Czy głosowanie na PO i lewice to grzech

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Dominik

Re: Czy głosowanie na PO i lewice to grzech

Post autor: Dominik » 2020-08-08, 10:07

Andej pisze: 2020-08-08, 09:26 Zarzucono agresję. Sądzę, że jest przejaw chorej poprawności politycznej. Proszę o wykazanie, na czym polega ta agresja i podanie przykładów. Zacytowanie agresywnych sformułowań.
Proszę o analizę całego postu. Zaznaczenie kwestionowanego słownictwa wraz z uzasadnieniem, czego zastrzeżenie dotyczy.
I po trzecie podanie przykładów pustych oskarżeń.

Tak będzie uczciwie. W historii mieliśmy okresy, gdy wydawano wyroki na podstawie własnego przekonania o poprawności politycznej. Protestuję przeciw takim działaniom. W uczciwym sądzie należy wykazać winę i ją udowodnić. A nie z góry kogoś lub coś skreślać.
Protestuję przeciw poprawności politycznej.
Nie potrafisz porzucić tematu poprawności politycznej, doszukujesz się jej tam gdzie o co innego poszło.
Już w trzecim czy czwartym wątku poruszasz ten temat w ciągu zaledwie kilku dni. Nie siej zamieszania na całym forum, piszesz o tym w wątku Trzymajmy poziom, tam gdzie rozwijasz ten temat.

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Czy głosowanie na PO i lewice to grzech

Post autor: Dzik » 2020-08-08, 10:30

O tym pisałem że polityką trzeba się zajmować bo od tego kto rządzi będzie dużo zależeć a ktoś pisał tam u góry że chrześcijanin polityką nie powinien się zajmować bo Jezus nie nakazywał dodam od siebie że też nie zakazywał więc lepiej zająć się polityką i wybrać najlepszą partię żeby żyło się jak najlepiej

Nie tak do końca wszystko co sprzeczne z prawicą bo w TVN krytykowali też PiSowski socjal czyli te wszystkie 500+ 13stki 300+ i te wszystkie +sy a to jest lewicowe żeby jednym zabierać drugim dawać. Nie miał bym nic do tych +sów gdyby nie to że przez to trzeba płacić wyższe podatki ktoś kto nie ma dzieci i nie jest emerytem i ma 27 lat albo więcej to nic nie dostaje a na dodatek musi płacić na to żeby inni dostawali. Dopiero teraz PO pochwala PiSowski social ale gdyby doszło do władzy to podatków by nie obniżyło ale social by wzieło czyli jeszcze gorzej niż jest teraz


Konfederacja chce karać dopiero wtedy kiedy przez twoją wolność ktoś ucierpi czyli mordercę pedofila i gwałciciela ukarać ale nie ukarać za uprawę jaranie czy nawet sprzedaż marihuany bo nikomu tym na siłę nie szkodzisz nawet wogule nie szkodzisz bo marihuana nie szkodzi ale szkodliwość marihuany zostawmy ktoś kupi to sam kupił nie został zmuszony to tego co sprzedał nie karać. No i karać jeśli publicznie zgarszasz czyli nosisz flagę LGBT albo

