Egzorcyzm do użytku domowego

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Egzorcyzm do użytku domowego

Post autor: Jozek » 2021-01-26, 21:44

Logan pisze: 2021-01-26, 21:42
Jozek pisze: 2021-01-26, 21:37 Jak nie rozumiesz, to lepiej nie komentuj.
To mi wyjaśnij, te diabelskie wizje u świętych co Ciebie 'uświadamiają'
Jak poprawisz to pytanie na takie ktore nie zawiera kolejnych bezpodstawnych insynuacji to moze odpowiem, a tymczasem zegnam, bo tak postawione pytanie jest tym samym co powiedzenie komus ze jest idiota, a odpowiadanie na tak zadane pytanie bylo by potwierdzeniem ze jest sie idiota. Wic chocby z logicznego punktu widzenia, nie powinienes spodziewac sie odpowiedzi. Chyba ze myslisz nielogicznie, ale wtedy dyskwalifikowalo by cie to z dyskusji, wiec pozostaje pytanie jaki byl cel tak sformulowanego pytania.
Z Bogiem!
Ostatnio zmieniony 2021-01-26, 22:10 przez Jozek, łącznie zmieniany 3 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4439
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1079 times
Been thanked: 1149 times

Re: Egzorcyzm do użytku domowego

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-01-26, 21:46

Jozek, proszę Cię, weryfikuj swoje poglądy ze stanowiskiem Kościoła, bo wygłaszasz takie tezy, niczym nie poparte i jeszcze masz pretensje, że ktoś Ci słusznie zwraca uwagę na bezsensowność Twoich twierdzeń.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Egzorcyzm do użytku domowego

Post autor: Jozek » 2021-01-26, 22:38

miłośniczka Faustyny pisze: 2021-01-26, 21:46 Jozek, proszę Cię, weryfikuj swoje poglądy ze stanowiskiem Kościoła, bo wygłaszasz takie tezy, niczym nie poparte i jeszcze masz pretensje, że ktoś Ci słusznie zwraca uwagę na bezsensowność Twoich twierdzeń.
kochana, ale to wynika takze z tego tematu i tego co juz tu zostalo napisane przez tych ktorzy neguja to co pisze.
Nie wydaje ci sie to jakiegos rodzaju hipokryzja? A tym samym niezrozumienia co tak naprawde sie wokol nich dzieje, w swiecie materialnym i duchowym.

Dodano po 46 minutach 10 sekundach:
Moze sprobujmy rozwiazac problem tego tematu w inny, bardziej realistyczny sposob.
Moze ci moi adwersarze zapytaja KEP odnosnie tego co napisalem, a ja jesli odpowiedz bezie przeczyla temu co pisalem pojde za kare-pokute, na piechote z polnocy Francji do Lourdes w ubraniu z workow, tzn, w tunice uszytej z plotna jutowego , i plaszczu z juty i bez uzywania pienieznych srodkow platniczych po drodze.
Byla by to ciekawa podroz, a moze nawet ktos by dolaczyl, by sprawdzic czy to zrobie. ;)
jakby ktos chcial dolaczyc z Polski, to bede na wiosne w Polsce i moge zabrac do Polncnej Francji 5 osob. Albo 3 + jednego inwalide na wozku.
Ostatnio zmieniony 2021-01-26, 23:29 przez Jozek, łącznie zmieniany 4 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Egzorcyzm do użytku domowego

Post autor: Logan » 2021-01-26, 22:39

Jozek pisze: 2021-01-26, 21:44 Jak poprawisz to pytanie na takie ktore nie zawiera kolejnych bezpodstawnych insynuacji to moze odpowiem,
Wymień bezpodstawne oskarżenia po kolei
Jozek pisze: 2021-01-26, 21:44 a tymczasem zegnam, bo tak postawione pytanie jest tym samym co powiedzenie komus ze jest idiota
Tym razem to Ty insynuujesz mi, że Ciebie obraziłem
Jozek pisze: 2021-01-26, 21:44 a odpowiadanie na tak zadane pytanie bylo by potwierdzeniem ze jest sie idiota. Wic chocby z logicznego punktu widzenia, nie powinienes spodziewac sie odpowiedzi. Chyba ze myslisz nielogicznie, ale wtedy dyskwalifikowalo by cie to z dyskusji, wiec pozostaje pytanie jaki byl cel tak sformulowanego pytania.
Styl jak i sposób w jaki się do mnie zwracasz wiele mówi o sposobie prowadzenia przez Ciebie dyskusji.

