Seks z zabezpieczeniem

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1600
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Seks z zabezpieczeniem

Post autor: Tek de Cart » 2020-06-25, 17:27

@marcin07 z Twojej wypowiedzi wybrzmiewa dla mnie zasadnicza postawa: "Nikt nie ma prawa mówić co jest dobre a co jest złe w dziedzinie moralności tylko Bóg" - czy dobrze to zrozumiałem?
A czy Kościół jest w jakiś sposób z Bogiem związany wg Ciebie? Bo wg mnie Kościół jest Ciałem Jezusa - czyli Jego przedłużeniem. On jako Głowa jest już w Niebie ("buja w obłokach" ;) ) a Kościół jeszcze jest na ziemi oczekując na sąd i wniebowzięcie. Stąd wierzymy jako katolicy w to, że Bóg także dziś przemawia o tym co jest dobre a co jest złe - właśnie przez swój Kościół. Czy też w to wierzysz?
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2197 times

Re: Seks z zabezpieczeniem

Post autor: sądzony » 2020-06-25, 20:23

Simon pisze: 2020-06-24, 23:38
ToTylkoJa pisze: 2020-06-24, 23:21
sądzony pisze: 2020-06-24, 22:55
Simon pisze: 2020-06-24, 22:10 (...) Istnieją naturalne metody planowania rodziny.(...)
A jakie to naturalne metody, które nie są antykoncepcją?
Nieuprawianie seksu w dni płodne?
Dokładnie tak.
Czyli tak czy owak nic poza seksem dla przyjemności.
Something like czekoladka?

Dodano po 3 minutach 29 sekundach:
marcin07 pisze: 2020-06-25, 08:25 (...)
Większość userow stosuje taki czy inne środki antykoncepcyjne , katolicy maja zazwyczaj jedno lub dwoje dzieci , dlaczego ? no bo stosują srodki koncepcyjne.
Co nie oznacza, że nie grzeszą?
Fakt, że większość ludzi zabija się w taki czy inny sposób, nie oznacza, że nie jest to grzechem.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Seks z zabezpieczeniem

Post autor: marcin07 » 2020-06-25, 20:54

Tek de Cart pisze: 2020-06-25, 17:27 @marcin07 z Twojej wypowiedzi wybrzmiewa dla mnie zasadnicza postawa: "Nikt nie ma prawa mówić co jest dobre a co jest złe w dziedzinie moralności tylko Bóg" - czy dobrze to zrozumiałem?
A czy Kościół jest w jakiś sposób z Bogiem związany wg Ciebie? Bo wg mnie Kościół jest Ciałem Jezusa - czyli Jego przedłużeniem. On jako Głowa jest już w Niebie ("buja w obłokach" ;) ) a Kościół jeszcze jest na ziemi oczekując na sąd i wniebowzięcie. Stąd wierzymy jako katolicy w to, że Bóg także dziś przemawia o tym co jest dobre a co jest złe - właśnie przez swój Kościół. Czy też w to wierzysz?
Nie przesadzaj , Bóg już dal wskazówki co dotyczy moralności a co nie , to wszystko jest w księgach Mojżeszowych , Jezus tylko rozbudował i wyjaśnił niektóre t@Marcin Ja chętnie będę słuchał każdego człowieka bez względu na zawód czy odłam wiary , jeśli ten ktoś który daje mi rady moralne sam sie stosował do nich a szczególnie ich przestrzegania @Marcin Obrałem Jezusa za swego przewodnika i nauczyciela , żaden żyjący człowiek nie jest bez grzech i skazy wiec nie ma dla mnie nauczyciela wśród żywych@Marcin
Nie wiem co sie dzieje , ale gdy pisze post pokazuja sie imiona Marcin,marcin07 marcin89katolik to jakies ksywy czy co ? albo jest specjalne utrudnianie mi pisania na forum przez jednego z userow ktory jest jak sie chwali informatykiem , ale te utrudnienia tylko potwierdzaja klase osobnikow
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Dominik

Re: Seks z zabezpieczeniem

Post autor: Dominik » 2020-06-25, 21:14

Marcinie07, nikt tutaj nie utrudnia nikomu pisania. Jeśli użyjesz znaku małpy "@" w poście to zaczną wyskakiwać nicki osób. Przykładowo jeśli napiszesz @Dominik to ja otrzymam powiadomienie, że mnie wzywasz do dyskusji.