Dodano po 1 minucie 13 sekundach:
Andej pisze: 2020-08-08, 09:26
Dzik pisze: 2020-08-07, 23:32 Jezus nie zakazywał zajmowania się polityką a to przecież od tego kto przy korycie zależy jakie będą podatki ile nauki w szkołach ile biurokracji jakie będzie prawo karne ...
Wręcz przeciwnie. Każdy świadomy obywatel musi zajmować się polityką. Bo polityka, to stanowienie prawa, to ceny biletów w komunikacji, to także dostępność do dóbr. Polityka, to kształtowanie relacji społecznych. Chrześcijanin ma prawo i obowiązek zajmowania stanowiska we wszystkich kwestiach, które go dotyczą.
Dzik pisze: 2020-08-07, 23:32 ... będą dyskryminować ludzi wierzących jak to robi lewica ...
Tak się dzieje. U nas w mniejszym stopniu, niż dalej na zachód. Gdzie np. w Francji ludzie są karani za noszenie koszulek ze szkicem rodziny (kilka lat temu głośne to było). Lewica, pod hasłami tolerancji dyskryminuje wszelkie nielewicowe podlądy i szykanuje ludzi, którzy ośmielają sie mieć inne zdanie. Terror poprawności politycznej.
Dzik pisze: 2020-08-07, 23:32 ... Na TVNach krytykują PiS ...
W TVN krytykują wszystko, co nie jest lewicowe. Wszystko, co nie służy liberolewicy. W tym także polskość, patriotyzm. Na ich obronę powiem, że zło się lepiej sprzedaje w mediach. Dlatego koncentrują się na tym, co złe.
Dzik pisze: 2020-08-07, 23:32 ... iS prawicą nie jest bo ma tylko prawicowe poglądy ale gospodarke prowadzi po lewicowemu czyli podatki biurokracja i socjalizm edukacja też po lewicowemu bo nauka rzeczy nie przydatnych w życiu prawo karne też lewicowe ...
PIS jest partią centrową. Socjalistyczną na pewno nie jest, ale jest partią socjalną. Jednak podział obecny nie polega na lewicę i prawicę, ale na to co propolskie i to co antypolskie. Patriotyzm vis kosmopolityzm. Uczciwość konta poprawność polityczna.
Jezus mówił, aby mówić, TAK - TAK, NIE - NIE.
Dzik pisze: 2020-08-07, 23:32 ...bo według prawicy jest tak twoja wolność kończy się tam gdzie kończy się wolność drugiego czyli np karać mordercę nie karać za uprawę czy nawet sprzedaż marihuany a lewica karać za wszystko co rządowi sie nie podoba
Utopijna wolność nie jest możliwa. Prawo nakazuje karać za to, co się władzy nie podoba. Tak jest wszędzie. Po to tworzone jest prawo. I prawo to musi być sprawiedliwe i jednakowo traktować każdego człowieka.
Wczorajszy przykład Michała Sz. zwanego Margret, który z kobiecym przebraniu pobił kierowcę samochodu z plakatami pro-life i zdewastował samochód. Jaskrawy przejaw terroru poprawności politycznej. Cała libero-lewica broni sprawcy chuligańskiego wybryku wmawiając ideologię. Niedługo w imię "tolerancji" zaczną strzelać do ludzi o innych poglądach.

===============
Zarzucono agresję. Sądzę, że jest przejaw chorej poprawności politycznej. Proszę o wykazanie, na czym polega ta agresja i podanie przykładów. Zacytowanie agresywnych sformułowań.
Proszę o analizę całego postu. Zaznaczenie kwestionowanego słownictwa wraz z uzasadnieniem, czego zastrzeżenie dotyczy.
I po trzecie podanie przykładów pustych oskarżeń.

Tak będzie uczciwie. W historii mieliśmy okresy, gdy wydawano wyroki na podstawie własnego przekonania o poprawności politycznej. Protestuję przeciw takim działaniom. W uczciwym sądzie należy wykazać winę i ją udowodnić. A nie z góry kogoś lub coś skreślać.
Protestuję przeciw poprawności politycznej.
O tym pisałem że polityką trzeba się zajmować bo od tego kto rządzi będzie dużo zależeć a ktoś pisał tam u góry że chrześcijanin polityką nie powinien się zajmować bo Jezus nie nakazywał dodam od siebie że też nie zakazywał więc lepiej zająć się polityką i wybrać najlepszą partię żeby żyło się jak najlepiej

Nie tak do końca wszystko co sprzeczne z prawicą bo w TVN krytykowali też PiSowski socjal czyli te wszystkie 500+ 13stki 300+ i te wszystkie +sy a to jest lewicowe żeby jednym zabierać drugim dawać. Nie miał bym nic do tych +sów gdyby nie to że przez to trzeba płacić wyższe podatki ktoś kto nie ma dzieci i nie jest emerytem i ma 27 lat albo więcej to nic nie dostaje a na dodatek musi płacić na to żeby inni dostawali. Dopiero teraz PO pochwala PiSowski social ale gdyby doszło do władzy to podatków by nie obniżyło ale social by wzieło czyli jeszcze gorzej niż jest teraz