To jest mój ostatni post do Ciebie bo jak widzę, nie szanujesz mnie. Nie wynika to z mojej złości, ale z Twojego sposobu prowadzenia dyskusji, mianowicie robienia z siebie poszkodowanego, gdy inni Ciebie pytają bo nie zdajesz sobie sprawy, że pisaniem w ten sposób o Dzienniczku siejesz zamęt.
Ostatnio zmieniony 2021-01-26, 22:44 przez Logan, łącznie zmieniany 1 raz.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Egzorcyzm do użytku domowego

Post autor: Jozek » 2021-01-26, 22:42

Widzisz, twoje putania swiadcza o tym ze pisales nawet nie wiedzac o co chodzi skoro piszesz ze nie wiesz o co chodzi.
No tak, to ja jestem winny temu jak do mnie piszesz i nie widzisz tego ze ja do ciebie wczesniej nic nie pisalem w tym temacie dopuki nsam nie odniosles sie do moich wpisow.. Ciekawa logika. ;)
A tak w ogole, to radzil bym poczekac az inni sie tez w jakis sposob odniosa bo oni czekaja jedynie na wynik dyskusji innych, by samemu sie nie narazac i miec zawsze otwarta furtke ucieczki od odpowiedzialnosci za to co mogli by napisac.
Ty po prostu nadstawiasz karku za nich. To stara jak swiat postawa faryzeuszy. Nie wiedza co w danej sytuacji powinni zrobic czy napisac, wiec czekaja na rozwoj wypadkow, by miec jakiekolwiek oparcie w tym co mysla i rozumieja i by inni za nich zrobili czarna robote.
Ostatnio zmieniony 2021-01-26, 23:13 przez Jozek, łącznie zmieniany 6 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Egzorcyzm do użytku domowego

Post autor: Logan » 2021-01-27, 08:47

Jozek pisze: 2021-01-26, 22:42 Widzisz, twoje putania swiadcza o tym ze pisales nawet nie wiedzac o co chodzi skoro piszesz ze nie wiesz o co chodzi.
No tak, to ja jestem winny temu jak do mnie piszesz i nie widzisz tego ze ja do ciebie wczesniej nic nie pisalem w tym temacie dopuki nsam nie odniosles sie do moich wpisow.. Ciekawa logika. ;)
A tak w ogole, to radzil bym poczekac az inni sie tez w jakis sposob odniosa bo oni czekaja jedynie na wynik dyskusji innych, by samemu sie nie narazac i miec zawsze otwarta furtke ucieczki od odpowiedzialnosci za to co mogli by napisac.
Ty po prostu nadstawiasz karku za nich. To stara jak swiat postawa faryzeuszy. Nie wiedza co w danej sytuacji powinni zrobic czy napisac, wiec czekaja na rozwoj wypadkow, by miec jakiekolwiek oparcie w tym co mysla i rozumieja i by inni za nich zrobili czarna robote.

Tu nieprawda, tam drobna nieprawda, jeszcze gdzie indziej manipulacja wypowiedzią i tak tworzę nieistniejącą rzeczywistość uznawaną za prawidłowy stan rzeczy.

Wybacz tę krzywdę, ale zwrócę się do Ciebie raz jeszcze.
Niepodoba mi się to w jaki sposób manipulujesz w tym wątku słowem, deprecjonujesz wartość rozmówcy i to w jaki sposób przekazujesz beztrosko swoje złote sentencje i to nie po raz pierwszy i nie tylko w tym wątku.