Proszę, bez pomówień, że ktoś coś specjalnie utrudnia.

Dodano po 2 minutach 35 sekundach:
W tym wątku możesz przetestować tą opcje
viewtopic.php?f=48&t=118

tylko najlepiej na mnie testuj, by nie zawracać innym głowy.

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Seks z zabezpieczeniem

Post autor: marcin07 » 2020-06-25, 21:22

Dominik pisze: 2020-06-25, 21:14 Marcinie07, nikt tutaj nie utrudnia nikomu pisania. Jeśli użyjesz znaku małpy "@" w poście to zaczną wyskakiwać nicki osób. Przykładowo jeśli napiszesz @Dominik to ja otrzymam powiadomienie, że mnie wzywasz do dyskusji.

Proszę, bez pomówień, że ktoś coś specjalnie utrudnia.

Dodano po 2 minutach 35 sekundach:
W tym wątku możesz przetestować tą opcje
viewtopic.php?f=48&t=118

tylko najlepiej na mnie testuj, by nie zawracać innym głowy.
nie wiem dlaczego miałbym używać tego znaku , nie używam go, te imiona od jakiegoś czasu mi się pokazują podczas pisania postu i zarazem utrudniają pisanie, nie wiem dlaczego ?
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18937
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2608 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Seks z zabezpieczeniem

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-06-25, 23:27

Większość userow stosuje taki czy inne środki antykoncepcyjne , katolicy maja zazwyczaj jedno lub dwoje dzieci , dlaczego ? no bo stosują srodki koncepcyjne.
Dzieki za zaprezentowanie swoich mniemań na temat "większości userów" (skąd ta wiedza? sądzisz po sobie?). Ja mam dwoje dzieci, a nigdy nie stosowałem środków antykoncepcyjnych.
Pozwólcie ludziom żyć jak chcą , jest XXI wiek i nie wszystko pasuje z ksiąg napisanych przed wiekami
Myślę, że to zdanie Marcina kończy dyskusję. Nie mamy wspólnej płaszczyzny. Jeśli Marcinie kwestionujesz posłuszeństwo Bogu - bo tym jest negowanie potrzeby stosowania się do "ksiąg napisanych przed wiekami" (przestarzałych?) to nie ma o czym dyskutować - możemy tylko zostać przy swoich zdaniach.

Można by ostatecznie ciągnąć, gdyby dyskusja była poznawaniem wzajemnie swoich poglądów, w atmosferze szacunku itd. Ale jeśli w niemal każdym liście, w pełnym emocjonalnym rozpędzie, oskarżasz o coś swoich adwersarzy, to doprawdy, nie ma po co.
Pal sześć inne sprawy, ale przynajmniej za oskarżenie Dominika o stosowanie jakichś utrudnień w pisaniu dla Ciebie bym na Twoim miejscu przeprosił...

Nie mam do Ciebie żalu, choć zachowujesz się skandaliczne. W moim przekonaniu, nie jesteśmy w stanie Ci pomóc. Nie wchodzę w powody Twojego rozchwiania emocjonalnego, być może nie jesteś im winny.

Stawiam wniosek zamknięcia rozmowy z Tobą.

Simon
Bywalec
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 22 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 16 times
Been thanked: 85 times

Re: Seks z zabezpieczeniem

Post autor: Simon » 2020-06-26, 05:49

marcin07 pisze: 2020-06-25, 08:25Większość userow stosuje taki czy inne środki antykoncepcyjne , katolicy maja zazwyczaj jedno lub dwoje dzieci , dlaczego ? no bo stosują srodki koncepcyjne.
To, iż ktoś ma dwójkę dzieci nie oznacza, że stosuje środki antykoncepcyjne.Zapomniałeś chyba, że istnieją również naturalne metody planowania rodziny.

