Seks z zabezpieczeniem

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Magnolia

Re: Seks z zabezpieczeniem

Post autor: Magnolia » 2020-06-26, 21:50

marcin07 pisze: 2020-06-26, 13:30
Wybacz do reszty się nie odniosę , bo to nic nie da , mam taki styl wypowiedzi i wyrażania swych myśli który Was drażni , uważacie za arogancki i bezczelny , no cóż każdy ma swój styl .
Nad stylem wypowiedzi zdecydowanie można popracować. Można przyjąć zasadę, że piszę/mówię tylko takie rzeczy i w taki sposób jak sam chciałbym przeczytać, czyli nie rób innemu co Tobie niemiłe.

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Seks z zabezpieczeniem

Post autor: marcin07 » 2020-06-26, 21:54

i co mam odpowiedzieć ? mam przyrzekać poprawę ? a jak jej nie dotrzymam ?
Bede sie starał spokojniej podchodzić do postów innych .
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Magnolia

Re: Seks z zabezpieczeniem

Post autor: Magnolia » 2020-06-26, 21:59

marcin07 pisze: 2020-06-26, 21:54 i co mam odpowiedzieć ? mam przyrzekać poprawę ? a jak jej nie dotrzymam ?
Bede sie starał spokojniej podchodzić do postów innych .
Jesteś dorosły, więc bierz odpowiedzialność za to co piszesz.
Wolniej czytaj i staraj się zrozumieć, że masz wokoło życzliwych ludzi.

p.s wiem, ze można pracować nad stylem wypowiedzi bo sama włożyłam wielki wysiłek by zmienić swój styl. Zanim to zrobiłam kłóciłam sie na okrągło z ludźmi, o każdy drobiazg, a najwięcej o to co mi się zdawało, a nie to co mówili... więc pisze z doświadczenia.

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Seks z zabezpieczeniem

Post autor: marcin07 » 2020-06-26, 22:01

Magnolia pisze: 2020-06-26, 21:59
marcin07 pisze: 2020-06-26, 21:54 i co mam odpowiedzieć ? mam przyrzekać poprawę ? a jak jej nie dotrzymam ?
Bede sie starał spokojniej podchodzić do postów innych .
Jesteś dorosły, więc bierz odpowiedzialność za to co piszesz.
Wolniej czytaj i staraj się zrozumieć, że masz wokoło życzliwych ludzi.

p.s wiem, ze można pracować nad stylem wypowiedzi bo sama włożyłam wielki wysiłek by zmienić swój styl. Zanim to zrobiłam kłóciłam sie na okrągło z ludźmi, o każdy drobiazg, a najwięcej o to co mi się zdawało, a nie to co mówili... więc pisze z doświadczenia.
kto by pomyślał ze byłaś taka osa ?
Postaram się
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14942
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4186 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Seks z zabezpieczeniem

Post autor: Dezerter » 2020-06-26, 22:38

Wróćmy jednak do tematu
Sex z zabezpieczeniem
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

apostata

Re: Dobry wieczór

Post autor: apostata » 2020-09-08, 11:41

Andej pisze: 2020-09-08, 11:10
apostata pisze: 2020-09-07, 09:40 Czy te przewinienia to także łamanie prawa? Czy wyrządziłeś krzywdę innym ludziom?
Każdy grzech jest łamaniem prawa. Każdy grzech wyrządza krzywdę ludziom.
Grzech zbierania patyków w szabat?
Grzech używania antykoncepcji?

kundelek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 332
Rejestracja: 15 sie 2020
Has thanked: 3036 times
Been thanked: 50 times

Re: Dobry wieczór

Post autor: kundelek » 2020-09-08, 12:31

Blyskotliwe, ale jak zwykle nie w temacie, apostato.
Po pierwsze - antykoncepcja jest skierowana przeciwko zyciu. Okresla sie ja nawet jako eutanazje przednarodzeniowa.
Ty istniejesz, bo nie podlagales skutkom antykoncepcji.
I dlatego Twoje blyskotliwe odpowiedzi sa bardzo niemadre.

Ps: co do patykow - o czym Ty piszesz ? Napisz do zydow.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Dobry wieczór

Post autor: Andej » 2020-09-08, 14:20

Jeśli nie masz nic do napisania, to po co tracisz czas na bzdury?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

kundelek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 332
Rejestracja: 15 sie 2020
Has thanked: 3036 times
Been thanked: 50 times

Re: Dobry wieczór

Post autor: kundelek » 2020-09-08, 14:28

Do kogo Andeju to odniesc?

apostata

Re: Dobry wieczór

Post autor: apostata » 2020-09-08, 22:47

Andej pisze: 2020-09-08, 14:20 Jeśli nie masz nic do napisania, to po co tracisz czas na bzdury?
Postawiłeś tezę że każdy grzech jest łamaniem prawa i krzywdzeniem ludzi.
Dałem dwa przykłady które ewidentnie nie krzywdzą ludzi.

