Ks. Glas - Odmawiajcie różaniec

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
Biserica Dumnezeu

Ks. Glas - Odmawiajcie różaniec

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-10-25, 14:13

" Różaniec jest metodą walki nie tylko dzieci, ale o cały świat i Kościół.
Matka Boża w Gietrzwaldzie, w Fatimie, Kibeho i w Akicie wciąż wzywa do odmawiania modlitwy różańcowej, w niej bowiem widzi ratunek dla świata. Co więcej, ona często sama objawia się z różańcem w ręku.
Możliwe, że dla wielu ludzi jest to modlitwa zbyt prosta, monotonna, wręcz nudna, a jednak właśnie do takiej formy modlitwy wzywa nas Maryja. A to dlatego, iż kiedy wypowiadam słowa "Zdrowaś Maryjo..." to za każdym razem mówię Panu "tak", powtarzam po Niej i z Nią "fiat".
Szatan oznajmil Bogu. "Nie będę Ci służył ... " , Maryja wrecz przeciwnie.
Każda zdrowaśka jest wiec odrzuceniem postawy diabla i przyjęciem postawy Matki Bożej. To właśnie z takiego powodu zły tak nie znosi tej modlitwy.
W czasie egzorcyzmów jakże często wścieka się, gdy ktoś odmawia Różaniec.
To pokazuje, jaką moc ma ta modlitwa ... i to nawet odmawiana po cichu, w myślach
O podobnym doświadczeniu ( wściekłego ataku szatana na różaniec ) mówi bardzo wielu egzorcystów. Skad taka nienawiść? I to rownież wyjawił sam szatan podczas egzorcyzmów: " Gdy używacie tego przeklętego łańcucha, sprawia mi to ból, ponieważ wzywacie Tamtej ( Zdrowaś Maryjo ), przypominacie mi życie Tamtego ".
Warto podkreślać, że modlitwa różańcowa to nie tylko klepanie modlitw, nie tylko powtarzanie Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i modlitwy fatimskiej, ale przede wszystkim rozważanie życia Jezusa Chrystusa. To taka Ewangelia w pigułce.


cdn
Ostatnio zmieniony 2019-10-26, 20:50 przez Biserica Dumnezeu, łącznie zmieniany 4 razy.

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Ks. Glas - Odmawiajcie rozaniec

Post autor: Niezapominajka » 2019-10-25, 15:18

Dlatego codziennie staram się odmawiać różaniec. Jest to potężna modlitwa do walki ze złem - sam spowiednik powiedział, że w momencie lęków warto modlić się do Maryi. Prawda jest taka, że za Jej wstawiennictwem wiele złych, natrętnych myśli minęło. Poza tym - Modlitwa Różańcowa, jak już zostało wspomniane to piękne rozważanie życia Jezusa. Ostatnim czasy po codziennym różańcu bardzo dobrze sypiam ;) Maryja broni przed złem!
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Biserica Dumnezeu

Re: Ks. Glass - Odmawiajcie różaniec

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-10-26, 11:34

Tak, masz rację. Właśnie dlatego zamieszczam tego typu teksty jako przypomnienie i zachętę do Różańca.

Biserica Dumnezeu

Re: Ks. Glas - Odmawiajcie różaniec

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-11-08, 22:49

" Maryja wiedząc, jak wielka jest sila Różańca w różnych miejscach świata wzywa nas do tej modlitwy. Wielu odpowiada na to wezwanie ...
I to zmienia świat, zmienia Kosciol, ponieważ gdy odmawiamy Różaniec, Maryja modli sie z nami. Staje sie to szczególnie widoczne, kiedy Ją do tego zaprosimy. Nasza osobista modlitwa rozancowa mozemy tez w kazdej chwili polaczyc z modlitw innych osob, a to poznacza, iz nie modlimy sie sami, razem z nami slowa "Zdrowas Maryjo" powtarzaja ludzie w Meksyku, USA, Lourdes, Fatimie, Czestochowie, Gietrzwaldzie ... Na calym swiecie.
A jakby tego było mało, św. Jan Pawel II nadal Różańcowi moc prywatnego egzorcyzmu; żeby mocą owego egzorcyzmu moc wyrzucić wszelkie demony, wszelkie zło - czy to w moim zyciu, czy w życiu innych osób, w intencji których sie modle. Oczywiście to nie jest egzorcyzm uroczysty, ale każdorazowe odmówienie "Zdrowaś Maryjo" staje się piorunem skierowanym w szatana. "
Ostatnio zmieniony 2019-11-09, 07:35 przez Biserica Dumnezeu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiłam literówki, Magnolia