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Seks z zabezpieczeniem

Post autor: marcin07 » 2020-06-26, 07:33

No sprawa się rypła same bzdury pisane i przekręcanie mych wypowiedzi, ze księgi są stare i nie można wszystkiego zastosować dzisiaj to jasne , same przepisy Mojżesza o czystości kobiet i ich traktowanie dzisiaj nie wchodzi w rachubę , dotyczy to także męskich wytrysków podczas snu , dzisiaj są nie do zaakceptowania , nigdy nie powiedziałem, napisałem ze kwestionuje posłuszeństwo wobec Boga , a stare księgi pisali ludzie a nie Bóg i nie wszystkie sa pisane pod dyktando Ducha Świętego .
Czy ja napisałem ze wszyscy userzy stosują środki antykoncepcyjne ? nie, wiec nie piszczcie bzdur i nie posądzajcie mnie ze odnoszę się do kogokolwiek osobiście , nie moja spraw i mi nic do tego jakie życie seksualne prowadzicie i jaki system stosujecie do planowania swych rodzin .
Marku odwal się odemnie , dałeś już swój pokaz ze gardzisz mną żałując ze dyskutowałeś ze mną(chyba pamiętasz co pisałeś do mnie ?) , a twoja ocena na moje zachowanie mnie nie rusza , tym bardziej ze śmiesz oceniać mój stan emocjonalny , odezwał się domorosły psycholog , czy twe zachowanie i ocenianie mego stanu zdrowia nie jest skandaliczne ? oczywiście ze tak .
nikogo nie będę przepraszał bo nie mam za co , ze miałem utrudnienia w pisani to fakt , a te utrudnienia same z siebie się nie wzięły , nie stosowałem znaku @ bo i do czego , nie znalem i znam userow z tymi imionami, nickami które się pokazywały , a wiec

Dzisiejsze czasy skłaniają ludzi do stosowania antykoncepcji i nie wszyscy maja czas i ochotę stosować metody naturalne , ludzie żyją według swych reguł i będą sami odpowiadać przed Bogiem , czy Bóg uzna za grzech stosowanie środków antykoncepcyjnych także nie wiem , a potępianie tych ludzi za ich stosowanie jest także nie na miejscu i mieszaniem się w życie prywatne , seksualne .
Czy was ktoś pytał jakie stosujecie metody planowania rodziny ???
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Magnolia

Re: Seks z zabezpieczeniem

Post autor: Magnolia » 2020-06-26, 09:44

Marcinie, ciężko się czyta coś takiego, kiedy w jednym poście przyznajesz się do Boga, ale swoim całym zachowaniem i dalszym wpisem przeczysz miłości bliźniego.

Nie można samemu wyznaczać co jest napisane pod wpływem Ducha św w Biblii a co nie jest. Nie można odrzucić Kościoła założonego przez samego Chrystusa, bo to jest równoznaczne z odrzuceniem Chrystusa.

Nie można wierzyć w Boga bezobjawowo.

Wiara w Boga i posłuszeństwo Bogu pociąga w nas chęć naśladowania Go w miłości, życzliwości, przyjaźni, w dobrej woli i chęci niesienia pomocy.
Przykro mi, ale kogoś kto widzi winę tylko w innych, nigdy w sobie, ocenia innych, wyraża się wulgarnie i niekulturalnie, pomawia innych, ciągle ma poczucie jakiegoś spisku i zagrożenia, zachowuje się agresywnie - nie nazwałabym uczniem Jezusa.

Nie oceniamy ludzi, tylko ich zachowanie. A złemu zachowaniu mamy prawo powiedzieć: basta!

Nie ma jeszcze południa a Ty już dziś zdążyłeś pomówić i podejrzewać Dominika o złośliwe utrudnianie pisania postów (Dominik jest jedynym informatykiem z uprawnieniami administracyjnymi, nikt ze zwykłych userów nie może ingerować w posty innych osób)
oraz bezpardonowo odpowiedziałeś na post Marka, czym jedynie zaświadczyłeś o swoim skandalicznym zachowaniu, które każdy z nas obserwuje.

