Ks. Glas - Odmawiajcie różaniec

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Ks. Glas - Odmawiajcie różaniec

Post autor: Efezjan » 2020-07-15, 23:28

Sebastian777 pisze: 2020-07-15, 23:05
Jozek pisze: 2020-07-15, 22:13 Dosc manipulacyjny masz styl pisania i zaslaniania sie Bogiem w swoich prywatnych wypowiedziach.
Cytujesz sporo ale jak zwykle wybiorczo i nie to co trzeba.

Odniose sie do fragmentu w ktorym piszesz o czasach zametu w ktorym nie zauwazyles ze wlasnie tu mozesz miec najwiekszy problwm bo "beda mowic tu jest albo tam jest, nie sluchajcie i nie idzcie tam".
Wiesz chociaz kto to powiedzial?
Jesteś mi bliski Józku, ale co mogłem, to pisałem, a Kto , chciał to czytał , a Kto nie zgadzał, ten wie i rozsadził w sercu dlaczego.
Nie mam się za nikogo, bo nim nie jestem, ale wiem że Jezus Chrystus okazał mi swoją łaskę i miłosierdzie i z wdzięczności serca , dziele się Jego Słowem .
Wszystko co pisałem, pisałem nie obłudnie ale w nadziei, że Bóg zrobi to czego ja nie potrafię.

Przypowieści Salomona 16:25
Niejedna droga zda się człowiekowi prosta, lecz w końcu prowadzi do śmierci.

Życzę Wszystkim odnalezienia tej Właściwej Drogi, ponieważ nie ma innej Drogi jak tylko Jezus Chrystus
Jezus Chrystus jest Głową Kościoła: Jednego, Świętego, Powszechnego i Apostolskiego. Ja jestem jego Ciałem i rosnę. Ty należysz do jego Ciała? Jeśli nie, to nie będąc jego Ciałem, usychasz bez Głowy.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Biserica Dumnezeu

Re: Ks. Glas - Odmawiajcie różaniec

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-07-16, 10:21

Drogi Sebastianie - kto ma uszy, niech je tez czesto myje, bo gdy zasklepia sie antykatolicka woskowina, to nawet ryku odrzutowca nie uslysza.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Ks. Glas - Odmawiajcie różaniec

Post autor: Jozek » 2020-07-16, 10:46

Sebastian777 pisze: 2020-07-15, 23:05
Jozek pisze: 2020-07-15, 22:13 Dosc manipulacyjny masz styl pisania i zaslaniania sie Bogiem w swoich prywatnych wypowiedziach.
Cytujesz sporo ale jak zwykle wybiorczo i nie to co trzeba.

Odniose sie do fragmentu w ktorym piszesz o czasach zametu w ktorym nie zauwazyles ze wlasnie tu mozesz miec najwiekszy problwm bo "beda mowic tu jest albo tam jest, nie sluchajcie i nie idzcie tam".
Wiesz chociaz kto to powiedzial?
Jesteś mi bliski Józku, ale co mogłem, to pisałem, a Kto , chciał to czytał , a Kto nie zgadzał, ten wie i rozsadził w sercu dlaczego.
Nie mam się za nikogo, bo nim nie jestem, ale wiem że Jezus Chrystus okazał mi swoją łaskę i miłosierdzie i z wdzięczności serca , dziele się Jego Słowem .
Wszystko co pisałem, pisałem nie obłudnie ale w nadziei, że Bóg zrobi to czego ja nie potrafię.

Przypowieści Salomona 16:25
Niejedna droga zda się człowiekowi prosta, lecz w końcu prowadzi do śmierci.

Życzę Wszystkim odnalezienia tej Właściwej Drogi, ponieważ nie ma innej Drogi jak tylko Jezus Chrystus
Czyzbys nie wiedzial kto przyniosl nam Jezusa?
Jak masz watpliwosci jak go odnalesc to zapytaj Jego Matki. Ona z pewnoscia wskaze ci wlasciwa droge.
Jak Ja poprosisz to zaprowadzi cie do Niego za raczke jak male dziecko.
Jakl myslisz kto zna Jezusa najepiej z wszystkich?
Ostatnio zmieniony 2020-07-16, 10:58 przez Jozek, łącznie zmieniany 3 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

