Pedofilia i wykorzystywanie seksualne dzieci

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
apostata

Pedofilia i wykorzystywanie seksualne dzieci

Post autor: apostata » 2020-09-28, 18:49

Chyba nie ma takiego tematu a wątek poruszany jest w tym o homoseksualizmie więc zakładam. Chciałbym tu poruszyć temat pedofilii w różnych środowiskach, w tym w kościele.

Na wstępie warto przytoczyć definicję:
Pedofilia – rodzaj parafilii: stan, w którym głównym lub wyłącznym sposobem osiągania satysfakcji seksualnej jest kontakt z dziećmi w okresie przedpokwitaniowym lub wczesnej fazie pokwitania.
Niestety nie jest tak że czynów pedofilskich dopuszczają się tylko osoby spełniające tą definicję. Często problem dotyczy osób które wykorzystują dzieci jak partnerów zastępczych, ponieważ nie mogą lub nie potrafią znaleźć partnera dorosłego.

Najczęściej wykorzystania seksualnego dzieci dopuszczają się członkowie rodziny a jest to zagrożenie często niedostrzegane ponieważ pedofilię kojarzy się głównie z obcym zboczeńcem. Częstymi sprawcami są też osoby bliskie dzieciom i pracujące z dziećmi.
Osoby znajome wykorzystują ufność i nieświadomość dzieci. Częsty też wykorzystują poczucie strachu i wstydu żeby zmusić dzieci do milczenia. Sprawy wychodzą dopiero po latach, często gdy są już przedawnione.

W ostatnim czasie Polską wstrząsają afery pedofilskie w Kościele katolickim. Nie jest to zjawisko nowe bo wcześniej zostało ujawnione w innych krajach.
Najbardziej szokujące dla mnie jest nie sam fakt występowania takich przestępstw, co proceder ukrywania sprawców i umożliwiania im dalszej pracy z dziećmi. Co Waszym zdaniem zawiodło? Dlaczego kościół nie potrafił sam się oczyścić? Jakie Waszym zdaniem może mieć to konsekwencje?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14938
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4185 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Pedofilia i wykorzystywanie seksualne dzieci

Post autor: Dezerter » 2020-09-28, 19:42

Mamy taki temat od dawna i od dawna wspieramy działania KK w temacie ochrony nieletnich przed wykozystaniem - zanim coś napiszesz przeczytaj te 5 stron gdzie jest udokumentowane miesiąc po miesiącu jak Kościół oczyszcza się i oczyszcza nasze społeczeństwo z pedofilii.
viewtopic.php?f=26&t=8607&hilit=Polak
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

apostata

Re: Pedofilia i wykorzystywanie seksualne dzieci

Post autor: apostata » 2020-09-28, 20:06

Dezerter pisze: 2020-09-28, 19:20 Kolejny raz posunąłeś się do poważnego oskarżenia
2. Czy był to zorganizowany proceder? Jak na przykład pedofilia w kościele katolickim?

Poproszę o dowody (nie pomówienie, opinie) na "zorganizowany proceder" albo dostajesz strzeżenie - 3 dni wystarczy?
I sprawie z Bostonu nie słyszałeś?

Ten sam schemat powtarza się na całym świecie w Polsce również. Dokumenty Sekielskich oglądałeś?
Takich spraw jest całe mnóstwo
https://oko.press/ksiadz-pedofil-proboszcz-dziuba/
Władze wiedzą ale pozwalają pedofilów pracować z dziećmi. Przenoszą ich z parafii do parafii żeby tuszować skandale.
Ostatnio zmieniony 2020-09-28, 20:10 przez apostata, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14938
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4185 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Pedofilia i wykorzystywanie seksualne dzieci

Post autor: Dezerter » 2020-09-28, 20:09

Oglądałem i nie słyszałem
ale ciągle czekam na DOWODY :-w
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

apostata

Re: Pedofilia i wykorzystywanie seksualne dzieci

Post autor: apostata » 2020-09-28, 20:21

Dezerter pisze: 2020-09-28, 19:42 Mamy taki temat od dawna i od dawna wspieramy działania KK w temacie ochrony nieletnich przed wykozystaniem - zanim coś napiszesz przeczytaj te 5 stron gdzie jest udokumentowane miesiąc po miesiącu jak Kościół oczyszcza się i oczyszcza nasze społeczeństwo z pedofilii.
viewtopic.php?f=26&t=8607&hilit=Polak
Wybacz, szukałem po haśle pedofilia. Możesz scalić wątki.