Claudiax

Re: Ks. Glas - Odmawiajcie różaniec

Post autor: Claudiax » 2020-07-14, 09:14

Mam trudność z odmawianiem Różańca, po prostu moge kazdą modlitwę odmówić byle była krótka a Różaniec mnie nudził, zaczynałam ziewać albo zasypiałam jeśli odmawiałam Różaniec. Ale odkąd znalazłam wersję śpiewaną to coraz bardziej się do Różańca przekonuję :)

Magnolia

Re: Ks. Glas - Odmawiajcie różaniec

Post autor: Magnolia » 2020-07-14, 10:44

Klaudio, nie ma przymusu do modlitwy różańcowej, mamy prawo wybrać sobie modlitwę, która do nas najbardziej przemawia i która odpowiada naszej duchowości.
Zdecydowanie wolę koronkę odmawiać, ale są ludzie, którzy wybierają Liturgię Godzin, albo psalmy, albo litanie. Jesteśmy wolni wybierając.
Odkrywasz różaniec - wspaniale, ale jeśli to nie jest Twoja modlitwa, to znajdź swoją ulubioną i nie czuj wyrzutów sumienia.

Sebastian777

Re: Ks. Glas - Odmawiajcie różaniec

Post autor: Sebastian777 » 2020-07-14, 22:04

Ewangelia Św Mateusza 6:5-8

A gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy, gdyż oni lubią modlić się, stojąc w synagogach i na rogach ulic, aby pokazać się ludziom; zaprawdę powiadam wam: Otrzymali zapłatę swoją.

Ale ty, gdy się modlisz, wejdź do komory swojej, a zamknąwszy drzwi za sobą, módl się do Ojca swego, który jest w ukryciu, a Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odpłaci tobie.

A modląc się, nie bądźcie wielomówni jak poganie; albowiem oni mniemają, że dla swej wielomówności będą wysłuchani ?

Nie bądźcie do nich podobni, gdyż wie Bóg, Ojciec wasz, czego potrzebujecie, przedtem zanim go poprosicie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Ks. Glas - Odmawiajcie różaniec

Post autor: Jozek » 2020-07-14, 22:49

Sebastian, nie rozumiem czego dotyczy twoj wpis.
Czyzbys chcial nam powiedziec by sie w ogole nie modlic bo Bog i tak wie czego nam potrzeba?
W moim skromnym mniemaniu to bylo by totalnym ignorowaniem Boga.
Przy okazji przypomniales mi o dzisiejszej modlitwie rozancowej.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Sebastian777

Re: Ks. Glas - Odmawiajcie różaniec

Post autor: Sebastian777 » 2020-07-15, 21:09

Jozek pisze: 2020-07-14, 22:49 Sebastian, nie rozumiem czego dotyczy twoj wpis.
Czyzbys chcial nam powiedziec by sie w ogole nie modlic bo Bog i tak wie czego nam potrzeba?
W moim skromnym mniemaniu to bylo by totalnym ignorowaniem Boga.
Przy okazji przypomniales mi o dzisiejszej modlitwie rozancowej.
Drogi Józku , a nie zgadzasz się ze mną czy z Bogiem, ponieważ ja tego nie powiedziałem ,aby w ogóle nie modlić się ?

Czy to nie jest ignorowanie Boga ,że Ty jedne Słowa Boga przyjmujesz , a innych już nie? Czy uważasz ,że On nie wie co zrobisz jutro lub pojutrze ?
Czy Bóg nie powiedział:

Ps 139:3-4
Ty wyznaczasz mi drogę i spoczynek, Wiesz dobrze o wszystkich ścieżkach moich.

Jeszcze bowiem nie ma słowa na języku moim, A Ty, Panie, już znasz je całe.


Chciałem przez te wersety przypomnieć, że Bóg nie wysłuchuje każdej modlitwy?

1List św Piotra 3:12
Albowiem oczy Pana zwrócone są na sprawiedliwych, a uszy Jego ku prośbie ich, lecz oblicze Pańskie przeciwko tym, którzy czynią zło.

