Zła myśl i konsekwencje

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.

Moderator: Junior moderator

Awatar użytkownika
Piszebopisze
Przybysz
Przybysz

Re: Zła myśl i konsekwencje

Post autor: Piszebopisze » 2019-04-08, 09:06

Wzięły się one po rekolekcjach i 3 godzinach rozmowy o opętaniach , cyrografie itp. I ostatnio zaraz po pierwszych myślach pomyślałem ,, ale bym za to oddał duszę,, później oczywiście temu zaprzeczyłem, ale potem zacząłem się zastanawiać jak to by było, teraz tego żałuje

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Elitarny komentaor
Elitarny komentaor
Wysłał podziękowań: 280 razy
Otrzymał podziękowań: 650 razy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-04-08, 10:04

Dla osoby z problemami z natręctwami takie lektury są szkodliwe, bo pobudzają wyobraźnię (prawdę mówiąc, w ogóle , jeśli nie mam potrzeby, niechętnie rozmawiam o tych sprawach).
To tak jak niektórzy studenci medycyny - wydaje im się, że mają każdą omawianą na wykładzie chorobę ;)

Awatar użytkownika
Magnolia
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wyznanie: Katolicyzm
Wysłał podziękowań: 583 razy
Otrzymał podziękowań: 433 razy

Post autor: Magnolia » 2019-04-08, 10:05

3 godziny rozmów o opętaniach na rekolekcjach?! Kto je prowadził?!

Najwyraźniej jesteś bardzo sugestywną osobą i nie byłeś gotowy na taki temat. Po prostu zadbaj o zmiane swoich mysli, nakarm je czymś dobrym. Znasz kanał na YT "Langusta na palmie"? Tam znajdziesz wiele dobrych inspiracji codziennie. Tym się zajmij. A te złe myśli po prostu olej.
Warto chyba też powiedzieć o tym spowiednikowi, uspokoi CIę, ale będzie to także informacja zwrotna dla kapłana, jak zrozumiałeś te rekolekcje. Wyprostuje co trzeba. Katolik powinien skupiac się na dobru, na czynieniu dobra, to odsuwa wszelkie złe mysli na daleki plan. A samopoczucie ze zrobienia czegoś dobrego codziennie - bezcenne!
Prosić codziennie Boga, Pana naszego, aby wszystkie moje zamiary, decyzje i czyny były skierowane w sposób czysty do służby i chwały jego Boskiego Majestatu. Amen.

Awatar użytkownika
Piszebopisze
Przybysz
Przybysz

Post autor: Piszebopisze » 2019-04-08, 19:31

Zajmuje mi po głowie jedna myśl, już ostatnia na odchodne ostatnio pomyślałem sobie że za to że ja za jakąś rzecz oddaje duszę myślałem tak ale też mówiłem a właściwie krzyczałem do siebie, że nie oddaje duszy, i uduszę nie chciałem oddać ale pierwotna myśl którą zaprzeczałem wskazywała na coś innego. Czy w takiej sytuacji możliwe jest dla mnie pójście do nieba?
Ostatnio zmieniony 2019-04-08, 19:40 przez Piszebopisze, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Magnolia
Elitarny komentator
Elitarny komentator

Post autor: Magnolia » 2019-04-08, 20:04

Na niebo trzeba "pracować" całe życie, rozwijać swoje życie duchowe, oddawać swoje serce Jezusowi i naśladować Jezusa, służyć Bogu zgodnie ze swoim powołaniem, modlić się i żyć zgodnie z wolą Bożą.
I na tym się skup, a nie na złych myślach. Wyspowiadaj się z nich, porozmawiaj z kapłanem i przyjmij komunię św, zjednocz się z Jezusem. Odwróć myśli na coś dobrego, zacznij komuś pomagać w swoim otoczeniu, od razu poczujesz się lepiej, bo skierujesz się w kierunku dobra i Boga.
Prosić codziennie Boga, Pana naszego, aby wszystkie moje zamiary, decyzje i czyny były skierowane w sposób czysty do służby i chwały jego Boskiego Majestatu. Amen.

Awatar użytkownika
Taktok
Przybysz
Przybysz
Wysłał podziękowań: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Taktok » 2019-04-14, 23:10

A co ,jak sobie pomyślałam a potem temu zaprzeczyłem ,, po wielkanocy oddaje duszę,,? Czy dni mojej duszy są policzone?

Awatar użytkownika
Magnolia
Elitarny komentator
Elitarny komentator

Post autor: Magnolia » 2019-04-14, 23:16

Duszę masz nieśmiertelną, więc jak można policzyć jej dni?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Elitarny komentaor
Elitarny komentaor
Wysłał podziękowań: 280 razy
Otrzymał podziękowań: 650 razy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-04-15, 10:39

Piszebopisze pisze:
2019-04-08, 19:31
Zajmuje mi po głowie jedna myśl, już ostatnia na odchodne ostatnio pomyślałem sobie że za to że ja za jakąś rzecz oddaje duszę myślałem tak ale też mówiłem a właściwie krzyczałem do siebie, że nie oddaje duszy, i uduszę nie chciałem oddać ale pierwotna myśl którą zaprzeczałem wskazywała na coś innego. Czy w takiej sytuacji możliwe jest dla mnie pójście do nieba?
W mojej opinii nie ma w tym żadnego aspektu duchowego - to tylko syndrom anankastyczny (nerwica natręctw). Miałem coś podobnego w młodości.
Nie przejmuj się tym i zajmij się aspektem pozytywnym przeżywania Wielkiego Tygodnia.
Jezus oddał za Ciebie swoje życie, cierpiał - myślisz, że będzie kombinował, jak przyłapać Cię na jakiejś głupiej myśli? ;)
Nie myśl o tym, nie rozważaj. Jak będziesz przy spowiedzi to przy okazji powiedz, bo czasem spowiednicy mają pewne możliwości by Ci ulżyć w skrupulanctwie - ale teraz nie bierz tego za grzech.

Zapraszamy na bloga Pani Zofii https://zchrystusem.pl/wedruj
ODPOWIEDZ