Dodano po 9 minutach 35 sekundach:
Dezerter pisze: 2020-09-28, 20:09 Oglądałem i nie słyszałem
ale ciągle czekam na DOWODY :-w
Rozumiem że dowody którymi posługiwały się sądy są dla Ciebie niewystarczające?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14938
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4185 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Pedofilia i wykorzystywanie seksualne dzieci

Post autor: Dezerter » 2020-09-28, 20:45

Wyrok sądu w którym jasno pada, że był to zorganizowany (przez KK) proceder w zupełności wystarczy
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
ImperatorLudzkości
Bywalec
Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: 18 sie 2020
Lokalizacja: Terra
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times
Kontakt:

Re: Pedofilia i wykorzystywanie seksualne dzieci

Post autor: ImperatorLudzkości » 2020-09-28, 22:55

Dezerter pisze: 2020-09-28, 20:45 Wyrok sądu w którym jasno pada, że był to zorganizowany (przez KK) proceder w zupełności wystarczy
Tak się nigdy nie stanie w Polsce bo Sad Najwyższy wie, że gdyby taki wyrok zapadł to ludzie :
a) By skandowali o polityczność sądów
b) By skandowali o dyskryminacji Katolików
c) By składali skargi o obrażanie uczuć religijnych/represji wolności wyznania(bo w końcu wyrok obejmie organizacje KK w Polsce)

Ale na szczęście w innych krajach takie wyroki zapadły. (Co prawda nie na cały Kościół Katolicki bo wymagałoby to udowodnienia że cały kościół Katolicki aktywnie chroni pedofilów)
Lektura: https://pl.wikipedia.org/wiki/Nadu%C5%B ... katolickim
O wiele lepsza lektura, ale po angielsku https://en.wikipedia.org/wiki/Catholic_ ... buse_cases

I czemu jeżeli Kościół Katolicki nie jest w jakimkolwiek stopniu odpowiedzialny za pedofilie, to czemu oferuje rodzinom ofiar rekompensatę pieniężną w zamian na nie składanie pozwu? (żródło) https://www.wsj.com/articles/catholic-c ... 1562854848 https://www.nytimes.com/2018/08/14/us/c ... vania.html
Ostatnio zmieniony 2020-09-28, 22:55 przez ImperatorLudzkości, łącznie zmieniany 1 raz.
Nadzieja jest pierwszym krokiem na drodze do rozczarowania.
R.I.P Apostata ????-2020 - Zbanowany, lecz nie zapominany.

apostata

Re: Pedofilia i wykorzystywanie seksualne dzieci

Post autor: apostata » 2020-09-28, 23:12

ImperatorLudzkości pisze: 2020-09-28, 22:55 Tak się nigdy nie stanie w Polsce bo Sad Najwyższy wie, że gdyby taki wyrok zapadł to ludzie :
a) By skandowali o polityczność sądów
b) By skandowali o dyskryminacji Katolików
c) By składali skargi o obrażanie uczuć religijnych/represji wolności wyznania(bo w końcu wyrok obejmie organizacje KK w Polsce)
Jako sceptyk odradzam Ci rzucanie takich przewidywań zwłaszcza ze stwierdzeniami typu "nigdy".
Poczekamy, zobaczymy.

Awatar użytkownika
ImperatorLudzkości
Bywalec
Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: 18 sie 2020
Lokalizacja: Terra
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times
Kontakt:

Re: Pedofilia i wykorzystywanie seksualne dzieci

Post autor: ImperatorLudzkości » 2020-09-28, 23:38

apostata pisze: 2020-09-28, 23:12 Jako sceptyk odradzam Ci rzucanie takich przewidywań zwłaszcza ze stwierdzeniami typu "nigdy".
Poczekamy, zobaczymy.
No dobra, powinienem był napisać w obecny klimacie społeczno-politycznym to się nigdy nie stanie. Punkt dla ciebie :)
Nadzieja jest pierwszym krokiem na drodze do rozczarowania.
R.I.P Apostata ????-2020 - Zbanowany, lecz nie zapominany.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Pedofilia i wykorzystywanie seksualne dzieci