Konfederacja chce karać dopiero wtedy kiedy przez twoją wolność ktoś ucierpi czyli mordercę pedofila i gwałciciela ukarać ale nie ukarać za uprawę jaranie czy nawet sprzedaż marihuany bo nikomu tym na siłę nie szkodzisz nawet wogule nie szkodzisz bo marihuana nie szkodzi ale szkodliwość marihuany zostawmy ktoś kupi to sam kupił nie został zmuszony to tego co sprzedał nie karać. No i karać jeśli publicznie zgarszasz czyli nosisz flagę LGBT albo ubrania z teńczą LGBT robisz marsze równości promójesz LGBT w mediach i szkołach to wtedy cie ukarają bo zgadzasz innym i promujesz wrogą ideologie ale homoseksualistów którzy robią po kryjomu nie ukarze bo nikogo w ten sposób nie zgarszają i to jest dobre nie tak jak za rządów POPiSu że co władzy się nie podoba jest karalne

Dodano po 2 minutach 21 sekundach:
Dominik pisze: 2020-08-08, 10:07
Andej pisze: 2020-08-08, 09:26 Zarzucono agresję. Sądzę, że jest przejaw chorej poprawności politycznej. Proszę o wykazanie, na czym polega ta agresja i podanie przykładów. Zacytowanie agresywnych sformułowań.
Proszę o analizę całego postu. Zaznaczenie kwestionowanego słownictwa wraz z uzasadnieniem, czego zastrzeżenie dotyczy.
I po trzecie podanie przykładów pustych oskarżeń.

Tak będzie uczciwie. W historii mieliśmy okresy, gdy wydawano wyroki na podstawie własnego przekonania o poprawności politycznej. Protestuję przeciw takim działaniom. W uczciwym sądzie należy wykazać winę i ją udowodnić. A nie z góry kogoś lub coś skreślać.
Protestuję przeciw poprawności politycznej.
Nie potrafisz porzucić tematu poprawności politycznej, doszukujesz się jej tam gdzie o co innego poszło.
Już w trzecim czy czwartym wątku poruszasz ten temat w ciągu zaledwie kilku dni. Nie siej zamieszania na całym forum, piszesz o tym w wątku Trzymajmy poziom, tam gdzie rozwijasz ten temat.
Ten wątek tego dotyczy. I przy okazji popraw wcześniejszy post bo 2 razy napisało to samo
Ostatnio zmieniony 2020-08-08, 10:28 przez Dzik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy głosowanie na PO i lewice to grzech

Post autor: Andej » 2020-08-08, 12:12

Dominiku, jeśli Forum ma skręcać na lewo i ma obowiązywać poprawność polityczna, to mój powrót był błędem.
Na tym Forum i wszędzie indziej będę piętnować poprawność polityczną bo jest ona niezgodna z wartościami które wyznaję. Jeśli chcecie mnie zakneblować, to po prostu napiszcie, abym się zamknął. Zatrzaśnijcie drzwi.
Tam gdzie spostrzegam poprawność polityczną, szczególnie lewicową (bo jestem na nią uczulony) będę reagował. To, do czego nie zmuszono mnie w latach komuny, i teraz się nie uda. Będę jednakowo traktować wypowiedzi i sytuacje niezależnie od tego, czy jest to poprawne politycznie, czy nie.
Dopisz do regulaminu, że obowiązuje poprawność polityczna.

Na żądanie poprawności politycznej reaguję emocjonalnie. Nie potrafię całkiem na zimno. Chcecie mnie wyrzucić, to uczyńcie to. Ale niezależnie od reakcji na to co piszę, Dzikowi należy się wyjaśnienie zarzutów i udowodnienie ich prawdziwości. Lub przeprosiny.
Przypominam zarzuty, które według mnie są bezpodstawne: agresja, niewłaściwe słownictw i puste oskarżenia.
W prawie obowiązuje zasada: affirmanti occumbit comprobatio.

Jest mi przykro, że uważasz sprzeciw wobec poprawności politycznej, jako sianie zamętu. Przykro, gdyż zawsze byłem przekonany, że podchodzisz do tych spraw z dystansem. Teraz określasz siebie, jako zwolennika poprawności. Mnie to boli. Nie ulegnę presji poprawności.
----------
To prawda, że krytykowali socjał. Z rozpędu i zgodnie z zasadą totalności. Ale w pewnym momencie zauważyli, że podcinają gałąź na której siedzą. Po prostu robili to bez ocenienia, czy jest to działanie socjalne, czy przeciwnie.
Na lewicy jest chyba tylko jeden człowiek, którego darzę dużym poważaniem i sympatią, pomimo zupełnie przeciwnych poglądów. To Ikonowicz. Ideowy działacz, którego zachowanie oceniam jako uczciwe. Ale to wyjątek.

