Życzenie komuś źle

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Biserica Dumnezeu

Re: Pytanie

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-07-07, 16:42

Oj, zlosnica. Nawrzeszczalas na mnie , ale co osiagnelas? Nie mowiac o innych, na ktorych tez co nieco pokrzyczalas.
Acha - na jakiej podstawie biblijnej stwierdzilas, ze nie przezylem nawrocenia?
Zanim odpowiesz ... zacznij myslec.
I nie udawac, ze jestes bardziej ewangeliczna od Ewangelii.
Pozdrawiam serdecznie siostrzyczko.
Ostatnio zmieniony 2020-07-07, 16:43 przez Biserica Dumnezeu, łącznie zmieniany 1 raz.

Wiesława
Bywalec
Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 1 maja 2018
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times

Re: Pytanie

Post autor: Wiesława » 2020-07-07, 17:00

"na jakiej podstawie biblijnej stwierdzilas, ze nie przezylem nawrocenia?" :))
Na żadnej. W tamtym wpisie miał być emotikon ;) , który mi umknął, a on zmieniłby cały wydźwięk wypowiedzi.
Wyjaśnię - niektóre denominacje protestanckie wołają: "raz zbawiony, na zawsze zbawiony", inne wołają:"jak jesteś właściwie nawrócony, to nie ma takiej siły, aby cię"odnawrócić" :)) ;) ", ...itd.
Toteż ja porzuciłam to całe religijne protestanctwo ;) i cały religijny katolicyzm ;) i ufam tylko Jezusowi. Wiem, ryzykuję, ale mam dość słuchania i jednych i drugich. Bo w sumie, gdzie ucho przyłożysz tam coś innego do głowy wciskają, a to nic innego, jak pranie mózgów i przeciąganie na swoją stronę, a także wtrącanie się w najintymniejsze relacje: Bóg - Jego stworzenie.
Generalnie mam dość wszelkich pouczaczy, bo ja i tylko ja wiem, co mi w duszy gra i co mi mówi sumienie.
Sorki, nie chciałam cię urazić.

Biserica Dumnezeu

Re: Pytanie

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-07-07, 17:03

ufasz jezusowi, czyli komu? Swojemu wyobrazeniu, na wlasna reke, wedlug wlasnej koncepcji?
Sama jestes pouczaczem. Od tego nie uciekniesz.

Magnolia

Re: Pytanie

Post autor: Magnolia » 2020-07-07, 17:08

Wiesława pisze: 2020-07-07, 16:37 "czy nie powinien nas łączyć duch Chrystusa Pana?"
Może i powinien, ale skoro ja jestem dla was heretyczką... :ymhug: to chyba niewiele może nas łączyć.
Wy macie innego Jezusa. Jezus tzw. Eucharystyczny, nie jest moim Panem i tu upatruję zasadniczą różnicę.
Jak mam to rozumieć Wiesławo? Czy Jezus w Ewangelii nie powiedział: Bierzcie i jedzcie , oto Ciało Moje?

To nie jest przypowieść żeby można było się pomylić w interpretacji , to sa słowa wprost.

Wiesława
Bywalec
Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 1 maja 2018
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times

Re: Pytanie

Post autor: Wiesława » 2020-07-07, 20:26

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-07-07, 17:03 ufasz jezusowi, czyli komu? Swojemu wyobrazeniu, na wlasna reke, wedlug wlasnej koncepcji?
Sama jestes pouczaczem. Od tego nie uciekniesz.
Nie, nie "jezusowi"- takiego kogoś nie znam. Ja ufam Panu Jezusowi Chrystusowi.
Dziwi mnie, że Imię Pańskie piszesz z małej literki. To nie jest zwykły błąd. Robisz to celowo. Tylko nie wiem, dlaczego.
Poza tym nie pouczam nikogo. Napisałam swoje zdanie i tyle. Myślę, że ostatnie w tym temacie.
Magnolia
Co masz zrozumiec? Nie wiem o co chodzi. Na pewno nie o transubstancjację. Chyba nie sądzisz, że podczas Ostatniej Wieczerzy Pan Jezus wraz z Apostołami jadł własne ciało. Siłą rzeczy i nakazem logiki jest poszukać właściwego zrozumienia.
Oprócz :"to jest ..." zaznaczono:"To czyńcie na Moją pamiątkę".
Ostatnio zmieniony 2020-07-07, 20:29 przez Wiesława, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: Pytanie

