Czy grzechem ciężkim jest płacenie za netflixa 2 razy taniej?

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
daarkknight87
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 24 mar 2018

Czy grzechem ciężkim jest płacenie za netflixa 2 razy taniej?

Post autor: daarkknight87 » 2020-06-30, 18:14

Witam. Otóż zmieniłem adres IP na turecki i wyświetliła mi się 2 razy tańsza cena netflixa niż na stronie netflix.com i tyle pobrało z karty. Czy takie kupowanie to grzech ciężki? Bo w Turcji abonament jest 2 razy tańszy niż w Polsce. Netflix ma różną ofertę programową dla różnych regionów. Ale jego cena w Polsce jest o 4 zł droższa niż w Stanach Zjednoczonych.
Ostatnio zmieniony 2020-06-30, 18:14 przez daarkknight87, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: Czy grzechem ciężkim jest płacenie za netflixa 2 razy taniej?

Post autor: Magnolia » 2020-06-30, 18:23

A nie zastanowiłeś sie przed zrobieniem tego, czy to będzie uczciwe, skoro jak rozumiem nadal mieszkasz w Polsce?

Dlaczego zastanawiać się po fakcie a nie przed zrobieniem czegoś?

Dominik

Re: Czy grzechem ciężkim jest płacenie za netflixa 2 razy taniej?

Post autor: Dominik » 2020-06-30, 18:28

W Polsce są wyższe podatki niż w USA, Netflix sporo pozycji ma z polskim lektorem. Wszystko to musi jakoś wpływać na cenę

PS. ktoś chętny ze stałych użytkowników wziąć abonament Netflixa na spółkę? (w 100% legalny, bez kombinowania,, teraz opłacam sam, ale w kilka osób taniej by wyszło.)

Konwalia

Re: Czy grzechem ciężkim jest płacenie za netflixa 2 razy taniej?

Post autor: Konwalia » 2020-06-30, 20:22

Nie wiem, czy to grzech, ale np. korzystanie z funkcji zmieniania IP (VPN, proxy) po to, żeby uzyskać dostęp do treści niedostępnych w danym kraju jest zabronione regulaminem tego rodzaju stron (czy jest tak z Netflixem, nie wiem), a tutaj dochodzi jeszcze kwestia opłat.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Czy grzechem ciężkim jest płacenie za netflixa 2 razy taniej?

Post autor: Efezjan » 2020-07-01, 15:12

daarkknight87 pisze: 2020-06-30, 18:14 Witam. Otóż zmieniłem adres IP na turecki i wyświetliła mi się 2 razy tańsza cena netflixa niż na stronie netflix.com i tyle pobrało z karty. Czy takie kupowanie to grzech ciężki? Bo w Turcji abonament jest 2 razy tańszy niż w Polsce. Netflix ma różną ofertę programową dla różnych regionów. Ale jego cena w Polsce jest o 4 zł droższa niż w Stanach Zjednoczonych.
Myślę, że grzechem jest na pewno, bo to oszustwo. Ale czy ciężkim, to nie mam pojęcia. Trudno czasami tak to wyważyć.
Radzę po prostu tego nie robić.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Czy grzechem ciężkim jest płacenie za netflixa 2 razy taniej?

Post autor: ToTylkoJa » 2020-07-01, 18:24

Jakie oszustwo?
Tam jest inna oferta. Każdy kraj praktycznie ma dostęp do innej oferty. Jeśli bardziej odpowiada Ci oferta z Turcji, czemu nie?
Gdybym umiała biegle mówić po angielsku, na pewno wykupiła bym netflixa na IP USA, bo tamta oferta mnie bardziej przekonuje.
Przecież płacisz za to, co dostajesz. Zakładam, że oferta jest mniejsza i bez spolszczeń, tak?

Dominik

Re: Czy grzechem ciężkim jest płacenie za netflixa 2 razy taniej?

Post autor: Dominik » 2020-07-01, 21:13

@ToTylkoJa oferta zależy od tego z jakiego kraju się logujemy, a nie płacimy.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Czy grzechem ciężkim jest płacenie za netflixa 2 razy taniej?

