Czy oglądanie kryminałów i horrorów to grzech?

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Aga1986
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 25 mar 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 74 times
Been thanked: 39 times

Czy oglądanie kryminałów i horrorów to grzech?

Post autor: Aga1986 » 2020-08-16, 15:26

Czy oglądanie filmów takich jak horrory czy kryminały to grzech? Ja lubię czytać historie czy oglądać filmy z dreszczykiem i kryminały też. Wiem, że to fikcja i nie wcielam ich w życie ☺️ pytam bo jednak takie filmy nie wywołują do końca dobrych emocji ( np lęk) i niekoniecznie mogą dobrze działać na psychikę.
Ostatnio zmieniony 2020-08-16, 15:32 przez Aga1986, łącznie zmieniany 1 raz.

Dominik

Re: Czy oglądanie kryminałów i horrorów to grzech?

Post autor: Dominik » 2020-08-16, 16:05

Wydaje mi się, że grzechem(raczej lekkim) było by niszczenie własnego zdrowia, np. jeśli nie mogłaś byś spać po takim filmie, w pracy byłaś byś nie wyspana, musiałaś byś brać tabletki na uspokojenie.
Natomiast jeśli po obejrzeniu filmu nie powoduje on negatywnych skutków to nie wiedzę powodu by obejrzenie go było grzechem.

Awatar użytkownika
exe
Bywalec
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: 3 maja 2020
Lokalizacja: Ziemski padół....
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 25 times
Been thanked: 65 times

Re: Czy oglądanie kryminałów i horrorów to grzech?

Post autor: exe » 2020-08-16, 17:50

Z autopsji wiem, że angażowanie się w życie takimi produkcjami, przywołuje demony. Nie polecam takich zainteresowań poniewaz bać i denerwować się chcą tylko Ci, którzy nigdy nie zaznali prawdziwego strachu, a wręcz lęku. Ludzie Boga dążą do spokojnego i czystego umysłu:
Ich ozdobą niech będzie nie to, co zewnętrzne: uczesanie włosów i złote pierścienie ani strojenie się w suknie, ale wnętrze serca człowieka o niezachwianym spokoju i łagodności ducha, co jest tak cenne w oczach Boga. (1 P 3, 3-4)
, ale i:
Polecam więc przede wszystkim, by prośby, modlitwy, wspólne błagania, dziękczynienia odprawiane były za wszystkich ludzi: za królów i za wszystkich sprawujących władzę, abyśmy mogli prowadzić życie ciche i spokojne z całą pobożnością i godnością. (1 Tym 2, 1-2)

Z Bożym pozdrowieniem,
exe
+++
Ostatnio zmieniony 2020-08-16, 17:56 przez exe, łącznie zmieniany 4 razy.
Mdr 7, 15:
"Oby mi Bóg dał słowo odpowiednie do myśli i myślenie godne tego, co mi dano! On jest bowiem i przewodnikiem Mądrości, i tym, który mędrcom nadaje kierunek."

Aga1986
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 25 mar 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 74 times
Been thanked: 39 times

Re: Czy oglądanie kryminałów i horrorów to grzech?

Post autor: Aga1986 » 2020-08-16, 18:23

Dzięki exe. Kiedyś przed nawróceniem dużo tego czytałam, oglądałam i ostatnio miałam wątpliwości i myślałam nawet, że takie filmy właśnie wpływają negatywnie na psychikę i co za tym idzie, na stan ducha. Pomimo że lubię takie oglądać to coś mi mówi że lepiej ich unikać. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2020-08-16, 18:23 przez Aga1986, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
exe
Bywalec
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: 3 maja 2020
Lokalizacja: Ziemski padół....
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 25 times
Been thanked: 65 times

Re: Czy oglądanie kryminałów i horrorów to grzech?

Post autor: exe » 2020-08-16, 19:27

Aga1986 pisze: 2020-08-16, 18:23 Dzięki exe. Kiedyś przed nawróceniem dużo tego czytałam, oglądałam i ostatnio miałam wątpliwości i myślałam nawet, że takie filmy właśnie wpływają negatywnie na psychikę i co za tym idzie, na stan ducha. Pomimo że lubię takie oglądać to coś mi mówi że lepiej ich unikać. Pozdrawiam.
Tak... Mysle, ze to glos Twego wrażliwego sumienia.
Pozdrawiam Ciebie również, aga1986
+++
Mdr 7, 15:
"Oby mi Bóg dał słowo odpowiednie do myśli i myślenie godne tego, co mi dano! On jest bowiem i przewodnikiem Mądrości, i tym, który mędrcom nadaje kierunek."

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Czy oglądanie kryminałów i horrorów to grzech?

Post autor: Andej » 2020-08-16, 22:20

Jesli jest to marnowaniem czasu, zwłaszcza tego, który powinien być poświęcony na coś wartościowego, to grzechem jest.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Czy oglądanie kryminałów i horrorów to grzech?

Post autor: Niezapominajka » 2020-08-17, 16:02

ja bardzo lubię czytać oraz oglądać historie kryminalne ale oparte na faktach-dokumentalne. nie boje się po czymś takim, a można wiele ciekawych rzeczy się dowiedzieć - historii krajów, jak dawniej działa policja, sądy, więzienia, służby śledcze czy jakie dawniej obowiazywało prawo.
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Czy oglądanie kryminałów i horrorów to grzech?

Post autor: Andej » 2020-08-17, 18:47

Z tego wynika, że podchodzisz konstruktywnie. Czas poświęcony na odpoczynek, rozrywkę, nie jest czasem straconym, gdyż służy regeneracji.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