Post autor: Magnolia » 2020-07-07, 21:11

Biserico jest starsza osobą, co sobie dziś wyjaśniliście, ma ciekawą historię życia, miał tez powyłamywane palce i ciężko mu pisać na klawiaturze, nie ma tez polskich znaków bo pisze z zagranicy, a Polski nie jest Jego językiem ojczystym, być może z tych powodów robi błędy a nie umyślnie, bo to człowiek wiary. O czym świadczy wiele Jego wpisów.

Tak, my wierzymy że spożywamy Ciało Pańskie na Eucharystii i prawdę mówiąc nawracający się protestanci na katolicyzm uwierzyć nie mogą jak mogli żyć bez tego sakramentu wcześniej.
https://www.fronda.pl/a/niesamowite-swi ... 35468.html
https://deon.pl/wiara/duchowosc/ulf-ekm ... iol,448787
https://deon.pl/wiara/duchowosc/ulf-ekm ... yzm,448361

To nawrócenie sławnego protestanckiego pastora Ulfa Ekmana zrobiło na mnie naprawde wielkie wrażenie, gdy czytałam obszerną opowieści w którymś Gościu Niedzielnym. To jest bardzo wykształcony człowiek, a jednak odkrył Prawdę w KK.

Przyznam, że odwrotne przejście katolika na protestantyzm i odcięcie się od sakramentów, które przynoszą tak wiele łask, jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1056
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 65 times
Been thanked: 240 times

Re: Pytanie

Post autor: Efezjan » 2020-07-07, 21:48

Magnolia pisze: Przyznam, że odwrotne przejście katolika na protestantyzm i odcięcie się od sakramentów, które przynoszą tak wiele łask, jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe.
Słaby katolik staje się protestantem. Silny protestant staje się katolikiem. Wychodzi na to, że ten katolicyzm Wiesławy, to słaby był jednak, a nawet wątlutki, skoro się dała przekabacić. Może to taki 'niedzielny' jak to się mówi. W niedzielę do kościółka, klepanie paciorka i wszystko. Nawet Biblii nie czytała, co też świadczy o jej słabym katolicyzmie. No i czytań w tym kościele też coś słabo słuchała... Albo i nie... Bo może myślała o niebieskich migdałach. To przyszedł protestant, rzucił wyrwane z kontekstu wersety i cały ten 'katolicyzm' gdzieś zniknął.
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

Wiesława
Bywalec
Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 1 maja 2018
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times

Re: Pytanie

Post autor: Wiesława » 2020-07-07, 21:57

Efezjan pisze: 2020-07-07, 21:48
Magnolia pisze: Przyznam, że odwrotne przejście katolika na protestantyzm i odcięcie się od sakramentów, które przynoszą tak wiele łask, jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe.
Słaby katolik staje się protestantem. Silny protestant staje się katolikiem. Wychodzi na to, że ten katolicyzm Wiesławy, to słaby był jednak, a nawet wątlutki, skoro się dała przekabacić. Może to taki 'niedzielny' jak to się mówi. W niedzielę do kościółka, klepanie paciorka i wszystko. Nawet Biblii nie czytała, co też świadczy o jej słabym katolicyzmie. No i czytań w tym kościele też coś słabo słuchała... Albo i nie... Bo może myślała o niebieskich migdałach. To przyszedł protestant, rzucił wyrwane z kontekstu wersety i cały ten 'katolicyzm' gdzieś zniknął.
Widzę, że diagnoza postawiona.
Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni.
Bardzo mi przykro, że po długim czasie zachciało mi się tu wejść, #:-s Na długo mam dość. :-T

Magnolia

Re: Pytanie

Post autor: Magnolia » 2020-07-07, 22:06

J 6,54-56 Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. 

