Czy to przeszkoda w przyjęciu Komunii?

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
AnnaS
Bywalec
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 21 maja 2020
Has thanked: 50 times
Been thanked: 11 times

Czy to przeszkoda w przyjęciu Komunii?

Post autor: AnnaS » 2020-10-25, 21:58

Witam. Może moje pytanie wydawać się śmieszne, ale ja na prawdę nie wiem co o tym myśleć. Ostatnio dużo czytam Pismo Święte - teraz czytam właśnie Stary Testament. Wyraźnie pisze w Starym Testamencie, że jeśli kobieta ma okres to jest wtedy nieczysta - czy to jest równoznaczne z tym, że nie mogę wtedy przyjąć Komunii? Nigdy się nawet z tego nie spowiadałam, nie myślałam nawet, żeby się z tego wyspowiadać. W Nowym Testamencie też raczej nie ma zapisu, który to zmienia i nie wiem co o tym myśleć. Jeśli się mylę to bardzo proszę o wytłumaczenie.
Pozdrawiam.
Anna

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Czy to przeszkoda w przyjęciu Komunii?

Post autor: ToTylkoJa » 2020-10-25, 21:59

No.
A jak dziecko ma katar to po staropolsku trzeba- na trzy zdrowaśki do pieca.

AnnaS
Bywalec
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 21 maja 2020
Has thanked: 50 times
Been thanked: 11 times

Re: Czy to przeszkoda w przyjęciu Komunii?

Post autor: AnnaS » 2020-10-25, 22:01

ToTylkoJa pisze: 2020-10-25, 21:59 No.
A jak dziecko ma katar to po staropolsku trzeba- na trzy zdrowaśki do pieca.
Wiesz, to trochę inny przypadek, o tym Stary Testament nie pisze. Ja sobie tego nie wymyśliłam. Tak przecież pisze.

Pompieri
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1094
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 457 times
Been thanked: 182 times

Re: Czy to przeszkoda w przyjęciu Komunii?

Post autor: Pompieri » 2020-10-25, 22:12

Stary testament regulowal prawa cywilne i karne na bazie religii - stad te opisy w Biblii.
Prawo cywilne tyczy rowniez zakresu pojec medycznych: wkilka tysiecy lat temu miesiaczka byla dosyc ryzykowna ( wdawaly sie infekcje ktore sa czesto zarazliwe - stad ustalenie o nieczystosci, czyli unikania kontaktu w trosce o zdrowie.

Dzisiaj mamy wiele lekow czy naparow, ktore skutecznie eliminuja to, co bylo jie do wyeliminowania kiedys.
A nieczystosc to rowniez stan, ktory wymagal zachowanie higieny - az do ustania powodu.
Bylo to madre rozwiazanie na owe czasy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy to przeszkoda w przyjęciu Komunii?

Post autor: Andej » 2020-10-25, 22:25

AnnaS pisze: 2020-10-25, 21:58 jeśli kobieta ma okres to jest wtedy nieczysta
Jezus powiedział, że to co z człowieka wychodzi może czynić go nieczystym. Ale nie miał na uwadze płynów fizjologicznych. Ani nawet ekskrementów. Miał na myśli to, co jest owocem naszych świadomych decyzji. Naszej woli. I to, co jest niezgodne z prawem bożym.
Znasz Dekalog? Czy tam jakaś sugestia? ST jest trudny. Trzeba się dobrze przygotować. W ST, też nie ma nic na temat komunii świętej. I co z tego wynika?

Lecz faktem, że na Ucztę Baranka godzi się przyjść czystym. Godnie. Z czystością duchową. Ale i zewnętrzną. Aby nie gorszyć, ani rozpraszać innych. Okazywać szacunek.
Okresowa przypadłość chyba nie zwalnia Ciebie z wykonywania obowiązków. Ani nie jest powodem do rezygnacji z czekających przyjemności.

Jeśliś w stanie łaski uświęcającej, to jesteś czysta.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