Strach pomyśleć na co sobie dalej pozwolisz...

Króliczek

Re: Seks z zabezpieczeniem

Post autor: Króliczek » 2020-06-26, 10:06

Mnie potwornie smucą takie poglądy jak zabijajmy bo jest nas za dużo, albo wybieranie kto ma żyć a kto nie, cywilzacja smierci:(Ale pocieszam się że nie wszyscy tak myślą:) w każdym razie antykoncepcja zła! Npr nie traktuję jako antykoncepcji, mam 4 dzieci, nie potępiam jak ktoś ma inne poglądy bo to głupie i złe, nawet nie pytam się znajomych:a wy jak się zabezpieczacie? :)

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1600
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Seks z zabezpieczeniem

Post autor: Tek de Cart » 2020-06-26, 10:32

@marcin07 eh..
jeśli 1 osoba mówi Ci że jesteś pijany, możesz to zignorować, jeśli 2 osoby mówią Ci, że jesteś pijany to warto się nad tym zastanowić, ale jeśli 3 osoby mówią Ci że jesteś pijany - to po prostu idź spać :)
a co do Twojego sposobu pisania już parę osób zwróciło uwagę, że jest emocjonalny, mało grzeczny (a czasem wręcz obrażający) i mało konkretny... no to może warto się nad tym zastanowić i poszukać czy możesz zmienić coś w sobie zamiast oskarżać wszystkich innych?

1) wprost oskarżyłeś Dominika, że utrudnia Ci pisanie na forum, zarzucając mu co najmniej brak klasy - jakoś nie widać przeprosin. To że miałeś jakieś utrudnienia to fakt - ale nie związany z Dominikiem, więc wypada go przeprosić. Może w klawiaturze zablokował Ci się klawisz SHIFT czy inny, albo pisałeś na laptopie 'z gładzikiem' i niechcący tam zaczepiałeś itd. Powodów może być parę - ale raczej problem był po Twojej stronie. Więc oskarżanie innych o specjalne przeszkadzanie jest po prostu obmową i doszukiwaniem się złej woli w innych. A czy ktoś tutaj doszukuje się złej woli w Tobie? Choć rozmowa z Tobą jest trudna to jednak chcę abyś wiedział że nikt tu nie uważa że specjalnie próbujesz kogoś obrażać czy zdenerwować. Najpierw zakładam, że mogłeś czegoś nie zrozumieć w mojej wypowiedzi, potem że mogłeś się wyrazić nieprecyzyjnie i ja czegoś nie zrozumiałem.

2)to są cytaty z Twoich wypowiedzi:
Pozwólcie ludziom żyć jak chcą , jest XXI wiek i nie wszystko pasuje z ksiąg napisanych przed wiekami .
, a stare księgi pisali ludzie a nie Bóg i nie wszystkie sa pisane pod dyktando Ducha Świętego .
no wybacz, ale tak zostało to zrozumiane a nie inaczej, nie tylko przez Marka, ale też przeze mnie i pewnie przez innych użytkowników. Dla nas CAŁE Pismo Święte zostało napisane pod natchnieniem Ducha Świętego - nawet te 'dziwne' przepisy z ksiąg mojżeszowych. Z Twojej wypowiedzi wynika że w to nie wierzysz. Jeśli jest inaczej - to znaczy, że Twoja wypowiedź była nieprecyzyjna i przez to źle Cię zrozumieliśmy. Czy tak?

3)inne cytaty:
Większość userow stosuje taki czy inne środki antykoncepcyjne ,
Czyżbym miał zrozumieć i być pewny ze wy wszyscy na tym forum nie stosujecie antykoncepcji , tylko się bzykacie w dni kiedy wasza partnerka ma dni nie płodne , no , no kto by wierzy w takie wyznania .
inna sprawa, że to mało grzecznie zadane pytanie - ale w domyśle zarzuca nam (userom tego forum) złą wolę / hipokryzję
Czy was ktoś pytał jakie stosujecie metody planowania rodziny ???
tak - Ty :) w zdaniu powyżej

