Kolejne wyrzuty skrupulanta

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
dziwak
Początkujący
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 11 sty 2019
Has thanked: 19 times
Been thanked: 5 times

Kolejne wyrzuty skrupulanta

Post autor: dziwak » 2019-04-20, 19:20

Dzisiaj na spowiedzi zadalem to pytanie ale ksiądz mnie zle zrozumial I uzyskalem odpowiedz "robiles to nieswiadomie wiec grzechu nie bylo".
Chodzi tu o ubrania/buty firmy vans.
Jedna z moich ulubionych marek, mam 3 pary calkiem drogich butow tej firmy I kilka ciuchów, sama z siebie marka nigdy z tego co widzialem nie wplotła zlych symboli na swoje ubrania, ale oststnio zdziwilem sie: zobaczylem na internecie zdjecie dwoch par butow tej firmy. Buty te byly wyprodukowane w kolaboracji (w polaczeniu z inna marka) z dwiema zlymi markami, przez co na ttch butach pojawily sie satanistyczne symbole. Teraz zastanawiam sie czy jezeli nosze buty tej firmy (oczywiscie bez zadnych zlych symboli bo zwracam zawsze na to uwage) to czy pelnie grzech ? Wydaje mi sie ze nie bo sama marka nie jest satanistyczna, tylko jak widac pozwolila sobie na zbyt wiele w wyprodukowaniu niektorych modeli ciuchow.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Kolejne wyrzuty skrupulanta

Post autor: ToTylkoJa » 2019-04-20, 20:55

A ja będę wdzięczna, jeśli ktoś mi powie, co to jest zła marka.
Bo dla mnie to brzmi jak, kolokwialnie mówiąc, debilizm.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Kolejne wyrzuty skrupulanta

Post autor: Viridiana » 2019-04-20, 21:04

Jeżeli na tych butach nie ma żadnych "złych" symboli, to wątpię, żeby był to powód do zmartwienia. ;)
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Magnolia

Re: Kolejne wyrzuty skrupulanta

Post autor: Magnolia » 2019-04-20, 21:08

Nie dostrzegam tu problemu moralnego. Nie ma czym się martwić.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2558 times
Been thanked: 4563 times
Kontakt:

Re: Kolejne wyrzuty skrupulanta

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-04-22, 10:52

Otóż to.

Magnolia

Re: Kolejne wyrzuty skrupulanta

Post autor: Magnolia » 2019-04-26, 16:04

@dziwak może wpadaj do nas częściej by rozwiewać swoje wątpliwości. Ale nie poprzestawać tylko na wymyślaniu nowych skrupułów, ale poczytaj o czym piszemy w innych wątkach.
Poznaj miłość Boga do człowieka, zrozumiesz że z pewnością nie stoi nad człowiekiem i nie sprawdza jak jest ubrany, jakie miał dziś grzeszne myśli i jakie głupoty dziś popełnił.

A potem mam nadzieję, jak zrozumiesz jaka wielka to miłość, zechcesz odwzajemnić się Bogu miłością i wdzięcznością, co skupi Cię na czynieniu dobra, a nie na skrupułach.

ODPOWIEDZ