Czy głosowanie na PO i lewice to grzech

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Czy głosowanie na PO i lewice to grzech

Post autor: Dzik » 2020-08-07, 18:02

Jak by co mnie to nie dotyczy bo jestem za konfederacją ale zastanawiam się czy jeśli ktoś wierzący głosuje na PO albo lewice które są partiami antykościelnymi i pro LGBT to ma grzech

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13889
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2034 times
Been thanked: 2222 times

Re: Czy głosowanie na PO i lewice to grzech

Post autor: sądzony » 2020-08-07, 21:08

A czy branie 500+ które nie jest niezbędne to grzech?
Ostatnio zmieniony 2020-08-07, 21:08 przez sądzony, łącznie zmieniany 1 raz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Czy głosowanie na PO i lewice to grzech

Post autor: Dzik » 2020-08-07, 21:36

sądzony pisze: 2020-08-07, 21:08 A czy branie 500+ które nie jest niezbędne to grzech?
A czy 500+ promuje ateizm i LGBT i gender i co wrogie religii przez to zapytałem o to czy to grzech bo parę księży przed wyborami się wypowiadało że głosowanie na PO i lewice to niby grzech i że chrześcijanin powinien głosować na PiS/ konfederacje

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13889
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2034 times
Been thanked: 2222 times

Re: Czy głosowanie na PO i lewice to grzech

Post autor: sądzony » 2020-08-07, 21:56

500+ promuje kilka innych rzeczy.
Wrogość religii często wzmacnia wiarę,
a prawdziwemu procesowi wiary nie zaszkodzi ani gender, ani LGBT, ani żadne pozorne wybory.
Chrześcijanin winien trzymać się jak najdalej od polityki,
na ile tylko można.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: Czy głosowanie na PO i lewice to grzech

Post autor: abigail » 2020-08-07, 22:06

nie glosowac?
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

Dominik

Re: Czy głosowanie na PO i lewice to grzech

Post autor: Dominik » 2020-08-07, 22:41

Dzik pisze: 2020-08-07, 18:02 Jak by co mnie to nie dotyczy bo jestem za konfederacją ale zastanawiam się czy jeśli ktoś wierzący głosuje na PO albo lewice które są partiami antykościelnymi i pro LGBT to ma grzech
Czy grzech, tego nie wiem. Raczej nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi.

Może grzech próżniactwa by tu był prędzej, by włożyć trochę wysiłku w analizę tego co się słyszy o prawicy na TVNach.

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Czy głosowanie na PO i lewice to grzech

Post autor: Dzik » 2020-08-07, 23:32

sądzony pisze: 2020-08-07, 21:56 500+ promuje kilka innych rzeczy.
Wrogość religii często wzmacnia wiarę,
a prawdziwemu procesowi wiary nie zaszkodzi ani gender, ani LGBT, ani żadne pozorne wybory.
Chrześcijanin winien trzymać się jak najdalej od polityki,
na ile tylko można.
Jezus nie zakazywał zajmowania się polityką a to przecież od tego kto przy korycie zależy jakie będą podatki ile nauki w szkołach ile biurokracji jakie będzie prawo karne [...] będą dyskryminować ludzi wierzących jak to robi lewica

Dodano po 6 minutach 11 sekundach:
Dominik pisze: 2020-08-07, 22:41
Dzik pisze: 2020-08-07, 18:02 Jak by co mnie to nie dotyczy bo jestem za konfederacją ale zastanawiam się czy jeśli ktoś wierzący głosuje na PO albo lewice które są partiami antykościelnymi i pro LGBT to ma grzech
Czy grzech, tego nie wiem. Raczej nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi.

Może grzech próżniactwa by tu był prędzej, by włożyć trochę wysiłku w analizę tego co się słyszy o prawicy na TVNach.
Na TVNach krytykują PiS a PiS prawicą nie jest bo ma tylko prawicowe poglądy ale gospodarke prowadzi po lewicowemu czyli podatki biurokracja i socjalizm edukacja też po lewicowemu bo nauka rzeczy nie przydatnych w życiu prawo karne też lewicowe bo według prawicy jest tak twoja wolność kończy się tam gdzie kończy się wolność drugiego czyli np karać mordercę nie karać za uprawę czy nawet sprzedaż marihuany a lewica karać za wszystko co rządowi sie nie podoba

Nie zapominasz się?
Jeszcze jeden post z taką agresją, takim słownictwem i takimi pustymi oskarżeniami i będą wyciągane konsekwencje.
Następnym razem nie pisz w emocjach,
~ToTylkoJa
Ostatnio zmieniony 2020-08-08, 01:18 przez ToTylkoJa, łącznie zmieniany 1 raz.