List św Jakuba 5:16
Wyznawajcie tedy grzechy jedni drugim i módlcie się jedni za drugich, abyście byli uzdrowieni. Wiele może usilna modlitwa sprawiedliwego.

A sprawiedliwy z wiary żyć będzie.
Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu

Oraz , także chciałbym przypomnieć bardzo ważne Słowa, które są nierozłączne z wiarą:

„Każdy kto mnie miłuje Słucha Głosu mego”?
Dlatego Chrystus mówi : A modląc się, nie bądźcie wielomówni jak poganie; albowiem oni mniemają, że dla swej wielomówności będą wysłuchani.


Bóg poucza nas ,że powtarzanie w kółko, jednych i tych samych zdań i frazesów nie sprawi ,że z tego powodu zostaniemy wysłuchani?

W modlitwie różańcowej niestety mamy bardziej przepis na czary i zaklęcia ,aniżeli modlitwę wypływającą z naszego serca do Boga ? [Za obrażanie katolików i zarzucanie im bezpodstawnie uprawiania magii i zaklęć dostajesz 3 i ostatnie ostrzeżenie - każde następne skończy się usunięciem cię z forum bez prawa powrotu - Dezerter]

Co najgorsze modlitwy "nie kierowane"(...moim zdaniem) do Boga, mogą być czasem spełnione, mocą upadłych aniołów i demonów, dając w ten sposób fałszywe przekonanie ,że to Bóg nas wysłuchał?

I tak się właśnie dość często dzieje, dlatego na początku, wszystkim wydaje się to ciężka i monotonna modlitwa, jednak , po duchowym otwarciu się na zwodnicze duchy, możemy wpaść w bardzo poważne problemy duchowe ?


Podam taki przykład : Czy widział i rozmawiał ktoś, z tu obecnych z aniołem światłości?
Jeśli tak, to czy to jest dowód na to ,że wszystko co powiedział Tobie ten Anioł musi być Prawda?
Myślę ,że wielu dało by się zwieść takiej istocie, i wielu daje ? Czy to przez osobisty kontakt czy duchową relacje np. przez nie odpowiednią modlitwę czy praktyki religijne.

Dlatego tak ważne jest Słowo Boże , aby móc rozpoznać i badać duchy, ponieważ nie każdy duch pochodzi od Boga .

Ks Piotr Glas , uważa ,że w czasach zamętu najlepsza droga do Jezusa jest Maria?
Ja NIE ponieważ jestem pewien ,że w czasach zamętu, jedyna najlepsza Drogą, do Ojca jest TYLKO JEZUS CHRYSTUS !

Niby wszyscy to wiedzą ALE CZY NA PEWNO…. Czy może lepiej i jeszcze pewniej doprowadzi nas do Jezusa Jego „Matka”?
Któż zna lepiej Chrystusa niż Jego Matka? , zwłaszcza w czasach zamętu?

Ona pociągnie Was najpewniej i najbezpieczniej do Chrystusa…………?Czy tak jest napisane w Słowie Bożym ???

Kimkolwiek jesteś proszę Cię przemyśl to sobie ? Nawet z potrzeby umocnienia swoje wiary?
Ostatnio zmieniony 2020-07-15, 22:42 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.

Biserica Dumnezeu

Re: Ks. Glas - Odmawiajcie różaniec

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-07-15, 21:40

jezus w Ogrodzie Oliwnym modlil sie przez cala noc.
Tym jednym prostym i jakze dramatycznym faktem zapprzeczyl wszystkiemu, co tak zawile nam tu Sebastianie wymodziles.

Sebastian777

Re: Ks. Glas - Odmawiajcie różaniec

Post autor: Sebastian777 » 2020-07-15, 22:02

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-07-15, 21:40 jezus w Ogrodzie Oliwnym modlil sie przez cala noc.
Tym jednym prostym i jakze dramatycznym faktem zapprzeczyl wszystkiemu, co tak zawile nam tu Sebastianie wymodziles.
Kto ma uszy niech pojmuje , a kto nie ma, choćby słyszał i tak nie zrozumie?

