - myślę, że mogę to łatwo udowodnić cytatami z NT.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Stosunek protestantów do Maryi

Post autor: Jozek » 2020-06-08, 22:33

I wypadalo by zwrocic uwage na slowa Jana Chrzciciela gdy Jezus przyszedl do niego i jak mu Jezus odpowiedzial.
To wlasnie potwierdza to co pisze Dezerter.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Sebastian777

Re: Stosunek protestantów do Maryi

Post autor: Sebastian777 » 2020-06-09, 15:04

Witam Wszystkim,
Na wstępie chciałbym wszystkich przeprosić, za błąd który popełniłem podczas moje interpretacji Słowo które Jezus wypowiada do Mari ” Jeszcze nie nadeszła godzina moja”
Choć nikt mi tego nie podważał jak dotychczas?Choc Pan Dezerter wykorzystał to w inny sposób…
Pan Dezerter pisze:” Płętuje że, znam nauke chrzescijanska starożytna i apostolska gdzie „Jezus jest wcieleniem Boga narodzonym wśród nas i ma od samego początku pełnię Ducha Świętego - myślę, że mogę to łatwo udowodnić cytatami z NT”
Bardzo mnie to cieszy, bo właśnie chyba w tej kwestii mamy inne podejście do Mari?

Przeczytałem ten werset Jan 2 jeszcze raz i nasunęły mi się nieco inne wniosku jeśli chodzi o
Słowa ” Jeszcze nie nadeszła godzina moja” bo tu źle z interpretowałem to.
a to była moja błędna analiza Słowa Bozego, za co wszystkich bardzo przepraszam .

To co powiedziłem wcześniej myśle że mogłbym nadal podtrzymać Biblijnie jako jedna z możliwości , ale tylko pod warunkiem, że bym udowodnił że cud w Kanie Galilejskiej miał miejsce przed chrztem Janowym.
Natomiast na chwile obecna to widze, że to wesele miało miejsce już po chrzcie Janowym.
Choc to i az tak wiele nie zmienia na szczęście, bo żle umiejcowiłem w czasie to wydarzenie.


Jest do tego anologia z innch przykładów w Biblii, kiedy to Jezus niechętnie czyni cuda osobom z poza domu Izraela w tamtym czasie, zanim wyśle uczniów do pogan.

I tą anologią się posłużyłem jako pełnienie woli Ojca? W odniesieniu to wersetu „jeszcze nie nadeszła godzina moja”
Przykład Jan 5:19 „Zaprawdę powiadam Wam nie może syn sam od siebie nic czynić tylko to co widzi ,ze Ojciec czyni, co bowiem On czyni to samo i Syn czyni?

Ale przejdę dalej, do omawianego wersetu o weselu i cudzie w Kanie Galilejskiej
Podtrzymuje dalej wszystko co powiedziałem wcześniej poza bardzo ciekawymi Słowami które wypowiada Chrystus „Jeszcze nie nadeszła godzina moja”
Teraz uważam wykluczając mój błąd ,ze Jezus po prostu stwierdza że jeszcze nie ten czas , Ojciec mi nie dał znać(moje uproszczenie interpretacja) wynikając dość wprost z tekstu?

I w tym wypadku ,Tak tu bym się zgodził z Panem Dezerterem, ze Maria wymusza poniekąd ,czy nakłania jako matka Jezusa aby coś zrobił? Nie wiem czy Ona zdawała sobie sprawę co On zrobi, ale zdała się na Niego, wiedziała, czy nie wiedzaiła myłeś że jak na razie nie jest to aż takie ważne. Chyba ze ktoś mi pokaże ze wiedziła, to okej, lub nie to tez okej.

Natomiast chce przejść do sedna choć już widzę, tu ogrom potencjalnych problemów do omówienia jeśli chodzi o zagadnienia związane z Duchem?
Pan Dezerter wyprowadził kilka wniosków ze tego wersetu (Cud w Kanie) i do tego chce się odnieść:

1. Maryja zgłasza problem Jezusowi ( nie po to by leciał do biedronki i kupił, tylko by dokonał cudu, to chyba dla wszystkich czytających oczywiiste?!)
- Maria zgłasza to, moim zdaniem pod natchnieniem Ducha Świętego

2.Jezus jeszcze tego natchnienia nie czuje (a czy moja to sprawa?)
3. - Maria ma jednak pełne prowadzenie Ducha i , pomimo jego praktycznie odmowy! mówi sługom, zróbcie wszystko cokolwiek wam powie.
- Jezus "czuje się przymuszony" tym zawierzeniem/zaufaniem/prośbą,( a może Duch i Ojciec działają? ) - uznaje, że to jednak ich sprawa
i czyni swój pierwszy cud.