Lewicowe zabieranie jednym, aby dać drugim? Lewicowe? W Polsce ten system działa już od ponad 1000 lat. Uważasz, że należy zmienić? Przyznam się, że też bym zmienił, gdybym miał pomysł, na co. Każde społeczeństwo jest tak zorganizowane. W każdym jest podział ról społecznych. W każdym sa osoby wymagające szczególnej opieki. A redystrybucja jest sposobem kształtowania przyszłości. Pamiętam jak w socjalizmie krytykowałem system nakazowy. I marzyłem o systemie podatkowo-premiowym, jak obowiązywał w kapitalizmie. Nie twierdzę, że działa on sprawnie. Boli mnie to, że w duzej mierze jest wykorzystywany do celów wyborczych. Ale jak inaczej? Ciekaw jestem, jaką masz konstruktywną odpowiedź.

Postulat, aby karać za robienie komuś krzywdy jest sprzeczny z zezwoleniem na uprawę marychy czy kompotu. To też jest działaniem na szkodę. To uzależnia. Lepiej karać za uprawę, niż za popełnianie przestępstw na głodzie. To profilaktyka.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Czy głosowanie na PO i lewice to grzech

Post autor: ToTylkoJa » 2020-08-08, 12:41

@Andej masz prawo mieć swoje zdanie, nie ważne, jakie ono będzie. Jedyne, czego oczekujemy, to wyrażać je KULTURALNIE I BEZ POMÓWIEŃ. To, że nie ma przekleństw, nie oznacza, że wypowiedź jest kulturalna.
Rozmawiajmy, ale nie obrzucajmy się błotem. Tylko o tyle proszę.
Jestem najlepszym przykładem, że z odmiennym światopoglądem można wyrażać swoją opinię na tym forum.

Dominik

Re: Czy głosowanie na PO i lewice to grzech

Post autor: Dominik » 2020-08-08, 12:45

Czyli mamy Andej pozwalać na używanie słów takich jak "spedalić" które padło w tym wątku?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy głosowanie na PO i lewice to grzech

Post autor: Andej » 2020-08-08, 13:15

I to mi się podoba.
Wskazane słowo. Jest ono rzeczywiście niekulturalne wedle obecnej nomenklatury. Moja ocena tego słowa jest subiektywna. Jeśli kogoś rani, to należy za nie przeprosić. Przez, co najmniej kilkadziesiąt lar słowo "pedał" było emocjonalnie obojętne. Teraz jest uznawane za pejoratywne, gdyż homoseksualiści zażyczyli sobie, aby ich nazywać gejami. W słowniku PWN 1972 słowo gay oznacza: wesoły, radosny, błyszczący, wystrojony. Napisano też, że jest to eufemistyczne określenie człowieka rozwiązłego. Czyli jest ukrytym w eufemizmie określeniem pejoratywnym. Czy to znaczy, że mamy powszechnie używać eufemizmów. Nie uważam, aby to było właściwe.

Natomiast bezsprzecznie uważam, że jeśli jakieś określenie zawiera w sobie pogardę, jest użyte w celu poniżenia człowieka, a nie oddania stanu faktycznego, to jest to celowym sprawianiem bólu. A jeśli tak to jest naganne.

Przyznam się, że choć czytałem kilka razy kwestionowany post=, nie zauważyłem tego słowa. Zapewne dlatego, że skupiam się na treści, a nie na formie. Dlatego jeszcze raz przeczytam.
...
Przeczytałem i wklejam poniżej zakwestionowany post. Widać jestem wyjątkowo ślepy, bo kilka razy czytałem i słowa "spedalić" nie znalazłem.
Dlatego wklejam poniżej ten post i bardzo proszę o podkreślenie, wytłuszczenie tego słowa.
Jezus nie zakazywał zajmowania się polityką a to przecież od tego kto przy korycie zależy jakie będą podatki ile nauki w szkołach ile biurokracji jakie będzie prawo karne [...] będą dyskryminować ludzi wierzących jak to robi lewica
Na TVNach krytykują PiS a PiS prawicą nie jest bo ma tylko prawicowe poglądy ale gospodarke prowadzi po lewicowemu czyli podatki biurokracja i socjalizm edukacja też po lewicowemu bo nauka rzeczy nie przydatnych w życiu prawo karne też lewicowe bo według prawicy jest tak twoja wolność kończy się tam gdzie kończy się wolność drugiego czyli np karać mordercę nie karać za uprawę czy nawet sprzedaż marihuany a lewica karać za wszystko co rządowi sie nie podoba

Nie wierząc z taki brak spostrzegawczości, na wszelki wypadek wrzuciłem tan post do Worda i zrobiłem wyszukiwanie "peda". Word też nie znalazł tego słowa.