Jednax

Re: Czy głosowanie na PO i lewice to grzech

Post autor: Jednax » 2020-08-08, 01:55

Glosowac na wartości. Popierac co dobrze robio. Dobrze piszesz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13889
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2034 times
Been thanked: 2222 times

Re: Czy głosowanie na PO i lewice to grzech

Post autor: sądzony » 2020-08-08, 08:38

abigail pisze: 2020-08-07, 22:06nie glosowac?
Nie wiem. To moje zdanie. Mogę się mylić.
Nigdy nie głosowałem, bo uważam, że są w moim życiu rzeczy istotniejsze
niż to kto najczęściej udaje w TV
i ułuda, że mam na to wpływ,
a to kto "rządzi" ma jakiekolwiek znaczenie.

Dodano po 13 minutach 18 sekundach:
Dzik pisze: 2020-08-07, 23:32 Jezus nie zakazywał zajmowania się polityką a to przecież od tego kto przy korycie zależy jakie będą podatki ile nauki w szkołach ile biurokracji jakie będzie prawo karne [...] będą dyskryminować ludzi wierzących jak to robi lewica.
Wiesz, ja mam tak.
Gdy nie wiem jak postąpić zadaję sobie pytanie:
"Co zrobiły Jezus Chrystus? Czy poszedłby na wybory? Czy w ogóle polityka ma znaczenie dla Wiary?"

Dla mnie odpowiedź jest prosta: "Nie."
W to wierzę.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Czy głosowanie na PO i lewice to grzech

Post autor: Dzik » 2020-08-08, 08:38

Dzik pisze: 2020-08-07, 23:32
sądzony pisze: 2020-08-07, 21:56 500+ promuje kilka innych rzeczy.
Wrogość religii często wzmacnia wiarę,
a prawdziwemu procesowi wiary nie zaszkodzi ani gender, ani LGBT, ani żadne pozorne wybory.
Chrześcijanin winien trzymać się jak najdalej od polityki,
na ile tylko można.
Jezus nie zakazywał zajmowania się polityką a to przecież od tego kto przy korycie zależy jakie będą podatki ile nauki w szkołach ile biurokracji jakie będzie prawo karne [...] będą dyskryminować ludzi wierzących jak to robi lewica

Dodano po 6 minutach 11 sekundach:
Dominik pisze: 2020-08-07, 22:41
Dzik pisze: 2020-08-07, 18:02 Jak by co mnie to nie dotyczy bo jestem za konfederacją ale zastanawiam się czy jeśli ktoś wierzący głosuje na PO albo lewice które są partiami antykościelnymi i pro LGBT to ma grzech
Czy grzech, tego nie wiem. Raczej nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi.

Może grzech próżniactwa by tu był prędzej, by włożyć trochę wysiłku w analizę tego co się słyszy o prawicy na TVNach.
Na TVNach krytykują PiS a PiS prawicą nie jest bo ma tylko prawicowe poglądy ale gospodarke prowadzi po lewicowemu czyli podatki biurokracja i socjalizm edukacja też po lewicowemu bo nauka rzeczy nie przydatnych w życiu prawo karne też lewicowe bo według prawicy jest tak twoja wolność kończy się tam gdzie kończy się wolność drugiego czyli np karać mordercę nie karać za uprawę czy nawet sprzedaż marihuany a lewica karać za wszystko co rządowi sie nie podoba

Nie zapominasz się?
Jeszcze jeden post z taką agresją, takim słownictwem i takimi pustymi oskarżeniami i będą wyciągane konsekwencje.
Następnym razem nie pisz w emocjach,
~ToTylkoJa
A gdzie ta agresja porównałem tylko prawice do lewicy i porównałem gdzie znajduje się PiS w podziale na lewice i prawicę gdzie tu ta agresja

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13889
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2034 times
Been thanked: 2222 times

Re: Czy głosowanie na PO i lewice to grzech

Post autor: sądzony » 2020-08-08, 08:43

Dzik pisze: 2020-08-07, 23:32 Na TVNach krytykują PiS a PiS prawicą nie jest bo ma tylko prawicowe poglądy ale gospodarke prowadzi po lewicowemu czyli podatki biurokracja i socjalizm edukacja też po lewicowemu bo nauka rzeczy nie przydatnych w życiu prawo karne też lewicowe bo według prawicy jest tak twoja wolność kończy się tam gdzie kończy się wolność drugiego czyli np karać mordercę nie karać za uprawę czy nawet sprzedaż marihuany a lewica karać za wszystko co rządowi sie nie podoba.
Od prawie 2 lat nie oglądam TV, nie słucham radia i nie czytam żadnych wiadomości w sieci czy gazecie.
Wiesz jak miło :)