Zacznę może tak, po pierwsze widzę w tych trzech podpunktach poważny wręcz heretycki problem?
Odnośnie zestawienia Maria i Jezusa, i ze to Maria ma prowadzenie Ducha najpierw zanim „poczuje” to Jezus?

-To Jezus jest w pełni Bogiem i w pełni Człowiekiem zrodzonym z ciała Mari
-To Jezus ma pełnie Ducha Bożego , Duch Boży, Chrystusowy, Pocieszyciel Prawdy, Duch Swięty to synonimy jednego tego samego Ducha który należą do Boga i Chrystusa jednocześnie .

Poprzez chrzest Janowy Bóg składa świadectwo kim Jest Jego Syn w sposób widoczny
Wiemy ze Duch Swiety dopiero ma być dany ludziom(Maria należy do nich tez) po zmartchwystaniu w dzień piecdziesiatnicy ma zamieszkac w nas.
Jan 14:16-17 „Ja prosić będę Ojca i da wam innego Pocieszyciela , aby był z wami na wieki.Duch prawdy , którego swiat przyjąć nie może bo go nie widzi i nie zna wy go znacie bo PRZEBYWA WŚRÓD WAS I W WAS BĘDZIE”

Czyli dopiero ma być w nas Duch Swiety , ale na razie nie był jeszcze dany ponieważ Chrystus nie był jeszcze uwielbiony.
Wszyscy wiemy kiedy był dany w swietle wydarzeń w czasie, to chyba jasne myśle?

Natomiast co innego kiedy Duch Boży, czy Chrystusowy jest nam udzielany do jakieś konkretnej funkcji, ale nie jest to,to samo gdy mieszka w nas .
Podobnie z objawieniem czegos od Boga, czasem zwykła myśl może być albo nam zakryta albo objawiona przez Boga.
Zdaje sobie sprawę ze tu będzie dużo przykładów gdzie prorocy czy Boży ludzie sa natchnieni Duchem. I Maria do nich należy również.
Ale natchnienie czy nawet prowadzenie nie jest tym samy co zamieszka w nas ,bo z tym się wiąże o wiele więcej.
Wiec na pewno Maria nie ma w sobie Ducha Świetego i jego prowadzenia, w tamtym ,momencie , ale nie twierdze tez nie mogła być natchniona Duchem Bozym, natomiast nie wynika to w ogóle z kontekstu i logicznego sensu tego wersetu ze była natchniona Duchem(nie Duchem Swietym jak pisze Pan Dezerter)
Tylko właśnie wychodzi cos przeciwnego .

„Maria zgłasza to, moim zdaniem pod natchnieniem Ducha Świętego”-Pan Dezerter pisze


Nie zgadzam się ,bo Go nie ma w sobie jeszcze na ten czas, a poza tym to zaprzecza dziesiątkom nauczań Kim jest Jezus , a kim Maria- ona jest człowiekiem tylko(az) błogosławiona przez Boga.
Gdyby było tak jak Pan Dezerter pisze w swoim toku rozumowania to stawialibyśmy ja na równi z Chrystusem jako czwarta osoba Boska, lub zamienili role Jezus- Maria, co zrobil Pan Dezerte-a co jest herezają.

Poza tym Bóg nie na darmo używa ciała Mari, bo wcale nie jest ono(ciało ludzkiej Mari) bezgrzeszne .
To w jakim jesteśmy stanie opisuje sw Pawel chociażby w liscie do Rzymian rozdzaily 7,8
Bóg miał wobec tego grzesznego ciało bardzo poważny plan, POTEPIC GO, SWIETY GOG NIENAWIDZI GRZECHU
I nie myślcie sobie z mam na mysli grzechy Mari , bo nie o to chodzi, tylko o nature ciała.

