Gdzie jest Matka Boska Ostrołęcka?

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.

Moderator: Junior moderator

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
shakira
Przybysz
Przybysz
Posty: 5
Rejestracja: 3 lut 2019
Płeć:

Gdzie jest Matka Boska Ostrołęcka?

Post autor: shakira » 2019-02-03, 18:52

Licząca około 150-lat figurka Matki Boskiej Niepokalanego Poczęcia zniknęła z przydrożnej kapliczki znajdującej się przy trasie Ostrołęka – Lelis. Figurka przetrwała nienaruszona dwie wojny, zniknęła nie wiadomo przez kogo i z jakiego powodu. Właściciele proszą o pomoc w ustaleniu sprawców kradzież. Sprawę wyjaśnia także policja.

Licząca około 150 lat drewniana figurka matki Boskiej Niepokalanego Poczęcia znajdowała się w kapliczce na skrzyżowani drogi wiodącej do miejscowości Gnaty. Mierząca około 120 centymetrów rzeźba wykonana jest z drewna lipowego. Przedstawia postać Matki Boskiej w biało-niebieskich sztach. Figurka ozdobiona była różańcami, biżuterią i koroną. Od wielu pokoleń należała do jednej rodziny, jednak dla całej lokalnej społeczności stanowiła niezwykłą wartość.

Figurka zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Nieznane są dotychczas motywy kradzieży. Dojsć do niej mogło między godziną 20 25 stycznia a godziną 6 rano 26 stycznia. Wtedy właśnie zauważono, że figurka zniknęła. Właściciele zawiadomili policję.

- Potwierdzam, że do KMP w Ostrołęce zgłosiła się mieszkanka naszego powiatu, która zgłosiła kradzież figurki Matki Boskiej z kapliczki stojącej przed jej domem. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Ostrołęce. Do zdarzenia mogło dojść między godziną 20.00 dnia 25 stycznia 2019 roku do godziny 6.00 dnia następnego – informuje aspirant Krzysztof Kolator, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Właściciele figurki proszą o pomoc w odnalezieniu cennej ze względów materialnych i sentymentalnych rzeźby. Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu sprawców kradzieży proszeni są o informacje pod numerem telefonu – 570-348-569 lub bezpośrednio z Komendą Miejską Policji w Ostrołęce.

Zapraszamy na bloga Pani Zofii https://zchrystusem.pl/wedruj
ODPOWIEDZ