Oczywiście, że jestem opresyjnym fundamentalistycznym faryzeuszem, na co dzień posługującym się mową nienawiści, który za jedyny cel obrał sobie dyskryminację i negowanie Twojej 'prawdy'. Wykazuję się brakiem logiki w rozumowaniu i jako ćwierćinteligent permanentnie kieruję swoją nienawiść dniem i nocą w kierunku twojej osoby.

Tak, masz rację nie pisałeś do mnie, więc nie miałem prawa zwrócić Tobie uwagi, tak tak jestem bezczelny, dlatego doradzam abyś zgłosił mój post do Ośrodka Monitorowań Zachowań Ksenofobicznych i skopiował moje wypowiedzi, i dołączył do aktów oskarżenia bo taka nienawiść i fala hejtu w kierunku Twojej osoby nie powinno mieć miejsca w Demokratycznej Republice.

Jak mniemam forum służy Tobie za formę spędzania wolnego czasu i reagujesz na wątpliwości i zapytania dotyczące Twoich mądrości, które są jedynie ekspresją na opresję jaką doświadczasz ze strony innych ludzi. I słusznie, bo tłumienie ekspresji prowadzi do depresji, a depresja do indolencji.

Oczywiście jak każdy ortodoksyjny chrześcijanin doświadczasz prześladowania, szczególnie z ust katolików, prowadzących nagonkę jak faryzeusze na św. Szczepana.

Nie zamierzam psuć Tobie dobrej zabawy, poprzez komentarz objawianych przez Ciebie światu prywatnych urojeń. Nie przeszkadza mi to wcale, ale jeśli na pytania i wątpliwości stosujesz shaming jako formę obrony i moja osoba mam być traktowana protekcjonalnie za każdym razem, gdy zapytam, będąc na łasce, aby unikać dalszych sporów, które według mnie są niekonieczne, to mój ostatni post na tym forum. Żegnam.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Magnolia

Re: Egzorcyzm do użytku domowego

Post autor: Magnolia » 2021-01-27, 10:44

Osobiście nie stać mnie na taki post jak napisał Logan, nie leży to w moim charakterze. Ale dobrze podsumował aktualną rzeczywistość forumową
Po swojemu podsumuję, że nie ma we mnie zgody wewnętrznej na takie zachowanie forumowicza ( w kilku wątkach) wobec autorytetu biskupa, potem Kościoła, nawet świętej Faustyny. Podważanie autorytetów jest samobójczym strzałem w kolano, bo jak je wszystkie obalimy, to kto nas będzie prowadził do nieba?
Podważanie autorytetu Kościoła poprzez insynuacje forumowicza Józka, są szczególnie niebezpieczne, co zgłaszałam kilka razy administracji. Moje zgłoszenia były uznawane jako bezpodstawne i nie było reakcji administracji w formie ostrzeżeń, czy nawet napomnień na czerwono. W rezultacie czego uważam, dochodzi tu do zgorszenia poprzez takie dyskusje i zachowania. Na co jak widać nie tylko ja się nie godzę.

To, że tacy dyskutanci się pojawiają to jest w sumie codzienność na otwartych forach.
Ale najgorsze jest to, że administracja i moderacja nie reaguje, a tym samym pozwala by pojawiały sie kolejne bzdury wyssane z palca i rzucane w Kościół i osoby Kościoła.
W tej materii działałam odkąd przyszłam na forum, ale niezależnie czy pisząc wprost, czy tylko frustrując się po cichu, efekt był taki sam - odbijałam sie jak od muru - przede wszystkim z powodu decyzji Dezertera, jego przeciwnego zdania, braku rozeznania lub braku podejmowania jakichkolwiek działań.
Taka współpraca, czy to w moderacji, czy w Radzie Forum była frustrująca, pełna napięć i bezsilności.
O czym często Rada mówiła wprost, jednak nie pociągnęło to zmian w postawie Dezertera.
Co powoduje, że przez forum przetaczają sie kolejne osoby mieszające i siejące zamęt w głowach niepewnych czy wątpiących, czy zagubionych.
Nawet jesli w kilka osób dwoimy sie i troimy, żeby odeprzeć merytorycznymi argumentami błędne tezy, to ciągnie się to czasem tygodniami i miesiącami, przez co my sie wypalamy energetycznie, a na atmosferze cierpi całe forum.