Post autor: Andej » 2020-09-29, 09:36

ImperatorLudzkości pisze: 2020-09-28, 22:55I czemu jeżeli Kościół Katolicki nie jest w jakimkolwiek stopniu odpowiedzialny za pedofilie, to czemu oferuje rodzinom ofiar rekompensatę pieniężną w zamian na nie składanie pozwu?
Demagogia. Osobiście, nie uważam siebie "w jakimkolwiek stopniu" odpowiedzialnego w Kościele. A jestem członkiem Kościoła. Obraża mnie stwierdzenie, że Kościół jest winny. Jeśli Kościół jest winny, to winni są wszyscy należący do niego. Takie stanowisko jest przykładem stosowania odpowiedzialności zbiorowej. Propagandowe zrzucanie winy na niewinnych.

Jestem przeciwny wypłacaniu rekompensat pieniężnych. Uważam, że sprawy karne powinny być rozpatrywane przez sądy, a nie załatwiane po cichu. A jeśli już sąd zasądzi rekompensatę, to powinna ona być wypłacana z zasobów skazanego i współwinnych.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18971
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Pedofilia i wykorzystywanie seksualne dzieci

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-09-29, 10:24

ImperatorLudzkości pisze: 2020-09-28, 23:38 No dobra, powinienem był napisać w obecny klimacie społeczno-politycznym to się nigdy nie stanie. Punkt dla ciebie :)
Myślę, że jest akurat odwrotnie.
O ilu ujawnionych w ciągu ostatnich lat pedofilach nie-księżach czytałeś? A przecież było ich wielokrotnie więcej, niż księży.
Jest raczej klimat polowania na księży. Nawet nie trzeba udowadniać - nikt nie zawoła, że potrzebny jest proces dowodowy (jak to było w sprawie ks.Jankowskiego).
Niedawno wybuchła afera pedofilska w modnym wśród artystów i polityków klubie w Sopocie. Wybuchła na chwilę i... cisza (zresztą sprawa była znana od kilku lat i było cicho). Założę się, że skończy się na skazaniu 1-2 nikomu nie znanych osób.
Podobnie było w sprawie afery pedofilskiej zwanej hasłowo jako "Dworzec Centralny", gdzie wykryto gigantyczną siatkę - zamieszani znów byli artyści i politycy („Osobistości z pierwszych stron gazet – politycy, artyści, prawnicy, dziennikarze, ludzie telewizji – były klientami pedofilów, których siatkę zdemaskowali reporterzy "Wprost" i Polsatu. (…)Tylko w Polsce w pedofilskiej siatce działało kilkudziesięciu organizatorów i kilka tysięcy klientów”). Wydawało się że nastąpi w wielu środowiskach (w tym politycznych i artystycznych) prawdziwy wstrząs – tymczasem okazało się że zakres śledztwa ograniczono do kilku mało znanych osób.
Andej pisze: 2020-09-29, 09:36 Jestem przeciwny wypłacaniu rekompensat pieniężnych. Uważam, że sprawy karne powinny być rozpatrywane przez sądy, a nie załatwiane po cichu. A jeśli już sąd zasądzi rekompensatę, to powinna ona być wypłacana z zasobów skazanego i współwinnych.
Dokładnie tak.
Jakoś nie słyszałem - przynajmniej w Polsce - o odszkodowaniu wypłacanym przez Ministerstwo Edukacji ofiarom nauczycieli-pedofilów. Albo np. przez fIlharmonię ofiarom dyrygenta z tego chłopięcego chóru...
Za to winni powinni być ukarani surowo - niezależnie od tego czy są księdzem, politykiem, nauczycielem czy murarzem. To powinno być karane jak zabójstwo.

Awatar użytkownika
ImperatorLudzkości
Bywalec
Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: 18 sie 2020
Lokalizacja: Terra
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times
Kontakt:

Re: Pedofilia i wykorzystywanie seksualne dzieci

Post autor: ImperatorLudzkości » 2020-09-29, 11:52

Andej pisze: 2020-09-29, 09:36
Demagogia. Osobiście, nie uważam siebie "w jakimkolwiek stopniu" odpowiedzialnego w Kościele. A jestem członkiem Kościoła. Obraża mnie stwierdzenie, że Kościół jest winny. Jeśli Kościół jest winny, to winni są wszyscy należący do niego. Takie stanowisko jest przykładem stosowania odpowiedzialności zbiorowej. Propagandowe zrzucanie winy na niewinnych.