Post autor: ToTylkoJa » 2020-07-01, 21:22

Tak, bo jest różna dla każdego kraju.
Taki amerykański Netflix ma większą ofertę, ale jest tańszy, bo tam jest mniejszy podatek.
W zasadzie najpierw idzie wszystko na rynek amerykański.
Polski ma w zależności od serialu/filmu od miesiąca do jakoś pół roku opóźnienia.
Czasem dochodzi też taki problem, jak z spn. Tego serialu nie da się w Polsce obejrzeć do końca legalnie, mimo z e kiedyś leciał nawet w publicznej TV. Albo na pollegalnych stronach (na zasadzie zalukaj), albo właśnie przez zmienione IP na CW bodajże.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Czy grzechem ciężkim jest płacenie za netflixa 2 razy taniej?

Post autor: lambda » 2021-01-22, 11:49

Ja proponuje w ogóle zrezygnowac z netfixa gdyz propaguje od wartości antychrześciajanskie jak LGBT oraz aborcje

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13759
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2196 times

Re: Czy grzechem ciężkim jest płacenie za netflixa 2 razy taniej?

Post autor: sądzony » 2021-01-22, 14:18

lambda pisze: 2021-01-22, 11:49 Ja proponuje w ogóle zrezygnowac z netfixa gdyz propaguje od wartości antychrześciajanskie jak LGBT oraz aborcje
A HBO GO też?
A gdzie ten netflix to propaguje, jakieś tam są ogłoszenia, spoty czy reklamy? jakoś polityka, wiadomości, felietony, rozmowy panelowe,
reportaże, obrazy podprogowe, małe literki na dole, tęczowe kolory ... bo nie kumam
apartament,
w poszukiwaniu Boga,
dwóch papieży, Paweł,
apostoł Chrystusa
?

Dodano po 3 minutach 55 sekundach:
Czy grzechem ciężkim jest płacenie za netflixa 2 razy taniej?
Ostatnio chciałem kupić iPhona 12 mini za 3600.
Uświadomiłem sobie jednak, że to grzech. Telefon 2 razy droższy niż samochód, którym jeżdżę.
Ostatnio zmieniony 2021-01-22, 14:19 przez sądzony, łącznie zmieniany 1 raz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Magnolia

Re: Czy grzechem ciężkim jest płacenie za netflixa 2 razy taniej?

Post autor: Magnolia » 2021-01-22, 14:46

Sądzony, no powiedz że nie zauważyłeś jak często ostatnio w filmach można spotkać homoseksualizm... za niedługo będę się bała otworzyć lodówkę, bo mi ktoś z niej wypadnie mimochodem...

Ale z drugiej strony masz rację, że to człowiek wybierać co chce oglądać na takiej platformie, bo są tez dokumenty, jak również filmy wyprodukowane ze dwadzieścia lat temu, miło sobie je przypomnieć.

P.s Chyba pora wymienić auto na bezpieczniejsze. ;-)

Dominik

Re: Czy grzechem ciężkim jest płacenie za netflixa 2 razy taniej?

Post autor: Dominik » 2021-01-22, 14:55

lambda pisze: 2021-01-22, 11:49 Ja proponuje w ogóle zrezygnowac z netfixa gdyz propaguje od wartości antychrześciajanskie jak LGBT oraz aborcje
Jeszcze bym dodał jeszcze że seksualizuje dzieci, nie chodzi tylko ten serial z przed kilku miesięcy.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Czy grzechem ciężkim jest płacenie za netflixa 2 razy taniej?

Post autor: lambda » 2021-01-22, 15:23

sądzony pisze: 2021-01-22, 14:18
lambda pisze: 2021-01-22, 11:49 Ja proponuje w ogóle zrezygnowac z netfixa gdyz propaguje od wartości antychrześciajanskie jak LGBT oraz aborcje
A HBO GO też?
A gdzie ten netflix to propaguje, jakieś tam są ogłoszenia, spoty czy reklamy? jakoś polityka, wiadomości, felietony, rozmowy panelowe,
reportaże, obrazy podprogowe, małe literki na dole, tęczowe kolory ... bo nie kumam
apartament,
w poszukiwaniu Boga,
dwóch papieży, Paweł,
apostoł Chrystusa
?

