Czy zrywanie kartek z drzewa to grzech jeśli tak jak to ciężki czy lekki?

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Kohsis

Czy zrywanie kartek z drzewa to grzech jeśli tak jak to ciężki czy lekki?

Post autor: Kohsis » 2019-06-24, 17:33

Proszę o odpowiedź czy jak zrywam kartki bo mi inny ktoś zrywa ja jemu zrywam to grsech? I te kartki palę w piecu? Prosze o odpowiedź.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Czy zrywanie kartek z drzewa to grzech jeśli tak jak to ciężki czy lekki?

Post autor: ToTylkoJa » 2019-06-24, 18:25

Nie wiem, czy grzech, ale na pewno nieposzanowanie środowiska.
Podejrzewam, że tak, ale jeśli nawet nie i tak powinieneś się wstydzić i, przede wszystkim, przestać.

Dominik

Re: Czy zrywanie kartek z drzewa to grzech jeśli tak jak to ciężki czy lekki?

Post autor: Dominik » 2019-06-24, 18:34

Czyli co,,, Ty i ten ktoś ogłaszacie się w tej samej branży, i tak się zwalczacie?
Pogadaj z tą osobą z konkurencji, czy rzeczywiście to ona zrywa. Jeśli tak, to dogadajcie się, bo to nie ma sensu przecież takie zrywanie.

Kohsis

Re: Czy zrywanie kartek z drzewa to grzech jeśli tak jak to ciężki czy lekki?

Post autor: Kohsis » 2019-06-24, 19:04

ToTylkoJa pisze: 2019-06-24, 18:25 Nie wiem, czy grzech, ale na pewno nieposzanowanie środowiska.
Podejrzewam, że tak, ale jeśli nawet nie i tak powinieneś się wstydzić i, przede wszystkim, przestać.

On też zrywa

Dominik

Re: Czy zrywanie kartek z drzewa to grzech jeśli tak jak to ciężki czy lekki?

Post autor: Dominik » 2019-06-24, 19:49

Uważasz że jeśli ktoś źle robi, to jest to usprawiedliwienie dla Twojego zachowania?

- Pogadałeś z nim?
- Co to są za kartki? Czy są to kartki z napisami typu "aborcja jest OK", "Głosuj na Wiosnę". Co innego zerwać taką kartkę, a co innego kartkę np. "Wulkanizacja opon"

Więcej danych podaj byśmy mogli ocenić sytuacje.

Kohsis

Re: Czy zrywanie kartek z drzewa to grzech jeśli tak jak to ciężki czy lekki?

Post autor: Kohsis » 2019-06-24, 20:33

Dominik pisze: 2019-06-24, 19:49 Uważasz że jeśli ktoś źle robi, to jest to usprawiedliwienie dla Twojego zachowania?

- Pogadałeś z nim?
- Co to są za kartki? Czy są to kartki z napisami typu "aborcja jest OK", "Głosuj na Wiosnę". Co innego zerwać taką kartkę, a co innego kartkę np. "Wulkanizacja opon"

Więcej danych podaj byśmy mogli ocenić sytuacje.

Nie mam namiaru na niego po 2 to są kartki że oboje kupujemy motocykle i rywalizujemy to jest to grzech ciężki czy lekki i jak to powiedzieć jak zrywamy z siostrą i palimy w piecu

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Czy zrywanie kartek z drzewa to grzech jeśli tak jak to ciężki czy lekki?

Post autor: ToTylkoJa » 2019-06-24, 20:34

Co z tego, że on zrywa?
W więzieniach są zabójcy, czy to oznacza, że to ok, skoro oni kogoś zabili?

Zobacz, w jakim tempie wycinane są lasy.
Potem zobacz na zmiany w klimacie w ciągu ostatnich, nie wiem, 20 lat.
Potem poczytaj o prognozach ekologów dotyczących naszej planety.
Potem zobacz przez okno i przypomnij sobie ostatnie tygodnie, jak pogodzie odwalało.
Weź to wszystko do kupy i się zastanów.
Zacytuję klasykę:
"There is no plan(et) B"

Dodano po 45 sekundach:
Wybacz, ale weź do ręki słownik i spróbuj się wyrazić precyzyjnie, bo ja nic nie rozumiem z tego, co piszesz.

Kohsis

Re: Czy zrywanie kartek z drzewa to grzech jeśli tak jak to ciężki czy lekki?

Post autor: Kohsis » 2019-06-24, 20:58

ToTylkoJa pisze: 2019-06-24, 20:34 Co z tego, że on zrywa?
W więzieniach są zabójcy, czy to oznacza, że to ok, skoro oni kogoś zabili?

Zobacz, w jakim tempie wycinane są lasy.
Potem zobacz na zmiany w klimacie w ciągu ostatnich, nie wiem, 20 lat.
Potem poczytaj o prognozach ekologów dotyczących naszej planety.
Potem zobacz przez okno i przypomnij sobie ostatnie tygodnie, jak pogodzie odwalało.
Weź to wszystko do kupy i się zastanów.
Zacytuję klasykę:
"There is no plan(et) B"

Dodano po 45 sekundach:
Wybacz, ale weź do ręki słownik i spróbuj się wyrazić precyzyjnie, bo ja nic nie rozumiem z tego, co piszesz.

Pytanie proste czy to że mu zrywam to grzech czy nie?

Dominik

Re: Czy zrywanie kartek z drzewa to grzech jeśli tak jak to ciężki czy lekki?

Post autor: Dominik » 2019-06-24, 21:28

Kohsis pisze: 2019-06-24, 20:33 Nie mam namiaru na niego po 2 to są kartki że oboje kupujemy motocykle i rywalizujemy to jest to grzech ciężki czy lekki i jak to powiedzieć jak zrywamy z siostrą i palimy w piecu
Czyli co, kupujecie motocykle obydwoje, ten drugi wywiesza kartki bez podania nr. telefonu?