Jestem przeciwny wypłacaniu rekompensat pieniężnych. Uważam, że sprawy karne powinny być rozpatrywane przez sądy, a nie załatwiane po cichu. A jeśli już sąd zasądzi rekompensatę, to powinna ona być wypłacana z zasobów skazanego i współwinnych.
Ale ty wiesz że Kościół Katolicki to międzynarodowa organizacja? I w takim sensie o niej pisałem?
Nie obwiniam wierzących tylko hierarchów w Kościele.
Nadzieja jest pierwszym krokiem na drodze do rozczarowania.
R.I.P Apostata ????-2020 - Zbanowany, lecz nie zapominany.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Pedofilia i wykorzystywanie seksualne dzieci

Post autor: Andej » 2020-09-29, 12:07

Nie wiem w jakim sensie pisałeś. Wiem, jaki ma sens, to co zostało napisane. I odnoszę się nie do zamiarów, ale do tego, co przeczytałem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
ImperatorLudzkości
Bywalec
Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: 18 sie 2020
Lokalizacja: Terra
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times
Kontakt:

Re: Pedofilia i wykorzystywanie seksualne dzieci

Post autor: ImperatorLudzkości » 2020-09-29, 12:19

Marek_Piotrowski pisze: 2020-09-29, 10:24
Myślę, że jest akurat odwrotnie.
O ilu ujawnionych w ciągu ostatnich lat pedofilach nie-księżach czytałeś? A przecież było ich wielokrotnie więcej, niż księży.
Jest raczej klimat polowania na księży. Nawet nie trzeba udowadniać - nikt nie zawoła, że potrzebny jest proces dowodowy (jak to było w sprawie ks.Jankowskiego).
Niedawno wybuchła afera pedofilska w modnym wśród artystów i polityków klubie w Sopocie. Wybuchła na chwilę i... cisza (zresztą sprawa była znana od kilku lat i było cicho). Założę się, że skończy się na skazaniu 1-2 nikomu nie znanych osób.
Podobnie było w sprawie afery pedofilskiej zwanej hasłowo jako "Dworzec Centralny", gdzie wykryto gigantyczną siatkę - zamieszani znów byli artyści i politycy („Osobistości z pierwszych stron gazet – politycy, artyści, prawnicy, dziennikarze, ludzie telewizji – były klientami pedofilów, których siatkę zdemaskowali reporterzy "Wprost" i Polsatu. (…)Tylko w Polsce w pedofilskiej siatce działało kilkudziesięciu organizatorów i kilka tysięcy klientów”). Wydawało się że nastąpi w wielu środowiskach (w tym politycznych i artystycznych) prawdziwy wstrząs – tymczasem okazało się że zakres śledztwa ograniczono do kilku mało znanych osób.
OK. Nie wydaje ci się że ludzie w Polsce w ostatnim czasie (od 2016-2017) są mocno przewrażliwieni na krytykę Kościoła?
A co do poruszonych spraw:
1.Przeciwko obywatelowi Jankowskiemu rozpoczęto śledztwo, ale je prokurator umorzył.
2.Co do Sopotu, to dalej trwa śledztwo i pewnie będzie długo trwać, tak to jest z prokuraturą niestety. I z tego co mi wiadomo nie ma dowodów na współpracę tych najsławniejszych celebrytów, więc pierw należy poczekać na konkluzję śledztwa i proces zanim zaczniemy ludzi zaczniemy oskarżać. Słyszałeś kiedyś o domniemaniu niewinności?
3. Co do Dworca. Tak samo jak wyżej, bezpodstawne oskarżenia wobec "elit". Trzeba poczekać na konkluzje śledztwa. Bo jak na razie brzmi to jak teoria spiskowa, a nie jak dziennikarstwo śledcze.

