8 grudnia - Godzina Łaski

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
Biserica Dumnezeu

8 grudnia - Godzina Łaski

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-12-07, 23:26

W ten dzień jest szczególną godzina ( miedzy 12 a 13 ), w ktorej przebywając na modlitwie w świątyni zgodnie z zapowiedzią Marii otrzymuje sie szczególne laski z nieba za jej pośrednictwem. Znane pod nazwa Maryji Róża Duchowna.
Warto poświecić tą chwile na spotkanie z Bogiem.
Ostatnio zmieniony 2019-12-08, 11:40 przez Biserica Dumnezeu, łącznie zmieniany 1 raz.

Adam
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 231
Rejestracja: 13 paź 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 20 times

Re: 8grudnia - Godzina Laski

Post autor: Adam » 2019-12-08, 00:22

Dobrze, że przypominasz, bo zapomniałem.
"Szczęśliwe rodziny ryją mi łeb, patrzę głodny na malowany chleb" - Quebo

Awatar użytkownika
bei
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 251
Rejestracja: 11 lis 2019
Has thanked: 10 times
Been thanked: 48 times

Re: 8grudnia - Godzina Laski

Post autor: bei » 2019-12-08, 09:14

A można nie być w stanie łaski uświęcającej? I czy to nie jest trochę takie oczekiwanie czary mary, że jak się ktoś pomodli godzinę wcześniej albo poza świątynia to modlitwa będzie mniej efektywa?

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: 8grudnia - Godzina Laski

Post autor: Niezapominajka » 2019-12-08, 09:24

Właśnie, czy trzeba przebywać wtedy w świątyni? Dziś jestem w pracy i nie mam możliwości modlitwy w kościele :(
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Adam
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 231
Rejestracja: 13 paź 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 20 times

Re: 8grudnia - Godzina Laski

Post autor: Adam » 2019-12-08, 11:00

Niezapominajka pisze: 2019-12-08, 09:24 Właśnie, czy trzeba przebywać wtedy w świątyni? Dziś jestem w pracy i nie mam możliwości modlitwy w kościele :(
Jak byłem rano na mszy to ksiądz, mówił, żeby się w tym czasie modlić. Nie nie wspominał, aby przyjść jeszcze raz do kościoła.
"Szczęśliwe rodziny ryją mi łeb, patrzę głodny na malowany chleb" - Quebo

Magnolia

Re: 8 grudnia - Godzina Łaski

Post autor: Magnolia » 2019-12-08, 11:40

Wystarczy się modlić, kochani. Nie musicie być w kościele.

Z objawieniami Matki Bożej w Montichiari-Fontanelle związane jest nabożeństwo zwane Godziną Łaski. Przypada ono w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - 8 grudnia od godziny 12 do 13.

O tej szczególnej godzinie objawiająca się Matka Boża powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

Objawień w 1946 roku doznała pielęgniarka ze szpitala w Montichiari, Pierina Gilli. Widzenie przedstawiało płaczącą kobietę z zanurzonymi w piersi trzema mieczami, szatę zdobiły trzy róże: biała, czerwona i złota. Głównym przesłaniem objawień była prośba o nawrócenie ludzkości i szerzenie kultu Matki Boskiej Róży Duchownej. Pierina Gilli zmarła w opinii świętości 12 stycznia 1991 r., nie doczekawszy się zatwierdzenia objawień. W 1971 zapadło bowiem w tej sprawie rozstrzygnięcie negatywne, lecz 29 lat później biskup Brescii uznał kult czczonej tam Matki Bożej.



Źródło: „Niedziela”


Read more: http://www.pch24.pl/juz-dzis-godzina-la ... z67VjbsNrS
Ostatnio zmieniony 2019-12-08, 11:42 przez Magnolia, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Sebastian
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 22 lis 2017
Lokalizacja: Połaniec
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: 8 grudnia - Godzina Łaski

Post autor: Sebastian » 2019-12-08, 17:26

Dokładnie nie trzeba być w kościele, ale modlić się trzeba.
Totus Tuus

Awatar użytkownika
bei
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 251
Rejestracja: 11 lis 2019
Has thanked: 10 times
Been thanked: 48 times

Re: 8 grudnia - Godzina Łaski

Post autor: bei » 2019-12-08, 21:26

No tak wyszło że ja w tym czasie byłam na Mszy.

