Seks z zabezpieczeniem

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19099
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Seks z zabezpieczeniem

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-05-18, 16:47

Głód nie wynika wcale z tego, że jest za dużo ludzi, to mit.
Jest taka ciekawa książka: John Stossel Mity, kłamstwa i zwykła głupota
Pozwolę sobie zacytować fragment:
Media pokazują zdjęcia głodujących mieszkańców Afryki i obwiniają o to przeludnienie. Pewien publicysta, zaniepokojony losem Nigru, stwierdził, że "musimy drastycznie zredukować liczbę urodzeń, bo w przeciwnym razie permanentny głód (...) stanie się normą". Ale gęstość zaludnienia w Nigrze wynosi 9 osób na kilometr kwadratowy, czyli bardzo niewiele w porównaniu z bogatymi krajami, takimi jak Stany Zjednoczone (28 osób/km2), Japonia (340), Holandia (484) czy Hongkong (6621).To nie liczba ludności stanowi problem.

Głód wywołują takie zjawiska, jak wojny domowe i korupcja w rządzie, ingerujące w dystrybucję żywności. Sudan głodował, kiedy rządowe siły milicyjne ogołociły kraj z bydła i zboża. W Nigrze 2,5 miliona ludzi głoduje, bo produkcją żywności zarządza państwo. Z powodu braku praw własności, kontrolowania cen i innych okrutnych eksperymentów socjalistycznych, przeprowadzanych w Malawi, Mozambiku, Suazi i Lesoto, głodują kolejne miliony. W Zimbabwe mieszkańcy cierpią z powodu kleptokracji Roberta Mugabe.
To nie liczba ludności jest problemem. Udoskonalone technologie umożliwiają obecnie hodowanie większej ilości żywności na mniejszym obszarze. Według ONZ na świecie mamy dziś do czynienia z nadprodukcją żywności.
(...)
Więcej ludzi to więcej umysłów, które mogą wynaleźć lekarstwo na raka, więcej rąk, które będą stawiać budowle i więcej głosów do tworzenia pięknej muzyki.
Dyletanckie media w pogoni za sensacją dnia wyświadczają nam niedźwiedzią przysługę, koncentrując się na niewłaściwych problemach. Z powodu mnożących się bez przerwy przerażających relacji wydaje się krocie i poświęca mnóstwo energii za zapobieganie nieistotnym zagrożeniom. Tymczasem miliony ludzi umierają na malarię, tysiące z powodu zakażeń bakteryjnych, nauczyciele idą do więzienia, ojcowie nie widują swoich dzieci, a prawie wszyscy są niepotrzebnie straszeni.
Na świecie istnieją prawdziwe problemy. To na nich powinny się skupić media

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13803
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2204 times

Re: Seks z zabezpieczeniem

Post autor: sądzony » 2020-05-18, 19:25

Marek_Piotrowski pisze: 2020-05-18, 00:03 Zastosowanie prezerwatywy w małżeństwie czyni akt seksualny - który jest święty - grzesznym.
W innych przypadkach sam akt jest już grzeszny.
Chciałem zwrócić uwagę, że niestosowanie antykoncepcji w małżeństwie
nie czyni jeszcze "aktu seksualnego" świętym, a nawet bezgrzesznym.
Czy bez miłości ma znaczenie prezerwatywa?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19099
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Seks z zabezpieczeniem

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-05-18, 19:41

Chciałem zwrócić uwagę, że niestosowanie antykoncepcji w małżeństwie
nie czyni jeszcze "aktu seksualnego" świętym, a nawet bezgrzesznym.
Akt małżeński jako taki jest święty, nie musi go w ten sposób czynić ani antykoncepcja, ani jej brak.
Oczywiście, jest szereg innych możliwości zgrzeszenia w małżeństwie, ale nie o nich mówiliśmy.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14995
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2956 times
Kontakt:

Re: Seks z zabezpieczeniem

Post autor: Dezerter » 2020-05-18, 20:35

Dzik pisze: 2020-05-18, 09:07
Dezerter pisze: 2020-05-17, 22:30 Dziku drogi - nie daj sobie wciskać kitu w Polsce mamy ujemy przyrost ludności, czyli nas ubywa a nie przybywa - więc żadne przeludnienie nam nie grozi na pewno! , w Rosji, Ukrainie, Czechach i Węgrzech jest tak samo , więc.
Sprawdź jakie jest zaludnienie na gigantycznych połaciach największych państw świata - Rosji, Kanady, Stanów, Brazylii, Australii - możesz jechać kilometrami i nie spotkasz żywego człowieka.
Czemu Niemcy sprowadziły 2 miliony emigrantów? z powodu przeludnienia? i czemu muzułmanów, którzy będą mieli 5 dzieci? albo więcej?
Żyjemy w czasach gdy informacje trzeba sprawdzać samemu i samemu myśleć - bądź samodzielny i nie wierz nawet Dezerterowi - sprawdzaj informacje i badaj czy rzeczy rzeczywiście tak się mają - tak radzi Biblia
Wiem że na Ukrainie w Polsce w Rosji w Czechach i na Węgrzech urodzeń jest mniej niż śmierci i nam przeludnienie nie grozi ale w Chinach i Indiach i w wielu afrykańskich murzyńskich krajach rodzi się strasznie dużo dzieci i tam ilość ludzi zwiększa się bardzo szybko i nie wiem czego chińczyk i murzyn ma grzech używając prezerwatywy jak tam rzeczywiście jest przeludnienie bo murzyny przez to nie mają co jeść a chińczyką tylko przez to dobrze się żyje bo sprzedają chińszczyzne całemu światu a bez tego by głodowali no i u nich GMO oficjalnie jest legalne przez co mają wyższe plony
Ja bym przede wszystkim nie martwił się za Chińczyków, Hindusów, czy murzynów, bo ani to mądre, ani eleganckie, ani potrzebne - jak byś się czół, jak by ktoś w innym kraju a waściowie z innej cywilizacji :-o rozprawiał czy w Polsce mamy za dużo czy za mało dzieci?!? i chciał decydować czy powinniśmy się mnożyć czy nie :-\ :ymblushing:
Znów operujesz stereotypami bo tylko 1/3 Chin jest gęsto zaludniona, a Afryka nawet nie w 10%, mogę się zgodzić co do Indii, ale i tak są na 32 miejscu i na poziomie Belgii i Holandii , więc chyba tragedii nie ma ;)
a globalnie wygląda to tak - sam oceń - dla mnie miejsca dla ludzi mnóstwo
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... y_1994.png
Ogromna większość Azjatów i Afrykanów nie jest katolikami więc nie może być mowy o grzechu.
O Chinach też opowiadasz bajki to już druga jeśli nie pierwsza potęga gospodarcza świata - doganiają USA, Japonię, Niemcy, Anglię i UE już prześcignęli
I przemyśl przykład Singapuru - jeden z najgęściej zaludnionych państw świata, jeden z najbogatszych, jeden z najnowocześniejszych, ...
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ElEuler
Początkujący
Początkujący
Posty: 57
Rejestracja: 10 cze 2020
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 21 times
Been thanked: 8 times

Re: Seks z zabezpieczeniem

Post autor: ElEuler » 2020-06-20, 10:37

Antykoncepcja jest grzechem i wiesz dlaczego? Bo to, co człowiek dziś nazywa "seksem" ma służyć rozmnażaniu, a nie samej przyjemności cielesnej. Chęć tylko współżycia, lecz lęk przed odpowiedzialnością za wychowanie dziecka jest wygodnictwem, a zarazem lenistwem. Małżeństwo to nie tylko współżycie i nic więcej (poza mieszkaniem, pracą i wyżywieniem), lecz przede wszystkim przekazanie życia, a nie obawa przed pojawieniem się nowego życia.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 554 times
Been thanked: 419 times

Re: Seks z zabezpieczeniem

Post autor: Viridiana » 2020-06-24, 11:08

Dzik pisze: 2020-05-17, 21:21 Dlaczego zabezpieczanie się jest grzechem nawet w małżeństwie a jeśli nie w małżeństwie tylko z dziewczyną czy kochanką to seks z zabezpieczeniem jest grzechem cięższym niż seks bez zabezpieczeń skoro jest przeludnienie i podobno tylko kontrola liczby urodzeń może nas uratować bo w tym tępie w 2050 roku ma być 11 miliardów ludzi a teraz jest 7,5 miliardów. Nawet Greta namawiała do tego żeby nie mieć dzieci albo mieć po jednym góra 2 bo inaczej planeta będzie jeszcze bardziej przeciążona
Antykoncepcja nie jest jedynym sposobem na planowanie rodziny. Jest też NPR. Poza tym, w krajach wysoko rozwiniętych często jest ujemny przyrost naturalny, w Polsce dochodzi jeszcze problem ludzi opuszczających kraj, co przyspiesza spadek liczby ludności w naszej Ojczyźnie.
Czy mówimy o Grecie Thunberg? Obawiam się, że ona jako dziecko (które przez swój aktywizm chyba też trochę zaniedbuje naukę) nie stanowi autorytetu w tej sprawie. Wypowiada się jako aktywistka, nie jako specjalista.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Simon
Bywalec
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 22 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 16 times
Been thanked: 85 times