Osobiście czuje sie bezsilna w takiej sytuacji, wyczerpana emocjonalnie i lekceważona, nieszanowana.

Uważam, że moje zdrowie i wiedza zasługuje na szacunek, dlatego niniejszym również się żegnam.

To, co dobrego tu przeczytałam zabiorę ze sobą, dziękuję.
Za to, że kogoś uraziłam, przepraszam, mam nadzieję na wybaczenie, bo na pewno nie miałam takich intencji.

Osoby , które chcą utrzymywać ze mną kontakt proszę o pisanie na pw chętnie odpiszę.
Ostatnio zmieniony 2021-02-05, 10:01 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18974
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4616 times
Kontakt:

Re: Egzorcyzm do użytku domowego

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-01-27, 14:05

Zaraz, spokojnie, ustalmy fakty:
  1. podważanie objawień prywatnych, nawet gdy jest... hmm... kontrowersyjne co do uzasadnienia, nie narusza ortodoksji katolickiej. Nawet tych uznanych przez Kościół za nie będące sprzecznymi z wiarą
  2. trochę gorzej jest z pleceniem o rzekomych elementach diabelskich w tych objawieniach, acz formalnie też nie jest to podważaniem żadnego z dogmatów wiary
  3. Wydaje mi się, że forumowicz "Józek" to dawny forumowisz "sam2" - jeśli więc nie wiecie, czemu tak trudno Wam z Nim dyskutować, przejrzyjcie parę wątków w archiwum (np ten o Apokalipsie, albo o orgaźmie). Ich schemat jest powtarzalny.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14942
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4186 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Egzorcyzm do użytku domowego

Post autor: Dezerter » 2021-01-27, 15:26

Magnolio dlaczego mam wrażenie, że tylko szukałaś powodu by odejść?
reagować może każdy z 4 Moderatorów, mógł również Dominik - nikt tego nie zrobił, ale to jak zwykle (od Magnolii) Dezerterowi się dostaje - przyjmuje bo za wszystko odpowiadam, ale nie będę na forum wprowadzał zamordyzmu, bo nie widzę powodu.
Ku wolności Chrystus nas wyswobodził
mam wiadomość od Jozka
Wysłano: 27 sty 2021, 11:54
Od: Jozek
Odbiorca: Dezerter
Dez, widzi mi sie ze nie masz innego wyjscia jak dac mi bana.
Nie chce by forum sie rozlecialo, wiec to jest jedyne rozsadne rozwiazanie.
Pozostan z Bogiem

Jozek
Dostałem odpowiedź z mojej Diecezji od ks Macieja, który konsultował ją z księdzem profesorem Pawłem Kiejkowskim byłym Diecezjalnym Egzorcystom
Przywołał niemal dokładnie te same argument, co Marek Piotrowski czyli wypowiedzi Ratzingera, Episkopatu Polski, B. Siemieniewskiego, ks. Cyrana itd
gdzie jednoznacznie odradza się takie zachowania jak bezpośrednie zwracanie się do demona z rozkazem
po czym konkluduje w ten sposób - podkreślenie moje

Zainteresowany mógłby napisać do wspomnianej Kurii i zapytać się, czy
rzeczywiście ten egzorcyzm jest za ich zgodą i poprosić o uzasadnienie,
dlaczego jest wydana taka zgoda wobec wymienionych wyżej wątpliwości.

