Nie odwróciłam wzroku - czy to grzech?

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
faustyna0805
Przybysz
Przybysz
Posty: 6
Rejestracja: 26 cze 2020
Has thanked: 1 time

Nie odwróciłam wzroku - czy to grzech?

Post autor: faustyna0805 » 2020-06-26, 14:21

W telewizji leciał zwiastun serialu i spodziewałam się (tzn. wszystko na to wskazywało), że zaraz pokaże się scena napaści seksualnej na bohaterkę - wiadomo, bez szczegółów bo to zwiastun w porze dziennej. Mimo to nie odwróciłam wzroku. Czy to grzech? Nie wiem, co sobie wtedy myślałam, to była chwila. Chyba pomyślałam: "zaraz jej TO zrobi", ale nie odwróciłam wzroku. Nie chciałam się podniecać czy coś. Nie wiem nawet czy miałam czas się dokładnie zastanowić - gdyby chwila była dłuższa zapewne nie chciałabym tego oglądać. Proszę o odpowiedź czy powinnam się z tego wyspowiadać.

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Nie odwróciłam wzroku - czy to grzech?

Post autor: marcin07 » 2020-06-26, 18:14

Chyba trochę przesadzasz , obecnie w TV nie ma filmu bez gwałtu mordobicia , gwałtu czy próby gwałtu , zadawania cierpienia przez jakiegoś zboczka okrutnika .
Swat byl i jest straszliwie piękny i wspaniały bo to dzieło Boga , ale okrucieństwo , barbarzyństwo , mordy , gwałty to czyny ludzkie i Bóg na pewno się brzydzi takimi czynami .
Technika poszła tak daleko ze można to wszystko oglądać w TV , kinie , czy na filmach CD, nie wiem czy to grzech jeśli patrzymy na takie filmy jesli tak to by należało skasować wszystkie takie filmy reportaże itd .
Pamiętam filmy z przed 20-30 -stu lat gdzie takie sceny były nie umiejscawiane , dzisiaj czym więcej przemocy w filmach tym bardziej sa oglądane , nie wie czy w taki sposób uzmysławiamy sie z złym aktorem ? nie mam pojęcia .
Jeśli zamkniemy oczy to nie znaczy ze tych scen nie ma , a wtedy zaczyna działać wyobraźnia ludzka i można wyobrazić sobie jeszcze gorsze sceny .
Nie przepadam za takimi filmami i często rezygnuje z oglądania ich , nawet nie patrze na filmy przyrodnicze wszystkie , bo tam są także sceny drastyczne , polowania lwów na inne zwierzęta , czy pożeranie przez krokodyle innych zwierząt żywcem itd itd . można by powiedzieć zabij abyś nie byl zabity , czasem mnie to wszystko przeraza , od życie .
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Nie odwróciłam wzroku - czy to grzech?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-06-26, 18:46

Myślę, Faustyno0805, że to nic budującego, ale i nic strasznego. Nie możemy żyć w ciągłym strachu "Czy to JUŻ grzech, czy nie". Takie pilnowanie odruchów byłoby nieznośne.

Magnolia

Re: Nie odwróciłam wzroku - czy to grzech?

Post autor: Magnolia » 2020-06-26, 18:52

Faustynko, witaj na forum, niedawno pewien kapłan odpowiadał na podobne pytanie, więc podlinkuję jego filmik. Jesli pomoże to napisz jaką odpowiedź usłyszałaś.


Dominik

Re: Nie odwróciłam wzroku - czy to grzech?

Post autor: Dominik » 2020-06-26, 20:18

Zgadzam się z księdzem.
Mnie scena gwałtu w filmach nigdy jakoś nie pobudziła, było minęło.

Gorzej natomiast jest ze scenami łóżkowymi. Obawiam się tego co marcin07 napisał, zamknięcie oczu by tylko w jakimś stopniu pomogło, nigdy w 100%.

ODPOWIEDZ