Magnolia

Re: 8 grudnia - Godzina Łaski

Post autor: Magnolia » 2019-12-08, 22:06

To super wyszło, najlepiej spędzona godzina łaski!

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: 8 grudnia - Godzina Łaski

Post autor: Niezapominajka » 2019-12-09, 08:13

Ja modliłam się w pracy, dopadło mnie aż rozczulenie bo siedząc przed laptopem czytałam różne modlitwy i modliłam się swoimi słowami i Pan który był ze mną na dniówce w pracy siedział w kuchni i również się modlił. I taka bloga cisza była przez 40 minut :) cudowna sprawa.
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Adam
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 231
Rejestracja: 13 paź 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 20 times

Re: 8 grudnia - Godzina Łaski

Post autor: Adam » 2019-12-09, 15:39

Też chcę mieć 40 minutowe przerwy w pracy :)
"Szczęśliwe rodziny ryją mi łeb, patrzę głodny na malowany chleb" - Quebo

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: 8 grudnia - Godzina Łaski

Post autor: ToTylkoJa » 2019-12-09, 16:19

@Mada

Art. 141. § 1. (KP) Pracodawca może wprowadzić jedną przerwę w pracy niewliczaną do czasu pracy, w wymiarze nieprzekraczającym 60 minut, przeznaczoną na spożycie posiłku lub załatwienie spraw osobistych.

Więc kwestia dogadania z szefem.
(Taka przerwa jest niepłatna. Osobie pracującej powyżej 6h na umowę o pracę przysługuje 15 min nieprzerwanej przerwy tzw. "śniadaniowej")

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: 8 grudnia - Godzina Łaski

Post autor: Niezapominajka » 2019-12-09, 20:53

@Mada, ja pracuje na recepcji :) jestem po prostu do dyspozycji, tak niestety wyglada moja praca, czasem wieje nuda. Chciałam jakoś spożytkować czas.. wiec się modliłam :) przez kilka lat pracowałam fizycznie i wiem jak jest ciężko bez przerwy. Teraz trafiła mi się praca wymarzona.. i trzymam się jej narazie ;)
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: 8 grudnia - Godzina Łaski

Post autor: Andej » 2019-12-09, 22:57

Najpierw się zawstydziłem. Wcześniej nie słyszałem o Godzinie Łaski. Zawstydziłem się też tym, że nie pamiętałem o nuiej, gdy nadszedł czs. Teraz przeczytałem coś, co każe się zastanowić, nad wiarą w automatyzm: https://www.fronda.pl/a/ks-prof-andrzej ... 37268.html.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Adam
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 231
Rejestracja: 13 paź 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 20 times

Re: 8 grudnia - Godzina Łaski

Post autor: Adam » 2019-12-11, 23:46

Niezapominajka pisze: 2019-12-09, 20:53 @Mada, ja pracuje na recepcji :) jestem po prostu do dyspozycji, tak niestety wyglada moja praca, czasem wieje nuda. Chciałam jakoś spożytkować czas.. wiec się modliłam :) przez kilka lat pracowałam fizycznie i wiem jak jest ciężko bez przerwy. Teraz trafiła mi się praca wymarzona.. i trzymam się jej narazie ;)
Właście kiedy pracowałem fizycznie to dłuższa, pozaregulaminowa przerwa była niemożliwa. Tym bardziej, że musiałem wyrobić określoną normę wraz z członkami zespołu. Niemniej kiedy trafiłem do ITi to zobaczyłem, że można mieć naprawdę dłuugie przerwy, łącznie z godzinnym graniem na konsoli. Niemniej nigdy nie korzystałem z tego.
"Szczęśliwe rodziny ryją mi łeb, patrzę głodny na malowany chleb" - Quebo

ODPOWIEDZ