Mimo wszystko wiem co ważniejsze, ludzie gadają.
Ale ja żyję bardziej w Świecie, który mnie otacza i dotyka Prawdziwie.
Stąpam "boso" po Ziemi.
Polecam.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Czy głosowanie na PO i lewice to grzech

Post autor: Dzik » 2020-08-08, 08:46

sądzony pisze: 2020-08-08, 08:38
abigail pisze: 2020-08-07, 22:06nie glosowac?
Nie wiem. To moje zdanie. Mogę się mylić.
Nigdy nie głosowałem, bo uważam, że są w moim życiu rzeczy istotniejsze
niż to kto najczęściej udaje w TV
i ułuda, że mam na to wpływ,
a to kto "rządzi" ma jakiekolwiek znaczenie.

Dodano po 13 minutach 18 sekundach:
Dzik pisze: 2020-08-07, 23:32 Jezus nie zakazywał zajmowania się polityką a to przecież od tego kto przy korycie zależy jakie będą podatki ile nauki w szkołach ile biurokracji jakie będzie prawo karne [...] będą dyskryminować ludzi wierzących jak to robi lewica.
Wiesz, ja mam tak.
Gdy nie wiem jak postąpić zadaję sobie pytanie:
"Co zrobiły Jezus Chrystus? Czy poszedłby na wybory? Czy w ogóle polityka ma znaczenie dla Wiary?"

Dla mnie odpowiedź jest prosta: "Nie."
W to wierzę.
A czy jedzenie kebaba albo patrzenie na telewizor (Nie chodzi mi o wiadomości na TVP TVN i spory między PO PiS tylko o seriale i filmy czy ma znaczenie dla wiary nie to nie jedz kebaba i nie oglądaj telewizji albo czy majątek ma znaczenie dla wiary też nie więc siedź w starym nieodremontowanym drewnianym domu z 8 arowym polem albo w starej kawalerce jeśli mieszkasz w mieście bo majątek dla wiary znaczenia nie ma. Nie wszystko musi mieć znaczenie dla wiary jeśli coś nie ma znaczenia ale i nie jest grzechem i przez to np. nie opuszczamy niedzielnej mszy to w czym problem

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: Czy głosowanie na PO i lewice to grzech

Post autor: abigail » 2020-08-08, 08:47

ja tylko napisze jak bardzo sie rozczarowalam na pani iwonie hartwich, ktora masę rzeczy dla niepełnosprawnych zrobila przez wzgląd na kube, strajkowali w sejmie nawet, moze pamiętajcie, a teraz tam wchodzi jako posłanka i juz zapomniala o niepełnosprawnych
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13889
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2034 times
Been thanked: 2222 times

Re: Czy głosowanie na PO i lewice to grzech

Post autor: sądzony » 2020-08-08, 08:57

Dzik pisze: 2020-08-08, 08:46 A czy jedzenie kebaba albo patrzenie na telewizor (Nie chodzi mi o wiadomości na TVP TVN i spory między PO PiS tylko o seriale i filmy czy ma znaczenie dla wiary nie to nie jedz kebaba i nie oglądaj telewizji albo czy majątek ma znaczenie dla wiary też nie więc siedź w starym nieodremontowanym drewnianym domu z 8 arowym polem albo w starej kawalerce jeśli mieszkasz w mieście bo majątek dla wiary znaczenia nie ma. Nie wszystko musi mieć znaczenie dla wiary jeśli coś nie ma znaczenia ale i nie jest grzechem i przez to np. nie opuszczamy niedzielnej mszy to w czym problem
Każdy z nas jest inny, dlatego wszyscy jesteśmy tacy sami.
Nasza Relacja z Bogiem jest tak różna jak tożsama.
Moje "dojrzewanie" jest inne choć kierunkiem jest zespolenie z Bogiem.
Dla mnie każda ścieżka, o ile prowadzi do Boga, jest "Taka".

Wszystko ma na Ciebie wpływ, a co za tym idzie, wszystko ma dla Twej wiary znaczenie.
Ważne byś dostrzegał grzech w sobie, nie w innych czy świecie.

Ja żyję w związku niesakramentalnym
jestem pijakiem
pracoholikiem
flirciarzem
nikotynistą
bywa, że pysznym cwaniaczkiem.