Re: Seks z zabezpieczeniem

Post autor: Simon » 2020-06-24, 22:10

Dzik pisze: 2020-05-17, 21:21 Dlaczego zabezpieczanie się jest grzechem nawet w małżeństwie
Jak się zastanowisz czemu służy współżycie seksualne, to zrozumiesz, dlaczego tzw."zabezpieczanie się" jest grzechem ciężkim.Współżycie seksualne
służy zrodzeniu potomstwa, i pielęgnowaniu oraz pogłębianiu miłości małżeńskiej (aspekt jednoczący).W momencie kiedy sięga się po jakikolwiek środek antykoncepcyjny, to sprawia, że seksualność która jest darem od Pana Boga, ogałaca się z tego, co jest jej istotą, to znaczy chce się wziąć związaną z nią przyjemność, ale chce wyłączyć się ten wymiar fundamentalny, którym jest przekazanie życia i otwarcie na życie.

Bardzo nie lubię słowa "zabezpieczanie się" bo sugeruje ono, że dziecko (które jest przecież darem Bożym) jest niebezpieczeństwem, przed którym należy się zabezpieczyć...Już sam ten fakt pokazuje, jak zła i niebezpieczna jest antykoncepcja, która z daru Bożego jakim jest dziecko, zrobiła zagrożenie i niebezpieczeństwo , przed którym małżonkowie wszelkimi sposobami musza się "zabezpieczyć".
Dzik pisze: 2020-05-17, 21:21a jeśli nie w małżeństwie tylko z dziewczyną czy kochanką to seks z zabezpieczeniem jest grzechem cięższym niż seks bez zabezpieczeń
Jakiekolwiek współżycie pozamałżeńskie jest grzechem śmiertelnym i jest moralnie niedopuszczalne.
Dzik pisze: 2020-05-17, 21:21skoro jest przeludnienie i podobno tylko kontrola liczby urodzeń może nas uratować (...)
Istnieją naturalne metody planowania rodziny.Natomiast rzekomego "przeludnienia" szkoda nawet komentować.Przecież to zwyczajne bzdury.
Ostatnio zmieniony 2020-06-24, 22:12 przez Simon, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13803
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2204 times

Re: Seks z zabezpieczeniem

Post autor: sądzony » 2020-06-24, 22:55

Simon pisze: 2020-06-24, 22:10 (...) Istnieją naturalne metody planowania rodziny.(...)
A jakie to naturalne metody, które nie są antykoncepcją?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Seks z zabezpieczeniem

Post autor: ToTylkoJa » 2020-06-24, 23:21

sądzony pisze: 2020-06-24, 22:55
Simon pisze: 2020-06-24, 22:10 (...) Istnieją naturalne metody planowania rodziny.(...)
A jakie to naturalne metody, które nie są antykoncepcją?
Nieuprawianie seksu w dni płodne?

Simon
Bywalec
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 22 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 16 times
Been thanked: 85 times

Re: Seks z zabezpieczeniem

Post autor: Simon » 2020-06-24, 23:38

ToTylkoJa pisze: 2020-06-24, 23:21
sądzony pisze: 2020-06-24, 22:55
Simon pisze: 2020-06-24, 22:10 (...) Istnieją naturalne metody planowania rodziny.(...)
A jakie to naturalne metody, które nie są antykoncepcją?
Nieuprawianie seksu w dni płodne?
Dokładnie tak.

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Seks z zabezpieczeniem

Post autor: marcin07 » 2020-06-25, 08:25

Nie dziwie sie tematowi bo ludzie lubią grzebać w majtkach jak nie swoich to innych , świat i ludzkość istnieje setki lat a zarazem ludzie uczyli sie jak żyć i jak sie zabezpieczać przed niechcianym potomstwem , sa narody które maja obowiązek mieć duzo dzieci gdyż to pomaga na zawładniecie innych krajów poprzez wojny lub indoktrynacje religijna , stylem życia i bycia , efektem jest coraz mniej katolików , więcej wpływów religii islamskiej .
zabezpieczenie przed niechcianym dzieckiem w danym monecie jest dobrym rozwiązaniem , na płodzenie iluś tam dzieciaków i nie mieć żadnych warunków na ich utrzymanie i wychowanie jest zbrodnia , proszę spojrzeć na to co sie dzieje na kontynencie afrykańskim , ile dzieci umiera z powodu głodu , chorób.
Większość userow stosuje taki czy inne środki antykoncepcyjne , katolicy maja zazwyczaj jedno lub dwoje dzieci , dlaczego ? no bo stosują srodki koncepcyjne.
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1600
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Seks z zabezpieczeniem