Dodano po 8 minutach 45 sekundach:
kundelek pisze: 2020-09-08, 12:31 Blyskotliwe, ale jak zwykle nie w temacie, apostato.
Dokładnie w temacie. Ja zadałem pierwotne pytanie więc chyba wiem jaki był temat.
Po pierwsze - antykoncepcja jest skierowana przeciwko zyciu. Okresla sie ja nawet jako eutanazje przednarodzeniowa.
Pytanie brzmiało czy jest łamaniem prawa (ja miałem na myśli prawo świeckie w Polsce) i czy krzywdzi ludzi. Odpowiedź brzmi nie. Seks dwóch kochających się ludzi wpływa pozytywnie na ich szczęście. A płodzenie dzieci za każdym razem może ich szczęście obniżyć.
Ty istniejesz, bo nie podlagales skutkom antykoncepcji.
I dlatego Twoje blyskotliwe odpowiedzi sa bardzo niemadre.
Prawdopodobnie wręcz przeciwnie. Gdyby moi rodzice nie korzystali z antykoncepcji to zanim się urodziłem mieliby już ok. 7 dzieci. Nie sądzę żeby się zdecydowali na następne.

Ps: co do patykow - o czym Ty piszesz ? Napisz do zydow.
Czy przed Jezusem to był grzech?
Ostatnio zmieniony 2020-09-08, 22:56 przez apostata, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Dobry wieczór

Post autor: Andej » 2020-09-09, 07:31

apostata pisze: 2020-09-08, 22:47 Dałem dwa przykłady które ewidentnie nie krzywdzą ludzi.
Nie dałeś żadnego przykładu grzechu nie krzywdzącego ludzi. Wykazałeś jedynie absurdalną ignorancję pojęcia grzechu, jak też krzywdzenia człowieka. Starasz się zniechęcić do rozmowy? Bo, chyba nie jesteś na tak dziecinnym poziomie, aby tak dziecinne przykłady podawać.

Teza, że zabijanie (na dowolnym etapie życia) nie jest krzywdzeniem pasuje do komunistów (czerwonych i brunatnych) z pierwszej połowy XX wieku. Seksualna satysfakcja kochających się ludzi wypływająca z zabijania nienarodzonych wydaje mi się być jakimś okrutnym zboczeniem.
[Kochających się = to określenie dobrze precyzuje, że chodzi o ludzi kochających samych siebie i spełniających swoje potrzeby przez wykorzystywanie drugiej osoby. Tak należy interpretować użycie czasownika zwrotnego.]
apostata pisze: 2020-09-08, 22:47 Czy przed Jezusem to był grzech?
Taki abstrakcyjny grzech niezależny od człowieka? Kiedyś Armstrong powiedział, że jak ktoś pyta, co to jest jazz, to nie ma sensu mu odpowiadać. Obecnie poruszone kwestie świadczą o podejmowaniu dyskusji przy jednoczesnej teflonowości na wiedzę w poruszanym zakresie. Do dyskusji też trzeba się troszkę przygotować.I trzeba, przynajmniej, starać się rozumieć, co rozmówca mówi. Odrzucając poszukiwanie wiedzy, ignorowanie tłumaczeń jest dziecinadą. A z używanego słownictwa i formy nie wynika, abyś był kilkulatkiem. Dlaczego, więc, zadajesz pytanie na poziomie pierwszoklasisty?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

apostata

Re: Dobry wieczór

Post autor: apostata » 2020-09-09, 07:58

Andej pisze: 2020-09-09, 07:31 Nie dałeś żadnego przykładu grzechu nie krzywdzącego ludzi.
(...)
Teza, że zabijanie (na dowolnym etapie życia) nie jest krzywdzeniem pasuje do komunistów (czerwonych i brunatnych) z pierwszej połowy XX wieku.
Grubo.
Czy Ty właśnie porównałeś antykoncepcję do zbrodni Hitlera i Stalina czy tylko mi się wydaje?
Nie można zbić życia które nie powstało.

Seksualna satysfakcja kochających się ludzi wypływająca z zabijania nienarodzonych wydaje mi się być jakimś okrutnym zboczeniem.
Nie nienarodzonych tylko nieistniejących. Moja sperma to nie są ludzie. Myślałem że bronicie życia od poczęcia ale widzę że Ty idziesz dalej i bronisz plemników?
[Kochających się = to określenie dobrze precyzuje, że chodzi o ludzi kochających samych siebie i spełniających swoje potrzeby przez wykorzystywanie drugiej osoby. Tak należy interpretować użycie czasownika zwrotnego.]
Oczywiście wiesz lepiej czy kocham swoją żonę niż ja.

