Czy ja mam grzech?

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
radek9824
Przybysz
Przybysz
Wysłał podziękowań: 1 raz
Czy ja mam grzech?

Post autor: radek9824 » 2020-11-21, 14:55

Wczoraj z nudów wpisywałem różne dziwne strony na Internecie. W pewnym momencie wpisałem następuję hasło w Google: "Czy jestem gruby?" Po wpisaniu włączyłem grafikę i zobaczyłem wiele zdjęć osób, które zadały to pytanie na portalu: xxxxx W większości to były zdjęcia chłopaków bez koszulek lub dziewczyn. Wszedłem wtedy w jedno zdjęcie (myśląc że jest to zdjęcie chłopaka) i zacząłem czytać wpis tej osoby. Po chwili zorientowałem się, że jest to zdjęcie dziewczyny nie tylko bez koszulki ale i bez biustonosza, od razu wyłączyłem, ale zastanawiam się, czy przez to że zobaczyłem to zdjęcie mam grzech?
Ostatnio zmieniony 2020-11-21, 18:27 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Ostrzeżenia: 1
Otrzymał podziękowań: 1533 razy

Re: Czy ja mam grzech?

Post autor: Andej » 2020-11-21, 18:14

mam prośbę, nie prowokuj podając link, aby ktoś z nas nie próbował tej samej drogi.
Nie jest grzechem, gdy od razu po uświadomieniu sobie, odchodzisz. Gdybyś celowo się wpatrywał, podniecał, to wtedy już źle. Gdybyś szukał. Nawet niby przypadkiem. Gdybyś znów krążył wokół i znów pokazywały się obrazki zawierające erotyczną treść.
Ale wiele zależy od wieku i od podejścia do tematu. Nagość nie musi się kojarzyć z seksem. W nagości można też dostrzec piękno stworzenia. Doskonałość Boga.
Ale nudzenie się jest grzechem. Bóg dał Ci czas, abyś go konstruktywnie wykorzystywał. Marnowanie czasu jest grzechem.
Ostatnio zmieniony 2020-11-21, 18:15 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.

Wszystko ci piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Dyskutant
Dyskutant
Wyznanie: Katolicyzm
Wysłał podziękowań: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 138 razy
Re: Czy ja mam grzech?

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2020-11-21, 18:24

Nie ma tu grzechu. Zobaczyłeś to zdjęcie przez przypadek. Samo to, że coś zobaczyłeś jest obojętne moralnie, grzech byłby gdybyś celowo takich zdjęć szukał, albo dobrowolnie i świadomie długo się przyglądał, ciesząc się, że na takie zdjęcie trafiłeś.

Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

ODPOWIEDZ