Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
agust
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 425
Rejestracja: 3 cze 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 56 times
Been thanked: 98 times

Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Post autor: agust » 2019-02-11, 20:09

Macie już ustaloną kolejną datę końca świata?

Pod prąd

Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Post autor: Pod prąd » 2019-02-11, 20:27

agust pisze: 2019-02-11, 20:09 Macie już ustaloną kolejną datę końca świata?
Ni z gruszki ni z pietruszki :)
Piszemy o paleniu i piciu.

mondfa

Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Post autor: mondfa » 2019-02-11, 20:45

A gdzie dokładnie Pismo Święte wskazuje na palących i ich potępia nawiązując do Twojego pytania o Wieżę z Kości Słoniowej (w sensie, że jej nie ujęto i w związku z tym nie wolno się modlić w ten sposób)?

agust
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 425
Rejestracja: 3 cze 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 56 times
Been thanked: 98 times

Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Post autor: agust » 2019-02-11, 20:51

Pod prąd pisze: 2019-02-11, 20:27
agust pisze: 2019-02-11, 20:09 Macie już ustaloną kolejną datę końca świata?
Ni z gruszki ni z pietruszki :)
Piszemy o paleniu i piciu.
Nie ma złych pytań, są złe odpowiedzi. Przecież musicie czymś straszyć swoich współbraci. No to na temat: jednego i u was można. Znalem takiego świadka, co jako jedyny z rodziny wstąpił w wasze szeregi. Na weselu bratanicy kazał sobie nalać do słoika =)) . Na papierosy nie zwracał uwagi, a specjalizował się we wróżbach z kart.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14935
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Post autor: Dezerter » 2019-02-11, 22:12

Pod prąd pisze: 2019-02-11, 20:03 Ja jestem pewny 99,9 % że będziemy za palenie i picie rozliczeni. Właśnie, o jakie chodzi picie ? Biblia nie zabrania spożywania alkoholu w sposób kontrolowany, ale piętnuje upijanie się.

(...) ,,ani złodzieje, ani chciwcy, ani pijacy, ani rzucający obelgi, ani zdziercy nie odziedziczą Królestwa Bożego. " 1 Kor 6,10

powiedzą do nich: ‚Nasz syn jest uparty, buntowniczy i nie chce nas słuchać. To żarłok i pijak’.21Wtedy wszyscy mieszkańcy tego miasta go ukamienują. W ten sposób usuniecie spośród siebie zło, a cały Izrael usłyszy o tym i będzie się bał. Pow.Pr 21: 20,21

Gratuluję rzucenia nałogu palenia .
Ja nie rzuciłem nałogu palenia, ja zostałem uwolniony przez Bożą łaskę wyproszoną przeze mnie i współbraci i siostry z wielu wspólnot - ja nie miałem oznak odstawienia, nie przytyłem, nie przeszkadzał mi dym papierosowy i osoby palące - dodam, że gdy to się stało, to nie bardzo wiedziałem, czym jest modlitwa wstawiennicza.
Odróżniam picie od upijania się - spotkałem dwóch świadków, którzy po długich namowach wypili jednego czy dwa, ale na tym koniec.
Zobaczymy jak będzie z tym zbawieniem - pozostaje nam czekać - szkoda, że nie mogę z czystym sumieniem i szczerze powiedzieć ci , że jestem pewny, że "do zobaczenia", ale wiem, że ty masz pewność, że na pewno nie możesz mi powiedzieć "do zobaczenia ".
Ja wierzę w Boże miłosierdzie, ty nie :( skoro za palenie papierosów skazujesz ludzi na wieczną śmierć. :(
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Pod prąd

Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Post autor: Pod prąd » 2019-02-12, 07:59

Na nie mogę nikogo sądzić ani skazywać, takie kompetencje ma Bóg.

konik

Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Post autor: konik » 2019-02-12, 08:34

Tez tak sadze. Zdaje sobie sprawe z mojej malosci wzgledem Boga ...
Nie pale, praktycznie nie pije alkoholu ( ostatnieo w chorobie kurowalem sie syberyjskim sposobem, to i rum byl potrzebny ) ...
Podobnie zazywanie lekow, nawet tych koniecznych zatruwa organizm setki razy mocniej niz papieros ...
Ale najbardziej zatruwa nas nasze podlosc i nienawisc, ktora okazujemy bliznim.
To zamyka nam, naszymi rekoma bramy do nieba. Wszystko inne to tylko male upadki, z ktorych podnosima sie kazdego dnia.
pozdrawiam wszystkich.