4)
czy Bóg uzna za grzech stosowanie środków antykoncepcyjnych także nie wiem , a potępianie tych ludzi za ich stosowanie jest także nie na miejscu i mieszaniem się w życie prywatne , seksualne .
to czy Bóg uzna za grzech stosowanie środków antykoncepcyjnych WIEMY - bo Kościół który jest Ciałem Jezusa wprost o tym mówi. Nikogo staramy się nie potępiać - ale mówić co jest dobre a co jest złe. Nikt w życie prywatne i seksualne się nie miesza (jakoś nie widziałem lotnych brygad ortodoksyjnych katolików łażących po domach i zaglądających ludziom do łóżka kiedy współżyją ;) ) - po prostu KAŻDA ludzka aktywność podlega pod moralność. A Kościół mówi o moralności. Jeśli ktoś nie chce się do tego zastosować - to droga wolna, nikt nie MUSI przecież być katolikiem...
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18937
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2608 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Seks z zabezpieczeniem

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-06-26, 11:41

Marku odwal się ode mnie , dałeś już swój pokaz ze gardzisz mną żałując ze dyskutowałeś ze mną(chyba pamiętasz co pisałeś do mnie ?) , a twoja ocena na moje zachowanie mnie nie rusza , tym bardziej ze śmiesz oceniać mój stan emocjonalny , odezwał się domorosły psycholog(...)
Nie.
  • Dałem wyraz mojej dezaprobacie wobec tego co, a zwłaszcza jak piszesz, a nie "pogardzie" wobec Ciebie. Mimo faktu, że w każdym swoim liście dajesz wyraz pogardy wobec swoich rozmówców.
    Gdybym Tobą gardził, nie włożyłbym tyle wysiłku by pewne rzeczy Ci spokojnie wytłumaczyć (zanim przegiąłeś).
    Jednak nawet później pozwoliłem sobie na nawet część tego, na co pozwalasz sobie w stosunku do mnie czy innych forumowiczów.
    .
  • Wyraziłem rozczarowanie naszą dyskusją, bo - w pełnej życzliwości do Ciebie - próbowałem wytłumaczyć Ci pewne rzeczy, poświęcając na to swój czas. Robiłem to spokojnie, mimo że już wówczas zwracałeś się do mnie i do innych bardzo niegrzecznie. W końcu - po prostu - miarka się przebrała. Nawet chcąc komuś pomóc, nie można pozwalać mu na każdy rodzaj zachowania.
    .
  • Mój postulat, aby zakończyć z Tobą rozmowę, wypływa z konstatacji, iż niestety nie nie ma szans na porozumienie, a nawet tylko na merytoryczną, spokojną rozmowę. Nie widzę powodu, by tolerować Twoje fałszywe oskarżenia i niekontrolowane reakcje.
    .
  • Wbrew temu co myślisz, nie tylko ja, ale i pozostali forumowicze - znam ich - gdyby mogli (czytaj: gdybyś temu skutecznie nie zapobiegał swoim zachowaniem) zrobiliby wiele, by Ci pomóc. Ale trzeba być realistą - nie potrafimy tego zrobić, a awantury tego rodzaju na forum nikomu nie służą. Ani Tobie, ani nikomu innemu
    .
  • Deklaruję (i myślę że podobnie jest z innymi), że jeśli tylko pozwolisz sobie pomóc, chętnie kolejny raz spróbuję. Ale musiałbyś zadeklarować powstrzymanie się od krzyków, obrażania, wchodzenia na wysoki poziom pobudzenia emocjonalnego, fałszywych oskarżeń i przypisywania ludziom, którzy usiłują Ci pomóc złych intencji.
    .
  • Tyle. Na razie spełnię Twoje życzenie "odwalenia się" od Ciebie (jak to salonowo nazwałeś)
Ostatnio zmieniony 2020-06-26, 12:33 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Seks z zabezpieczeniem

Post autor: marcin07 » 2020-06-26, 12:39

Tek de Cart pisze: 2020-06-26, 10:32 @marcin07 eh..
jeśli 1 osoba mówi Ci że jesteś pijany, możesz to zignorować, jeśli 2 osoby mówią Ci, że jesteś pijany to warto się nad tym zastanowić, ale jeśli 3 osoby mówią Ci że jesteś pijany - to po prostu idź spać :)
a co do Twojego sposobu pisania już parę osób zwróciło uwagę, że jest emocjonalny, mało grzeczny (a czasem wręcz obrażający) i mało konkretny... no to może warto się nad tym zastanowić i poszukać czy możesz zmienić coś w sobie zamiast oskarżać wszystkich innych?