Rozmawiamy na temat konkretnego postu. I tylko ten post oceniamy. Nic więcej.

Jeśli uwaga o kulturze, pomówieniach i obrzucaniu błotem odnosi się do mnie, to proszę o dowód, a natychmiast odszczekam.
Dokonałem oceny czerwonego dopisku, gdyż nie znalazłem w tekście, którego on dotyczył podstaw do krytyki. A jeśli nie ma konkretnych podstaw, to znaczy że wynika to z postawy politycznej. Czy domaganie się obiektywizmu i precyzyjnego wskazywania przyczyn reprymendy jest przykładem braku kultury, pomówieniem (kogo, o co?), czy obrzuceniem błotem?
A jeśli te uwagi odnoszą się do Dzika, to trzeba je uzasadnić. Samo wewnętrzne przekonanie nie jest wystarczające.

A ja jestem przykładem, że z odmiennym światopoglądem jest trudno wyrażać swoje zdanie na Forum i w życiu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Czy głosowanie na PO i lewice to grzech

Post autor: Dzik » 2020-08-08, 17:18

Andej pisze: 2020-08-08, 12:12 Dominiku, jeśli Forum ma skręcać na lewo i ma obowiązywać poprawność polityczna, to mój powrót był błędem.
Na tym Forum i wszędzie indziej będę piętnować poprawność polityczną bo jest ona niezgodna z wartościami które wyznaję. Jeśli chcecie mnie zakneblować, to po prostu napiszcie, abym się zamknął. Zatrzaśnijcie drzwi.
Tam gdzie spostrzegam poprawność polityczną, szczególnie lewicową (bo jestem na nią uczulony) będę reagował. To, do czego nie zmuszono mnie w latach komuny, i teraz się nie uda. Będę jednakowo traktować wypowiedzi i sytuacje niezależnie od tego, czy jest to poprawne politycznie, czy nie.
Dopisz do regulaminu, że obowiązuje poprawność polityczna.

Na żądanie poprawności politycznej reaguję emocjonalnie. Nie potrafię całkiem na zimno. Chcecie mnie wyrzucić, to uczyńcie to. Ale niezależnie od reakcji na to co piszę, Dzikowi należy się wyjaśnienie zarzutów i udowodnienie ich prawdziwości. Lub przeprosiny.
Przypominam zarzuty, które według mnie są bezpodstawne: agresja, niewłaściwe słownictw i puste oskarżenia.
W prawie obowiązuje zasada: affirmanti occumbit comprobatio.

Jest mi przykro, że uważasz sprzeciw wobec poprawności politycznej, jako sianie zamętu. Przykro, gdyż zawsze byłem przekonany, że podchodzisz do tych spraw z dystansem. Teraz określasz siebie, jako zwolennika poprawności. Mnie to boli. Nie ulegnę presji poprawności.
----------
To prawda, że krytykowali socjał. Z rozpędu i zgodnie z zasadą totalności. Ale w pewnym momencie zauważyli, że podcinają gałąź na której siedzą. Po prostu robili to bez ocenienia, czy jest to działanie socjalne, czy przeciwnie.
Na lewicy jest chyba tylko jeden człowiek, którego darzę dużym poważaniem i sympatią, pomimo zupełnie przeciwnych poglądów. To Ikonowicz. Ideowy działacz, którego zachowanie oceniam jako uczciwe. Ale to wyjątek.

Lewicowe zabieranie jednym, aby dać drugim? Lewicowe? W Polsce ten system działa już od ponad 1000 lat. Uważasz, że należy zmienić? Przyznam się, że też bym zmienił, gdybym miał pomysł, na co. Każde społeczeństwo jest tak zorganizowane. W każdym jest podział ról społecznych. W każdym sa osoby wymagające szczególnej opieki. A redystrybucja jest sposobem kształtowania przyszłości. Pamiętam jak w socjalizmie krytykowałem system nakazowy. I marzyłem o systemie podatkowo-premiowym, jak obowiązywał w kapitalizmie. Nie twierdzę, że działa on sprawnie. Boli mnie to, że w duzej mierze jest wykorzystywany do celów wyborczych. Ale jak inaczej? Ciekaw jestem, jaką masz konstruktywną odpowiedź.