Pod prąd

Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Post autor: Pod prąd » 2019-02-12, 08:44

konik pisze: 2019-02-12, 08:34 Tez tak sadze. Zdaje sobie sprawe z mojej malosci wzgledem Boga ...
Nie pale, praktycznie nie pije alkoholu ( ostatnieo w chorobie kurowalem sie syberyjskim sposobem, to i rum byl potrzebny ) ...
Podobnie zazywanie lekow, nawet tych koniecznych zatruwa organizm setki razy mocniej niz papieros ...
Ale najbardziej zatruwa nas nasze podlosc i nienawisc, ktora okazujemy bliznim.
To zamyka nam, naszymi rekoma bramy do nieba. Wszystko inne to tylko male upadki, z ktorych podnosima sie kazdego dnia.
pozdrawiam wszystkich.
Gratuluję że nie palisz i sporadycznie pijesz alkohol. Jest to godne pochwały.

konik

Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Post autor: konik » 2019-02-12, 09:20

Dzieki.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Post autor: ToTylkoJa » 2019-02-13, 07:20

@konik
Zaciekawił mnie temat, czy jesteś w stanie podać linka do jakiś badań na ten temat? Szukałam w necie przed chwilą, ale nie mogę nic znaleźć. Wszystko, co wyszukałam to to, że leki z innymi lekami mogą zaszkodzić i niektóre leki mogą szkodzić.
Spróbowałam więc wyszukać informacje na temat węższej grupy (tyreostatyki konkretniej) i nadal nic. Może nie umiem szukać.

Pod prąd

Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Post autor: Pod prąd » 2019-02-13, 08:41

mondfa pisze: 2019-02-11, 20:45 A gdzie dokładnie Pismo Święte wskazuje na palących i ich potępia nawiązując do Twojego pytania o Wieżę z Kości Słoniowej (w sensie, że jej nie ujęto i w związku z tym nie wolno się modlić w ten sposób

Dodano po 5 minutach :
mondfa pisze: 2019-02-11, 20:45 A gdzie dokładnie Pismo Święte wskazuje na palących i ich potępia nawiązując do Twojego pytania o Wieżę z Kości Słoniowej (w sensie, że jej nie ujęto i w związku z tym nie wolno się modlić w ten sposób)?
Do kogo należy się modlić.
Łuk 11:2, Jn 14:6,14 , Iz 55:6,7

konik

Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Post autor: konik » 2019-02-13, 09:09

Jest taki ciekawy cykl na you tube.
Ale linku nie pamietam.
Tytul to chyba : Okiem chemika.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Post autor: ToTylkoJa » 2019-02-13, 09:55

Okiem chemia mówi o probiotykach i konkretnych lekach, nie widzę żadnego filmu, który traktuje o lekach ogólnie. Nie wiem, jaki film miałabym obejrzeć. Pewnie i tak w domu obejrzę większość, jeśli będę miała tyle czasu, bo kanał wydaje się bardzo ciekawy. Ale jeśli jesteś w stanie mnie nakierować, od czego zacząć, byłoby miło.

Awatar użytkownika
Sebastian
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 22 lis 2017
Lokalizacja: Połaniec
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Post autor: Sebastian » 2019-02-21, 13:43

Według mnie wystarczy się wyspowiadać z palenia i picia, a będzie dobrze.
Totus Tuus

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18964
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2609 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-02-21, 13:46

Sebastian pisze: 2019-02-21, 13:43 Według mnie wystarczy się wyspowiadać z palenia i picia, a będzie dobrze.
Wyspowiadać - ale czy można się wyspowiadac bez zamiaru rzucenia?

ODPOWIEDZ