1) wprost oskarżyłeś Dominika, że utrudnia Ci pisanie na forum, zarzucając mu co najmniej brak klasy - jakoś nie widać przeprosin. To że miałeś jakieś utrudnienia to fakt - ale nie związany z Dominikiem, więc wypada go przeprosić. Może w klawiaturze zablokował Ci się klawisz SHIFT czy inny, albo pisałeś na laptopie 'z gładzikiem' i niechcący tam zaczepiałeś itd. Powodów może być parę - ale raczej problem był po Twojej stronie. Więc oskarżanie innych o specjalne przeszkadzanie jest po prostu obmową i doszukiwaniem się złej woli w innych. A czy ktoś tutaj doszukuje się złej woli w Tobie? Choć rozmowa z Tobą jest trudna to jednak chcę abyś wiedział że nikt tu nie uważa że specjalnie próbujesz kogoś obrażać czy zdenerwować. Najpierw zakładam, że mogłeś czegoś nie zrozumieć w mojej wypowiedzi, potem że mogłeś się wyrazić nieprecyzyjnie i ja czegoś nie zrozumiałem.

2)to są cytaty z Twoich wypowiedzi:
Pozwólcie ludziom żyć jak chcą , jest XXI wiek i nie wszystko pasuje z ksiąg napisanych przed wiekami .
, a stare księgi pisali ludzie a nie Bóg i nie wszystkie sa pisane pod dyktando Ducha Świętego .
no wybacz, ale tak zostało to zrozumiane a nie inaczej, nie tylko przez Marka, ale też przeze mnie i pewnie przez innych użytkowników. Dla nas CAŁE Pismo Święte zostało napisane pod natchnieniem Ducha Świętego - nawet te 'dziwne' przepisy z ksiąg mojżeszowych. Z Twojej wypowiedzi wynika że w to nie wierzysz. Jeśli jest inaczej - to znaczy, że Twoja wypowiedź była nieprecyzyjna i przez to źle Cię zrozumieliśmy. Czy tak?

3)inne cytaty:
Większość userow stosuje taki czy inne środki antykoncepcyjne ,
Czyżbym miał zrozumieć i być pewny ze wy wszyscy na tym forum nie stosujecie antykoncepcji , tylko się bzykacie w dni kiedy wasza partnerka ma dni nie płodne , no , no kto by wierzy w takie wyznania .
inna sprawa, że to mało grzecznie zadane pytanie - ale w domyśle zarzuca nam (userom tego forum) złą wolę / hipokryzję
Czy was ktoś pytał jakie stosujecie metody planowania rodziny ???
tak - Ty :) w zdaniu powyżej