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Ks. Glas - Odmawiajcie różaniec

Post autor: Jozek » 2020-07-15, 22:13

Sebastian777 pisze: 2020-07-15, 21:09
Jozek pisze: 2020-07-14, 22:49 Sebastian, nie rozumiem czego dotyczy twoj wpis.
Czyzbys chcial nam powiedziec by sie w ogole nie modlic bo Bog i tak wie czego nam potrzeba?
W moim skromnym mniemaniu to bylo by totalnym ignorowaniem Boga.
Przy okazji przypomniales mi o dzisiejszej modlitwie rozancowej.
Drogi Józku , a nie zgadzasz się ze mną czy z Bogiem, ponieważ ja tego nie powiedziałem ,aby w ogóle nie modlić się ?

Czy to nie jest ignorowanie Boga ,że Ty jedne Słowa Boga przyjmujesz , a innych już nie? Czy uważasz ,że On nie wie co zrobisz jutro lub pojutrze ?
Czy Bóg nie powiedział:

Ps 139:3-4
Ty wyznaczasz mi drogę i spoczynek, Wiesz dobrze o wszystkich ścieżkach moich.

Jeszcze bowiem nie ma słowa na języku moim, A Ty, Panie, już znasz je całe.


Chciałem przez te wersety przypomnieć, że Bóg nie wysłuchuje każdej modlitwy?

1List św Piotra 3:12
Albowiem oczy Pana zwrócone są na sprawiedliwych, a uszy Jego ku prośbie ich, lecz oblicze Pańskie przeciwko tym, którzy czynią zło.

List św Jakuba 5:16
Wyznawajcie tedy grzechy jedni drugim i módlcie się jedni za drugich, abyście byli uzdrowieni. Wiele może usilna modlitwa sprawiedliwego.

A sprawiedliwy z wiary żyć będzie.
Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu

Oraz , także chciałbym przypomnieć bardzo ważne Słowa, które są nierozłączne z wiarą:

„Każdy kto mnie miłuje Słucha Głosu mego”?
Dlatego Chrystus mówi : A modląc się, nie bądźcie wielomówni jak poganie; albowiem oni mniemają, że dla swej wielomówności będą wysłuchani.


Bóg poucza nas ,że powtarzanie w kółko, jednych i tych samych zdań i frazesów nie sprawi ,że z tego powodu zostaniemy wysłuchani?

W modlitwie różańcowej niestety mamy bardziej przepis na czary i zaklęcia ,aniżeli modlitwę wypływającą z naszego serca do Boga ?

Co najgorsze modlitwy "nie kierowane"(...moim zdaniem) do Boga, mogą być czasem spełnione, mocą upadłych aniołów i demonów, dając w ten sposób fałszywe przekonanie ,że to Bóg nas wysłuchał?

I tak się właśnie dość często dzieje, dlatego na początku, wszystkim wydaje się to ciężka i monotonna modlitwa, jednak , po duchowym otwarciu się na zwodnicze duchy, możemy wpaść w bardzo poważne problemy duchowe ?


Podam taki przykład : Czy widział i rozmawiał ktoś, z tu obecnych z aniołem światłości?
Jeśli tak, to czy to jest dowód na to ,że wszystko co powiedział Tobie ten Anioł musi być Prawda?
Myślę ,że wielu dało by się zwieść takiej istocie, i wielu daje ? Czy to przez osobisty kontakt czy duchową relacje np. przez nie odpowiednią modlitwę czy praktyki religijne.

Dlatego tak ważne jest Słowo Boże , aby móc rozpoznać i badać duchy, ponieważ nie każdy duch pochodzi od Boga .

Ks Piotr Glas , uważa ,że w czasach zamętu najlepsza droga do Jezusa jest Maria?
Ja NIE ponieważ jestem pewien ,że w czasach zamętu, jedyna najlepsza Drogą, do Ojca jest TYLKO JEZUS CHRYSTUS !

Niby wszyscy to wiedzą ALE CZY NA PEWNO…. Czy może lepiej i jeszcze pewniej doprowadzi nas do Jezusa Jego „Matka”?
Któż zna lepiej Chrystusa niż Jego Matka? , zwłaszcza w czasach zamętu?

Ona pociągnie Was najpewniej i najbezpieczniej do Chrystusa…………?Czy tak jest napisane w Słowie Bożym ???

