Zatrzymywanie rzeczy znalezionych

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
szymon05
Przybysz
Przybysz
Posty: 20
Rejestracja: 29 sie 2020
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Zatrzymywanie rzeczy znalezionych

Post autor: szymon05 » 2020-10-17, 14:49

Od kilku lat zbieram kołpaki do samochodów. Po prostu jak gdzieś leżą na ulicy takie dekielki, które odpadły od samochodów to je zabieram. Mam ich kilkanaście. Kilka straciłem podczas podtopienia (leżały na podwórku). Jednak tak sobie czytałem o grzechu kradzieży i był tam akapit o rzeczach znalezionych. Czy teraz powinienem iść na Policję z 15 kołpakami, których właściciele i tak się raczej nie znajdą, bo niektóre mam już od 4-5 lat? Wystawienie ogłoszenia o znalezieniu nie ma sensu. Kołpaki nie mają numeru VIN i nie ma możliwości ustalić ich właściciela. Czy to jest w ogóle grzech? Taki kołpak nie jest dużo warty, najlepszy z nich może z 30-40 złotych. Proszę o pomoc, bo już wpadam w obsesję, coraz więcej grzechów w moim postępowaniu widzę.

Dominik

Re: Zatrzymywanie rzeczy znalezionych

Post autor: Dominik » 2020-10-17, 15:07

Stare sobie zatrzymaj, a jak znajdziesz kolejne, jeszcze przydatne to wrzuć informacje na FB na Spotteed swojej miejscowości. Jak się znajdzie właściciel to niech udowodni że to jego, powinien mieć pozostałe trzy zamontowane na kołach.

szymon05
Przybysz
Przybysz
Posty: 20
Rejestracja: 29 sie 2020
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Zatrzymywanie rzeczy znalezionych

Post autor: szymon05 » 2020-10-17, 15:12

Dziękuję za odpowiedź. A czy takie zamartwianie się, jak moje, że co kilka dni zakładam kolejny temat w sprawie, czy coś jest grzechem, to skrupulantyzm? Mam tak gdzieś od lipca-sierpnia. Aż się boję iść do spowiedzi. Często sobie ustalam - w ten pierwszy piątek miesiąca pójdę. Ale ostatecznie nie idę, bo zżera mnie stres.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Zatrzymywanie rzeczy znalezionych

Post autor: Andej » 2020-10-17, 15:33

Za grzech bym poczytywał ociąganie się ze spowiedzią. Choć formalnie grzechem nie jest.

Czy jeśli kogoś kochasz, to go unikasz? Czy jak lubisz jakąś potrawę, to odmawiaj jej zjedzenia? Czy gdy lekarz przepisze lekarstwo, omijasz je z daleka?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