Czy szatan zna myśli

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Czy szatan zna myśli

Post autor: Andej » 2021-01-30, 18:24

miłośniczka Faustyny pisze: 2021-01-30, 13:25 Nieprawda. Nie strasz Moniki bez sensu,
Nie mam tyle odwagi, aby namawiać do ryzyka. Wolę dmuchać na zimne, niż leczyć oparzenia.

Poza tym nie straszę, tylko analizuję i przedstawiam wnioski. Ale faktem jest, że nie lubię jazdy bez trzymanki. A nawet się jej boję.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Czy szatan zna myśli

Post autor: Lunka » 2021-01-30, 18:47

Andej pisze: 2021-01-30, 18:24
miłośniczka Faustyny pisze: 2021-01-30, 13:25 Nieprawda. Nie strasz Moniki bez sensu,
Nie mam tyle odwagi, aby namawiać do ryzyka. Wolę dmuchać na zimne, niż leczyć oparzenia.

Poza tym nie straszę, tylko analizuję i przedstawiam wnioski. Ale faktem jest, że nie lubię jazdy bez trzymanki. A nawet się jej boję.
Ale jak Monika może mieć nad tym kontrolę?
Ona tego nie chcę. To przerażające natręctwa... 😔😔😔
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Czy szatan zna myśli

Post autor: Andej » 2021-01-30, 18:59

Lunka pisze: 2021-01-30, 18:47 Ona tego nie chcę. To przerażające natręctwa...
O tym pisałem. Uleganie jest porażką. Nie twierdziłem, że przychodzące złe myśli pogrążają, ale że poddawanie się im sprowadzić może upadek.
Dopóki potrafi się je odrzucać, utrzymuje się na powierzchni. Ale aby dostać się na suchy ląd, trzeba walczyć. Nie tylko odrzucając, ale wypierając się takich myśli. Zastąpienie ich dobrymi.

Sadzę, że kilkanaście razy zdarzyło mi się, że komuś w myślach źle życzyłem. Gdy tylko docierało to do świadomości, zmieniałem życzenie na przeciwne. Na życzenie dobra. Ale to mi nie wystarczało. Modliłem się za takie osoby. I prosiłem Boga, aby mnie uwolnił. I tak się stało.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4433
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1077 times
Been thanked: 1149 times

Re: Czy szatan zna myśli

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-01-30, 21:12

Andej, z natręctwami bywa tak, że gdy staramy się je odrzucić na siłę to wcale nie pomaga. Dobrym sposobem jest ignorowanie takich myśli, ze świadomością, że Pan Jezus ma nad wszystkim kontrolę i nie dopuści do zagrożenia, te myśli nie mają żadnej mocy. I jest to objaw choroby, czy problemu z psychiką, bez winy osoby zmagającej się z takimi myślami. Nie ma więc tutaj mowy o "uleganiu", bo taka osoba nie ma na to większego wpływu. Mylisz natręctwa z pokusą do grzechu. To zupełnie co innego.
Problem jest w tym, że osoba, która ma taki problem, boi się, że te myśli spowodują coś złego i to jej odbiera pokój serca. A to tylko mysli. Najskuteczniejszym sposobem na taki strach jest uświadomienie sobie, że Pan Jezus się nami opiekuje Jego miłość chroni nas, Jego miłość jest silniejsza od tych myśli, każde z tych natręctw ginie we wszechmocy Bożego miłosierdzia.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Czy szatan zna myśli

Post autor: Andej » 2021-01-30, 22:36

Niestety nie mylę. Piszę o potencjalnych skutkach.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Czy szatan zna myśli

Post autor: Lunka » 2021-01-31, 03:35

Andej pisze: 2021-01-30, 22:36 Niestety nie mylę. Piszę o potencjalnych skutkach.
A Opatrzność Boża w tym przypadku? Nie działa w pewien sposób, żebyśmy nie wpakowali się w kłopoty tam, gdzie nasz wpływ jest znikomy?

Moniko dla spokoju sumienia ja bym poszła do spowiedzi i opowiedziała o tych myślach. Spowiedź a potem Komunia Święta najlepiej uwalniają. I dużo modlitwy. Powtarzaj sobie jak taka myśl przyjdzie "wyrzekam się tej myśli w imię Jezusa Chrystusa" . Tak mi kiedyś doradził spowiednik.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Czy szatan zna myśli

Post autor: Lunka » 2021-01-31, 11:57

Moniko znalazłam piękna pieśń.