Dodano po 2 minutach 57 sekundach:
Andej pisze: 2020-09-29, 12:07 Nie wiem w jakim sensie pisałeś. Wiem, jaki ma sens, to co zostało napisane. I odnoszę się nie do zamiarów, ale do tego, co przeczytałem.
Jakę ty myślisz że ja mam zamiary pokazują absurdyzm działań KK? Sam przyznałeś mi rację, że uciszanie ofiar pieniędzmi KK jest czymś odrażającym i godnym krytyki.
Nadzieja jest pierwszym krokiem na drodze do rozczarowania.
R.I.P Apostata ????-2020 - Zbanowany, lecz nie zapominany.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18971
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Pedofilia i wykorzystywanie seksualne dzieci

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-09-29, 12:29

ImperatorLudzkości pisze: 2020-09-29, 12:19
Marek_Piotrowski pisze: 2020-09-29, 10:24
Myślę, że jest akurat odwrotnie.
O ilu ujawnionych w ciągu ostatnich lat pedofilach nie-księżach czytałeś? A przecież było ich wielokrotnie więcej, niż księży.
Jest raczej klimat polowania na księży. Nawet nie trzeba udowadniać - nikt nie zawoła, że potrzebny jest proces dowodowy (jak to było w sprawie ks.Jankowskiego).
Niedawno wybuchła afera pedofilska w modnym wśród artystów i polityków klubie w Sopocie. Wybuchła na chwilę i... cisza (zresztą sprawa była znana od kilku lat i było cicho). Założę się, że skończy się na skazaniu 1-2 nikomu nie znanych osób.
Podobnie było w sprawie afery pedofilskiej zwanej hasłowo jako "Dworzec Centralny", gdzie wykryto gigantyczną siatkę - zamieszani znów byli artyści i politycy („Osobistości z pierwszych stron gazet – politycy, artyści, prawnicy, dziennikarze, ludzie telewizji – były klientami pedofilów, których siatkę zdemaskowali reporterzy "Wprost" i Polsatu. (…)Tylko w Polsce w pedofilskiej siatce działało kilkudziesięciu organizatorów i kilka tysięcy klientów”). Wydawało się że nastąpi w wielu środowiskach (w tym politycznych i artystycznych) prawdziwy wstrząs – tymczasem okazało się że zakres śledztwa ograniczono do kilku mało znanych osób.
OK. Nie wydaje ci się że ludzie w Polsce w ostatnim czasie (od 2016-2017) są mocno przewrażliwieni na krytykę Kościoła?
A co do poruszonych spraw:
1.Przeciwko obywatelowi Jankowskiemu rozpoczęto śledztwo, ale je prokurator umorzył.
Śledztwo zostało umorzone, ponieważ rzekoma ofiara przyznała się do oszustwa. Pamiętam dobrze tę sprawę.
2.Co do Sopotu, to dalej trwa śledztwo i pewnie będzie długo trwać, tak to jest z prokuraturą niestety. I z tego co mi wiadomo nie ma dowodów na współpracę tych najsławniejszych celebrytów, więc pierw należy poczekać na konkluzję śledztwa i proces zanim zaczniemy ludzi zaczniemy oskarżać. Słyszałeś kiedyś o domniemaniu niewinności?
No proszę - jak nie ma księży, pojawia się domniemanie niewinności. Księżom nie trzeba udowadniać?
A co do Sopotu - chcesz się założyć, że skończy się jak z dworcem?
3. Co do Dworca. Tak samo jak wyżej, bezpodstawne oskarżenia wobec "elit". Trzeba poczekać na konkluzje śledztwa. Bo jak na razie brzmi to jak teoria spiskowa, a nie jak dziennikarstwo śledcze.
Serio? Na konkluzje śledztwa? Czekamy drugą dekadę - nie bądź śmieszny, nic już z tego nie będzie.
Pokazałem CI tylko, kto w Polsce jest chroniony - i "nie da sie mu nic udowodnić" - i tym kimś nie są bynajmniej księża.
Jakę ty myślisz że ja mam zamiary pokazują absurdyzm działań KK? Sam przyznałeś mi rację, że uciszanie ofiar pieniędzmi KK jest czymś odrażającym i godnym krytyki.
O ile wiem, nie ma w Polsce takiej możliwości. Nie można zawrzeć ugody na tej zasadzie w stosunku do przestępstw zagrożonych ściganiem z oskarżenia publicznego.
Niemniej jeśli są takie próby, potępiam je.

ODPOWIEDZ