Kohsis pisze: 2019-06-24, 20:58 Pytanie proste czy to że mu zrywam to grzech czy nie?
Myślę, że jakiś grzech to jest, raczej lekki. Tylko nie oznacza to, że możesz nadal popełniać go bez próby rozwiązania problemu.

Jakoś niewierze w brak kontaktu do niego, postaraj się.
Pewnie jesteście handlarzami. Zaczęło się od zrywania kartek, a co będzie później? Nasyłanie skarbówki, ekologów by sprawdzali jak utylizujecie oleje?

Po za tym czy chodzi o prawdziwe motory? Bo mi się absurdalne to wszystko wydaje.

Kohsis

Re: Czy zrywanie kartek z drzewa to grzech jeśli tak jak to ciężki czy lekki?

Post autor: Kohsis » 2019-06-25, 00:07

Dominik pisze: 2019-06-24, 21:28
Kohsis pisze: 2019-06-24, 20:33 Nie mam namiaru na niego po 2 to są kartki że oboje kupujemy motocykle i rywalizujemy to jest to grzech ciężki czy lekki i jak to powiedzieć jak zrywamy z siostrą i palimy w piecu
Czyli co, kupujecie motocykle obydwoje, ten drugi wywiesza kartki bez podania nr. telefonu?

Kohsis pisze: 2019-06-24, 20:58 Pytanie proste czy to że mu zrywam to grzech czy nie?
Myślę, że jakiś grzech to jest, raczej lekki. Tylko nie oznacza to, że możesz nadal popełniać go bez próby rozwiązania problemu.

Jakoś niewierze w brak kontaktu do niego, postaraj się.
Pewnie jesteście handlarzami. Zaczęło się od zrywania kartek, a co będzie później? Nasyłanie skarbówki, ekologów by sprawdzali jak utylizujecie oleje?

Po za tym czy chodzi o prawdziwe motory? Bo mi się absurdalne to wszystko wydaje.
Tak obydwoje handlujemy motocyklami ale tak głupio zadzwonić

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Czy zrywanie kartek z drzewa to grzech jeśli tak jak to ciężki czy lekki?

Post autor: ToTylkoJa » 2019-06-25, 09:03

Czyli wywieszacie ogłoszenia o sprzedaży motorów i nawzajem je zrywanie?
Dziecinne zagrywki.
Jeśli utrudniasz mu handel, to jeszcze gorzej z Twojej strony.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy zrywanie kartek z drzewa to grzech jeśli tak jak to ciężki czy lekki?

Post autor: Andej » 2019-06-25, 09:33

Mk 7.15 Nic nie wchodzi z zewnątrz w człowieka, co mogłoby uczynić go nieczystym; lecz co wychodzi z człowieka, to czyni człowieka nieczystym.

Złem jest nie to, że zrywasz, ale to, że czynisz to na złość i na czyjąś szkodę.
A może znajdzie się ktoś trzeci, kto sfotografuje ogłoszenie jednego i drugiego i przekaże je oficjalnie Straży Miejskiej, aby musiała się zajać tym tematem? Wtedy pogodzi was wrogość to tego, kto dba o przestrzeganie prawa i ładu?
Oskarżasz człowieka - czy masz twarde dowody? Mt 7.1 i 2 Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą.
Może to nietypowe, ale dla mnie było typowe. Sympatia do konkurentów. Wielokrotnie spotykaliśmy się z konkurentami. W przyjacielskiej atmosferze, na piwie. Wzajemnie się zapraszaliśmy. Zażarcie walczyliśmy o klienta, a po skończonej batalii mogliśmy podać sobie ręce. Walka uczciwa była (bywały wyjątki).
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dominik

Re: Czy zrywanie kartek z drzewa to grzech jeśli tak jak to ciężki czy lekki?

Post autor: Dominik » 2019-06-25, 12:17

Kodeks wykroczeń art 63a
§ 1. Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.

Prawnikiem nie jestem, ale drzewo to raczej miejsce publiczne nieprzeznaczone do ogłoszeń.

Wrogość może doprowadzić do większych problemów niż problem czy zrywanie kartki to grzech.
Może on zrywa, bo myśli że Ty pierwszy zacząłeś mu zrywać.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Czy zrywanie kartek z drzewa to grzech jeśli tak jak to ciężki czy lekki?

Post autor: ToTylkoJa » 2019-06-25, 13:08

@Dominik
Ale kiedy wywieszą np. na szybie sklepu za zgodą właściciela, to już wykroczenie nie jest.
Na niektórych osiedlach jest też przyzwolenie na wywieszanie ogłoszeń na tablicach korkowych (zazwyczaj są na klatce), a nie raz widziałam też ogłoszenia w stylu "kupię mieszkanie na tym osiedlu", z którego właściciele się nawet cieszą, bo można składać propozycje.
Więc to zależy, gdzie są takie kartki.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14818
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4121 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Czy zrywanie kartek z drzewa to grzech jeśli tak jak to ciężki czy lekki?

Post autor: Dezerter » 2019-06-25, 23:04

Kohsis pisze: 2019-06-24, 17:33 Proszę o odpowiedź czy jak zrywam kartki bo mi inny ktoś zrywa ja jemu zrywam to grsech? I te kartki palę w piecu? Prosze o odpowiedź.
Jak palisz w piecu to trafisz do piekła ;) - taki żart,
ty pytasz poważnie?
bo zachowujecie się jak nastolatki w szkole - spoważniej.
Ostatnio zmieniony 2019-06-25, 23:13 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