TOMVAD 45

Re: Ks. Glas - Odmawiajcie różaniec

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-20, 04:03

Święty Jan Maria Vianney mawiał, że jedno „Zdrowaś Maryjo” wypowiedziane dobrze i z wiarą, potrząsa całym piekłem.
Święty Ludwik Grignion de Montfort mówił też, że słowa modlitwy różańcowej są najpiękniejszymi gratulacjami, jakie złożył Archanioł Maryi, a my wypowiadając te słowa składamy osobiste gratulacje Maryi.
Św. Franciszek z Asyżu (jeden z październikowych patronów): Gdy wymawiam „Zdrowaś Maryjo” wtedy uśmiecha się do mnie całe niebo, cieszą się aniołowie, ziemia się weseli i drżą szatani.
Sensem zrozumienia tej modlitwy jest słowo, które tak często używał papież Jan Paweł II liście apostolskim Rosarium Virginis Marie ogłaszając jednocześnie Rok Różańca Świętego i dodając kolejną część różańca. Tym słowem jest kontemplacja. Siła tej modlitwy nie tkwi w ilości – w tym jak dużo jej odmówimy, ale jak mocno ona nas wciągnie i jak rozpali nasze serca.
ŹRÓDŁO:
https://stacja7.pl/rozaniec/na-czym-pol ... ozancowej/

„Różaniec jest modlitwą bardziej Boską niż ludzką” (Czcigodny Sługa Boży Pius XII).

„Różaniec jest czymś tak ważnym – czego my nie wiemy – że gdyby ludzie choć w małej cząstce domyślali się tego, to by się modlili, żeby żyć po to, by mówić Różaniec” (wg Barbary Kloss).

„Różaniec jest modlitwą, którą nieustannie powinniśmy odkrywać w naszym życiu” (ks.Łukasz Urbanek).

„Różaniec ponagla nasze palce, usta i serca do szerokiej symfonii modlitwy i z tego powodu jest największą modlitwą, jaką kiedykolwiek ułożył człowiek”(Sługa Boży Fulton John Sheen).

„Różaniec stał się katolicką specjalnością. Modlitwą prostaczków, którzy mają Papieża i pozostają mocną prowokacją dla świata. Jesteśmy szczęściarzami. Bo mamy różaniec. Bo się możemy uczepić tajemnic, które dokonały największych rewolucji w dziejach świata. Bo się możemy dać wciągnąć w te tajemnice. Zresztą, czy nie są to też nasze tajemnice ? Pełne radości i bólu, światła i chwały. Może dlatego modlitwa różańcem staje się wciąż, tak jak niegdyś, początkiem wielu rewolucji, w naszym życiu i życiu całej ludzkości” (ks.Rafał J.Sorkowicz SChr).

„Różaniec to skarb, który trzeba odkryć” (św.Jan Paweł II)

„Różaniec jest najpiękniejszym kwiatem ludzkiej pobożności i najbardziej owocnym źródłem łask” (Ojciec Święty Benedykt XVI).

„Różaniec został dany przez Niebo jako środek, aby ułagodzić gniew Boży i uprosić wstawiennictwo Matki Najświętszej” (Ojciec Święty Grzegorz XIII).

„Różaniec został pomyślany, aby łatwiej otworzyć nam Niebo przez wstawiennictwo Najświętszej Dziewicy” (Ojciec Święty Juliusz III).

„Różaniec jest ustanowiony przeciw herezjarchom i wciskającym się zewsząd błędom” (Ojciec Święty Leon X).

„Zdrowaś Maryjo dobrze odmawiane, czyli uważnie, z nabożeństwem i pokorą, jest według świadectwa świętych nieprzyjacielem szatana, którego zmusza do ucieczki, jest młotem, który go miażdży, jest uświęceniem duszy, radością aniołów, śpiewem wybranych, pieśnią Nowego Testamentu, radością Maryi i chwałą Trójcy Przenajświętszej. Zdrowaś Maryjo jest rosą niebieską, która czyni duszę urodzajną; jest czystym i pełnym miłości pocałunkiem, jaki składamy Maryi; jest czerwoną różą, którą Jej ofiarujemy, kosztowną perłą, którą Jej składamy w ofierze; jest czarą ambrozji i boskiego nektaru, który Jej dajemy. Wszystkie te porównania pochodzą z ust świętych” (św.Ludwik Maria Grignion de Montfort).

„Za Sługą Bożym Janem Pawłem II chciałbym przypomnieć, że Różaniec jest modlitwą biblijną, całą utkaną z Pisma Świętego. Jest to modlitwa serca, podczas której powtarzanie słów Zdrowaś Maryjo, kieruje myśl i uczucia ku Chrystusowi, by następnie zwrócić się z pełnym ufności błaganiem do jego i naszej Matki. Jest to modlitwa, która pomaga rozważać Słowo Boże i przyjmować Komunię Eucharystyczną na wzór Maryi, która zachowywała w swoim sercu wszystko to, co Jezus czynił i mówił, a także samą Jego obecność” (Ojciec Święty Benedykt XVI).

„Różaniec jest modlitwą łatwą, bo nietrudno powtarzać modlitwy [Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo], ale jest on również modlitwą bardzo wzniosłą, bo przy jej odmawianiu rozważa się tajemnice wiary. Im ktoś jest inteligentniejszy i bardziej obznajomiony w rzeczach wiary, tym głębiej owe tajemnice rozważać może i tym więcej praktycznych wskazówek dla życia może znaleźć w nich” (św.Maksymilian Maria Kolbe).