Post autor: Tek de Cart » 2020-06-25, 09:25

@marcin07 to że dużo ludzi coś robi nie znaczy że jest to dobre... jak pisał kiedyś W.Łysiak "Jedzmy gówno, miliony much nie mogą się mylić!" ;)

To co się dzieje na kontynencie afrykańskim to zbrodnia ale z zupełnie innych powodów niż piszesz - Marek cytował dobrą książkę na ten temat powyżej.

Seksualność człowieka jest wielką siłą - mogącą kierować ku dobru, ale też ku złu. Co praktycznie każda kultura / cywilizacja rozpoznała - i dlatego wszędzie seksualność podlega jakimś prawom / zwyczajom. Bo brak opanowania tej siły prowadzi po prostu do rozpadu społeczeństwa, anarchii, wojen itd. Jest nawet dobrze uzasadniona merytorycznie opinia, że wielożeństwo MUSI prowadzić do agresywności danej społeczności na zewnątrz - bo jeśli bogaty / przystojny mężczyzna może mieć 4 żony - to 'na rynku matrymonialnym' pozostanie 2 czy 3 innych mężczyzn nie mogących zrealizować swojego pragnienia bycia z kobietą - i dla nich rozwiązaniem jest 'zdobycie' kobiety z innego obszaru - więc wojna i branki są czymś naturalnym w takim układzie.

"Zabezpieczanie się przed niechcianym potomstwem" było zasadniczo tylko w 2 przypadkach:
a) seks pozamałżeński - żeby nie było owoców zdrady
b) stan dekadencji - gdzie przyjemność była przedkładana ponad wszystko inne

Śmiertelność dzieci była tak wielka, że dla większości posiadanie większej ilości dzieci stanowiło pewną nadzieję, że chociaż część dożyje do dorosłości.. Wraz z rozwojem medycyny to się na szczęście poprawiło. Naukowe badania nad płodnością rozpoczęły się w zasadzie dopiero w XX wieku. I dzięki temu wiemy jak działa organizm kobiety - i w większości przypadków można dosyć dokładnie rozpoznać czas płodny. Są nawet testy hormonalne do tego (podobnie jak testy ciążowe).

ale jak już słusznie zauważył @Simon
Bardzo nie lubię słowa "zabezpieczanie się" bo sugeruje ono, że dziecko (które jest przecież darem Bożym) jest niebezpieczeństwem, przed którym należy się zabezpieczyć...Już sam ten fakt pokazuje, jak zła i niebezpieczna jest antykoncepcja, która z daru Bożego jakim jest dziecko, zrobiła zagrożenie i niebezpieczeństwo , przed którym małżonkowie wszelkimi sposobami musza się "zabezpieczyć".
podstawowa sprawa to jak jest ukształtowane myślenie o dzieciach / potomstwie. Czy jest to 'problem' przed którym należy się 'zabezpieczyć' a w ostateczności 'usunąć' ? Czy jest to dar Boży dla małżonków - który choć może czasem nieoczekiwany a nawet trudny, jest jednocześnie drogą do większej miłości...
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Seks z zabezpieczeniem