Mi udało się być na Mszy Świętej. Kazanie było tak piękne i trafione jakby prosto do mnie. Duch Święty działa.
Zaufaj Jezusowi. Tylko on jest prawdą.
Szatan zna nasze słabości i je wykorzystuje ale musimy to wszystko zawierzyć Bogu. On tylko Nas zna i zna nasze serca. Wołajmy a usłyszy i wyciągnie Nas z tej burzy.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Czy szatan zna myśli

Post autor: Andej » 2021-01-31, 17:33

Lunka pisze: 2021-01-31, 03:35 A Opatrzność Boża w tym przypadku? Nie działa w pewien sposób, żebyśmy nie wpakowali się w kłopoty tam, gdzie nasz wpływ jest znikomy?
Strzeżonego, Pan Bóg strzeże. Aby zadziałała Opatrzność Boża, to trzeba Mu zaufać i zwrócić się do Niego o pomoc. Nie ma co liczyć, że Bóg załatwi wszystko za nas. Bez jakiegokolwiek naszego wkładu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Czy szatan zna myśli

Post autor: Lunka » 2021-01-31, 18:56

Andej pisze: 2021-01-31, 17:33
Lunka pisze: 2021-01-31, 03:35 A Opatrzność Boża w tym przypadku? Nie działa w pewien sposób, żebyśmy nie wpakowali się w kłopoty tam, gdzie nasz wpływ jest znikomy?
Strzeżonego, Pan Bóg strzeże. Aby zadziałała Opatrzność Boża, to trzeba Mu zaufać i zwrócić się do Niego o pomoc. Nie ma co liczyć, że Bóg załatwi wszystko za nas. Bez jakiegokolwiek naszego wkładu.
Oczywiście. Ja to tak rozumiem. Trzeba w pełni zaufać Panu. Jak we wczorajszej Ewangelii podczas burzy na jeziorze. Tylko on może nam pomóc na naszą prośbę.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Monika310808
Bywalec
Bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 16 lip 2020
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Czy szatan zna myśli

Post autor: Monika310808 » 2021-01-31, 22:26

Lunka pisze: 2021-01-31, 11:57 Moniko znalazłam piękna pieśń.



Mi udało się być na Mszy Świętej. Kazanie było tak piękne i trafione jakby prosto do mnie. Duch Święty działa.
Zaufaj Jezusowi. Tylko on jest prawdą.
Szatan zna nasze słabości i je wykorzystuje ale musimy to wszystko zawierzyć Bogu. On tylko Nas zna i zna nasze serca. Wołajmy a usłyszy i wyciągnie Nas z tej burzy.
Dziękuję. Piękna pieśń,tak Ufam i zawierzam i wierzę ,że mimo tych myśli nie sprowadziłam na siebie zła.I masz rację udam się również do spowiedzi z tym,może spowiednik da mi jakąś radę...Pozdrawiam❣️

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1917
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Czy szatan zna myśli

Post autor: Andy72 » 2021-07-29, 17:14

Ksiądz Pawlukiewicz mówił że szatan nie zna myśli, choć dobrze zewnętrznie nas analizuje i wie jakie myśli nam wrzucił.
Ksiądz Glas mówi że szatan może znać nasze myśli.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Monika310808
Bywalec
Bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 16 lip 2020
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Czy szatan zna myśli

Post autor: Monika310808 » 2021-07-29, 22:26

Oj oby nie...gdyby znał to byłaby katastrofa dla mnie, bo pomyślał by że coś od niego chce, Broń Boże !

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4433
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1077 times
Been thanked: 1149 times

Re: Czy szatan zna myśli

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-07-29, 22:32

Andy72 pisze: 2021-07-29, 17:14 Ksiądz Glas mówi że szatan może znać nasze myśli.
Kościół ostrzega ostatnio wiernych przed nauczaniem księdza Piotra Glasa.
Ostatnio zmieniony 2021-07-29, 22:32 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Monika310808
Bywalec
Bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 16 lip 2020
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Czy szatan zna myśli

Post autor: Monika310808 » 2021-07-29, 23:32

Dlaczego?co z księdzem Glasem nie tak, że kościół przed nim ostrzega?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14924
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2937 times
Kontakt:

Re: Czy szatan zna myśli

Post autor: Dezerter » 2021-07-29, 23:53

W jednych rzeczach opowiada głupoty- np. helo kiti, a w innych nieco błądzi - poszukaj na forum jest sporo konkretów
Ostatnio zmieniony 2021-07-29, 23:53 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