Staram się zmienić to, a nie rządzących w kraju.
Prawdziwie wolny, radosny i szczęśliwy człowiek jest taki wszędzie, bo Wszędzie i Zawsze to Bóg.

Skupiając się na "złu" wokół odwracamy uwagę od własnych grzechów.
I często wszyscy uważają, że to takie zacne.
Pozornie jednak.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4221 times

Re: Czy głosowanie na PO i lewice to grzech

Post autor: Andej » 2020-08-08, 09:26

Dzik pisze: 2020-08-07, 23:32 Jezus nie zakazywał zajmowania się polityką a to przecież od tego kto przy korycie zależy jakie będą podatki ile nauki w szkołach ile biurokracji jakie będzie prawo karne ...
Wręcz przeciwnie. Każdy świadomy obywatel musi zajmować się polityką. Bo polityka, to stanowienie prawa, to ceny biletów w komunikacji, to także dostępność do dóbr. Polityka, to kształtowanie relacji społecznych. Chrześcijanin ma prawo i obowiązek zajmowania stanowiska we wszystkich kwestiach, które go dotyczą.
Dzik pisze: 2020-08-07, 23:32 ... będą dyskryminować ludzi wierzących jak to robi lewica ...
Tak się dzieje. U nas w mniejszym stopniu, niż dalej na zachód. Gdzie np. w Francji ludzie są karani za noszenie koszulek ze szkicem rodziny (kilka lat temu głośne to było). Lewica, pod hasłami tolerancji dyskryminuje wszelkie nielewicowe podlądy i szykanuje ludzi, którzy ośmielają sie mieć inne zdanie. Terror poprawności politycznej.
Dzik pisze: 2020-08-07, 23:32 ... Na TVNach krytykują PiS ...
W TVN krytykują wszystko, co nie jest lewicowe. Wszystko, co nie służy liberolewicy. W tym także polskość, patriotyzm. Na ich obronę powiem, że zło się lepiej sprzedaje w mediach. Dlatego koncentrują się na tym, co złe.
Dzik pisze: 2020-08-07, 23:32 ... iS prawicą nie jest bo ma tylko prawicowe poglądy ale gospodarke prowadzi po lewicowemu czyli podatki biurokracja i socjalizm edukacja też po lewicowemu bo nauka rzeczy nie przydatnych w życiu prawo karne też lewicowe ...
PIS jest partią centrową. Socjalistyczną na pewno nie jest, ale jest partią socjalną. Jednak podział obecny nie polega na lewicę i prawicę, ale na to co propolskie i to co antypolskie. Patriotyzm vis kosmopolityzm. Uczciwość konta poprawność polityczna.
Jezus mówił, aby mówić, TAK - TAK, NIE - NIE.
Dzik pisze: 2020-08-07, 23:32 ...bo według prawicy jest tak twoja wolność kończy się tam gdzie kończy się wolność drugiego czyli np karać mordercę nie karać za uprawę czy nawet sprzedaż marihuany a lewica karać za wszystko co rządowi sie nie podoba
Utopijna wolność nie jest możliwa. Prawo nakazuje karać za to, co się władzy nie podoba. Tak jest wszędzie. Po to tworzone jest prawo. I prawo to musi być sprawiedliwe i jednakowo traktować każdego człowieka.
Wczorajszy przykład Michała Sz. zwanego Margret, który z kobiecym przebraniu pobił kierowcę samochodu z plakatami pro-life i zdewastował samochód. Jaskrawy przejaw terroru poprawności politycznej. Cała libero-lewica broni sprawcy chuligańskiego wybryku wmawiając ideologię. Niedługo w imię "tolerancji" zaczną strzelać do ludzi o innych poglądach.

===============
Zarzucono agresję. Sądzę, że jest przejaw chorej poprawności politycznej. Proszę o wykazanie, na czym polega ta agresja i podanie przykładów. Zacytowanie agresywnych sformułowań.
Proszę o analizę całego postu. Zaznaczenie kwestionowanego słownictwa wraz z uzasadnieniem, czego zastrzeżenie dotyczy.
I po trzecie podanie przykładów pustych oskarżeń.

Tak będzie uczciwie. W historii mieliśmy okresy, gdy wydawano wyroki na podstawie własnego przekonania o poprawności politycznej. Protestuję przeciw takim działaniom. W uczciwym sądzie należy wykazać winę i ją udowodnić. A nie z góry kogoś lub coś skreślać.
Protestuję przeciw poprawności politycznej.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