To same konkrety Wiesławo z ust samego Jezusa.

Biserica Dumnezeu

Re: Pytanie

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-07-07, 22:23

Trzymaj sie Wieslawo.
W Jezusie nasza nadzieja.
A bledy ortograficzne ... no coz. Bardzo przepraszam, no wiec Magnolia jzu wyjasnila-
Dzieki magnolio.

TOMVAD 45

Re: Pytanie

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-08, 00:11

Wiesława pisze: 2020-07-07, 21:57
Efezjan pisze: 2020-07-07, 21:48
Magnolia pisze: Przyznam, że odwrotne przejście katolika na protestantyzm i odcięcie się od sakramentów, które przynoszą tak wiele łask, jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe.
Słaby katolik staje się protestantem. Silny protestant staje się katolikiem. Wychodzi na to, że ten katolicyzm Wiesławy, to słaby był jednak, a nawet wątlutki, skoro się dała przekabacić. Może to taki 'niedzielny' jak to się mówi. W niedzielę do kościółka, klepanie paciorka i wszystko. Nawet Biblii nie czytała, co też świadczy o jej słabym katolicyzmie. No i czytań w tym kościele też coś słabo słuchała... Albo i nie... Bo może myślała o niebieskich migdałach. To przyszedł protestant, rzucił wyrwane z kontekstu wersety i cały ten 'katolicyzm' gdzieś zniknął.
Widzę, że diagnoza postawiona.
Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni.
Bardzo mi przykro, że po długim czasie zachciało mi się tu wejść, #:-s Na długo mam dość. :-T
Diagnoza postawiona? Co za stwierdzenie. My nie lekarze choć może ktoś tutaj jest lekarzem, my katolicy i forum jest katolickie a nie medyczne.

Gdyby patrzeć na leczenie duszy to tez my nie jesteśmy od tego, duszę leczy Bóg. My możemy tylko mówić o Nim, o Jego miłości do człowieka zachęcając do wiary, do chrześcijańskiego życia.

Wiesławo,nikt tutaj nie może ciebie osądzać i tego nie robi. Zwraca się tylko uwagę na błędne rozumowanie nauki Kościoła.
Ja rozumiem że sytuacja w Kościele, upadki kapłanów mogą ludzi zniechęcać do bycia w Kościele,ale trzeba zrozumieć jedno: W KOŚCIELE NIE JESTEŚMY DLA KAPŁANÓW, W KOŚCIELE JESTEŚMY WŁAŚNIE DLA CHRYSTUSA. To On jest jego Głową,Mistycznym Ciałem.
Może i powinien, ale skoro ja jestem dla was heretyczką... :ymhug: to chyba niewiele może nas łączyć.
Wy macie innego Jezusa. Jezus tzw. Eucharystyczny, nie jest moim Panem i tu upatruję zasadniczą różnicę.
Takie twierdzenia,tym bardziej świadomie wypowiadane są ciężkim grzechem. Zaprzeczasz bowiem podstawowej prawdzie.
Ale pomijając to - jest to totalnie błędne myślenie które niestety jest herezją. I to nie jest tak że my ciebie uważamy za heretyczkę, to właśnie takie twierdzenia sprowadzają ciebie do takiego przykrego dla nas i samego Jezusa poziomu.

PRAWDA JEST TAKA: JEZUS CHRYSTUS JEST TYLKO JEDEN - JEDEN DLA WSZYSTKICH, SYN BOGA, UKRZYŻOWANY ZA NAS. WIERZYMY JAKO KATOLICY W TEGO SAMEGO CHRYSTUSA. NIE MA INNEGO

I nie zmienisz tego swoim błędnym myśleniem ani odejściem od Kościoła. To do czego to ciebie prowadzi to do niestety odejścia od Boga. Czy chcesz tego? Im szybciej to zrozumiesz tym lepiej.