Taki abstrakcyjny grzech niezależny od człowieka?
Dokładnie. Niezależny od człowieka. Ja swoje poglądy moralne kształtuję w zależności od innych osób i od innych żywych istot.
Ps.
Daruj sobie ataki personalne.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Dobry wieczór

Post autor: Andej » 2020-09-09, 08:21

apostata pisze: 2020-09-09, 07:58 Grubo.
Czy Ty właśnie porównałeś antykoncepcję do zbrodni Hitlera i Stalina czy tylko mi się wydaje?
Nie można zbić życia które nie powstało.
Cieniutko. Zabijanie, to zabijanie. Niezależnie od tego, jakiego eufemizmu się użyje. Czy będzie to aborcja, czy przerywanie życia, czy usypianie, czy eutanazja. Za każdym razem jest to zadanie śmierci czyli przerwanie rozwoju biologicznego, Zakończenie życia.
To wiedza powszechna z zakresu biologii.
apostata pisze: 2020-09-09, 07:58 Nie nienarodzonych tylko nieistniejących. Moja sperma to nie są ludzie. Myślałem że bronicie życia od poczęcia ale widzę że Ty idziesz dalej i bronisz plemników?
Tak wielkiej ignorancji w zakresie biologii się nie spodziewałem. Przykro mi, ze powyższe zdanie jest głupotą. Totalną głupota. Nawet Spurek nie wymyśliłaby nic głupszego. Z totalnie głupimi stwierdzeniami nie ma sensu polemizować. Dzieci w wieku przedszkolnym mają większą wiedzę na te tematy.
apostata pisze: 2020-09-09, 07:58 Oczywiście wiesz lepiej czy kocham swoją żonę niż ja.
Dlaczego więc: Video meliora proboque, deteriora sequor?
apostata pisze: 2020-09-09, 07:58Dokładnie. Niezależny od człowieka. Ja swoje poglądy moralne kształtuję w zależności od innych osób i od innych żywych istot.
Nie istnieje pojęci grzechu wyabstrahowane od człowieka i jego woli.
apostata pisze: 2020-09-09, 07:58 Daruj sobie ataki personalne.
Nie atak, ani też personalny, jeno ocena poziomu "argumentacji". Szokująco niski.

Ad persona: Proszę, najpierw zerknij do podręczników z biologii z poziomu podstawówki. Ba na tym poziomie dyskusja jest żenująco prymitywna. Dlatego kończę "polemikę". Dopóki nie poznasz podstawowych pojęć.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Dobry wieczór

Post autor: Magnolia » 2020-09-09, 08:27

apostata pisze: 2020-09-09, 07:58
Andej pisze: 2020-09-09, 07:31 Nie dałeś żadnego przykładu grzechu nie krzywdzącego ludzi.
(...)
Teza, że zabijanie (na dowolnym etapie życia) nie jest krzywdzeniem pasuje do komunistów (czerwonych i brunatnych) z pierwszej połowy XX wieku.
Grubo.
Czy Ty właśnie porównałeś antykoncepcję do zbrodni Hitlera i Stalina czy tylko mi się wydaje?
Nie można zbić życia które nie powstało.
Kiedy antykoncepcja zawodzi, to sięga się po kolejne narzędzie, czyli aborcję. Wg statystyk w 2019 r przeprowadzono 42 mln zabiegów przerwania ciąży, czyli zamordowania dziecka w łonie matki.
A teraz przeczytaj na Wiki ile ludzi zginęło w czasie II wojny światowej... (W ciągu 6 lat wojny zginęło ponad 60 milionów ludzi, )

https://ideologia.pl/aborcja-w-polsce-i ... -i-liczby/
https://niezalezna.pl/304626-szokujace- ... na-swiecie

Wiec, tak, aborcja jest bardziej śmiercionośna niż wojna światowa. Porównanie Andej jest uzasadnione.

apostata

Re: Dobry wieczór

Post autor: apostata » 2020-09-09, 09:52

Andej pisze: 2020-09-09, 08:21 Cieniutko. Zabijanie, to zabijanie. Niezależnie od tego, jakiego eufemizmu się użyje. Czy będzie to aborcja, czy przerywanie życia, czy usypianie, czy eutanazja. Za każdym razem jest to zadanie śmierci czyli przerwanie rozwoju biologicznego, Zakończenie życia.
To wiedza powszechna z zakresu biologii.
Ale tu nie było mowy o aborcji tylko o antykoncepcji. Nie może tu być mowy o zakończeniu życia.
To wiedza powszechna z zakresu biologii.

Dodano po 11 minutach 19 sekundach:
Magnolia pisze: 2020-09-09, 08:27
Kiedy antykoncepcja zawodzi, to sięga się po kolejne narzędzie, czyli aborcję. Wg statystyk w 2019 r przeprowadzono 42 mln zabiegów przerwania ciąży, czyli zamordowania dziecka w łonie matki.
A teraz przeczytaj na Wiki ile ludzi zginęło w czasie II wojny światowej... (W ciągu 6 lat wojny zginęło ponad 60 milionów ludzi, )

https://ideologia.pl/aborcja-w-polsce-i ... -i-liczby/
https://niezalezna.pl/304626-szokujace- ... na-swiecie

Wiec, tak, aborcja jest bardziej śmiercionośna niż wojna światowa. Porównanie Andej jest uzasadnione.
Klasyczny argument równi pochyłej. Antykoncepcja nie równa się aborcji.
Często wręcz przeciwnie. Antykoncepcja zapobiega niechcianym ciążom i przeciwdziała aborcjom.
Ostatnio zmieniony 2020-09-09, 09:54 przez apostata, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