Dodano po 3 minutach 55 sekundach:
Czy grzechem ciężkim jest płacenie za netflixa 2 razy taniej?
Ostatnio chciałem kupić iPhona 12 mini za 3600.
Uświadomiłem sobie jednak, że to grzech. Telefon 2 razy droższy niż samochód, którym jeżdżę.
Netflix produkuje takie filmy propagujace. Poczytaj o tym jakke ma w ofercie filmy.
Hbo tez ale w mniejszym stopniu.

Tu masz jeden przykład filmu wyprodukowanego po to aby propagować np aborcje.
Ostatnio tez była afera z filmem propagujacym twerking u mlodych dziewczynek.

https://www.tvp.info/49503595/afera-net ... ieszwiecej

Kupno iphona nie jest grzechem. Jak wolisz miec dobry telefon niz auto to poprostu Twoj wybór a nie grzech.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Czy grzechem ciężkim jest płacenie za netflixa 2 razy taniej?

Post autor: ToTylkoJa » 2021-01-22, 16:52

"film propagujący twerking u dzieci" nazywa się cuties i miał być sprzedziwem co do seksualizacji dzieci. Tylko że nieudolnym.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13759
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2196 times

Re: Czy grzechem ciężkim jest płacenie za netflixa 2 razy taniej?

Post autor: sądzony » 2021-01-22, 17:51

Magnolia pisze: 2021-01-22, 14:46 Sądzony, no powiedz że nie zauważyłeś jak często ostatnio w filmach można spotkać homoseksualizm... za niedługo będę się bała otworzyć lodówkę, bo mi ktoś z niej wypadnie mimochodem...

Ale z drugiej strony masz rację, że to człowiek wybierać co chce oglądać na takiej platformie, bo są tez dokumenty, jak również filmy wyprodukowane ze dwadzieścia lat temu, miło sobie je przypomnieć.

P.s Chyba pora wymienić auto na bezpieczniejsze. ;-)
@Magnolia szczerze niezauważyłem, co nie oznacza, że tak nie jest. Może tego nie dostrzegam.
ooo mam ... w wikingach Lagerta miała kochankę :)

PS: mam dwa samochody. Ten 23 letni golf IV 1,9 TDI to niezawodny samochód. Służy do dojazdu do pracy 10 km.
Szkoda mi się go pozbywać. Lubię stare, sprawdzone, zurzyte rzeczy. Takich samochodów już nie robią.

Dodano po 2 minutach 7 sekundach:
lambda pisze: 2021-01-22, 15:23
sądzony pisze: 2021-01-22, 14:18
lambda pisze: 2021-01-22, 11:49 Ja proponuje w ogóle zrezygnowac z netfixa gdyz propaguje od wartości antychrześciajanskie jak LGBT oraz aborcje
A HBO GO też?
A gdzie ten netflix to propaguje, jakieś tam są ogłoszenia, spoty czy reklamy? jakoś polityka, wiadomości, felietony, rozmowy panelowe,
reportaże, obrazy podprogowe, małe literki na dole, tęczowe kolory ... bo nie kumam
apartament,
w poszukiwaniu Boga,
dwóch papieży, Paweł,
apostoł Chrystusa
?

Dodano po 3 minutach 55 sekundach:
Czy grzechem ciężkim jest płacenie za netflixa 2 razy taniej?
Ostatnio chciałem kupić iPhona 12 mini za 3600.
Uświadomiłem sobie jednak, że to grzech. Telefon 2 razy droższy niż samochód, którym jeżdżę.
Netflix produkuje takie filmy propagujace. Poczytaj o tym jakke ma w ofercie filmy.
Hbo tez ale w mniejszym stopniu.

Tu masz jeden przykład filmu wyprodukowanego po to aby propagować np aborcje.
Ostatnio tez była afera z filmem propagujacym twerking u mlodych dziewczynek.

https://www.tvp.info/49503595/afera-net ... ieszwiecej

Kupno iphona nie jest grzechem. Jak wolisz miec dobry telefon niz auto to poprostu Twoj wybór a nie grzech.
W bibliotekach jest bagawadgita - spalmy biblioteki (choć kto teraz czyta).

Dodano po 1 minucie 38 sekundach:
ToTylkoJa pisze: 2021-01-22, 16:52 "film propagujący twerking u dzieci" nazywa się cuties i miał być sprzedziwem co do seksualizacji dzieci. Tylko że nieudolnym.
A co to "twerking" - nie ma polskiego slowa?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