4)
czy Bóg uzna za grzech stosowanie środków antykoncepcyjnych także nie wiem , a potępianie tych ludzi za ich stosowanie jest także nie na miejscu i mieszaniem się w życie prywatne , seksualne .
to czy Bóg uzna za grzech stosowanie środków antykoncepcyjnych WIEMY - bo Kościół który jest Ciałem Jezusa wprost o tym mówi. Nikogo staramy się nie potępiać - ale mówić co jest dobre a co jest złe. Nikt w życie prywatne i seksualne się nie miesza (jakoś nie widziałem lotnych brygad ortodoksyjnych katolików łażących po domach i zaglądających ludziom do łóżka kiedy współżyją ;) ) - po prostu KAŻDA ludzka aktywność podlega pod moralność. A Kościół mówi o moralności. Jeśli ktoś nie chce się do tego zastosować - to droga wolna, nikt nie MUSI przecież być katolikiem...
[/@Marcin Tak wszystko za was decyduje kościół , a może byś napisał ze to nie kościół decyduje tylko kapłani którzy swe zdanie wam narzucają , a skąd kapłani wiedza ze Bóg będzie karał tych co stosują anty koncepcje ???
Tek de Cart ( co za ksywa , ludzie lubią sie podszywać pod kogoś innego zarazem się mas@Marcin
Czytam twe wypociny i sie zastanawiam dlaczego wymyślasz sytuacje która nie istnieje , takie zdanie Ci się nie podoba , jest nie grzeczne , a tamto sie nie zgadza i naukami kościoła ( ja mam namyśli ludzi którzy maja budować kościół , kapłanów , biskupów , papiez@Marcin Ty mi tu nie wciskaj o moralności kościoła (kapłanów ) większość z nich to homoseksualiści , dziecioroby na ktore nie płaca alimentow ani je nie wychowują , już nie chce pisać ilu jest alkoholików , a tak niedawno papież pogonił jednego z swych biskupów , a wiesz za co ? sam poczytaj na ten @Marcin Wiec Ty mi nie zajeżdżaj z moralnością kapłanów .

Ty mi tu nie zajeżdżaj ze jestem pijany i bełkocze , nie pije od lat alkoholu , wystarczy napisać jasno o dobitnie ze moje zdanie i mój punkt na wiele spraw wam się nie p@Marcin Co dotyczy ksiąg mojżeszowych , nie zrozumiałeś i poprzekręcałeś moje zdanie , w dzisiejszych czasach nie jest możliwe stosowanie niektórych przepisów mojżeszowy w dzisiejszych czasach jeśli kobieta ma okres , a mężczyzna ma wytrysk nocny bo mu coś tam się śniło , czytaj z zrozumie@Marcin Koncze i nie mam zamiaru ciągnąc tego tematu bo to bez sensu , poza tym ponownie sie pokazują i przeszkadzają te trzy imiona , nie wiem o co chodzi , nie wmawiać mi ze naciskam znak @ przypadkowo , bo to nie możliwe i potrzebuje dwóch klawiszy użyć aby ten znak napisać .pyzatym pokazuje sie słowo mention
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1600
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Seks z zabezpieczeniem