Kimkolwiek jesteś proszę Cię przemyśl to sobie ? Nawet z potrzeby umocnienia swoje wiary?
Dosc manipulacyjny masz styl pisania i zaslaniania sie Bogiem w swoich prywatnych wypowiedziach.
Cytujesz sporo ale jak zwykle wybiorczo i nie to co trzeba.

Odniose sie do fragmentu w ktorym piszesz o czasach zametu w ktorym nie zauwazyles ze wlasnie tu mozesz miec najwiekszy problwm bo "beda mowic tu jest albo tam jest, nie sluchajcie i nie idzcie tam".
Wiesz chociaz kto to powiedzial?
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Ks. Glas - Odmawiajcie różaniec

Post autor: Efezjan » 2020-07-15, 22:27

Sebastian pisze: W modlitwie różańcowej niestety mamy bardziej przepis na czary i zaklęcia ,aniżeli modlitwę wypływającą z naszego serca do Boga ?

Co najgorsze modlitwy "nie kierowane"(...moim zdaniem) do Boga, mogą być czasem spełnione, mocą upadłych aniołów i demonów, dając w ten sposób fałszywe przekonanie ,że to Bóg nas wysłuchał?
Sebastianie: wiesz tyle, co zjesz. Najpierw radzę poczytać trochę na ten temat, pomodlić się różańcem i zobaczyć, jaka to trudna modlitwa. Rozważanie życia Jezusa to dla ciebie przepis na czary i zaklęcia?
Czytałem też, że wolni czy tam szybcy chrześcijanie nazywają pana Jezusa andrutem.
Inni z kolei sami wiedzą lepiej, co Pan Jezus powiedział.
Dla Wiesławy Jezus jest kłamcą, bo twierdzi, że nie powiedział tego, co powiedział. Nie wprost oczywiście, ale jednak.

Ale buzię sobie nim można wycierać przy każdej okazji: 'patrzcie, jaki jestem wspaniały, jaki cudowny, jaki nowo narodzony' itd. itp.
A może tak staniesz w prawdzie, że niekoniecznie musisz mieć rację.

CO JEST Z WAMI?
Musicie plugawić świętość?

Modlitwy niekierowane do Boga? A co to za wynalazek? Wszystkie modlitwy są kierowane do Boga.
Ostatnio zmieniony 2020-07-15, 22:27 przez Efezjan, łącznie zmieniany 1 raz.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Sebastian777

Re: Ks. Glas - Odmawiajcie różaniec

Post autor: Sebastian777 » 2020-07-15, 23:05

Jozek pisze: 2020-07-15, 22:13 Dosc manipulacyjny masz styl pisania i zaslaniania sie Bogiem w swoich prywatnych wypowiedziach.
Cytujesz sporo ale jak zwykle wybiorczo i nie to co trzeba.

Odniose sie do fragmentu w ktorym piszesz o czasach zametu w ktorym nie zauwazyles ze wlasnie tu mozesz miec najwiekszy problwm bo "beda mowic tu jest albo tam jest, nie sluchajcie i nie idzcie tam".
Wiesz chociaz kto to powiedzial?
Jesteś mi bliski Józku, ale co mogłem, to pisałem, a Kto , chciał to czytał , a Kto nie zgadzał, ten wie i rozsadził w sercu dlaczego.
Nie mam się za nikogo, bo nim nie jestem, ale wiem że Jezus Chrystus okazał mi swoją łaskę i miłosierdzie i z wdzięczności serca , dziele się Jego Słowem .
Wszystko co pisałem, pisałem nie obłudnie ale w nadziei, że Bóg zrobi to czego ja nie potrafię.

Przypowieści Salomona 16:25
Niejedna droga zda się człowiekowi prosta, lecz w końcu prowadzi do śmierci.

Życzę Wszystkim odnalezienia tej Właściwej Drogi, ponieważ nie ma innej Drogi jak tylko Jezus Chrystus

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Ks. Glas - Odmawiajcie różaniec

Post autor: Dezerter » 2020-07-15, 23:14

Niejedna droga zda się człowiekowi prosta, lecz w końcu prowadzi do śmierci.
Święte słowa, dlatego jak błądzisz, to z miłością napominamy
a propos błądzenia - piszesz
Bóg poucza nas ,że powtarzanie w kółko, jednych i tych samych zdań i frazesów nie sprawi ,że z tego powodu zostaniemy wysłuchani?
Cytat z Biblii na to proszę
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