„Różaniec to miecz. Miecz przeciw złu, które chce nad nami zapanować. Trwanie z Maryją przy Jezusie uzbraja mnie do walki z moją słabością, pozwala z nadzieją ruszyć w bój o zachowywanie Ewangelii. Bywa, że czuję się wobec własnej słabości jak Dawid wobec Goliata. Wtedy różańcowe czuwania, mogą się stać moimi płaskimi kamykami, którymi, podobnie jak Dawid, zwyciężę przeciwnika” (św.o.Pio).

Różaniec jest najpotężniejszą bronią, jaką możemy się bronić na polu walki” (s.Łucja z Fatimy).

„Różaniec to nic innego, jak bukiet modlitw” (ks.Jarosław Krzewicki).

„Modlitwa różańcowa jest syntezą naszej wiary, podporą naszej nadziei, żarem naszej miłości” (św.o.Pio).

https://rozaniec.maryjni.pl/wydruki/strona_00_11.html

Co do wysłuchania modlitwy: oczywiście nie każda modlitwa będzie wysłuchana,gdyż nie każda nasza prośba może być zgodna z wolą Boga- w zależności od tego o co prosimy. np jeśli ktoś poprosi o willę to po co Bóg ma ją dawać? Po to by człowiek jeszcze niżej upadł będąc bogatym?

Od czego może zależeć wysłuchanie modlitwy?

- od woli Boga
-od pragnienia bliskości Boga
-od wiary w moc modlitwy
- od postawy podczas modlitwy (pokora,szacunek,uniżenie,pragnienie)
-od częstotliwości modlitwy (częsty dialog a nie jak trwoga to do Boga)
-od próśb kierowanych podczas modlitwy

To takie podstawowe czynniki które mogą wpływać a nawet często wpływają na to czy modlitwa będzie wysłuchana.

Bóg słucha każdej modlitwy bo każdego kocha i wobec każdego jest otwarty na dialog.

Modlitwa Różańcowa jest jedną z najpiękniejszych i najmocniejszych modlitw. Jest modlitwą miłości, modlitwą jedności, modlitwą błagalną, modlitwą egzorcyzmu. Odmawiając Różaniec poruszamy niebo i piekło. Niebo by się z nim jednoczyć i piekło by pokazać szatanowi potęgę nieba.

Jakiekolwiek podważanie tej modlitwy to sprzeciw wobec Boga. Można się nią nie modlić, można się modlić inną modlitwą,ale nie można jej podważać. Różaniec można nazwać rajem modlitwy- składa się bowiem z najpiękniejszych kwiatów modlitewnych: Ojcze nasz... i Zdrowaś Maryjo..., Wierze w Boga... oraz Chwała Ojcu... Wyobraźmy sobie najpiękniejsze kwiaty w raju - to jest właśnie Różaniec. Piękno,prostota i miłość. Jest wiele pięknych modlitw,ale Różaniec jest jedną z najpiękniejszych,gdyż zawiera w sobie inne modlitwy oparte na życiu Jezusa i Maryi.

Vio1979letta
Przybysz
Przybysz
Posty: 4
Rejestracja: 20 lip 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Ks. Glas - Odmawiajcie różaniec

Post autor: Vio1979letta » 2020-07-21, 11:39

Św. Ludwik pisze, że skoro Jezus przyszedł do nas przez Maryję, to i my powinniśmy podążać do Niego tą samą drogą. Nie ma lepszej. Obiecuje także, że droga „przez Maryję” jest najkrótszą i najskuteczniejszą drogą do nieba. Z jego wskazań korzystał św. Maksymilian Kolbe i Jan Paweł II. 8 listopada 1968 roku w Borku Fałęckim papież Polak wspomina: „Zawsze, kiedy przejeżdżam obok tej fabryki (…) staje mi przed oczyma mała książeczka w niebieskiej okładce (…) nosiła tytuł „Traktat o doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny”, autorem był (…) Ludwik Maria Grignion de Montfort. Mała książeczka w niebieskiej okładce, podobna do modlitewnika, była wtedy przeze mnie czytana w ciągu wielu dni i tygodni. (…) Z tej książeczki nauczyłem się, co to właściwie jest nabożeństwo do Matki Bożej. (…) Tak bardzo ją czytałem, że cała była poplamiona sodą, i na okładkach i w środku. Pamiętam dobrze te plamy sody, bo są one ważnym elementem całego mojego życia wewnętrznego”.

Zachęcam także Ciebie/Was, byś oddał się Maryi w niewolę miłości... :-)

ODPOWIEDZ