Awatar użytkownika
Zły_Człowiek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 230
Rejestracja: 6 lip 2020
Has thanked: 105 times
Been thanked: 78 times

Re: Pytanie

Post autor: Zły_Człowiek » 2020-07-08, 06:42

Wiesława - jak zrozumiałem - wierzy w prawdzie w Boskość Jezusa Chrystusa, czyli prawdopodobnie jest chrześcijanką, a nie Świadkiem Jehowy, jak z początku lektury wątku mi się wydawało, jednak nie wierzy w Jego Obecność na Ołtarzu w Eucharystii.
Czy da się to jakoś zakwalifikować do któregoś z odłamów protestanckich, czy jest to raczej zbieżne z jakimiś nowymi zborami, które powstają ostatnio znowu jak grzyby po deszczu?

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1056
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 65 times
Been thanked: 240 times

Re: Pytanie

Post autor: Efezjan » 2020-07-08, 07:56

Wiesława pisze: 2020-07-07, 21:57
Efezjan pisze: 2020-07-07, 21:48
Magnolia pisze: Przyznam, że odwrotne przejście katolika na protestantyzm i odcięcie się od sakramentów, które przynoszą tak wiele łask, jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe.
Słaby katolik staje się protestantem. Silny protestant staje się katolikiem. Wychodzi na to, że ten katolicyzm Wiesławy, to słaby był jednak, a nawet wątlutki, skoro się dała przekabacić. Może to taki 'niedzielny' jak to się mówi. W niedzielę do kościółka, klepanie paciorka i wszystko. Nawet Biblii nie czytała, co też świadczy o jej słabym katolicyzmie. No i czytań w tym kościele też coś słabo słuchała... Albo i nie... Bo może myślała o niebieskich migdałach. To przyszedł protestant, rzucił wyrwane z kontekstu wersety i cały ten 'katolicyzm' gdzieś zniknął.
Widzę, że diagnoza postawiona.
Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni.
Bardzo mi przykro, że po długim czasie zachciało mi się tu wejść, #:-s Na długo mam dość. :-T
Prawda boli! I ma boleć! Możem trochę za mocno napisał, Wiesławo. Przepraszam, bo bez miłości. Nie smutaj, ja się po prostu zacietrzewiam niestety.
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1600
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Pytanie

Post autor: Tek de Cart » 2020-07-08, 09:28

Zły_Człowiek pisze: 2020-07-08, 06:42 Wiesława - jak zrozumiałem - wierzy w prawdzie w Boskość Jezusa Chrystusa, czyli prawdopodobnie jest chrześcijanką, a nie Świadkiem Jehowy, jak z początku lektury wątku mi się wydawało, jednak nie wierzy w Jego Obecność na Ołtarzu w Eucharystii.
Czy da się to jakoś zakwalifikować do któregoś z odłamów protestanckich, czy jest to raczej zbieżne z jakimiś nowymi zborami, które powstają ostatnio znowu jak grzyby po deszczu?
z tego co rozumiem z jej wypowiedzi to raczej jest jednym z milionów samodzielnych 'papieży' jacy istnieją w nurcie zwanym ogólnie protestantyzmem - czyli tworzy jednoosobowy kościół.
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Biserica Dumnezeu

Re: Pytanie

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-07-08, 09:33

Nie osdzaj jej tak ostro.
Jej postawa zas jest znamienna dla wielu osob, ktore zdarzylo mi sie w mojej wieloletniej bytnosci w protestantyzmie zaobserwowac ... ostry antykatolicyzm pomaga zaistniec w protestantyzmie i pomaga zagluszyc prawdziwe pytania co do watpliwosci porzucenia Kosciola.

ODPOWIEDZ