Post autor: marcin07 » 2020-06-25, 12:49

tek de Cart napisał """@marcin07 to że dużo ludzi coś robi nie znaczy że jest to dobre... jak pisał kiedyś W.Łysiak "Jedzmy gówno, miliony much nie mogą się mylić"""
jakie sie książki czyta takie sie przykłady pisze , a wiec smacznego .
Nie wiem co macie przeciw zabezpieczani sie przed nie chcianym potomstwem z tego czy innego powodu ,
Czyżbym miał zrozumieć i być pewny ze wy wszyscy na tym forum nie stosujecie antykoncepcji , tylko się bzykacie w dni kiedy wasza partnerka ma dni nie płodne , no , no kto by wierzy w takie wyznania .
Każde dziecko jest darem Bożym i należny się cieszyć z tego powodu , ale ile tak zwanych katoliczek morduje swe nienarodzone dzieci bo zaliczyło zdradę , albo warunki gospodarcze nie pozwalają na następne dziecko , dobrze jest pouczać strofować innych a samemu żyć jak się chce .
Seksualność to chuć nie do opanowania przez wielu ludzi , ile było morderstw z powodu popędu seksualnego tego nikt nie wie , ale i milosc to wielka sila ktora uszczęśliwia i i w wielu przypadkach rodzi tragedie .
Zawsze sa dwie strony medalu .
Tak a to ty wiesz z jakich powodów na kontynencie afrykańskim jest tak jak jest ? tam katolicyzm , chrześcijaństwo praktycznie nie istnieje , tam ludzie żyją swym życiem , a do powiedzenia ma najwięcej szaman czy jakiś inny duchowny ich wewnętrznych wyznań, do tej pory dziewczynki sa okaleczane poprzez obrzezanie .
Marek przedstawił książkę , byc moze nie swoja , bo jego mądrości i nawiedzenia przeglądelem na jego stronie bloga , ale jak przeczytałem to pomyślałem , skąd ten facet ma pewność ze tacy zbrodniarze , barbarzyńcy , mordercy narodów otrzymają wybaczenie od Boga za swe barbarzyństwo, a pisał o Hitlerze , Stalinie .no cóż nie każdy jest tak blisko bożka jak on .Tylko ludzie podli mogą napisać ze żałują dyskusji z innym userem , ten post powiedział jak gardzi ludźmi i jaki jest naprawdę .
Nie dziwie sie ze tu wielu uważna sie za nawiedzonych ,ze możne innych pouczać , strofować , a ja mowie ze żaden grzesznik nie ma prawa innego grzesznika pouczać skoro sam jest być może nawet większym grzesznikiem
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1600
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Seks z zabezpieczeniem

Post autor: Tek de Cart » 2020-06-25, 13:10

marcin07 pisze: 2020-06-25, 12:49 Nie wiem co macie przeciw zabezpieczani sie przed nie chcianym potomstwem z tego czy innego powodu ,
myślałem, że napisałem jasno, ale jak widać nie koniecznie, więc spróbuję innymi słowami:
przede wszystkim nie uznajemy żadnego dziecka za NIECHCIANE
każde dziecko jest CHCIANE przez Boga, i może być chciane także przez ludzi - nawet jeśli nie przez biologicznych rodziców - to przez rodziców adopcyjnych.
Uważamy po prostu że nie można do człowieka stosować myślenia => "nie chcę Cię/ nie lubię Cię, więc Cię zabiję"
a antykoncepcja jest świadomie lub nie (częściej nieświadomie) stawaniem po stronie takiego właśnie poglądu. Bo dzieli ludzi na tych lepszych - którzy mogą się urodzić i tych gorszych którzy nie powinni się urodzić.
Czyżbym miał zrozumieć i być pewny ze wy wszyscy na tym forum nie stosujecie antykoncepcji , tylko się bzykacie w dni kiedy wasza partnerka ma dni nie płodne , no , no kto by wierzy w takie wyznania .
nie mogę pisać za wszystkich - ale za siebie i parę znajomych małżeństw mogę zaświadczyć, że nie stosujemy antykoncepcji. Nie ma takiej potrzeby ;) Naturalne Metody Rozpoznawania Płodności w większości przypadków sprawdzają się bardzo dobrze, można się jeszcze wspomóc testami hormonalnymi, a w sytuacjach gdy rozeznajemy, że należy z jakiegoś powodu odłożyć poczęcie następnego dziecka a rozpoznanie płodności jest 'niepewne' - pozostaje czasowa wstrzemięźliwość. Opanowanie popędów jest możliwe i co więcej uszlachetnia człowieka.
Każde dziecko jest darem Bożym i należny się cieszyć z tego powodu , ale ile tak zwanych katoliczek morduje swe nienarodzone dzieci bo zaliczyło zdradę , albo warunki gospodarcze nie pozwalają na następne dziecko , dobrze jest pouczać strofować innych a samemu żyć jak się chce .
znów - to że wielu ludzi popełnia zło - nie znaczy to że należy zło akceptować czy pochwalać!
ja żyję ja chcę ;) i wiele innych małżeństw też chce stosować Naturalne Metody - bo to z wielu względów dobre dla małżeństwa (oprócz faktu, że nie grzeszne). Wiele małżeństw świadczy o tym że dzięki temu zbliżyli się do siebie, bardziej się kochają i akceptują, bardziej się wspierają i czują się po prostu lepiej w małżeństwie. Zwłaszcza świetnie to widać u małżeństw które stosowały antykoncepcję - i mogą porównać jeden i drugi czas. Zresztą nawet niewierzący czasem odrzucają antykoncepcję na rzecz NMRP - np. ze względów ekologicznych. W końcu najpopularniejsza antykoncepcja to sztuczne hormony podawane kobiecie... a nie ma jeszcze takiej chemii która by nie szkodziła...
Seksualność to chuć nie do opanowania przez wielu ludzi , ile było morderstw z powodu popędu seksualnego tego nikt nie wie , ale i milosc to wielka sila ktora uszczęśliwia i i w wielu przypadkach rodzi tragedie .
Zawsze sa dwie strony medalu .
a Ty ciągle wracasz do tego że wielu ludzi grzeszy... TAK! i co z tego.. czy to że ktoś kradnie jest jakimś usprawiedliwieniem jeśli Ty kradniesz? chyba tylko w komunizmie ... ;) bo na pewno nie w chrześcjanstwie
a ja mowie ze żaden grzesznik nie ma prawa innego grzesznika pouczać skoro sam jest być może nawet większym grzesznikiem
acha, czyli należy zlikwidować sądy i więzienia? bo nikt nie ma prawa pouczać a tym bardziej karać innego grzesznika skoro sam jest grzesznikiem?
Czyli Ty masz prawo - a nawet obowiązek - mówić komuś że robi źle (jeśli robi źle) nawet jeśli Ty sam nie jesteś doskonały w tym temacie. Myślisz, że każdy policjant w drogówce zawsze przestrzega przepisów drogowych? Albo że każdy sędzia to kryształowy okaz uczciwości w każdej dziedzinie?