Postulat, aby karać za robienie komuś krzywdy jest sprzeczny z zezwoleniem na uprawę marychy czy kompotu. To też jest działaniem na szkodę. To uzależnia. Lepiej karać za uprawę, niż za popełnianie przestępstw na głodzie. To profilaktyka.
Do socjalu za PRL nic nie mam bo wszystko było państwowe więc państwo nie musiało jednym odbierać drugim dawać. A PiS ciągle nowe nowe i nowe podatki żeby mieć na social

A co do marychy nie dokończyłem chodzi o to że karać jak przymusem komuś zrobisz coś złego wbrew jego woli np ukradniesz zabijesz zgwałcisz a maryche ktoś sam kupił więc jeśli nadużywa i jest to szkodliwe to zrobił to z własnej woli nikt nie zmuszał go do kupienia więc przez to nie karanie za uprawe jaranie czy nawet sprzedaż
Ostatnio zmieniony 2020-08-08, 17:18 przez Dzik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy głosowanie na PO i lewice to grzech

Post autor: Andej » 2020-08-08, 18:15

Od rzemyczka do koniczka. Od miękkich, do twardych. Od imprezowania, do nałogu.

Przyznaję jednak brak logiki. Zakazałbym tytoniu. I karał. Przynajmniej za palenie w miejscach publicznych i przy nielatach. Tak samo uważam, że przebywanie w stanie nietrzeźwym w miejscu publicznym (poza miejscami przeznaczonymi do konsumpcji tegoż) powinno być karane.

Podobno we Francji samobójstwa są (albo były) karalne. Działanie na własną szkodę, jest także działaniem przeciwko człowiekowi. Jaranie jest (lub potencjalnie jest) szkodliwe. V przykazanie.

Socjał. Znam osoby, które bez socjału żyłyby w skrajnej biedzie. Jestem zwolennikiem płacy obywatelskiej. Nawet dla nierobów. Czy możliwy jest powrót do wielopokoleniowych rodzin, gdzie dzieci, wnuki troszczyły się o seniorów, bez ingerencji państwa? Chyba już nie.
Są osoby chore, wielodzietne, niezaradne życiowo - czy mamy ich opuścić w biedzie? Wyprowadzić na skałę tarpejską? Nie, to są nasi bliźni. Jesteśmy za nich odpowiedzialni.

W głosowaniach, niestety, zwykle głosujemy na mniejsze zło. To przykra sytuacja, ale faktyczna. Niemal cała kampania prezydencka była pod znakiem wzajemnych oskarżeń. I negacji dokonań konkurentów.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Czy głosowanie na PO i lewice to grzech

Post autor: Dzik » 2020-08-08, 18:33

Andej pisze: 2020-08-08, 18:15 Od rzemyczka do koniczka. Od miękkich, do twardych. Od imprezowania, do nałogu.

Przyznaję jednak brak logiki. Zakazałbym tytoniu. I karał. Przynajmniej za palenie w miejscach publicznych i przy nielatach. Tak samo uważam, że przebywanie w stanie nietrzeźwym w miejscu publicznym (poza miejscami przeznaczonymi do konsumpcji tegoż) powinno być karane.

Podobno we Francji samobójstwa są (albo były) karalne. Działanie na własną szkodę, jest także działaniem przeciwko człowiekowi. Jaranie jest (lub potencjalnie jest) szkodliwe. V przykazanie.

Socjał. Znam osoby, które bez socjału żyłyby w skrajnej biedzie. Jestem zwolennikiem płacy obywatelskiej. Nawet dla nierobów. Czy możliwy jest powrót do wielopokoleniowych rodzin, gdzie dzieci, wnuki troszczyły się o seniorów, bez ingerencji państwa? Chyba już nie.
Są osoby chore, wielodzietne, niezaradne życiowo - czy mamy ich opuścić w biedzie? Wyprowadzić na skałę tarpejską? Nie, to są nasi bliźni. Jesteśmy za nich odpowiedzialni.