Post autor: Tek de Cart » 2020-06-26, 13:06

marcin07 pisze: 2020-06-26, 12:39 Tak wszystko za was decyduje kościół , a może byś napisał ze to nie kościół decyduje tylko kapłani którzy swe zdanie wam narzucają , a skąd kapłani wiedza ze Bóg będzie karał tych co stosują anty koncepcje ???
Kościół ma prawo i obowiązek rozeznawać jakie działania są moralne a jakie nie, i głosić taką naukę. Bo kto inny miałby to robić? Ty? Ja? dlaczego ktoś miałby wierzyć Tobie czy mi? A Kościół jest prowadzony przez Ducha Świętego, więc nie mam problemu z zaufaniem Bogu, że potrafi działać poprzez swój Kościół
I chyba nie do końca rozumiesz cóż to jest ten Kościół - bo to znacznie więcej niż kapłani.
Tek de Cart ( co za ksywa , ludzie lubią sie podszywać pod kogoś innego zarazem się mas@Marcin
xywa dobra jak każda inna, używam jej od lat w internecie, ale nie mam problemu z ujawnieniem swojej tożsamości jeśli chciałbyś pogadać na żywo. Mogę podać Ci swój adres (warszawa, więc nie wiem czy masz blisko) czy telefon.
Ale pytanie - po co się tego czepiać? ;) większość ludzi tu (i generalnie w internecie) pisze pod ksywką, Ty zresztą też nie podałeś swoich danych...
Czytam twe wypociny
a zastanowiłeś się nad swoimi 'wypocinami' ?? ;) ja poświęciłem swój czas, aby grzecznie i konkretnie spróbować Ci odpowiedzieć, a Ty nazywasz to wypocinami... no i jak myślisz czy to jest choć trochę obraźliwe /niegrzeczne czy nie?
Ty mi tu nie wciskaj o moralności kościoła (kapłanów ) większość z nich to homoseksualiści , dziecioroby na ktore nie płaca alimentow ani je nie wychowują , już nie chce pisać ilu jest alkoholików , a tak niedawno papież pogonił jednego z swych biskupów , a wiesz za co ? sam poczytaj na ten @Marcin Wiec Ty mi nie zajeżdżaj z moralnością kapłanów .
jakbyś Szanowny współdyskutancie mógł zacytować gdzie ja pisałem o wspaniałej moralności kapłanów, bo jakoś sobie nie przypominam... więc mam wrażenie że piszesz chyba o swoich wyobrażeniach tego co napisałem a nie o tym co faktycznie napisałem,...
Ty mi tu nie zajeżdżaj ze jestem pijany i bełkocze , nie pije od lat alkoholu ,
to taka przenośnia była, jak widać niektóre zdania pisane ciężko zrozumieć poprawnie i może dochodzić do błędów komunikacyjnych, dlatego proszę o jasne i konkretne wyrażanie się, bo ja też mam problem ze zrozumieniem niektórych Twoich wypowiedzi.
Co dotyczy ksiąg mojżeszowych , nie zrozumiałeś i poprzekręcałeś moje zdanie , w dzisiejszych czasach nie jest możliwe stosowanie niektórych przepisów mojżeszowy w dzisiejszych czasach jeśli kobieta ma okres , a mężczyzna ma wytrysk nocny bo mu coś tam się śniło , czytaj z zrozumiem
staram się czytać ze zrozumieniem i dlatego zadaję pytania jak czegoś nie jestem pewien. Niestety na moje pytania nie odpowiedziałeś w prosty sposób (najlepiej tak/nie), więc jak mam Cię zrozumieć? przecież nie czytam Twoich myśli ...
Koncze i nie mam zamiaru ciągnąc tego tematu bo to bez sensu , poza tym ponownie sie pokazują i przeszkadzają te trzy imiona , nie wiem o co chodzi , nie wmawiać mi ze naciskam znak @ przypadkowo , bo to nie możliwe i potrzebuje dwóch klawiszy użyć aby ten znak napisać .pyzatym pokazuje sie słowo mention
tak tylko wnioskując z tekstu " czytaj z zrozumie@Marcin" - pewnie miało być "czytaj z zrozumiem" ale zamiast literki 'm' komputer przechwycił jakiś inny sygnał z klawiatury i dlatego podstawił @m i uzupełnił ksywką użytkownika na 'm'
proponuję 'przetrzepać' klawiaturę - może jakieś okruszki wpadły pod klawisze i dają takie efekt (u mnie się tak zdarza, bo przyznaję się, że zdarza mi się jeść przy komputerze...)
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Seks z zabezpieczeniem

Post autor: marcin07 » 2020-06-26, 13:30

Nie jem , nie pije gdy używam komputera lub laptopa , mam na imię Marcin a te 07 to komputer dodał bo widocznie duzo na tym forum było userow o takim samym imieniu.
Zawsze mnie ciekawią nicki userow bo coś oznaczają i zarazem mówią o danej osobie .
Do Warszawy mam dość daleko , obecnie jestem w Stuttgarcie .
Tak wiem ze to były przenośnie , ale czasem mnie denerwują , bo sa zbyt osobiste , to tak jak bym byl alkoholikiem .

Napisałeś """jakbyś Szanowny współdyskutancie mógł zacytować gdzie ja pisałem o wspaniałej moralności kapłanów, bo jakoś sobie nie przypominam"""
wcale tego nie twierdziłem , napisałem ze moralność kapłanów nie jest dla mnie żadną podstawa aby im ufać.

tak małpka i imię samo wskoczyło na tekst i zmieniło sedno zdania ""tak tylko wnioskując z tekstu " czytaj z zrozumie@Marcin" ""

Wybacz do reszty się nie odniosę , bo to nic nie da , mam taki styl wypowiedzi i wyrażania swych myśli który Was drażni , uważacie za arogancki i bezczelny , no cóż każdy ma swój styl .
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

ODPOWIEDZ