Z pozdrowieniami w Panu
Ks. Maciej
Poczekamy więc cierpliwie na odpowiedź od Autora Imprimatur tej modlitwy.
Andeju liczymy na ciebie.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Egzorcyzm do użytku domowego

Post autor: Andej » 2021-01-27, 19:39

Dezerter pisze: 2021-01-27, 15:26 reagować może każdy z 4 Moderatorów, mógł również Dominik - nikt tego nie zrobił, ale to jak zwykle (od Magnolii) Dezerterowi się dostaje - przyjmuje bo za wszystko odpowiadam, ale nie będę na forum wprowadzał zamordyzmu, bo nie widzę powodu.
No cóż, za klęskę nie odpowiada żołnierz, tylko generał. Generał odpowiada za swoich oficerów.

A jeśli generał powołuje sztab, to musi brać pod uwagę zdanie sztabu.

Nie oceniam, bo nie znam działań sztabu. Poza tym, nie chodzi o to, aby kogoś ukarać. Nie chodzi o to, aby kogoś obarczyć winą. Tu chodzi o istnienie, działanie. Dalsze działanie. Bez sądu. Bez wyroków. Ale mocnym postanowieniem poprawy.
Nie kieruję tych słów do konkretnej osoby. Ale do wszystkich oficerów i członków sztabu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Elizeja
Początkujący
Początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 6 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Egzorcyzm do użytku domowego

Post autor: Elizeja » 2021-01-30, 11:09

Chciałam się zapytać jeszcze, jak się ma poniższy egzorcyzm do tych wszystkich postów w tym wątku :
https://dolinamodlitwy.pl/w-imie-jezusa-krwi-chrystusa/
Przytoczę go może :
"Mocą Najświętszej Krwi Chrystusa (lub: Najświętszego Imienia Jezus) duchy złe,
które działacie na…/w… (osoba/okoliczność) odsyłam was pod stopy Ukrzyżowanego i do Jego dyspozycji. Idźcie i nie wracajcie. Amen"
To chyba całość .

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Egzorcyzm do użytku domowego

Post autor: Logan » 2021-01-30, 11:14

Może to w czymś pomoże:


Czy „w Imię Jezusa” można wszystko?
Napisał Ks. Grzegorz Świercz
https://www.miesiecznikegzorcysta.pl/dr ... a-wszystko
Ostatnio zmieniony 2021-01-30, 11:16 przez Logan, łącznie zmieniany 1 raz.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18974
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4616 times
Kontakt:

Re: Egzorcyzm do użytku domowego

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-01-30, 11:16

Elizejo, przepraszam że pytam: jeśli są tego typu modlitwy, co do których są kontrowersje (nawet, jeśli zdania są podzielone), czy nie lepiej modlić się używając tekstów, które nie są kontrowersyjne? Po co dążyć do tego rozkazywania duchom?
Podawałem tu adres jednej ze stron, na której jest sporo takich modlitw http://ordo.pallotyni.pl/index.php/nabo ... e?start=20

Elizeja
Początkujący
Początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 6 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Egzorcyzm do użytku domowego

Post autor: Elizeja » 2021-01-30, 11:29

Ja nie chcę używać juz żadnych egzorcyzmów, juz po tamtym jestem wystarczająco wystraszona, i wiem, że muszę się z tego wyspowiadać, ale zapytałam po to, aby coś z tym zrobić, aby ktoś na przyszłośc nie miał tego samego problemu co ja, tzn. tych wszystkich wątpliwości. Nie wszyscy wiedzą, ze w egzorcyzmie nie należy nawoływać szatana, nawet jeżeli chce się go przegonić....
Ja nie wiedziałam.....

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18974
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4616 times
Kontakt:

Re: Egzorcyzm do użytku domowego

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-01-30, 11:43

Ale jaki grzech, według Ciebie, popełniłaś?
W jaki sposób sprzeciwiłaś się świadomie woli Bożej?

ODPOWIEDZ