W głosowaniach, niestety, zwykle głosujemy na mniejsze zło. To przykra sytuacja, ale faktyczna. Niemal cała kampania prezydencka była pod znakiem wzajemnych oskarżeń. I negacji dokonań konkurentów.
Jak tą maryśke jara się dzień w dzień to wiadomo że wtedy się od niej uzależni ale nawet wtedy szkodliwości dla zdrowia nie ma prawie wcale a jak ktoś jara raz na tydzień w niedzielę wieczór to ani to szkodliwe ani nie uzależni a legalny alkohol szkodzi dużo bardziej i szybciej uzależnia ale prędzej wkurzył bym skręta niż papierosa bo papierosy szybko uzależniają i szkodzą strasznie a według prawicy i konfederacji zalegalizować maryśke a nawet twarde narkotyki ale skutki ich nadużywania leczone na koszt tego kto je brał a nie na koszt państwa czyli jak przedawkujesz to sam zapłacisz za pobyt w szpitalu i leczenie jak palisz papierosy to sam zapłacisz za operację na raka płuc według mnie to dobre

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13803
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2204 times

Re: Czy głosowanie na PO i lewice to grzech

Post autor: sądzony » 2020-08-08, 19:53

@Andej napisałeś tu tyle słów więc pewnie znasz odpowiedź,
a już na pewno masz zdanie na pytanie zadanie w temacie postu?
Pozdrawiam
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Grzegorz
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 2 sie 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 21 times
Been thanked: 4 times

Re: Czy głosowanie na PO i lewice to grzech

Post autor: Grzegorz » 2020-08-08, 21:13

Witam, jestem z Wami od kilku dni,czytam czytam i dziś jestem w szoku, w wypowiedziach kilku osób widać tyle agresji, nienawiści do innych, skad się to bierze w ludziach, kiedyś podział na komuch i opozycja, a co teraz ,jeśli nie z nami to wróg publiczny nr1, jeśli ma tylko inne zdanie to nie człowiek, forum religijne a miłości tak mało, gdzie przykazania miłości,nie liczą się czy jak, kiedy one są ważne? ta tv lepsza od tej, no szczyt hipokryzji, czym jest lepsza, skoro z każdej bije jadem tak wielkim jadem że strach się bać, podziały, podziały ,podziały , jak z tym nie skończymy to jesteśmy wszyscy do niczego , przepraszam ale nie spodziewałem się takich tematów na forum religijnym

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: Czy głosowanie na PO i lewice to grzech

Post autor: abigail » 2020-08-08, 21:22

tematów czy agresji?
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

Grzegorz
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 2 sie 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 21 times
Been thanked: 4 times

Re: Czy głosowanie na PO i lewice to grzech

Post autor: Grzegorz » 2020-08-08, 21:30

abigail , tematów i agresji, co daje na forum religijnym temat który dzieli miliony ludzi,

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: Czy głosowanie na PO i lewice to grzech

Post autor: abigail » 2020-08-08, 21:33

no ale gdzie mial spytac czy to grzech
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 354 times

Re: Czy głosowanie na PO i lewice to grzech

Post autor: Morkej » 2020-08-08, 21:35

Grzegorzu, nie ma nic bardziej emocjonującego niż rozmowa o polityce ;)

Odpowiadając na pytanie tematu. Nasz głos w wyborach czy tego chcemy czy nie, jest naszym poparciem dla danego ugrupowania/partii czy kandydata. Dla tego co prezentują: poglądy, program, wartości. Jeżeli ktoś świadomie oddaję głos na kogoś, kto jawnie popiera i wspiera rzeczy bezdyskusyjnie sprzeczne z nauką i wiarą Kościoła, to tak jakby w pewnym sensie sam osobiście się z tym utożsamiał. Bo jak inaczej nazwać oddany głos na liberalizację aborcji, jak nie bycie współwinnym - w pewnym wymiarze oczywiście - tego czynu. Czy głosowanie na takie partie to grzech? To zależy, bo co jak jesteśmy postawieni w sytuacji wyboru mniejszego zła? Czy wtedy też popełniamy grzech?
Moim zdaniem odpowiedź na to pytanie jest niejednoznaczna i zależna od sytuacji, ale w głównej mierze raczej zgodzimy się, że chrześcijanin nie powinien wspierać takich partii politycznych.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

ODPOWIEDZ