"Powstanie z grzechu jest dużo bardziej ważne niż sam grzech"- Piękny paradoks Bożego Miłosierdzia

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Magnolia

"Powstanie z grzechu jest dużo bardziej ważne niż sam grzech"- Piękny paradoks Bożego Miłosierdzia

Post autor: Magnolia » 2020-03-03, 10:32

Grzech jakoś nas nie ominął i nie omija i nie ominie, powstanie z grzechu jest dużo bardziej ważne niż sam grzech, zresztą jest taki dziwny paradoks i to mówię do siebie i do nas wszystkich, że gdybyśmy nie grzeszyli to nigdy byśmy nie poznali miłości Boga, stąd chyba słusznie niekiedy mówi się, że najbardziej potrafi miłować wielki grzesznik, bo wie, co zostało mu wybaczone i to jest chyba naprawdę jakiś paradoks. Gdyby nie było grzechu nigdy nie wiedzielibyśmy jak nas Bóg miłuje, nigdy byśmy tego nie dostrzegli.
X. Jacek Krzemień, kazanie
Ostatnio zmieniony 2022-10-11, 16:43 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: "Powstanie z grzechu jest dużo bardziej ważne niż sam grzech"- Piękny paradoks Bożego Miłosierdzia

Post autor: sądzony » 2020-03-03, 15:16

Już nie raz, pomyślałem (choć to nadal budzi moje wątpliwości):
'nic tak jak grzech nie zbliża do Boga'.
I nie w sensie nakłaniania do grzechu.

Często to właśnie upadek, trauma, krzywda, ból, cierpienie, grzech pozwala ci "poznać" Boga.
Wielu z nas potrzebuje ciemności, by dostrzec światło.
Ostatnio zmieniony 2022-10-11, 16:43 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