Wydaje mi się, że grzeszę bo...

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Karolina.a

Wydaje mi się, że grzeszę bo...

Post autor: Karolina.a » 2020-05-27, 17:21

Dzień dobry/Dobry wieczór :)
Ostatnio przed snem rozmyślałam sobie o miłości wowec bliskich i poczułam, że grzeszę ponieważ kocham moich dziadków bardziej niż rodziców :-s Wręcz wolałabym aby to dziadkowie byli moimi rodzicami... Nie szukałam co prawda odpowiedzi w innych źródłach ale porostu mam przeczucie ze powinnam to zaliczyć do kategorii grzechów, czy tak faktycznie powinno być? A jeśli to grzech to jak z nim walczyć? Być możne to trochę śmieszne ale mimo to byłabym wdzięczna za odpowiedź :) Pozdrawiam i życzę zdrowia w tak trudnym dla nas czasie @};-

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Wydaje mi się, że grzeszę bo...

Post autor: marcin07 » 2020-05-27, 17:38

Karolino daj spokój , nie uważaj za grzech ze dziadków darzysz większym uczuciem jak rodziców , to żaden grzech .
Czy miłość można zważyć , zmierzyć ???
Pewnie jest przyczyna ze większym uczuciem darzysz dziadków ? możne mieszkasz z nimi , wychowywali Cie ?
Rodzice na pewno Cie kochają lecz nie potrafią okazać swej miłości do Ciebie , przecież ich także kochasz ???
no wiec nie ma sprawy nie ma grzechu

Pamiętasz historie z Biblii o Jezusie i jego rodzicach ??? przeczytaj ewangelie Łukasza 2,41-52
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Magnolia

Re: Wydaje mi się, że grzeszę bo...

Post autor: Magnolia » 2020-05-27, 17:49

Grzechem nie tyle jest to że kochasz bardziej dziadków niż rodziców, tylko to że np nie okazujesz rodzicom szacunku i posłuszeństwa.
CHyba jestes bardzo młoda, co? Ile masz lat?

Dominik

Re: Wydaje mi się, że grzeszę bo...

Post autor: Dominik » 2020-05-27, 17:59

Gdzie piszę, że rodziców trzeba bardziej od dziadków kochać?
Na pewno szanujesz swoich rodziców, więc nie widzę problemu że dziadków bardziej kochasz.

Może po prostu masz dosyć rodziców, spędzasz z nimi sporo czasu, ciągle się czegoś czepiają. U dziadków może masz odskocznie, nie jesteś nimi znudzona. Może z tego powodu odnosisz wrażenie że bardziej ich kochasz.

Karolina.a

Re: Wydaje mi się, że grzeszę bo...

Post autor: Karolina.a » 2020-05-28, 14:58

Magnolia pisze: 2020-05-27, 17:49 Grzechem nie tyle jest to że kochasz bardziej dziadków niż rodziców, tylko to że np nie okazujesz rodzicom szacunku i posłuszeństwa.
CHyba jestes bardzo młoda, co? Ile masz lat?
Tak, mam 13 - 14 lat 🙂

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14995
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2956 times
Kontakt:

Re: Wydaje mi się, że grzeszę bo...

Post autor: Dezerter » 2020-05-28, 21:48

Grzechu ja też nie widzę, ale widzę typowy mechanizm, któremu prawdopodobnie uległaś.
Wiesz czym się różni postawa rodziców od dziadków?
Rodzice są za ciebie ODPOWIEDZIALNI, za twoje wychowanie, zdrowie, wykształcenie, bezpieczeństwo itd itp., więc by wypełnić swe obowiązki MUSZĄ nakazywać, zakazywać, wymagać, kontrolować - a wszystko to dla twojego dobra (kiedyś zrozumiesz i docenisz)

Dziadkowie - już nie są rodzicami (spytaj mamy, ojca jakimi byli rodzicami, na ile im pozwalali i czy byli tak tolerancyjni jak w stosunku do ciebie) nie są za ciebie ODPOWIEDZIALNI, za twoje wychowanie, zdrowie, wykształcenie, bezpieczeństwo itd itp. więc luzik, tolerancja, pobłażanie i czysta miłość

Być może się mylę i poleciałem stereotypem, ale przemyśl, czy sprawy tak nie wyglądają?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Dominik

Re: Wydaje mi się, że grzeszę bo...

Post autor: Dominik » 2020-05-28, 21:59

Czy ja wiem,,, moja mama wnuczka bardziej pilnuje niż jego mama, bardziej się o niego boi.
- wnuczek nie może biegać, bo co jak się przewróci takie maleństwo,, co córka powie jak sobie kolano poociera
- karmi podwójnymi porcjami, po wnuczek musi być okrągły.
- ubiera podwójne gadki, bo nie może się przeziębić,,, co córka powie jak zachoruje
więc u dziadków zdrowie i bezpieczeństwo jest bardziej przestrzegane

Co innego wymaganie czegoś od dziecka,,, wnuczek przejedzie raz na jakiś czas, więc niech ma luz,,, matka jest od wymaganie przecież.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14995
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2956 times
Kontakt:

Re: Wydaje mi się, że grzeszę bo...

Post autor: Dezerter » 2020-05-28, 22:26

W opisanym przez ciebie przypadku czyli w wieku młodszym - tak jest
ja pisałem o nastolatkach
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Wydaje mi się, że grzeszę bo...

Post autor: Jozek » 2020-05-28, 23:24

A to jak zachowuja sie nastolatki, zalezy od tego jakie byly regoly w dziecinstwie.
Kazdy blad wychowania w dziecinstwie, poteguje sie w nastolatku.
Co do dziadkow, to mysle ze ich odpowiedzialnosc jest wieksza, a przynajmniej powinna byc, bo maja wieksze doswiadczenie zyciowe i wlasnie ten luz sprawia ze moga spokojnie kierowac sie wlasciwym nauczaniem dziecka, bez stresowania siebie i dziecka.
Przede wszystkim nie maja zobowiazan i stresow , ktore mogly by im przeszkadzac tak jak rodzicom, w poprawnym wychowaniu dziecka- wnuka.
Mozna rozpieszczac takiego wnuka, ale w rygorystyczny i pedagogiczny sposob, tak by wnuczek widzial jak jego bledy, czy zle zachowanie wplywa na jego traktowanie przez dziadkow.
Wlasnie mam 5 miesiecznego wnuka i spodziewam sie nastepnego w lipcu, ale juz jestem "bojowo" i finansowo nastawiony na pomoc rodzicom w ich wychowaniu.
Ostatnio zmieniony 2020-05-28, 23:33 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