Dlatego chociażby te Słowa ze „przeklęty każdy który zawisł na drzewie” to proroctwo mówi o potępienu ciała Jezusa w które się w cielił z Mari i oddał na krzyżu w zastępstwie za nasze grzechy które dokonalismy i dokonujemy w naszym Ciele Smierci, jak to ujął Paweł.
Chrystus umarł za NASZE GRZECH zrobił to dosłownie fizycznie ale w swoje Pełni Boskosci , jest TYM który usprawiedliwa tych którzy w Niego wierzą, Kazda inna ofiara nie miała by sensu?
Zobaczcie kto usprawiedliwia i w jaki sposób?

Poźniej pisze Pan Dezerte ze Maria ma pełne prowadzenie Ducha ,tak mogło by być ale nie w tym wypadku, takie natchnie może dostać ,ale od Swojego Syna , NIE NA ODWRÓT , bo to już poważna herezja ?I TU JEST WŁASNIE POWŻNY PROBLEM?
To właśnie dlatego Chrystus mówi „Czy to twoja czy moja sprawa” choć uważam ze ten przekład ujmuje Boskości Chrystusa , lepiej to brzmi w orginalnym, gdzie Chrystus mówi bardziej „Co ja mam do ciebie”

To ON MA PEŁNE PROWADZNIE DUCHA,BO DUCH SWIETY BIERZE OD NIEGO?
I według mnie przez posłuszeństwo Ojcu , ze mówi , „nie nadeszła jeszcze moja godzina”.
To ON JEST ZRODŁEM WSZELKIEGO STWORZENIA POCZATKIEM I KONCEM, BO PRZEZ NIEGO WSZYSTKO POWSATŁO I BEZ NIEGO NIC NIE POWSTALO
ZANIM BYŁ ABRAHAM JAM BYŁ itd
Słowo Boże mówi o tym w kółko, a jak Bóg mówi więcej jak raz to musi mieć bardzo poważny powód?

Podsumowujac to co przedstawia koncepcja Pana DezerterA jest przede wszystkim nie Biblijna ponieważ ODWRACA BOSKOS JEZUSA I PRZEKIERUNKOWUJE JA NA Marie, która by sobie tego nigdy nie życzyła, wręcz przeciwnie.
Możemy zacytować wszystkie wypowiedzi Mari to zauważymy na kogo Ona kieruje swoja uwagę
na swojego ZBAWCE,? Raduje sie dusza moja w Zbawcu mym- mowi Maria

A to ze później dodano nie zgodnie ze Słowem Bozym atrybuty Mari jak Bogu...? pomalutku przez wieki to nawet tego nie zauważacie,jak sprytnym jest ten o który biblia pisze zły ……sami sobie odpowiedzcie?
I nawet nie zauważacie tej niby małej subtelnej rożnicy….która jest stopniowo wdrażana, a efekt …?

W CHRYSTUSIE SPADA ZASLONA?
Sami sobie odpowiedzcie i przede wszystkim dokładnie sprawdźcie w Biblii , czy ja wykrzywiam Słowo Pana?

Kto chce stanc w miejsce samego STWÓRCY?


Dlatego Bóg mówi że przęklęty każdy ko polega na człowieku, jedyny autorytet to JEGO SŁOWO

Jak widzicie ja się mylę czasem przez przypadek ,czasem z nieswiadomosci, ale BIADA MI jeśli zanam, rozumie Słowo Boże a I ,je celowo przekręcam .

Bo jest tez inny Jezus i inna Ewangelia której myśmy(Apostołowie) wam nie zwiastowali pisze Paweł choćby 2Koryntian 11:4
„ALE CHOĆBYŚMY NAWET MY ALBO ANIOŁ Z NIEBA ZWIASTOWAŁ WAM EWANGELIA ODMIENNA O TEJ KTÓRA MYSMY WAM ZWISATOWALI NIECH BĘDZIE PRZEKLETY”
List do Glatów 1 : 8

Jaśmina

Re: Stosunek protestantów do Maryi

Post autor: Jaśmina » 2020-06-09, 15:21

🤔🤔🤔
Ostatnio zmieniony 2020-06-09, 15:22 przez Jaśmina, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