Zagubienie

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Kwiatek123

Zagubienie

Post autor: Kwiatek123 » 2021-04-14, 21:56

Witajcie! Ostatnio dręczą mnie natrętne myśli i już nie mam na nie siły... wiem, że może to trochę dziwne co teraz napisze, ale chciałabym o tym opowiedzieć. Już sama nie wiem czy są to skrupuły czy nie. Ostatnio oglądając telewizje jakoś tak nie wiem dlaczego ale moja ręka dotknęła miejsca intymnego. Nie wiem czy się może chciałam podrapać czy po prostu był to jakis odruch. Boje się ze może odczuwałam jakieś podniecenie. I nagle kiedy to zauważyłam pojawiła się u mnie w głowie myśl: a co jeżeli się masturbowałam? Wiem ze to może trochę dziwne, bo niby człowiek wiedziałby kiedy takie coś by zrobił. Ale pojawił się u mnie taki silny lęk i strach że popełniłam grzech ciężki, że już sama nie wiem co jest rzeczywistością a co jest tylko moim wymysłem. I zaczęłam się bać że może chce się usprawiedliwić przed grzechem, ze próbuje go zataić. A wcale tak nie jest, szczerze mówiąc jestem nawet gotowa wyspowiadać się z masturbacji nawet jeżeli to się nie wydarzyło. Mój rozum cały czas mówi mi co innego a dręczące myśli co innego. Już sama nie wiem co robić, jak próbuje się uspokoić to pojawia się myśl że coś zatajam. Nie mam pojęcia czy mogłam popełnić ten grzech nawet nie myśląc o nim i nie planując tego. Zawsze się wstydziłam tego grzechu i wiedziałam że jest to zło. Przepraszam za tak długi post ale chciałam się po prostu podzielić tym co mnie dręczy. Zaczęłam się też bać Boga, a wcale tego nie chce.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4385
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Zagubienie

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-04-14, 22:08

Nie, to nie była masturbacja.
A poza tym grzech ciężki musi być świadomy i dobrowolny i dotyczyć poważnej materii (łamać przykazanie Boże lub kościelne). Wszystkie te trzy warunki muszą wystąpić jednocześnie, żeby grzech był ciężki. Jeśli któregoś z tych trzech czynników nie ma np. grzech był niedobrowolny albo nie do końca świadomy albo nie ma poważnej materii to jest grzech lekki.
W tym wypadku nie ma żadnego grzechu, nawet lekkiego.
Ostatnio zmieniony 2021-04-14, 22:13 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
pd24
Bywalec
Bywalec
Posty: 154
Rejestracja: 28 mar 2021
Has thanked: 57 times
Been thanked: 13 times

Re: Zagubienie

Post autor: pd24 » 2021-04-15, 09:02

Też mam takie problemy - nie jesteś sama. Mi pomogła rada jednej osoby z forum, która zalecała, aby sobie pomyśleć o tym co nam powie ksiądz w chwili, gdy wytłumaczymy mu ten "grzech". Natomiast pani psycholog mnie zachęciła do oddzielania rozumu od serca. Pomimo wielkiego lęku warto popatrzeć na to z pewnym dystansem.
Ostatnio zmieniony 2021-04-15, 09:02 przez pd24, łącznie zmieniany 1 raz.
@};-

Kwiatek123

Re: Zagubienie

Post autor: Kwiatek123 » 2021-04-15, 10:35

Dziękuje wam za odpowiedzi. Cieszę się ze znalazłam takie forum, gdzie są życzliwi i pomocni ludzie :)

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Zagubienie

Post autor: lambda » 2021-04-15, 16:37

A jak się myjesz to nie dotykasz miejsc intymnych?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Zagubienie

Post autor: Andej » 2021-04-15, 21:38

lambda pisze: 2021-04-15, 16:37 A jak się myjesz to nie dotykasz miejsc intymnych?
Przez intymny rozumiem bardzo osobisty, zastrzeżony do najwęższego kręgu bliskich. Nie da się myć nie dotykać się swojego ciała. A całe ono jest najintymniejszym z tego, co posiadamy (fizycznie).
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Zagubienie

Post autor: Viridiana » 2021-04-16, 09:20

Kwiatek123 pisze: 2021-04-14, 21:56 statnio oglądając telewizje jakoś tak nie wiem dlaczego ale moja ręka dotknęła miejsca intymnego. Nie wiem czy się może chciałam podrapać czy po prostu był to jakis odruch.
Nie ma w tym żadnego grzechu. Nie miałaś na celu masturbacji ani osiągnięcia stanu podniecenia. Samo dotykanie (np. żeby się podrapać albo umyć) nie jest grzechem; istota sprawy leży w powodzie danego zachowania.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Kwiatek123

Re: Zagubienie

Post autor: Kwiatek123 » 2021-04-16, 11:13

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Zauważyłam jednak że moje wątpliwości bardziej zbliżyły mnie do Boga. Jakby moja relacja stała się bardziej szczera i płynąca z mojego serca. Postanowiłam zostawić to wszystko Bogu i zdać się na jego miłość i miłosierdzie. A jeżeli będę miała jeszcze jakieś wątpliwości to wszystkie powierzę w sakramencie spowiedzi.

ODPOWIEDZ