Prawda jest prawdą bez względu na to czy wypowiada ją grzesznik czy święty. Dobro jest dobrem bez względu na to czy czyni je grzesznik czy święty, zło jest złem bez względu na to czy czyni je grzesznik czy święty.
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Seks z zabezpieczeniem

Post autor: marcin07 » 2020-06-25, 17:09

i co mam komentować napisałeś co ci ślina na język przyniosła i tyle .powyciągałeś zdania z całości i uważasz ze to jest w porządku , to nie w porządku bo tak nie znajdziesz setna przekazu co chciałem powiedzieć ,
Czytając książkę musisz ja cala przeczytać aby zrozumieć co autor chce przekazać czytelnikowi
Nie pisałem ze należny likwidować sady i wiezienia , to ty o tym piszesz , grzechy nie rozsadza sad ziemski tylko Boski
poza tym jak może być świętym grzesznik , Święty jest tylko Bóg i nikt więcej , tak zło jest złem i należny je tępić ,a w większości złoczyńców broni się rozmywa sprawę , toleruje się male grzeszki i dlatego jest tak na ziemi jak jest , zło goni zło , fałsz , kłamstwo , pogarda, zdrada , obmowa to modlitwa większości ludzi uważających się za wierzących .
Jak myślisz dlaczego tak mało ludzi chodzi do kościoła na zachodzie ???
Odpowiedz jest prosta , ludzie wiedza ze są grzesznikami i wiedza ze żadna pokuta nie umyje ich od grzech , .
Ludzie także zrozumieli ze człowiek to wielki obłudnik i krzywoprzysięzca , nie spowiadają się ,nie biorą komunii świętej bo zrozumieli ze nie mogą dziennie , czy tygodniowo obrażać Boga przyrzekając poprawę a następnej chwili być ponownie grzesznikiem , tak tylko mogą postępować ludzie i wypalonym sumieniu .
Jezus powiedział ze ludzie chorzy potrzebują lekarza a nie znachora czy konowała, takim lekarzem jest Jezus a nie grzeszni kapłani.
Magnolia wkleiła artykuł na temat homoseksualizmu wśród kapłanów ale zarazem zamknęła temat aby nikt nie komentował tego , lecz ona sam usprawiedliwiała kapłanów i ich brak dyscypliny .
Pozwólcie ludziom żyć jak chcą , jest XXI wiek i nie wszystko pasuje z ksiąg napisanych przed wiekami .
Każdy z nas będzie sam odpowiadał za swe grzech wiec się nie martwcie o innych tylko o siebie i swe sumienie , oczywiście dobra rada nie jest zła , ale tylko rada i to bez nakazów jej stosowania .
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

ODPOWIEDZ